Liga Mistrzów 2018/2019

Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Garp »

Szary Wilk pisze:
Garp pisze:
Szary Wilk pisze: Jak dla mnie to Muzaj jest też lepszy od Kaczmarka, ot po prostu ten chłopak jest solidny, ale na polskie podwórko, a nie europejska czy światowa siatkówkę. To samo Śliwka.
To był chyba żart ??? Chyba że masz na myśli innego Muzaja, a nie tego "jeźdzca bez głowy", któremu po 20 punkcie zaczynają drżeć ręce. Nawet żarty powinny mieć swoje granice...

Każdy ma prawo do swojego zdania, kolego. Dla mnie na finiszu ligi i momencie powołań, wstępnych sparingach i meczach w LN, to Muzaj będzie przed Kaczmarkiem, jeśli tylko wytrzyma mu głowa.
Kompletnie nie interesuje mnie reprezentacja, powołania, Liga Narodów i inne. Liczy się Liga
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze:@up

Daj spokój. Wiśniewski już grał w kadrze i była katastrofa, Bienek jest kilka klas wyżej od niego. Wyobrażasz sobie, że Wiśniewski rozstrzelałby zagrywka Rosjan, zdobył ponad 12 punktów, lub kilka razy zablokował (tu bardziej Kochanowski) takiego np Russella czy Sandera?

Może i Kwolek był nie do wyjęcia z Warszawy, ale do wyjęcia było kilku ciekawych przyjmujacych, a na pozycji atakujacego już lepiej zrobiliby, gdyby wzięli na nowo Konara lub wyjęli Muzaja, bo on to chociaż potrafi więcej jak 20 punktów w meczu zdobyć i ma zagrywkę. Kaczmarek to taka słabsza wersja Konarskiego w swoim "prime". Ogólnie miękkie ataki, czterdziestoprocentowy atakier, co najwyżej druga opcja w ataku.

No Kaczmarek dla Zaksy to jest taki ktoś jak Vettori dla Trentino. Kaczmarek w ewentualnej grze w reprze w szóstce, przy Kubiaku i Leonie (nawet Szalpuku/Bednorzu) to też coś jak Vettori we włoskiej kadrze był przy Zaytsevie na przyjęcu z Juatorena.
Ale my nie mówimy jak Wiśnia grał w kadrze ,ale jak gra w Zaksie. Widocznie dla niego ważniejszy jest klub.W Zaksie prezentują podobny poziom.Nie wiem czy Wiśniewski rozstrzelałby Rosjan.Możliwe bo zrobił to Nowakowski a Wiśnia ma równie groźny flot ,choć w tym sezonie nie jest jeszcze doskonały.Za to wiem ,że Wiśniewski miał lepsza skuteczność ataku niż Bieniek w zeszłym sezonie.Lepszy też blok a Bieniek tylko w zagrywce lepiej wyglądał.Kaczmarek gorszy niż Konarski?A widziałeś jego grę?Wolę Buckiego oglądać w pierwszym składzie Jastrzębia.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2018, o 21:59 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Nie będzie tie-breaka w Tours - Francuzi w IV partii bardzo dzielnie walczyli mieli nawet dwie setowe, ale w końcu wyszedł na zagrywkę Atanasijević cały na zielono. Jak przyłożył zdrowo dwa razy, dwa razy Francuzi przyjęli na drugą stronę, a przechodzącą kończył Leon - to było po meczu.
bono
Posty: 3507
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: bono »

Modena nic wielkiego nie gra lepsza gra Śliwki i Kaczmarka i byłoby w drugą stronę.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

Nie interesuje mnie co wtedy robiła Skra, ja przytoczyłem jedynie mecze finałowe, które obnażyły Zaksę.
Siedzę już trochę w siatkówce i wiem, że tak zbudowany zespół jak Zaksa nie ma potencjału na regularne wygrywanie z przeciwnikami w stylu Modeny czy Skry z sezonu poprzedniego. Bo cała drużyna jest oparta w większości na dwóch zawodnikach: Deroo i Toniuttim. Nie ma zagrywki, a Śliwka i Kaczmarek nie mają ataku na sytuacyjnych piłkach.

Na seryjne wygrywanie w lidze to wystarcza, na medal pewnie też wystarczy, bo wszyscy najgroźniejsi rywale poza Onico są w dużych kłopotach. Ale mnie nie przekonują.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2018, o 22:02 przez WolskiPatriota, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 532
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: pietrus72 »

W dzisiejszym meczu to tylko środkowi robią robotę,widać pracę obu zawodników,Kaczmarek tylko atakuje po bloku,rzadko czysta pilka wyląduje w boisko ,Śliwka moim zdaniem słabe ogniwo,to co straci zapunktuje od czasu ,Modena tylko gra zagrywką oraz skrzydłami ,patrzę tak- Urnaut,Bednorz ,od czasu Zajcev ,rzadko koncentruje się sypacz na środek.
Tym bliżej końca seta Zaksa traci przewagę,Włosi bardziej agresywnie zagrywką celują w nasze boisko.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: dyletant »

Perugia nie bez problemu, ale unika tie breaka na terenie Tours.
Najwięcej punktów i tak wiadomo, ale tego długo jużchyba nie było, bo Polak 5 razy zablokowany

https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=31867
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: ciorny17 »

No i Zaksa dowiozła przewagę a robiło się ciepło.

Ależ bym chciał aby do Deroo i Zatora dokoptowano kogoś, kto pomógłby w walce o coś w Europie. Toniutti na to zasługuje.
Kłamca.
krzychszp
Posty: 977
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: krzychszp »

Zaksie w tym tak jak i w poprzednim sezonie brakuje lepszego przyjmującego. Śliwka i Buszek to poziom dość zbliżony i nie oszukujmy się nie najwyższy. Oczywiscie w naszej lidze ta luka specjalnie widoczna nie jest, ale w Lidze Mistrzów już tak.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

WolskiPatriota pisze:Nie interesuje mnie co wtedy robiła Skra, ja przytoczyłem jedynie mecze finałowe, które obnażyły Zaksę.
Siedzę już trochę w siatkówce i wiem, że tak zbudowany zespół jak Zaksa nie ma potencjału na regularne wygrywanie z przeciwnikami w stylu Modeny czy Skry z sezonu poprzedniego. Bo cała drużyna jest oparta w większości na dwóch zawodnikach: Deroo i Toniuttim. Nie ma zagrywki, a Śliwka i Kaczmarek nie mają ataku na sytuacyjnych piłkach.

Na seryjne wygrywanie w lidze to wystarcza, na medal pewnie też wystarczy, bo wszyscy najgroźniejsi rywale poza Onico są w dużych kłopotach. Ale mnie nie przekonują.
A ja przytoczyłem ,że Zaksa była w stanie wygrać z czołowymi przeciwnikami a Skra jak widać nie.Wtedy problemem nie był skład a zmęczenie wielu zawodników bo Zaksa grałą ciągle jedną 11.Kontuzja Deroo w środku sezonu też zrobiła swoje.Teraz Belg jest w bardzo dobrej dyspozycji.Razem z Lyneelem i Rossardem najlepszy w lidze.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Deroo wydaje się teraz trochę ugotowany tą czerwoną kartką.A poziom sędziowania jest taki jak poziom komentatorów.
bono
Posty: 3507
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: bono »

Cieszmy się że mamy jeszcze w lidze taką parę jak Toniutti i Deroo.Co do Kaczmarka i Śliwki - krawiec szyje na tyle na ile ma materiału.Załatwcie 2-3 bańki do budżetu, dokupi się Kubiaka i Kurka i rządzimy w Europie :D
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Verdungo »

To nie jest czasem ten sędzia, który był na KMŚ w grupie Skry i dał "popis" w jednym z meczów?
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Garp »

Sędziowie jacyś strasznie nie ogarnięci... Challenge trwają i trwają, nie kończące się konsultacje przy stoliku.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Verdungo pisze:To nie jest czasem ten sędzia, który był na KMŚ w grupie Skry i dał "popis" w jednym z meczów?
A faktycznie tam też był Hiszpan.Pewnie to ten.W sumie wygląda znajomo.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: drukjul »

Ależ piękna seria ZAKS-y przy zagrywce Śliwki. :P
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

kamil1999 pisze:
WolskiPatriota pisze:Nie interesuje mnie co wtedy robiła Skra, ja przytoczyłem jedynie mecze finałowe, które obnażyły Zaksę.
Siedzę już trochę w siatkówce i wiem, że tak zbudowany zespół jak Zaksa nie ma potencjału na regularne wygrywanie z przeciwnikami w stylu Modeny czy Skry z sezonu poprzedniego. Bo cała drużyna jest oparta w większości na dwóch zawodnikach: Deroo i Toniuttim. Nie ma zagrywki, a Śliwka i Kaczmarek nie mają ataku na sytuacyjnych piłkach.

Na seryjne wygrywanie w lidze to wystarcza, na medal pewnie też wystarczy, bo wszyscy najgroźniejsi rywale poza Onico są w dużych kłopotach. Ale mnie nie przekonują.
A ja przytoczyłem ,że Zaksa była w stanie wygrać z czołowymi przeciwnikami a Skra jak widać nie.Wtedy problemem nie był skład a zmęczenie wielu zawodników bo Zaksa grałą ciągle jedną 11.Kontuzja Deroo w środku sezonu też zrobiła swoje.Teraz Belg jest w bardzo dobrej dyspozycji.Razem z Lyneelem i Rossardem najlepszy w lidze.

No to widzisz, wtedy przegrali przez Deroo (to wynika z twojego tekstu) i zmęczenie. Teraz zmęczeni nie są a Deroo gra "bardzo dobrze" ale dalej przegrywają z przeciwnikiem o zbliżonym poziomie do Skry z poprzedniego sezonu.
Przewartościowanie Zaksy jest zbyt powszechne.
bono pisze: Cieszmy się że mamy jeszcze w lidze taką parę jak Toniutti i Deroo.Co do Kaczmarka i Śliwki - krawiec szyje na tyle na ile ma materiału.Załatwcie 2-3 bańki do budżetu, dokupi się Kubiaka i Kurka i rządzimy w Europie :D
Najciekawiej się zrobi, jak odejdą, a pewnie już za rok ich nie będzie. Zaksa znowu zacznie grać o 6 miejsce jak w sezonie 14/15.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2018, o 22:34 przez WolskiPatriota, łącznie zmieniany 1 raz.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Verdungo »

Obstawiam tie-break.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: dyletant »

Będzie tie break, a ZAKsa nie zwykła przegrywać tie breaków
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

Takiego sypacza jak Toniutti jeszcze w Polsce nie było. Co prawda Zagumny swego czasu to absolutny top, ale zupełnie inny typ zawodnika, no i to siatkarz polski, w dodatku już dawno temu.

Ja obstawiam, że i Toniutti i Deroo po sezonie po prostu odejda. Taki Deroo to łakomy kasek dla właśnie Modeny, czy klubów rosyjskich, a Toniutti...Cóż, na jego pozostanie większe szanse, bo potentaci maja juz sypaczy.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

A może jakieś argumenty na to, że to co piszę jest głupotą?
Haha, i już edytowałeś posta. Do przewidzenia.

Toniutti to połowa Zaksy. Wyobraźcie sobie zawodników Zaksy grających przy Łomaczu, Shoijim czy innym średniej klasy sypaczu.
Tie-breaka jednak nie będzie, w końcówce wyszła słabość Zaksy na sytuacyjnej piłce.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2018, o 22:40 przez WolskiPatriota, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 19 gru 2018, o 22:40 przez weary_skier, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę jescze raz napisać ten post poprawnie uzywając opcji cytowania.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Będzie tie break, a ZAKsa nie zwykła przegrywać tie breaków
Jest setowa, choć tym razem ZAKS-a nie utrzymała przewagi w końcówce. Było 21:18 i gdyby nie przekroczenie linii Deroo przy ataku z pipe'a byłoby po secie. A tak potrzebny jest jeden break.

Niestety :< :<
Ostatnio zmieniony 19 gru 2018, o 22:40 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Garp »

WolskiPatriota pisze:A może jakieś argumenty na to, że to co piszę jest głupotą?
Dobrze przynajmniej, że jesteś świadom, co napisałeś...
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

ale się sfrajerowali. Nic nie gra ta Modena, badzmy szczerzy. No, ale tak to jest, jak się ma niekompletny skład. Jednego przyjmujacego w ofensywie, brak prawdziwego atakiera i zero rezerwy.
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Garp »

Szkoda przegranej. Było blisko. Nie taki diabeł straszny, jak go malowali przed meczem.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: dyletant »

Padła mi transmisja, jak ZAKsa to położyła?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Verdungo »

dyletant pisze:Padła mi transmisja, jak ZAKsa to położyła?
Deroo został najpierw zablokowany, a potem zaatakował po taśmie w aut.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Riad69 »

Jak zawsze.... czyli jak przegrać to po frajersku. Modena była dzisiaj do ogrania. Pierwsza porażka ZAKSY w sezonie stała się faktem :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2018/2019

Post autor: Aranger »

Kluczowe było tutaj chyba wspomniane przez @drukjula przekroczenie linii 3 metra przy skończonym pajpie przez Deroo, później przy grze na przewagi Christenson dwa razy trafił zagrywką i Deroo raz próbował oprzeć o blok, ale zabrakło asekuracji, a chwilę później po siatce w aut na wysokiej piłce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”