Liga Mistrzów 2021/2022

kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Hau hau hau . pięknie
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Garp »

To jak sen... Drugi raz z rzędu w finale ! Gratulacje !!! Forma niesamowita...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7857
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wielkie brawa dla Zaksy, zobaczymy kiedy pojawi się zespół, który będzie mógł rywalizować z tą Zaksą o miano najlepszego klubu w historii naszej siatkówki, bo back-to-back finał LM to kosmiczny rezultat.
PioterZJastrzebia
Posty: 1224
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tak w głębi duszy liczę na powtórkę zeszłorocznego finału :D

O Jastrzębiu pisał nie będę, nie ma o czym.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Jastrzębie zostało szóstką, w Zaksie Banachy to może wreszcie ujdą seta :)

Wielkie gratulacje dla Zaksy, to niesamowite, drugi finał LM z rzędu, obydwa niespodziewane :) a ja liczę na starcie z Perugią i na dokopanie Grbiciowi ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: MWi »

Trzeba oddać trenerowi Cretu, że osiąga świetny wynik. Słowa o tym, że to jeden z najgorszych szkoleniowców w lidze brzmią bardzo zabawnie z dzisiejszej perspektywy.

Szkoda Jastrzębia, ewidentnie słaba forma, najbardziej widać było po Wiśniewskim i słabiutkiej grze w obronie. Mam nadzieję, że w finale MP obie drużyny się znajdą i będą w kapitalnej formie.
Forestx79
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2021, o 14:06
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Forestx79 »

Diomedea pisze:A co u Wlochow?
1:0 dla Trentino

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Nuriel »

Streeter pisze: 7 kwie 2022, o 20:02 Jastrzębie zostało szóstką, w Zaksie Banachy to może wreszcie ujdą seta :)

Wielkie gratulacje dla Zaksy, to niesamowite, drugi finał LM z rzędu, obydwa niespodziewane :) a ja liczę na starcie z Perugią i na dokopanie Grbiciowi ;)

Streeter
Jak na razie na starcie z Perugią się nie zapowiada
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Wielka Zaksa, olbrzymia duma :)
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Streeter »

Nuriel pisze: 7 kwie 2022, o 20:05 Jak na razie na starcie z Perugią się nie zapowiada
Widzę, właśnie przełączyłem się na włoski mecz. Ale z tego co zdążyłem usłyszeć to Leon nie dojechał, jak dojedzie to jeszcze różnie może być ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

Widzę, że dla Gardiniego ważniejsza jest gra o pietruszkę, niż danie odpoczynku osłabionemu po chorobie Fornalowi.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

tomasol pisze: 7 kwie 2022, o 19:55 Chyba nikt nie przypuszczał, że ta rywalizacja zakończy się w najszybszy możliwy sposób i że jeden z zespołów wygra 5 setów z rzędu. Ciekawe co zrobi teraz Cretu, gratulacje dla ZAKSY. Jastrzębie niby walczyło, ale widać było, że tak bez przekonania, jakby nie wierzyli.
@BuenoSausage przewidział :D Ciągle wypisywał, że Jastrzębie nic nie ugra z ZAKSĄ i miał rację. Mimo jego oczywistego kompleksu ZAKSY, przyznaję mu, że trafił.

Według mnie ZAKSA faworytem w finale. To jest kompletna drużyna. I bardzo cieszy, że o jej sile stanowią Polacy. My jesteśmy już potentatem w siatkówce, takim bez dwóch zdań i cienia wątpliwości. Jeśli za rok za Semeniuka przyjdzie np Bednorz i zagra 70-80 % tego co w Zenicie w tym sezonie, to i za rok mogą grać w finale znowu. To jest w tej chwili absolutnie topowa drużyna, tak jak włoscy giganci. Brawo, a byłem niedowiarkiem.

Ciekawe ile osób piecze pewna okolica, że Marcin Janusz gra tak fenomenalnie i zmierza pewnym krokiem do regularnej gry w kadrze, w wyjściowym składzie. Nie wierzę, że to nie jest sól w oku, lub nie będzie, dla pewnych osób. Serio.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2022, o 20:23 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 155
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Citizen »

Znowu świetna dyspozycja ZAKSY dzisiaj. Naprawdę sam nie spodziewałem się, że może pójść tak łatwo. Patrząc na poszczególnych zawodników, to najbardziej cieszy mnie jednak rozwój Janusza, co przełoży się również na reprezentację.

Tak na marginesie to nie mogę się powstrzymać, żeby nie wspomnieć o tych wszystkich mądrogłowych forumowiczach, których genialne analizy dalej możemy czytać na bieżąco na forum, a którzy to przed sezonem wróżyli ZAKSIE walkę o 3-4 a nawet 5 miejsce w lidze w cieniu dwóch potęg z Rzeszowa i Jastrzębia. Nie ukrywam że czuje nieskrywaną satysfakcję po dzisiejszym meczu. Wasze posty dalej wiszą na forum i jak ktoś miałby chęci i więcej czasu to mógłby zrobić piękny kolarzyk, w którym znani i popularni forumowi eksperci wygłaszali swoje błystkoliwe tezy na temat ZAKSY przed sezonem. Chociaż z drugiej strony możemy poczekać kilka miesięcy i obserwować to na nowo, więc może rzeczywiście nie warto tracić czasu na odgrzebywanie starych postów.
bono
Posty: 3503
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: bono »

ZAKSA jest w sztosie - ryzykowna teza, ale ją postawie - tylko szaleńcza(nie kontrolowana)gra Skry może pozbawić Zaksę złota w +L.
I słabiutka druga 6 gra łeb w łeb z JW😃
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2022, o 20:33 przez bono, łącznie zmieniany 1 raz.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: astronauta »

Citizen pisze: 7 kwie 2022, o 20:20 Wasze posty dalej wiszą na forum i jak ktoś miałby chęci i więcej czasu to mógłby zrobić piękny kolarzyk...
Kolarzyk to taki mały kolarz chyba. Nie rozumiem odniesienia do siatkówki.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: astronauta »

bono pisze: 7 kwie 2022, o 20:21 ZAKSA jest w stosie - ryzykowna teza, ale ją postawie - tylko szaleńcza(nie kontrolowana)gra Skry może pozbawić Zaksę złota w +L.
I słabiutka druga 6 gra łeb w łeb z JW😃
Drugi mistrz....
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Citizen pisze: 7 kwie 2022, o 20:20 Znowu świetna dyspozycja ZAKSY dzisiaj. Naprawdę sam nie spodziewałem się, że może pójść tak łatwo. Patrząc na poszczególnych zawodników, to najbardziej cieszy mnie jednak rozwój Janusza, co przełoży się również na reprezentację.

Tak na marginesie to nie mogę się powstrzymać, żeby nie wspomnieć o tych wszystkich mądrogłowych forumowiczach, których genialne analizy dalej możemy czytać na bieżąco na forum, a którzy to przed sezonem wróżyli ZAKSIE walkę o 3-4 a nawet 5 miejsce w lidze w cieniu dwóch potęg z Rzeszowa i Jastrzębia. Nie ukrywam że czuje nieskrywaną satysfakcję po dzisiejszym meczu. Wasze posty dalej wiszą na forum i jak ktoś miałby chęci i więcej czasu to mógłby zrobić piękny kolarzyk, w którym znani i popularni forumowi eksperci wygłaszali swoje błystkoliwe tezy na temat ZAKSY przed sezonem. Chociaż z drugiej strony możemy poczekać kilka miesięcy i obserwować to na nowo, więc może rzeczywiście nie warto tracić czasu na odgrzebywanie starych postów.
Prawda, byłem jednym z nich, ale biję się w pierś. Tyle, że naprawdę zmiana Toniutti-->Janusz i brak Kochana i Zatora wskazywała na to, że ZAKSA może być trochę słabsza. Potem była wtopa w superpucharze i 0-3 właśnie z Ptokami.

Dla mnie Marcin Janusz przerósł wszystkie oczekiwania.
PioterZJastrzebia
Posty: 1224
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Klugenhammer pisze: 7 kwie 2022, o 20:19 Widzę, że dla Gardiniego ważniejsza jest gra o pietruszkę, niż danie odpoczynku osłabionemu po chorobie Fornalowi.
Przypomnę tylko oburzenie niektórych użytkowników gdy w zeszłą sobotę Gardini NIE wystawił Fornala ani w ogóle pierwszego składu.

Zaksa gra na ten moment kapitalną siatkówkę i jest kompletną drużyną. Ba, z taką grą wydają się nawet faworytami w finale LM. Natomiast apelowałbym o nie wieszanie już medali za +Ligę. Niektórzy zapomnieli już zeszły sezon? Wtedy też Zaksa grała świetnie, wtedy też niemal wszyscy uważali, że Zaksie nikt złota w lidze nie odbierze. Jak się skończyło wszyscy wiemy. To że drużyny teraz grają na takim a nie innym poziomie i są w takiej a nie innej formie nie znaczy, że za miesiąc będzie tak samo. Pożyjemy, zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2022, o 20:35 przez PioterZJastrzebia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Kicu »

Szary Wilk pisze: 7 kwie 2022, o 20:26 Dla mnie Marcin Janusz przerósł wszystkie oczekiwania.
Nie jest żadną tajemnicą, że jakieś 3/4 zawodników przychodzących do ZAKS-y przerasta oczekiwania kibiców. Cholernie jestem ciekawy kto będzie za Semena i czy będzie to tak dobra zmiana jak niemal wszystkie dotychczasowe w Kędzierzynie.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Kicu pisze: 7 kwie 2022, o 20:29
Szary Wilk pisze: 7 kwie 2022, o 20:26 Dla mnie Marcin Janusz przerósł wszystkie oczekiwania.
Nie jest żadną tajemnicą, że jakieś 3/4 zawodników przychodzących do ZAKS-y przerasta oczekiwania kibiców. Cholernie jestem ciekawy kto będzie za Semena i czy będzie to tak dobra zmiana jak niemal wszystkie dotychczasowe w Kędzierzynie.
Według mnie będzie jednak Deroo i wróci do dobrej formy, ale Semeniuka nie zastąpi raczej na takim poziomie. Pytanie jak bardzo to odczują w starciach z potentatami w Europie, bo 70 % dawnego Deroo starczy i tak na mistrzostwo/finał. Dlatego wolałbym Bednorza. Z nim to mogliby i kolejny finał LM grać. Tak samo z Lucarellim, ale on nie chce tu przyjść.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Kicu »

Szary Wilk pisze: 7 kwie 2022, o 20:32 Według mnie będzie jednak Deroo i wróci do dobrej formy, ale Semeniuka nie zastąpi raczej na takim poziomie. Pytanie jak bardzo to odczują w starciach z potentatami w Europie, bo 70 % dawnego Deroo starczy i tak na mistrzostwo/finał. Dlatego wolałbym Bednorza. Z nim to mogliby i kolejny finał LM grać. Tak samo z Lucarellim, ale on nie chce tu przyjść.
Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem takich powrotów i wolałbym, żeby ZAKSA w to nie brnęła. Mam wrażenie, że to bardziej Deroo chce wrócić, niż ZAKSA chce Deroo ;) Chyba, że jako rezerwowy miałby przyjść, tylko wątpię, czy budżet na to pozwoli.
Bendorz jakoś zupełnie mi do ZAKSY nie pasuje.
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Wyjsc jak Grbic na Perugi:))
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: dyletant »

Gratulacje dla ZAKsy, a Trentino leje wielką, nieosiągalną Perugię do 16

Jeszcze set i dojdzie do powtórki finału, coś niesamowitego, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę poza sportowe okoliczności.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Trento o krok od finału LM. Wystarczy wygrać jednego seta na 3. Perugia rozbita, raczej skończy się 3-1.
Kto przed sezonem postawił na taki finał jest już pewnie milionerem.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Szczerze? Może mnie zlinczujecie, ale według mnie poleganie w całości na Leonie i opieranie swojego stylu gry na jednym siatkarzu po raz kolejny może skończyć się klapą. W reprezentacji skończyło się klapą, Perugia nie może wygrać nic poważnego od lat. W tym roku jest szansa na mistrzostwo, ale nic mnie w play off nie zdziwi.

Leon przyjmuje kiepsko, a przy tej ilości piłek, którą dostaje, nie jest w stanie nadrobić tego atakiem, bo tam można skakać w ciemno przy każdej piłce z 4-5 metra.
Diomedea
Posty: 4360
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Kicu pisze: 7 kwie 2022, o 20:42
Szary Wilk pisze: 7 kwie 2022, o 20:32 Według mnie będzie jednak Deroo i wróci do dobrej formy, ale Semeniuka nie zastąpi raczej na takim poziomie. Pytanie jak bardzo to odczują w starciach z potentatami w Europie, bo 70 % dawnego Deroo starczy i tak na mistrzostwo/finał. Dlatego wolałbym Bednorza. Z nim to mogliby i kolejny finał LM grać. Tak samo z Lucarellim, ale on nie chce tu przyjść.
Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem takich powrotów i wolałbym, żeby ZAKSA w to nie brnęła. Mam wrażenie, że to bardziej Deroo chce wrócić, niż ZAKSA chce Deroo ;) Chyba, że jako rezerwowy miałby przyjść, tylko wątpię, czy budżet na to pozwoli.
Bendorz jakoś zupełnie mi do ZAKSY nie pasuje.
No nie pasuje. Ale chyba nie ma na rynku wielu "pasujacych", ktorzy wejda za Semena 1:1. Na Mozica nie stac, Michieletto tez poza zasiegiem. Yant za slaby na razie i pasuje mniej niz Bednorz.
Semeniuka bedzie trudniej zastapic niz Bena. I zeby nie bylo hejtu-ja akurat pisalam ze Janusz i Huber powinni dac podobna jakosc co odchodzacy, bo zbilansuje sie w troche innych elementach.
Za malo ogladam innych lig, by wymienic gracza na krzywej wznoszacej o jakosci bliskiej Semeniukowi. Oby taki byl i Zaksa go wyciagnela.
...

I dlatego moze warto przemyslec wersje B z Leonem na ataku.
...
Co ten Cretu taki smutny?
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Kicu »

Diomedea pisze: 7 kwie 2022, o 21:04 No nie pasuje. Ale chyba nie ma na rynku wielu "pasujacych", ktorzy wejda za Semena 1:1. Na Mozica nie stac, Michieletto tez poza zasiegiem. Yant za slaby na razie i pasuje mniej niz Bednorz.
Semeniuka bedzie trudniej zastapic niz Bena. I zeby nie bylo hejtu-ja akurat pisalam ze Janusz i Huber powinni dac podobna jakosc co odchodzacy, bo zbilansuje sie w troche innych elementach.
Za malo ogladam innych lig, by wymienic gracza na krzywej wznoszacej o jakosci bliskiej Semeniukowi. Oby taki byl i Zaksa go wyciagnela.
...

I dlatego moze warto przemyslec wersje B z Leonem na ataku.
Też nie mam większego przeglądu zagranicznych graczy i nie chcę tu sypać nazwiskami. Tak czy siak ZAKSA w ostatnich latach nie stawiała na gwiazdy i dobrze na tym wychodziła. Wierzę, że teraz też wyciągną jakiegoś asa z rękawa.

Co do meczu - chciałoby się powiedzieć, że wreszcie zacięte spotkanie miedzy ZAKSĄ a Jastrzębskim... ;)
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 7 kwie 2022, o 21:04
Kicu pisze: 7 kwie 2022, o 20:42
Szary Wilk pisze: 7 kwie 2022, o 20:32 Według mnie będzie jednak Deroo i wróci do dobrej formy, ale Semeniuka nie zastąpi raczej na takim poziomie. Pytanie jak bardzo to odczują w starciach z potentatami w Europie, bo 70 % dawnego Deroo starczy i tak na mistrzostwo/finał. Dlatego wolałbym Bednorza. Z nim to mogliby i kolejny finał LM grać. Tak samo z Lucarellim, ale on nie chce tu przyjść.
Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem takich powrotów i wolałbym, żeby ZAKSA w to nie brnęła. Mam wrażenie, że to bardziej Deroo chce wrócić, niż ZAKSA chce Deroo ;) Chyba, że jako rezerwowy miałby przyjść, tylko wątpię, czy budżet na to pozwoli.
Bendorz jakoś zupełnie mi do ZAKSY nie pasuje.
No nie pasuje. Ale chyba nie ma na rynku wielu "pasujacych", ktorzy wejda za Semena 1:1. Na Mozica nie stac, Michieletto tez poza zasiegiem. Yant za slaby na razie i pasuje mniej niz Bednorz.
Semeniuka bedzie trudniej zastapic niz Bena. I zeby nie bylo hejtu-ja akurat pisalam ze Janusz i Huber powinni dac podobna jakosc co odchodzacy, bo zbilansuje sie w troche innych elementach.
Za malo ogladam innych lig, by wymienic gracza na krzywej wznoszacej o jakosci bliskiej Semeniukowi. Oby taki byl i Zaksa go wyciagnela.
...

I dlatego moze warto przemyslec wersje B z Leonem na ataku.
...
Co ten Cretu taki smutny?
Ale po co testować Leona na ataku, skoro jest Kurek? Wielce prawdopodobne, że grałby słabiej niż Kurek na ataku. W tej chwili ciężko znaleźć atakującego, który w ostatnich latach grał tak dobrze i regularnie w reprezentacji na wysokim poziomie. Ten wariant byłby spoko tylko wtedy, jak Bartek powiedziałby "pas". A teoretycznie może dociągnąć do Igrzysk.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Szkoda Trento.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Lucarelli pisze: 7 kwie 2022, o 21:13 Szkoda Trento.
? Przecież prowadzą 2:1 i w 4 secie wynik jest na styk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”