Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: tomasol »

Grande ZAKSA i grande Semeniuk, będzie to ogromna strata dla Kędzierzyna. Taki gracz jest zwyczajnie nie do zastąpienia. Tym razem pewna era w ZAKSIE chyba naprawdę się kończy. Trento walczyło, ale poza Kazijskim trochę nie dali rady, zwłaszcza Michieletto, ale jeszcze wszystko przed tym chłopakiem. Dobrze, że udało się w trzech setach to zamknąć, bo ciężko mogło być przy dłuższym pojedynku. Skurcze Shojiego, skurcze Janusza, mocno odczuła ZAKSA fizycznie ten sezon. Zresztą po Trento też imho było to lekko widać, mimo długiej przerwy jaką mieli po lidze. Przeładowany kalendarz to problem współczesnej siatkówki od lat i nic nie wskazuje na to aby udało się to rozwiązać.

Osobne zdanie należy się Cretu. Fantastyczną robotę wykonał i odniósł życiowy sukces, miałem swoje uwagi co do niego, uważam, że momentami zajeżdżał niektórych zawodników, ale koniec końców obronił się. Pokazał, że zasługuje na topowe zespoły i oby dalej z sukcesami kontynuował swoją pracę już gdzie indziej.

A sam Kędzierzyn przelicytował resztę naszej ligi, tak obroną korony Ligi Mistrzów, jak i potrójną koroną (MP, PP i LM). I wcale nie trzeba było do tego monstrualnego budżetu, bufonady pt. "dobro narodowe" czy kupowania sobie turniejów finałowych. Super klub trafił się polskiej siatkówce, takie prawdziwe dobro narodowe. Gratulacje !!!
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: kamil1999 »

Biorąc pod uwagę wagę spotkania, ilość piłek, skuteczność, przyjęcie i właściwie całokształt to nie potrafię znaleźć lepszego indywidualnie występu niż dzisiejszy Semeniuka. Smith, Janusz i Shoji też trzymali poziom. Śliwka nie grał źle, ale jednak za dużo błędów a Kaczmarek mało kończył. Nie popełniał błędów, ale był podbijany.
Więc na skrzydle siłą rzeczy Semeniuk musiał trzymać grę no i dał radę. Ale te piłki od Janusza pomogły a Januszowi pomogło przyjęcie, które było nie do złamania.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Nuriel »

Być może piszę to trochę w emocjach, ale to co zrobił dzisiaj Semeniuk to moim jeden z najlepszych indywidualnych występów zawodników na tym poziomie grania w historii.

A najlepsze, że mógł zagrać jeszcze lepiej choćby na zagrywce...
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest! Semen to jest przekocur! Najlepszy siatkarz na świecie, na równi z Simonem. Nie pamiętam tak mocarnego występu jakiegokolwiekcprzyjmującego kiedykolwiek.

Po raz kolejny cichym MVP finału LM jest Dave Smith. Co to za kapitalny siatkarz, on może kiepsko grać cały sezon, ale na mecze finałowe czy to w lidze czy LM zamienia się w potwora. Niech gra do czterdziestki, niektórzy chcieli się go pozbyć a on pokazuje że jak przygotuje formę to ani Lisinac ani Simon ani Podrascanin nie potrafią go zatrzymać.
Cretu ty mój bohaterze. No nie powiem podnosił mi ciśnienie trzymanie Kaczmarka na boisku ale koniec końców wyszło na jego. Dokonał czegoś czego nikt przedtem nie wykonał. Gratulacje!
Kapitalny sezon Zaksy, brak słów, ten klub pisze piękną historie naszej klubowej siatkówki i oby trwała ona jak najdłużej.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Delont »

W 3 secie już miałem odczucie, że Śliwkę trzeba na chwilę zdjąć, bo był blokowany, nie kończył.
Trzeba mu jednak oddać, że na swoich obejściach utrzymał zagrywkę, skończył piekielnie trudną piłkę po bloku w końcówce oraz wybronił ostatnią piłkę.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: dyletant »

kamil1999 pisze: 22 maja 2022, o 22:50 Biorąc pod uwagę wagę spotkania, ilość piłek, skuteczność, przyjęcie i właściwie całokształt to nie potrafię znaleźć lepszego indywidualnie występu niż dzisiejszy Semeniuka. Smith, Janusz i Shoji też trzymali poziom. Śliwka nie grał źle, ale jednak za dużo błędów a Kaczmarek mało kończył. Nie popełniał błędów, ale był podbijany.
Więc na skrzydle siłą rzeczy Semeniuk musiał trzymać grę no i dał radę. Ale te piłki od Janusza pomogły a Januszowi pomogło przyjęcie, które było nie do złamania.
A to jeszcze kompletnie nie był jego dzień na zagrywce.

27 punktów 74% w ataku, do tego dobrze trzymał przyjęcie. Po prostu potwór.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2022, o 22:58 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

ciorny17 pisze: 16 kwie 2022, o 09:02 Opowiem wam anegdotę z szatni przed meczem Zaksa vs Trentino w finale.
Trener Cretu zebrał drużynę na odprawę, ale na chwile gdzieś musiał wyjść, wówczas Adam Swaczyna wziął i opisuje poszczególnych graczy Trentino:
"Sbertoli - panowie, co ja wam będę mówi, Mistrz Europy, świetna zagrywka, szybkie odbicie, żelazna psychika." Później mówi do Norberta: "Huber, nawet do niego nie skacz bo sie ośmieszysz."
Środek. Wówczas tam na środku grał Podrascanin i Lisnac; "Chłopaki, oni to są skały. Siła, skok, blok. Na skrzydła chodzą jak TeŻeWe"
Na ataku mają Lavię: "Daniele Lavia, perła włoskiej siatkówki. Już Mistrz Europy z szóstki, technika, siła, przegląd pola. Niesamowity gość. Nowy Papi."
Kazijski Micheletto na przyjęciu: "Co ja wam będę mówił. Klasa. No klasa. Matej. Legenda. Wygrał w klubowej siatkówce wszystko. Michieletto największy talent na świecie. Technika, przyjęcie, 211, zasięg, kompletny siatkarz."
Po tych słowach do szatni wchodzi Cretu i mówi:
Orduna pisze: 16 kwie 2022, o 08:14 Ehh.
Sbertoli- słaby rozgrywający, naprawdę słaby. Orka jednym zawodnikiem, gra bez prawego skrzydła, środka jak na lekarstwo. Często gubiący dokładność, nie policzę ile razy w dwumeczu z Perugią próbował pipe'a ale kończyło się to przebiciem oburącz.
Podrascianin-Lisinac- bardzo dobra para środkowych, ale w ataku stanowią niewielkie zagrożenie bo przyjęcie szwankuje a nawet jak jest dobre to i tak Sbertolli wystawi do Micheletto
Lavia/Pinalli- gra bez atakującego. Jeden jest przyjmującym, którym nie za dobrze sobie radzi na ataku bo nie ma ku temu warunków fizycznych, drugi nadaje się poziomem do Cuprum Lubin. Kończy jakieś 3/16 czy tam 5/17 itp.
Kaziyski-Micheletto- najlepszy element Trentino. Micheletto jest fenomenalny ale dostaje astronomiczne ilości piłek. Wystarczy ustawić pod niego taktykę, wyblokowywać i praktycznie po meczu. Kaziyski jest już stary, ledwo odrywa się od ziemi, przyjmuje też nie za dobrze. Coś tam skończy swoje 40% ale trzeba przyjąć to do wiadomości i już.
Zenger- najsłabszy element. Libero na poziomie Żurka-Gruszczyńskiego. Nawet nie ma analizować.
A tak się śmiali z tego postu ;) a dokładnie przewidziałem to co się wydarzy ;)
Forestx79
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2021, o 14:06
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Forestx79 »

BRAWO ZAKSA Obrazek🤍Obrazek
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 629
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: bez_nazwy »

osobiście na miejscu zaksy starałbym się zatrzymać Cretu który zna już fundamenty i mury zaksy, nawet pomimo tych wcześniejszych pertraktacji próbowałbym wszystko odkręcić, Sammelvuoo? Jak widać nazwiska kompletnie nie grają, dlatego wole Rumuna, sprawdzonego Rumuna.

wracając do meczu, choć nie jestem kibicem opolskiego zespołu to micha na twarzy jest, bo chyba jednak można oficjalnie przyznać ze nasza liga jest najmocniejszą, a Italia może jedynie nas przeskoczyć klimatem i pogodą. Będzie to działać tylko na korzyść naszej ligi, zarówno tych najlepszych jak i najsłabszych drużyn

BRAWO BRAWO BRAWO

p.s ...zanim powiedziałem to napisałem :D
Ostatnio zmieniony 22 maja 2022, o 23:01 przez bez_nazwy, łącznie zmieniany 1 raz.
granvorka
Posty: 743
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: granvorka »

Wielką frajdą było oglądać i kibicować Zaksie w tym sezonie. Gratulacje i podziękowania dla chłopaków.

Kamil zrobił pierwszy błąd w ataku przy piłce meczowej, chyba przy 34. próbie. Tego się nie da opisać słowami. I to pomimo tej udręki na zagrywce, co mogło kompletnie wybić go z równowagi. Przyznam, że po tych dwóch błędach przekroczenia linii serwisowej w 1. secie miałem złe przeczucia. Udowodnił, że odejście z Zaksy w tym momencie to jedyne rozważne wyjście dla kogoś, kto chce się jeszcze siatkarsko rozwinąć. A umówmy się - obecnie niewiele brakuje mu do siatkarskiej doskonałości.

Niby 3-0, ale wizja gry z Banachem i Kozłowskim w 4. secie to był niezły emocjonalny rollercoaster.

Janusz vice-MVP, bez dwóch zdań. Para Janusz-Semeniuk - sky is the limit.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Lineczka »

Ogromne gratulacje dla ZAKSY, świetny mecz w ich wykonaniu, w pełni zasłużone zwycięstwo i potrójna korona. Jestem dumna.
Semeniuk top, profesor, rewelacyjnie patrzy się na grę tego chłopaka, do tego dochodzi skromność, kultura, pokora. Sklonujcie go! :D MVP jak najbardziej zasłużone. Liczę na to, że w sezonie reprezentacyjnym też zgarnie sporo nagród indywidualnych i medali. Siatkarz kompletny.
Jestem pod wrażeniem gry Janusza. Oby tylko zdrowie mu dopisywało. Wytrzymał ciężar meczu finałowego, jeśli tylko pod względem zdrowotnym będzie ok to jestem spokojna o jego grę w reprezentacji.
Cały zespół zasługuje na pochwałę, każdy dołożył swoją cegiełkę do wygrania LM. Niesamowite, że obronili tytuł. Coś pięknego.
Brawa dla trenera, sztabu.

Trzeci set pod względem emocji - rewelacja. Czułam się jakbym oglądała naszą reprezentację w meczu finałowym ważnego turnieju.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

Marcin Janusz TOP, utrzymał ciężar tego meczu. Będziemy mieli z niego pociechę, no i trochę pominięty Shoji a on też zagrał świetne spotkanie.
Nie wiem kto odpowiada za transfery w Zaksie ale jest jakimś geniuszem. Jeżeli w tym okienku ta sama osoba odpowiada za transfery to na miejscu kibiców KK byłbym spokojny
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Lineczka »

Dlaczego nie była wybierana najlepsza 7 tylko same nagrody MVP?
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

Lineczka pisze: 22 maja 2022, o 23:16 Dlaczego nie była wybierana najlepsza 7 tylko same nagrody MVP?
Przed rokiem było to samo. Dodatkowo MVP jest tylko za finał a nie całą edycję.
Semeniuka zastąpić się nie da, bo to najlepszy przyjmujący, ale można to łatwo zbilansować ściągając dobrego przyjmującego i lepszego atakującego niż Kaczmarek, który dzisiaj po prostu grał plażówkę.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: kamil1999 »

Lineczka pisze: 22 maja 2022, o 23:16 Dlaczego nie była wybierana najlepsza 7 tylko same nagrody MVP?
Tak jużbyło w zeszłym roku. Wtedy Śliwka MVP.
Orduna pisze: 22 maja 2022, o 23:26

Przed rokiem było to samo. Dodatkowo MVP jest tylko za finał a nie całą edycję.
Semeniuka zastąpić się nie da, bo to najlepszy przyjmujący, ale można to łatwo zbilansować ściągając dobrego przyjmującego i lepszego atakującego niż Kaczmarek, który dzisiaj po prostu grał plażówkę.
No w finale grał słabo, ale kogo lepszego od niego mogli by ściągnąć. I ilu tych lepszych? Nimir a reszta do dyskusji.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Aranger »

Gratulacje dla Zaksy, dzisiaj trochę na plecach Semeniuka, ale też świetnie wyłączyli blokiem Michieletto i konsekwentnie wymęczali zagrywką Lavie. Wyłączając z gry ich dwóch, na placu boju został Matej, a to było za mało.

Semeniuk w tych trzech sezonach w Zaksie to pod względem wszechstronności gry otarł się o perfekcję, ten chłopak nie ma nawet pół słabego punktu, a to co wyczyniał dzisiaj w ataku to już inna galaktyka. Nie wiem, czy on może się jeszcze gdzieś poprawić, ale nie ma nawet takiej potrzeby, przełożenie takiej jakości, jaką pokazał w koszulce Zaksy na grunt reprezentacyjny i włoskie boiska da mu w świadomości kibiców miejsce wśród najwybitniejszych przyjmujących w historii siatkówki.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

kamil1999 pisze: 22 maja 2022, o 23:27
Lineczka pisze: 22 maja 2022, o 23:16 Dlaczego nie była wybierana najlepsza 7 tylko same nagrody MVP?
Tak jużbyło w zeszłym roku. Wtedy Śliwka MVP.
Orduna pisze: 22 maja 2022, o 23:26

Przed rokiem było to samo. Dodatkowo MVP jest tylko za finał a nie całą edycję.
Semeniuka zastąpić się nie da, bo to najlepszy przyjmujący, ale można to łatwo zbilansować ściągając dobrego przyjmującego i lepszego atakującego niż Kaczmarek, który dzisiaj po prostu grał plażówkę.
No w finale grał słabo, ale kogo lepszego od niego mogli by ściągnąć. I ilu tych lepszych? Nimir a reszta do dyskusji.
Butryn, Bołądź, Ter Maat, może Stefani, albo ten Romano, Nishida, Darlan, to tak z brzegu.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: rafak »

W sezonie 2014/15 w siódemce sezonu Młodej Ligi znaleźli się Spelak - Goss, Pan Kamil - Grobelny, Wysocki - Polański, Bik.

Patrząć na to towarzystwo, nie wiem czy ktoś wtedy postawiłby forsę na taki rozwój Kamila.

Kamil, dziękujemy i powodzenia we Włoszech!
Forestx79
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2021, o 14:06
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Forestx79 »

Święto Papa Drzyzga pochwalił Janusza
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

Co tam piszą na francuskim forum?
Poda ktoś linka
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Lineczka »

Dzięki za odpowiedzi. Powinna być wybrana najlepsza 7 + MVP.
Aranger pisze: 22 maja 2022, o 23:29
Semeniuk w tych trzech sezonach w Zaksie to pod względem wszechstronności gry otarł się o perfekcję, ten chłopak nie ma nawet pół słabego punktu, a to co wyczyniał dzisiaj w ataku to już inna galaktyka. Nie wiem, czy on może się jeszcze gdzieś poprawić, ale nie ma nawet takiej potrzeby, przełożenie takiej jakości, jaką pokazał w koszulce Zaksy na grunt reprezentacyjny i włoskie boiska da mu w świadomości kibiców miejsce wśród najwybitniejszych przyjmujących w historii siatkówki.
Amen.
bono
Posty: 3490
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: bono »

Na emocjach - fuck off Adriano.Sorry ;) ;)
ZAKSA wszechmistrz💪💪💪💪🏆🏆🏆🏆
Weekend w Lubljanie oprócz poznania super siatkarza Milinkovica,dał też przez dwa dni mega wiedzę na temat kuchni siatkówki o możnych naszego świata.
Najbardziej zabił mnie szalik Zaksy na karku prezesa Piechockiego.
Panowie duuuuużo nie wiemy o siatkówce😃😉
Jeszcze raz ZAKSA wszechmistrz i basta💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆💪🏆
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Blanco »

O Semeniuku napisałem już tyle (że Heynen przegrał nam Igrzyska, nie dając szansy Kamilowi, tylko uparcie Kubiak, że siatkówka, to żaden sport zespołowy i jeden zawodnik też może wygrać mecz na bazie pierwszego meczu wyjazdowego z Zenitem w Kazaniu w poprzednim sezonie, a dziś to już w ogóle, że jako pierwszy zawodnik po Grozerze zje ligę i odejdzie), że wystarczy (na razie ofc.).

Napiszę o Cretu, Który jest wygranym tego sezonu, nawet nie wiem, czy nie największym - i to nie dlatego, że kilka miesięcy temu broniłem go przed Orduną, który pisał, że beton i bał się, że przyjdzie trenować do Vervy :)

Napiszę o Kazijskim. Niesamowity zawodnik.

Napiszę o Sbertolim. Grasz bez atakującego cały mecz, a na środek rzucasz dwie piłki więcej, niż Janusz. Gdzie ja już pomijam te piłki, po których Srecko i Podrascanin musieli atakować łokciem.

Napiszę o Michieletto. Ja wiem, że skos ma lepszy, niż Mika i Semeniuk, ale on dziś jedną piłkę po prostej zaatakował, i to pod koniec trzeciego seta.

Kolejny zły mecz Kaczmarka.

Bardzo przyjemny mecz ogólnie ze świetną końcówką.

A, i Swędrowski top, kapitalny jest, idealny pod takie mecze. Wyjątkowo nie zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: grzegorzg »

Zakso- dziekuję!
Klub, któremu się chętnie kibicuje nie będąc w zasadzie jej kibicem. Powody sa nader oczywiste i gęsto przez Forumowiuczów podnoszone.

Kamil "Giba" Semeniuk, takie luzne skojarzenie ;) , ale jest pierwszym polskim zawodnikiem w tym tysiącleciu, który odchodzi z naszej ligi nie jako zawodnik - z grubsza - perspektywiczny, ale jako absolutna gwiazda , zdobywca panteonu klubowej siatkówki. Ani Świderski, ani Winiarski tego nie dokonali. A - jak to mówią - poprawic zawsze cos można. Zawsze coś mozna robic jeszcze lepiej i wierzę, że Kamil tego dokona.
Całkiem dobry mecz, niepozbawiony heroizmu. Kaczmarek jak zwykle od pewnego momentu zmagał sie ze sobą. Nie zmienia to faktu, że - podobnie jak w meczach finałowych naszej ligi, to topowy atakujący ... defensywny. ;)



Ja wierrzę w Zaksę. Wierzę, że kolejny krok zrobi Olek Śliwka. On ma ciągle duże rezerwy.


Skądinąd - ciekawe co myślą Zator z Kochanem. Wiem, wiem, oni z tego żyją, ale jakos mi sie nie chce wierzyc, że...
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=46088
Podrzucam statystyki
Semeniuk zdobył 47% punktów Zaksy-Kosmos
Smith8/9
reszta zagrała przeciętnie(Shoji)
lub słabo(Kaczmarek,Śliwka,Rejno) pomimo tego absolutna dominacja i masakra w 3 setach, to pokazuje że jednym fenomenalnym zawodnikiem da się wygrywać wielkie mecze.

P.S ktoś wie dlaczego skrót meczu jest na kanale Trentino a nie na Cev’u?
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Streeter »

Gratulacje dla Zaksy, niesamowity wyczyn.

Śmieszna ciekawostka: Korneliusz Banach jest (i pewnie jeszcze długo będzie) jedynym polskim libero, który dwa razy z rzędu wygrał LM :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8532
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: ciorny17 »

Wielkie gratulacje dla Zaksy.
Pod względem historycznym z pewnością najlepszy sezon polskiego zespołu ever.
Semeniuk top topów i tu nie ma co się nawet za bardzo rozpisywać, bo był to indywidualnie najlepszy mecz zawodnika jaki widziałem pod względem ataku, a jeszcze większego blasku nadawał fakt, że pozostała dwójka grała w tym elemencie tak sobie.

Cretu też robota świetna, mimo iż ten sezon optycznie wydawał się być gorszym niż poprzedni. Także ukłon dla Smitha i Janusza, ale to już osobna historia.
Kłamca.
PioterZJastrzebia
Posty: 1223
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

O Zaksie napisano już wszystko. Jak mądrze to budowany klub, jak fantastycznie działają tam wszystkie tryby, które nie muszą być gwiazdami światowego formatu żeby grać jak top. Że kiedy nawet wymieni się niektóre tryby na te na papierze nieco słabszej jakości, to spadku jakości w grze drużyny nie ma ani cienia. Że to drużyna grająca najpiękniejszą siatkówkę na świecie, o absolutnie najwyższej kulturze gry.

O Kamilu Wielkim Semeniuku również powiedziano wszystko. Potwór, nadsiatkarz, profesor, przyszła ostoja reprezentacji. To co dziś zagrał, klękajcie narody. Kosmos, nie pamiętam tak dobrego występu o taką stawkę, a to aż przerażające, że gdyby siedziała mu w finale zagrywka, to mógł zagrać jeszcze lepiej.

W skrócie - czego bym teraz nie napisał, nie będzie to nic odkrywczego. Po prostu brak słów. Duma rozpiera, że mamy w naszej lidze taką maszynę jak Zaksa, i że z naszej ligi wyszedł taki zawodnik jak Semeniuk. Pozostaje pogratulować, czapki z głów panowie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Orduna »

buzinga pisze: 22 maja 2022, o 15:22 Nikt nie wie czego się spodziewać, bo nie widzieliśmy Trento od 25 dni. To jest dużo czasu na odpoczynek, regenerację, przygotowanie się taktycznie do meczu, ale również wystarczająco dużo czasu na to, żeby zdążyć zardzewieć. Rok temu Itas zardzewiał. Zobaczymy jak będzie teraz. Generalnie Zaksa jest faworytem, ale to tylko jeden mecz, więc banalnie to zabrzmi, ale wynik jest sprawą otwartą. Mam tylko jakieś dziwne przeczucie, że dziś będzie wielki pożegnalny mecz Semeniuka. Ciekawe czy się sprawdzi.
Sprawdziło się ;)
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Finał LM 2021/2022 - Lublana(Ljubljana) 22.05.2022

Post autor: Nuriel »

Warto jeszcze dodać, że Semeniuk miał też wczoraj momenty, że bronił niczym najlepszy libero.

Jestem ciekawy czy w Perugii Kamil będzie w stanie wyjść z cienia Leona i zostać liderem tej drużyny.
Jeszcze niedawno byłoby to nie do pomyślenia, ale teraz... Kto wie.

Chociaż w sumie nie trzeba czekać aż tak długo, bo reprezentacja częściowo da odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”