Formuła rozgrywania finałów LM

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: hugo »

Jak wg Was powinna wyglądać formuła rozgrywania turniejów finałowych?

Wg mnie absolutnie nie powinno to być jak do tej pory, że jeden zespół za organizację dostaje miejsce w czwórce i ma odpoczynek.
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Guilder »

To prawda, ale samo Final Four uważam za lepsze dla kibica od systemu mecz i rewanż.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Pele »

A może by tak wydłużyć imprezę o jeden dzień i zagrać systemem kay z każdym??
Może dodatkowo punktować tak jak w lidze 3,2 lub 1 punkt??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Mateusz1993 »

Pele pisze:A może by tak wydłużyć imprezę o jeden dzień i zagrać systemem kay z każdym??
Może dodatkowo punktować tak jak w lidze 3,2 lub 1 punkt??
Myślę, że tak jest dobrze, jak jest.
hugo pisze:Jak wg Was powinna wyglądać formuła rozgrywania turniejów finałowych?

Wg mnie absolutnie nie powinno to być jak do tej pory, że jeden zespół za organizację dostaje miejsce w czwórce i ma odpoczynek.
Zgadzam się, powinno być jak w sezonie 2008/2009 gdzie grali w Pradze, a drużyny z Czech nie było w Final Four.
Jednak jeśli na razie jest taka formuła, że drużyna wchodzi od razu do 4, to Trento na to zasługiwało, bo on przez ostatnie 2 lata wygrywali i jeśli już zostanie taka formuła (choć powinna być zmieniona) to np. z drużyn, które wychodzą z grup Final Four mogą organizować tylko ekipy, które rok wcześniej sportowo wywalczyły ten awans.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: hugo »

Ale ja nie rozumiem jednej rzeczy...

Final Four u jednego z uczestników to wymysł siatkarskich działaczy.Myślałem, że Final Four w Pradze będzie prawdziwą rewolucją w siatkarskiej LM.O to mieliśmy turniej finałowy w "neutralnych" Czechach, gdzie zdecydowana większość widzów to byli zagraniczni kibice, a bilety do tanich nie należały!

Łączna liczba widzów to 36.500!

I atmosfera była nieziemska.

Wtedy mieli ponad półroku na sprzedaż biletów i przygotowania.Pełnych trybun nie było, ale to był pierwszy taki turniej i moim zdaniem z BARDZO DOBRYM skutkiem.Szkoda, że CEV tego nie kontynuuje tylko brnie w bardzo dziwny system.
\
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Nagor »

Pele pisze:A może by tak wydłużyć imprezę o jeden dzień i zagrać systemem kay z każdym??
Może dodatkowo punktować tak jak w lidze 3,2 lub 1 punkt??
Dla mnie jako kibica ta opcja jest atrakcyjna, jakbym miał prawo głosu to na pewno bym za tym zagłosował. Ewentualnie Final Six, dwie grupy po 3 teamy, każdy z każdym a potem dwie pierwsze finał a dwie drugie o 3cie miejsce i tyle.
...
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Arogancja »

Dla mnie jest kilka opcji organizacji FF. Zdecydowanie odrzuciłabym sposób, jaki mamy teraz, bo sport jest w nim wypierany przez pieniądze i marketing.

1. Drużyna, która wygrywa LM organizuje FF w kolejnym sezonie, ale nie ma zagwarantowanego w nim udziału.
2. Miejsce organizacji FF jest znane przed rozpoczęciem rozgrywek. Nikt nie ma zagwarantowanego udziału w decydującej fazie. O tę organizację mogą starać się wszystkie europejskie miasta z halą i infrastrukturą spełniającymi określone wymogi, więc też takie, które nie mają swojego reprezentanta w LM.
3. Organizator jest wybierany spośród czwórki finalistów.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Pele »

Final Six to chyba za bardzo by się zawody rozrosły!
A co do wyboru organizatora spośród czwórki uczestników to jak najbardziej TAk. Zresztą kiedyś tak było (Mostostal wówczas był organizatorem ale wywalczył awans na boisku) więc można by do tego wrócić
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Nagor »

Pele pisze:Final Six to chyba za bardzo by się zawody rozrosły!
A co do wyboru organizatora spośród czwórki uczestników to jak najbardziej TAk. Zresztą kiedyś tak było (Mostostal wówczas był organizatorem ale wywalczył awans na boisku) więc można by do tego wrócić
A ja jestem przeciwny takiemu czemuś, bo uważam, że szansę powinny dostać też miasta i państwa, w których nie ma siatkówki.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:Ewentualnie Final Six, dwie grupy po 3 teamy, każdy z każdym a potem dwie pierwsze finał a dwie drugie o 3cie miejsce i tyle.
Ten pomysł, moim zdaniem idealny... Z tym, że raczej byłbym za 2 grupami(A i B) po 3 zespoły,po 2 najlepsze drużyny z tych grup wychodzą i mamy dwa półfinały 1a-2b, 2a-1b). Ilości meczów by to nie zwiększyło... A nawet wtedy zagwarantowane miejsce dla organizatora nie budziłoby aż takich kontrowersji, ponieważ oznaczało by to tylko przejście bez grania 1 rundy a nie dwóch jak jest obecnie. Po za tym bycie w szóstce to tak naprawdę jeszcze żaden sukces dla większych zespołów, zaś słabsze zespoły by się pewnie nie pchały do organizacji obawiając się o pustki na sali w meczach półfinałowych i finałowych w których za pewnie taka drużyna się nie znajdzie... Problem byłby zaś z tym jak znaleźć pozostałe 5 drużyn. Z jednej strony można by usunąć dzikie karty, przez co byłoby 5 grup zamiast 6, z drugiej myślę, że w momencie wyłonienia 6 (drogą sportową bez wcześniejszego ustalenia gospodarza) nie byłoby problemów z zespołami, które chciałyby wziąć organizację...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Antos »

Jak byscie nie cudowali z regulaminem rozgrywek tak w Polsce zawsze wygra PGE a w Europie Trentino.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: Pele »

Antos pisze:Jak byscie nie cudowali z regulaminem rozgrywek tak w Polsce zawsze wygra PGE a w Europie Trentino.
Tym ZAWSZE to tak nie szafuj bo zbliża się koniec kolejnych rozgrywek. A za kilka miesięcy następny sezon i gwarantuję Ci że co najmniej jednego z tych dwóch tytułów mistrzowskich nie zdobęda zespoły o których piszesz!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: KadrO »

Pele pisze:
Antos pisze:Jak byscie nie cudowali z regulaminem rozgrywek tak w Polsce zawsze wygra PGE a w Europie Trentino.
Tym ZAWSZE to tak nie szafuj bo zbliża się koniec kolejnych rozgrywek. A za kilka miesięcy następny sezon i gwarantuję Ci że co najmniej jednego z tych dwóch tytułów mistrzowskich nie zdobęda zespoły o których piszesz!!
Jeśli możesz to zamieść to co tutaj napisałeś w swojej sygnaturze, tak abyśmy nie zapomnieli o tym do przyszłego roku. Wtedy okaże się czy Twoje gwarancje są cokolwiek warte.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Formuła rozgrywania finałów LM

Post autor: hugo »

Nagor pisze: A ja jestem przeciwny takiemu czemuś, bo uważam, że szansę powinny dostać też miasta i państwa, w których nie ma siatkówki.
Tak samo myślę.Dla mnie super miejscem byłoby niemieckie Halle.Obiekt jest wprost niesamity, a dach to majstersztyk.Byłem tam rok temu tak z ciekawości zobaczyć Pokala;P.Hala mieści około 10.500-11.000 widzów, a więc trochę mniej niż było na finałowych meczach w Pradze i w Łodzi.

http://www.kurth-media.de/alben/volleyb ... 306_33.JPG
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”