Liga Mistrzów 2012/2013

Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Tietiuk »

Śmiem twierdzić, że Iskra Odincowo jeszcze w swojej historii nie była drużyną o takiej klasie (nawet przez jeden sezon), jaką Iraklis prezentował w stabilny sposób przez kilka ładnych lat.
Już nie mówiąc, że Iskra wtedy miała spore problemy, w jednym meczu nie grał Giba, a w drugim Abramow.

Cernic, Hoff, Kravarik, Ball, Gkiourdas, Stanley. Sam finał z Sisleyem był jednym z najlepszych finałów jakie widziałem w życiu.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Lineczka »

http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/23 ... %27Gapetha

"Tymczasem kłopoty z kontuzjami zaczynają dopadać tegorocznych finalistów Ligi Mistrzów - siatkarzy Cuneo. Na problemy z kolanem uskarżał się kapitan zespołu Wout Wijsmans, w związku z czym aż do Final Four w Omsku miał być oszczędzany w meczach ligowych. Niestety, na treningu przed spotkaniem z Maceratą ból w lewym udzie poczuł Earvin N'Gapeth. Francuz wrócił do domu na dalsze badania, stąd w wyjściowym składzie zagrać musiał Wijsmans. Póki co nie wiadomo jeszcze czy jest to coś poważniejszego, czy tylko drobna niedyspozycja. "
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Kicu »

Hym... całkiem dobre wieści dla ZAKSY. Oczywiście pokonanie osłabionego zespołu aż tak dobrze nie smakuje i nie jest to to samo, co pokonanie zespołu w pełnym składzie... ale za rok czy dwa będzie się mówiło o wyniku, a nie stylu i sposobie zwycięstwa. No ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość, bo najpierw ZAKSA musi się uporać nawet z osłabionym Cuneo ;)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Lineczka »

Podobno te problemy Francuza nie są poważne. Na LM będzie więc gotowy.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Pele »

Telewizja POlsat wysyła z siatkarzami ZAKSY mocną ekipę w osobach dwóch dziennikarzy czyli TOmasza Swędrowskiego i Krzysztofa Wanio. Czyli może być sporo informacji już od wtorku jak przylecą do Omska
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Edyta

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Edyta »

Szkoda, że Wanio a nie Lepę, ten przynajmniej zna języki. A Wanio będzie robił tylko filmiki z tymi co zawsze, czyli Ruciakiem, Gackiem i Możdżonkiem ;)
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: mikser »

Pele pisze:Telewizja POlsat wysyła z siatkarzami ZAKSY mocną ekipę w osobach dwóch dziennikarzy czyli TOmasza Swędrowskiego i Krzysztofa Wanio. Czyli może być sporo informacji już od wtorku jak przylecą do Omska
O, to jest szansa, że Wanio się gdzieś zagubi :D Tyle dobrego, że może jakieś wieści będzie można w tv od nich zobaczyć - poza komentarzem przedmeczowym :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Streeter »

Edyta pisze:Szkoda, że Wanio a nie Lepę, ten przynajmniej zna języki. A Wanio będzie robił tylko filmiki z tymi co zawsze, czyli Ruciakiem, Gackiem i Możdżonkiem ;)
Akurat Wanio pamiętam jak przeprowadzał wywiady z Bułgarami w ich języku, więc może rosyjski też zna?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Kicu »

Streeter pisze:
Edyta pisze:Szkoda, że Wanio a nie Lepę, ten przynajmniej zna języki. A Wanio będzie robił tylko filmiki z tymi co zawsze, czyli Ruciakiem, Gackiem i Możdżonkiem ;)
Akurat Wanio pamiętam jak przeprowadzał wywiady z Bułgarami w ich języku, więc może rosyjski też zna?
Ale problem raczej w tym, że z Rouzierem, Fontelesem czy Castellanim już pewnie nie przeprowadzili, bo angielskiego nie zna ;)
ze_wsi
Posty: 193
Rejestracja: 24 lut 2013, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Krosno/Mielec

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: ze_wsi »

Kicu pisze:
Streeter pisze:
Edyta pisze:Szkoda, że Wanio a nie Lepę, ten przynajmniej zna języki. A Wanio będzie robił tylko filmiki z tymi co zawsze, czyli Ruciakiem, Gackiem i Możdżonkiem ;)
Akurat Wanio pamiętam jak przeprowadzał wywiady z Bułgarami w ich języku, więc może rosyjski też zna?
Ale problem raczej w tym, że z Rouzierem, Fontelesem czy Castellanim już pewnie nie przeprowadzili, bo angielskiego nie zna ;)
Może i lepiej, jeśli miałby trzymać poziom jak ostatnio? ;)
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Kurek7 »

Mateusz1993 pisze:W takim razie spytam.
Wyobrażasz sobie Ligę Mistrzów (tę w noge):
bez Barcelony, Bayernu, Manchesteru United, Arsenalu czy Milanu ?


Hehe tego to nawet nie trzeba sobie zbytnio wyobrażać bo na razie to wszystko na to wskazuje, że w przyszłym sezonie Arsenal nie będzie grał w LM 8-)
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Hirako »

Gospodarz Final Four na tydzień przed imprezą też raczej formą nie błyszczy, przegrali 1:3 z drużyną z Nowogrodu. Ale nie wiem jakim składem wyszli.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Gustlik »

Hirako pisze:Gospodarz Final Four na tydzień przed imprezą też raczej formą nie błyszczy, przegrali 1:3 z drużyną z Nowogrodu. Ale nie wiem jakim składem wyszli.
Długo szukac nie trzeba. http://www.nnvolley.ru/sites/default/fi ... OK%202.pdf

Najważniejsza jest postac rozgrywającego Butko, który ostatnio złamał palec w dłoni i jego występ pod w Final Four stał pod znakiem zapytania. Nillson - Butko - Gutsalyuk - Volvich - Birjukow - Divis.

Coś czuję, że to Final Four będzie bez większej historii. Ciekawe jakim składem dzisiaj wyjdzie Zenit Kazań w spotkaniu z Dynamo Moskwa.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Tietiuk »

Hirako pisze:Gospodarz Final Four na tydzień przed imprezą też raczej formą nie błyszczy, przegrali 1:3 z drużyną z Nowogrodu. Ale nie wiem jakim składem wyszli.
Należy pamiętać, że ekipa Plamena Konstantinowa - Gubernia Niżny Nowogród - to naprawdę świetny zespół, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał w ligowym spotkaniu na swoim parkiecie, a dopiero ostatnio przerwał swoją passę kilkunastu zwycięstw z rzędu, w ligowej tabeli zajmując drugie miejsce. W meczu z Nowosybirskiem może dalej nie grał świetnie spisujący się w Rosji Mikko Esko, ale gra Gubernii, gdy rozgrywa nominalnie drugi, wysoki, doświadczony rozgrywający Maksim Szulgin, wcale nie wygląda znacznie słabiej - wprawdzie ze spotkania Gubernii z Nowosybirskiem transmisji, przynajmniej telewizyjnej, chyba nie było, ale patrząc na same statystyki - wydaje się, że Lokomotiw mógł zagrać naprawdę dobry mecz.

Jeżeli chodzi o ilość błędów własnych, to w żadnym z setów Lokomotiw (gdzie czterech zawodników bardzo ryzykuje zagrywką) nie przekroczył 6 błędów w poszczególnym secie, ciężko przyczepić się do efektywności skrzydłowych w ataku, a w bloku Lokomotiw miał nawet przewagę nad Gubernią - tylko w przyjęciu gra podopiecznych trenera Woronkowa wyglądała słabiej, ale generalnie przyjęcie przy parze przyjmujących Divis-Birjukow jest słabszym punktem Nowosybirska, a i Gubernia ma bardzo wszechstronną, różnorodną zagrywkę, w dużej mierze typu float, a na ten typ serwisu słowacko-rosyjska para lewoskrzydłowych jest jeszcze mocniej uczulona. Myślę też, że Nowosybirsk zaprezentował się lepiej niż Zaksa w ostatnim meczu, a przecież podobnie jak Kędzierzyn, Lokomotiw na nadmiar spotkań w ostatnim czasie nie mógł narzekać - od 17. lutego zagrali tylko jeden mecz ligowy, w środę, i to z outsiderem ligi, Groznym, więc pewnie podobnie jak Zaksie, tak i Nowosybirskowi jednak tego rytmu meczowego i świeżości w kontekście Final Four w Omsku, jeszcze mocno brakuje.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2013, o 13:01 przez Tietiuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: GuessWhat »

Czy liga rosyjska posiada jakąś oficjalną stronę gdzie można śledzić wyniki spotkań zespołów? Strasznie interesuje mnie tak liga, ale większość informacji na temat wyników znajdują się tylko na oficjalnych stronach zespołów grających w tej lidze.
Awatar użytkownika
Tietiuk
Posty: 331
Rejestracja: 26 paź 2012, o 15:12
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Tietiuk »

oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: oliwia »

Ja korzystam z tej strony: http://www.volley.ru/
A mecze oglądam tu: http://tvstart.ru/
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Streeter »

Kicu pisze: Ale problem raczej w tym, że z Rouzierem, Fontelesem czy Castellanim już pewnie nie przeprowadzili, bo angielskiego nie zna [Wanio - przyp. Streeter];)
Na Pucharze Polski Kobiet z trenerem Impelu rozmawiał po angielsku, więc chyba zna :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Właśnie ciekawe jak to się wszystko ułoży: Zaksa i Nowosib przewaliły swoje mecze, a Tatarzy i Makarony ostatni sprawdzian przed FF wygrały. Czy to będzie mieć jakieś przełożenie na wyniki LM?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: figol »

sb.slav pisze:Właśnie ciekawe jak to się wszystko ułoży: Zaksa i Nowosib przewaliły swoje mecze, a Tatarzy i Makarony ostatni sprawdzian przed FF wygrały. Czy to będzie mieć jakieś przełożenie na wyniki LM?
Wydaje mi się że absolutnie nie będzie to miało żadnego wpływu w kontekście spotkań jakie czekają te ekipy w FF Ligi Mistrzów. Wiadomo lepiej jest wygrać niż przegrać ale specyfika takiego turnieju w którym dochodzi do głosu jeszcze wiele czynników, każe chyba zapomnieć o ostatnim rozegranym spotkaniu a całkowicie skupić się i poświęcić na tym który jest do rozegrania.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Hirako »

Facebook Świdra:
Po meczu z JW są złe nastroje. Nawet nie będę próbował tlumaczyć Wam powodu tak słabego występu, ponieważ sami się zastanawiamy jak mogło do tego dojść... Wypada mi tylko przeprosić za tę wpadkę i obiecać, że do końca sezonu już się taki mecz w naszym wykonaniu nie powtórz.y Sobota była dniem wolnym, ponieważ stwierdziliśmy, że każdy potrzebuje chwili na odreagowanie i przemyślenia. Przed niedzielnym treningiem spotkaliśmy się wszyscy razem, aby porozmawiać z zawodnikami i wspólnie zastanowić się nad powodem tak słabej postawy podczas meczu... To było bardzo potrzebne nam wszystkim i dobrze, że każdy miał okazję wypowiedzieć się i przedstawić swój punkt widzenia -a wspólnie wyciągnięte wnioski na pewno pozwolą uniknąć takich sytuacji w przyszłości... O szczegółach niestety nie mogę wam powiedzieć - obowiązuje mnie tajemnica trenerska.
Dzisiaj rano wyjechaliśmy autokarem do Warszawy - to początek naszej długiej wyprawy do Omska. Z Warszawy czeka nas lot do Moskwy, a stamtąd po kilku godzinach do Omska. Już sam tak daleki wyjazd nie nastraja nas optymistycznie, a jeśli dodam, że wszystkie loty obsługuje AEROFLOT - to sami rozumiecie... No cóż, wypada mi prosić, abyście trzymali kciuki tym razem za szczęśliwy finał i lądowanie w Omsku...
Lecimy w najmocniejszym składzie z nadzieją, że zawodnicy dojdą do siebie. Chociaż dopiero po podróży zobaczymy stan zdrowia wszystkich i będziemy wiedzieli, jaką taktykę zastosować, kto będzie w stanie zaprezentować się na boisku... Pozdrawiam wszystkich, Sebastian
Boże, jak cudownie byłoby chociaż brąz zdobyć, odleciałbym ze szczęścia...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Bazinga »

pk+ pisze:Srebrny medalista - ZAKSA awansowała do f4 LM - brawo, ale co dalej... to był zdecydowanie najsłabszy, wyraźnie odstający od reszty zespół w finałach.
porażka w TB w semifinale przeciwko Cuneo i 1-3 przeciwko Zenitowi Kazań, no toż to jedno wielkie upokoerzenie !! odtsawali o 23 klasy, w końcu przegranie meczu w stosunku 2-3 to jest jeden wielki pogrom, zniewaga i zniesmaczenie ! w ogóle co to za druzyny ? Cuneo? Zenit? pierwszy raz slysze te ekipy, ekipy totalnie anonimowe i na dodatek mecze przegrane 2-3 i 1-3 no po prostu jednym słowem UPOKORZENIE !!!
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Pawel909 »

ZAKSA odstawała bo nie grała swojej siatkówki. Gdyby Guma i środkowi nie prezentowali się tak tragicznie to może Kędzierzyn nawet wygrałby LM.

Ale oczywiście to tylko nic nie warte gdybanie.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Pawel909 pisze:ZAKSA odstawała bo nie grała swojej siatkówki. Gdyby Guma i środkowi nie prezentowali się tak tragicznie to może Kędzierzyn nawet wygrałby LM.

Ale oczywiście to tylko nic nie warte gdybanie.
No ja myślę że gdyby Resovia grała swoją siatkówkę to też mogłaby wygrać LM :) Niestety w graniu swojej siatkówki zwykle przeszkadzają rywale :(
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Bazinga »

pk+ pisze: Ale przeczytałeś i zrozumiałeś wszystko co napisałem... czy tylko działasz jak byk na czerwoną płachtę ;) Napisałem że dziwią mnie wymagania wobec polskich ekip zawojowania europy, ZAKSA zaprezentowała się lepiej niż Resovia bo dalej zaszła... no ale co z tego, sukces ZAKSY i klęska Resovii???
mialem jedynie zastrzezenia co do tego ze Zaksa odstawala od inncyh ekip bo jest to pierwsze nieprawda, po drugie jest to bardzo krzywdzące. Zaksa zaprezentowała sie bardzo dobrze na tle najlpeszych druzyn europejskich.

co do "wymagań" ktore sa stawiane przed polskimi zespołami, to trzeba spojrzec prawdzie w oczu, od wielu lat kazda konfrontacja polskiego zespołu z wloskim/rosyjskim bedzie stawiac nasza ekipe jako doga (czy tez wlochow/rosjan jako faworytow). w tym roku ta rozncia bedzie chyba jeszcze wieksza, bo nasza głowna druzyna eksportowa czyli Rzeszow popisuje sie co i rusz a jestto zasluga tylko i wylacznie Kowala, ktory posiadajac bardzo dluga lawke, nie potrafi aby druzyna prezentowala chociaz forme nie przekraczająca pewnej granicy przyzwoitości. W tym roku Rzeszow zapewne powtorzy dokonania z zeszlego roku, tak wiec nie nalezy oczekiwac cudów.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2012/2013

Post autor: Pawel909 »

pk+ pisze:
Pawel909 pisze:ZAKSA odstawała bo nie grała swojej siatkówki. Gdyby Guma i środkowi nie prezentowali się tak tragicznie to może Kędzierzyn nawet wygrałby LM.

Ale oczywiście to tylko nic nie warte gdybanie.
No ja myślę że gdyby Resovia grała swoją siatkówkę to też mogłaby wygrać LM :) Niestety w graniu swojej siatkówki zwykle przeszkadzają rywale :(
Aż tak cie boli to że w FF grała ZAKSA a nie twoja Reska? ;)

To nie jest moja wina że w czterech meczach z włoskimi rywalami ugraliście 2 sety czyli tyle ile ZAKSA w samym jednym półfinale z Cuneo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”