Liga Mistrzów 2023/24

Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Streeter »

Natknąłem się na listę klubów, które pojawią się w LM przyszłorocznym, jakby co taką ładną listę skopiowałem z VT na Facebooku:

19 lipca odbędzie się losowanie fazy grupowej
🇵🇱ZAKSA, JW, Asseco Resovia,
🇮🇹 LUBE, Piacenza, Trentino,
🇩🇪BR Volleys, VfB Friedrichshafen, SVG Luneburg
🇧🇪 Knack Roeselare, Maaseik,
🇫🇷Tours VB
🇹🇷 Ziraat Bank Ankara, Halkbank Ankara
🇸🇮Lublana,
🇨🇿 Liv Praga, Czeskie Budziejowice
- xxx
- xxx

Zastanawia mnie tu jedno, komu i czemu przyszło do głowy wrzucić 3 niemieckie drużyny a 2 tureckie? Raczej cokolwiek 3 z Turcji byłoby silniejsze niż SVG, nie mówiąc już o choćby Pireusie z Grecji. Dwa kluby z Czech też niezły odjazd, przy jednej francuskiej :D nie wiem kto i czemu tak to ułożył, ale nie dość że nie ma Rosji, przez co poziom rozgrywek niższy, to będziemy się raczyć jakimś Lvi Praga zamiast dużo lepszych ekip z Francji, Turcji czy Grecji.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie wiem czy tak rzeczywiście to będzie wyglądać i nie chce mi się tego sprawdzać, ale w rankingu za Ligę Mistrzów (sezony 2020-22), liga czeska ma tyle samo punktów co liga francuska. Liga niemiecka jest przed turecką, więc fair.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: SerCos »

Tutaj jest aktualny ranking na sezon 2023/2024 https://webmedia.cev.eu/media/ub2hc5mb/ ... -final.pdf

Losowanie odbędzie się 19 lipca 2023 r.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 2 cze 2023, o 11:12 Nie wiem czy tak rzeczywiście to będzie wyglądać i nie chce mi się tego sprawdzać, ale w rankingu za Ligę Mistrzów (sezony 2020-22), liga czeska ma tyle samo punktów co liga francuska. Liga niemiecka jest przed turecką, więc fair.
Może i fair, ale będą emocje jak na grzybach. Zresztą skoro Francja ma tyle samo co Czechy (już abstrahując od tego jak do tego doszło), to nadal Czechy mają 2 kluby a Francja 1.

Tak to nigdy ta liga nie będzie mieć sensu, skoro takie cuda będą grać. Niemiecka liga co rok coraz słabsza i średnio się na to patrzy, co z tego że kiedyś było mocne VfB.

Edit: A ok, tam w tym pliku niby jest 1:1 Czechy i Francja. Co nie zmienia faktu, że to dość bez sensu.

Streeter
Ostatnio zmieniony 3 cze 2023, o 18:17 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Orzi »

SerCos pisze: 2 cze 2023, o 16:19 Tutaj jest aktualny ranking na sezon 2023/2024 https://webmedia.cev.eu/media/ub2hc5mb/ ... -final.pdf

Losowanie odbędzie się 19 lipca 2023 r.
Czyli wychodzi, że pewne miejsce będzie mieć także drużyna z Portugalii
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

O ile po ostatnim ligowym finale można było mieć wątpliwości, tak w nadchodzącej edycji wygląda na to, że znowu ZAKsa nie ma z kim przegrać. IV tytuł jak Kazań się szykuje zobaczymy co za rok.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Arw165 »

Zaksa choćby z Trento przegrała 3 z 4 meczów, a ten wygrany był na żyletki. Poza tym prawie żadnych zmian w składzie i ten sam trener, więc teraz może się nie udać. :)

Myślę, że 2,5 tygodnia po meczu to dobry moment, żeby pogratulować Zaksie trzeciego zwycięstwa w LM. Najważniejsze było dla mnie, żeby mecz nie był jak jednostronny jak trzeci mecz finałowy Plusligi, bo co innego zobaczyć suchy wynik i staty, a co innego, gdy cały świat patrzy. Nie wiem, jak wyglądałby mecz, gdyby oba zespoły robiły mniej błędów, ale gdyby Zaksa robiła ich mniej mogłoby się skończyć nawet 3:0. W każdym secie mieli piłki setowe + swoje wygrane sety wygrywali pewniej. Natomiast gdyby JW utrzymało lepszą jakość pewnie wygraliby pewniej pierwszego seta i utrzymali przewagę z drugiego, bo było tam już 11:7 i wydawało mi się, że zmierzamy w stronę ligowego gonga. Myślę, że oba wyniki nie byłyby lepszą reklamą polskiej siatkówki, niż to co zobaczyliśmy 20 maja, a emocje były niesamowite.
W KK ciekawie się kszałtował ten mecz, bo miał różnych bohaterów na skrzydle co set. W pierwszym Śliwka, w drugim Bednorz, w trzecim Kaczmarek, w czwartym po 2 błędy Olka, Shojiego i Bartka (w tym ten jeden rzekomo nie-błąd) co dało tie-breaka, a w piątym secie wszyscy zagrali nagle bezbłędnie. Absolutnie nie chodzi o to, żeby pisać źle o Bednorzu, ale w 1 secie nie skończył setowej, w 4. meczowej, a w piątym przy jego przyjęciu na drugą stronę mogło się skończyć 13:13. Dobrze, że tak się nie stało. Pozostali ww. panowie też by sobie pluli w brodę, ale Bartek chyba najbardziej. Przegrać trzy finały w trzech ligach to by się szło załamać. ;)

W sumie oba kluby podzieliły się trofeami. Było mi smutno po finale Plusligi, ale po tym trzecim tytule ligi mistrzów chyba nikt z kibiców Kędzierzyna już o tym nie pamięta.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

Jakkolwiek wiekowi by nie byli, to jednak odchodzą Lisinac i Kaziyski, który stanowili sporą wartość ofensywną. Dlatego przy Trentino stawiam pół minusika, jeśli jakakolwiek drużyna ma potencjał, żeby z ZAKsą wygrać to jest to tylko Piacenza, ale też nie wiem czy w 2 meczach. Przerabialiśmy już mecze Kędzierzyna z ekipą, w której jest Simon z Lealem ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Poczekalbym aż Trentino skompletuje skład, bo jest możliwe, że trafi tam Amin z tego co piszą Irańczycy.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

To żadne wzmocnienie, co innego jakby wzięli Nishidę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 9 cze 2023, o 11:52 To żadne wzmocnienie, co innego jakby wzięli Nishidę.
Amin-Rychlicki > Kazijski na ataku (odrzucając wielkie nazwisko), ale z tym Aminem to ja go wrzucam do połowy włoskich klubów, bo mi Google Translate powiedział, że on powiedział, że podpisał kontrakt w mocnym włoskim klubie, a jakies iranskie gazety pisały o Trentino lub Weronie, a tu się skończy na jakimś Uralu Ufa i będzie wstyd, więc proponuję traktować z dystansem.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

Na dłuższym dystansie wydaje mi się, że Irańczyk odbije się podobnie jak Ghafour od Civitanovy. Nie jestem wielkim fanem Rychlickiego, ale polski Luksemburczsyk (czy tam odwrotnie) jest mimo wszystko lepszym zawodnikiem.
Ale nawet abstrahując od następcy Bułgara to nie wiadomo jak będzie wyglądał Lavia po kolejnym sezonie reprezentacyjnym, w sumie małolat również może być znowu zmęczony. Tak więc jakoś mnie to Trentino nie przekonuje.

Romano, Simon, Lucarelli, Leal, Scanferia, Brizard +
Andringa na kłopoty. Tu widzę potencjał, ale po tym co grali w CEV też trudno traktować ich poważnie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: SerCos »

Wracając do kwestii organizacyjnych, w środę minął czas zgłaszania drużyn.

W związku z wykluczeniem ekip z Rosji i Białorusi zyskali na tym Niemcy, Czesi i Portugalczycy.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: SerCos »

Na stronie CEV pojawiły się podział na koszyki do kwalifikacji przed losowaniem, żeby wywalczyć 2 miejsca to 14 klubów będzie musiało się sporo natrudzić, aby najpierw być w dwójce w grupie, a potem wygrać grupę.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Antonella Hard Core »

Podział na koszyki przed jutrzejszym losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów:

Koszyk 1
Zaksa Kędzierzyn-Koźle
Jastrzębie Węgiel
Lube Civitanova
Berlin Recycling Volleys
Itas Trentino

Koszyk 2
Asseco Resovia Rzeszów
Knack Roeselare
VC Greenyard Maaseik
SVG Luneburg
GSB Piacenza

Koszyk 3
Halkbank Ankara
Ziraat Bankasi Ankara
VK Lvi Praga
Jihostroj Ceske Budejovice
Tours Volley

Koszyk 4
Ach Volley Ljublana
Benfica Lizbona
plus zespoły z kwalifikacji
Pomocniczka
Posty: 2010
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Grupa marzeń:
Zaksa/JW, Luneburg, Praga, kwalifikant.

Grupa śmierci:
Zaksa/JW, Piacenza (Resovia też silna, ale przynajmniej latać nie trzeba), jakaś Ankara, ACH.
PioterZJastrzebia
Posty: 1218
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

W sumie dopiero teraz zauważyłem: z LM zniknęło Friedrichshafen. W ten sposób do drugiego koszyka wskoczył Maaseik, do trzeciego Tours, a drużyn z kwalifikacji są trzy, a nie jak było pierwotnie dwie.

Ktoś wie o co chodzi?
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Antonella Hard Core »

PioterZJastrzebia pisze: 19 lip 2023, o 08:58 W sumie dopiero teraz zauważyłem: z LM zniknęło Friedrichshafen. W ten sposób do drugiego koszyka wskoczył Maaseik, do trzeciego Tours, a drużyn z kwalifikacji są trzy, a nie jak było pierwotnie dwie.

Ktoś wie o co chodzi?
https://www.vfb-volleyball.de/2023/07/1 ... e-zurueck/
Pomocniczka
Posty: 2010
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

GA
Knack
Ziraat
...

JW
Lueneburg
Budejowice
...

Trentino
RR
Tours
...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Biciut »

JW to ma farta :D

Wszystkie nasze zespoły powinny wyjść z grup. Zobaczymy jak Rzeszow z Trento powalczy o pierwszy plac.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2023, o 11:52 przez Biciut, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1218
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

OK, czyli koszty i problemy z halą.

Grupa A: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Knack Roeselare, Ziraat Ankara, kwalifikant
Grupa B: Trentino, Asseco Resovia, Tours VB, ACH Lublana
Grupa C: Berlin Volleys, GS Piacenza, Halkbank Ankara, SL Benfica
Grupa D: Jastrzębski Węgiel, SVG Luneburg, Jihostroj Czeskie Budziejowice, kwalifikant
Grupa E: Cucine Lube, Greenyard Maaseik, Lvi Praga, kwalifikant

JW kolejny raz zero skilla tylko farci
Shift
Posty: 270
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Shift »

Z roku na rok coraz mizerniej wygląda ta Liga Mistrzów, zwłaszcza bez rosyjskich zespołów...
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: dyletant »

Ciekawa grupa C, biorąc pod uwagę wylewy Piacenzy nawet bez wyraźnego faworyta. Natomiast w B ani Resovia ani Trentino nie powinno lekceważyć Wycieczek. Grupa Jastrzębia to paskudny żart, a do tego najkrótsze z możliwych wyjazdów (zobaczymy co jeszcze wpadnie) mogą grać samymi rezerwami, w sumie ZAKsa też nie ma ciężko, ale na Turków musi wyjść podstawą.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: buzinga »

PioterZJastrzebia pisze: 19 lip 2023, o 11:51 OK, czyli koszty i problemy z halą.

Grupa A: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Knack Roeselare, Ziraat Ankara, kwalifikant
Grupa B: Trentino, Asseco Resovia, Tours VB, ACH Lublana
Grupa C: Berlin Volleys, GS Piacenza, Halkbank Ankara, SL Benfica
Grupa D: Jastrzębski Węgiel, SVG Luneburg, Jihostroj Czeskie Budziejowice, kwalifikant
Grupa E: Cucine Lube, Greenyard Maaseik, Lvi Praga, kwalifikant

JW kolejny raz zero skilla tylko farci
Ten kij ma dwa końce. Komu prócz mnie i paru wariatom będzie się chciało oglądać mecze fazy grupowej JW? Jeśli Jastrzębie chciałoby rosnąć sportowo, marktenigowo itd to lepiej byłby jakby mieli w grupie jakąś Piacenzę albo przynajmniej ten Halkbank (rywalizacja z podtekstem zeszłorocznego półfinału). Tacy przeciwnicy przyciągnęliby nieco większe zainteresowanie. A tak zostaje golenie owiec. Szkoda.
PioterZJastrzebia
Posty: 1218
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

buzinga pisze: 19 lip 2023, o 12:57
PioterZJastrzebia pisze: 19 lip 2023, o 11:51 OK, czyli koszty i problemy z halą.

Grupa A: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Knack Roeselare, Ziraat Ankara, kwalifikant
Grupa B: Trentino, Asseco Resovia, Tours VB, ACH Lublana
Grupa C: Berlin Volleys, GS Piacenza, Halkbank Ankara, SL Benfica
Grupa D: Jastrzębski Węgiel, SVG Luneburg, Jihostroj Czeskie Budziejowice, kwalifikant
Grupa E: Cucine Lube, Greenyard Maaseik, Lvi Praga, kwalifikant

JW kolejny raz zero skilla tylko farci
Ten kij ma dwa końce. Komu prócz mnie i paru wariatom będzie się chciało oglądać mecze fazy grupowej JW? Jeśli Jastrzębie chciałoby rosnąć sportowo, marktenigowo itd to lepiej byłby jakby mieli w grupie jakąś Piacenzę albo przynajmniej ten Halkbank (rywalizacja z podtekstem zeszłorocznego półfinału). Tacy przeciwnicy przyciągnęliby nieco większe zainteresowanie. A tak zostaje golenie owiec. Szkoda.
Pełna zgoda. Takie losowanie daje JW bardzo duże szanse na rozstawienie w playoffach z najlepszego miejsca, owszem, ale to jedyna korzyść. Nie dość że drużyna może się "rozleniwić" z braku wymagających przeciwników, to jeszcze nudy.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: MWi »

Warto tylko powiedzieć, że w kwalifikacjach znalazły się dwa całkiem przyzwoite zespoły, które mogą w cale nie być aż tak słabiutkie, jak się wszystkim wydaje. Może pozwolą sobie nawet na jakąś niespodziankę na swoim terenie w fazie grupowej? (jeśli oczywiście przejdą kwalifikacje)

Jednym jest Olympiacos ze Sternem, Olivą, Pajenkiem, Travicą, Koumentakisem i Castellanim na ławce trenerskiej
Drugim jest Guaguas Las Palmas - mistrz Hiszpanii z kolonią argentyńską - Nicolasem Bruno, Ramosem, Cavanną oraz Vigrassem czy Brazylijczykiem Wallyssonem Souzą.

Mooże coś tam jeszcze pokaże Hypo Tirol i VaLePaTampere, ale nie liczyłbym na wiele. W eliminacjach będzie można znaleźć parę znanych nazwisk (poza wymienionymi powyżej) jak Novica Bjelica (Partizan Belgrad), Arpad Baroti (Kaposvar), czy Mikko Esko - rocznik 1978! i Urpo Sivula w Tampere.

Reszta drużyn wygląda anonimowo (czyt. słabiutko), pojawiają się jacyś randomowi Amerykanie, Brazylijczycy, ale nazwiska bardzo drugorzędne.
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Orzi »

Przewrotnie cieszy mnie wycofanie się Friedriechschafen. Od kilku lat na plecach Berlina do Ligi Mistrzów wjeżdżały ogury, które były rozstawione stanowczo zbyt wysoko. Przy takim losowaniu mogą ich prześcignąć Turcy lub Belgowie. Szczególnie liczę na pierwszych, bo trzecia druzyna ligi tureckiej byłaby zdecydowanie ciekawszym zespołem do oglądania. Niemcy zasługują na max. 2 miejsca, z czego druga ekipa powinna być losowana z trzeciego koszyka.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Kolejny raz z rzędu tak słaba grupa.
Liczyłem na jakichś Włochów.
A jak nie to przynajmniej Turków, Berlin lub Tours.
Ale przynajmniej być może będę na wszystkich wyjazdach w grupie. A na pewno w Czechach i może Niemczech no i zobaczymy czy 3 przeciwnik też będzie dość blisko.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Antonella Hard Core »

Rywale Jastrzębia może i mało renomowani i niezbyt dobrze brzmiący z marketingowego punktu widzenia ale przynajmniej Jastrzębie będzie miało możliwość w fazie grupowej zmierzyć się z polską myślą szkoleniową wszak ich grupowy rywal jest jedynym zespołem w tegorocznej Lidze Mistrzów którego pierwszym trenerem jest Polak.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: buzinga »

PioterZJastrzebia pisze: 19 lip 2023, o 13:20
buzinga pisze: 19 lip 2023, o 12:57
PioterZJastrzebia pisze: 19 lip 2023, o 11:51 OK, czyli koszty i problemy z halą.

Grupa A: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Knack Roeselare, Ziraat Ankara, kwalifikant
Grupa B: Trentino, Asseco Resovia, Tours VB, ACH Lublana
Grupa C: Berlin Volleys, GS Piacenza, Halkbank Ankara, SL Benfica
Grupa D: Jastrzębski Węgiel, SVG Luneburg, Jihostroj Czeskie Budziejowice, kwalifikant
Grupa E: Cucine Lube, Greenyard Maaseik, Lvi Praga, kwalifikant

JW kolejny raz zero skilla tylko farci
Ten kij ma dwa końce. Komu prócz mnie i paru wariatom będzie się chciało oglądać mecze fazy grupowej JW? Jeśli Jastrzębie chciałoby rosnąć sportowo, marktenigowo itd to lepiej byłby jakby mieli w grupie jakąś Piacenzę albo przynajmniej ten Halkbank (rywalizacja z podtekstem zeszłorocznego półfinału). Tacy przeciwnicy przyciągnęliby nieco większe zainteresowanie. A tak zostaje golenie owiec. Szkoda.
Pełna zgoda. Takie losowanie daje JW bardzo duże szanse na rozstawienie w playoffach z najlepszego miejsca, owszem, ale to jedyna korzyść. Nie dość że drużyna może się "rozleniwić" z braku wymagających przeciwników, to jeszcze nudy.
Wiesz to średnia korzyść (przynajmniej z mojego punktu widzenia), bo uważam JW za mniej więcej 3 siłę w tegorocznej LM. Po Trentino i Zaksie. Także uważałem i uważam, że niezależnie od grupy półfinał powinni w miarę spokojnie zrobić. A jak się ułoży drabinka? Zobaczymy. Teraz może być tak, że z miejsc 4 i 5 będą mocne zespoły. Ogólnie jedynka daje fajne perspektywy, ale z tym nigdy nie wiadomo. Fajnie byłoby obejrzeć tak jak Kamil napisał nawet te Tours czy Turków. A tak o meczach Jastrzębia w fazie grupowej będziemy mieli tu 5 komentarzy na krzyż. Średnio ciekawa perspektywa. No ale przynajmniej Resovia ciekawie trafiła ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”