Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Wojciech »

Grupa D, czyli rewanż za finał turnieju FF w Lodzi. Ruchy poczynione w okienku transferowym przez wloski zespół stawiają Coprę w roli faworyta nie tyle owej grupy co i całej LM. Nieco inne nastawienie panuje w zespole z Tatarstanu. Zenit pozbył się swoich kluczowych graczy (Tietuchin, Kosarev, Jegorczev) ale mimo wszystko jest to silna ekipa z Ballem, Stanleyem czy Abrosimowem na czele. Paris Volley pewnie stoczy walkę o 2 lokatę z rosjanami. Francuzi w tym okienku również nie błyszczą. Odejście Castarda, Vadeleux czy Redwitza może być boleśnie odczuwalne. Holendrzy ponownie będą za słabi na LM, a za mocni na ligę rodzimą.
piranha
Posty: 72
Rejestracja: 8 lip 2008, o 09:46
Płeć: K
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: piranha »

Z tej grupy powinny wyjść dwaj faworyci: Copra i Kazań. Innej możliwości chyba nie ma. Są to mocne zespoły z gwiazdami. Wydaje mi się, że duet Ball + Stanley doskonale poradzi sobie z Paris Volley'em.
; )
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: kevinpsb »

Copra Piacenza-drużyna najlepsza i to zdecydowanie.
Piet Apeldoorn-drużyna niezła ale każdyset wtej grupie to dla nich sukces.
Paris Voley-moim zadniem jest to drużyna równiejsza jak ta z Kazańia
Żenit Kazań-dobre rozegranie, zagrywka Stanleya i nic więcej 3 drużyna tej grupy.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Guilder »

Nie wiem kogo Kazań ściągnął w miejsce Tetyukhina, Kosareva i Egorcheva, ale jeśli nikogo porządnego to mogą dostać od Paryżan. Jednak mimo wszystko moim zdaniem będzie bez niespodzianek :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Mate »

Paryż już nie będzie taki mocny. Odszedł Redwitz, Vadeleux i do tego Castard. Wiem, że odeszli ci zawodnicy. O innych, którzy przybyli lub odeszli nie wiem. Paryżanie stracili bardzo dobrego rozgrywającego. Jeżeli "sypaczem" będzie rezerwowy z zeszłego sezonu to ze zgraniem nie powinno być problemów. Antoninette jest chyba trochę obcykana w rynku transferowym we Francji, więc trzeba jej się spytać.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: osnazfsb »

kadra paris Volley
Raphaël Attie 12 avril 1989 (19) 198 France France Central
6 Victor Rivera 30 août 1976 (31) 196 88 Porto Rico Porto Rico Réceptionneur-attaquant
7 Dennis Van der Veen 19 février 1982 (26) 202 Pays-Bas Pays-Bas Central
10 Jiří Novák 19 novembre 1974 (33) 198 République tchèque République tchèque Réceptionneur-attaquant
12 Carlos Antony 23 avril 1988 (20) 192 France France Réceptionneur-attaquant
14 Romain Bonon 27 février 1988 (20) 183 France France Passeur
17 Marcelo Hargreaves 18 juillet 1981 (26) 205 Brésil Brésil Central
? Yannick Bazin 18 juin 1983 (25) 192 92 France France Passeur
? Clément Bleuze 27 février 1982 (26) 197 96 France France Réceptionneur-attaquant
? Moïse Kahlemue 6 novembre 1988 (19) 195 France France Central
? Filip Rejlek 10 mai 1981 (27) 197 86 République tchèque République tchèque Attaquant
? Štěpán Smrčka 3 août 1981 (26) 200 99 République tchèque République tchèque Central

kadra kazania
W chwili obecnej kadra Zenitu Kazań przedstawia się następująco: Ball, Zajcew, Stanley, Czeremisin, Bogomołow, Apalikow, Abrosimow, Bowduj, Korniejew, Szpilew, Babiczew oraz Jermakow.

jesi Paryz jest niby lepszy od Kazania to skwituje to tak :]
Żenit Kazań-dobre rozegranie, zagrywka Stanleya i nic więcej 3 drużyna tej grupy.
Srodek jest fatalny w koncu Apalikow i Abrosimow to tylko jedni z najbardziej utalentowanych srodkowych swiata do tego jeszcze Bogomołow
Para Bowduj Korniejew tez bedzie mocnym punktem tego zespołu

Oni nie sa wcale duzo słabsi niz w poprzednim sezonie
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Guilder »

osnazfsb pisze:(...)
Srodek jest fatalny w koncu Apalikow i Abrosimow to tylko jedni z najbardziej utalentowanych srodkowych swiata do tego jeszcze Bogomołow (...)
Zauważyłem nie tylko w tym temacie, że strasznie często w stosunku do graczy rosyjskich piszesz, że są najlepsi/najbardziej utalentowani na świecie. Wierzę, że są dobrzy, ale ostrożnie z takimi tezami. Pamiętaj o takich krajach jak Brazylia, Włochy czy Bułgaria.
osnazfsb pisze: Oni nie sa wcale duzo słabsi niz w poprzednim sezonie
To mnie akurat cieszy bo wywarli na mnie dobre wrażenie jeszcze przed FF LM i szkoda by mi było, gdyby mocno obniżyli loty.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: osnazfsb »

Akurat rosyjscy srodkowi to swiatowa czołowka z pewnoscia- mozna nie grac w kadrze Rosji i załapac do dowolnej innej europeskiej- przykładem jest z pewnoscia Ambrosimow który jest ciut młodszy no i troche lepszy od Apalikova- do niego okreslenie jeden z najbardziej utalentowanych pasuje zdecydowanie
A ze naduzywam tego okreslenia - pewno troche tak bo ja lubie rosyjski styl gry :D
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Nagor »

Dokładnie, to, że rosyjscy środkowi nie grają w kadrze to nic nie znaczy. Po prostu jest taka konkurencja, że głowa mała, nie to co u nas... 6 przyjmujących, 2/3 atakierów, 1 rozgrywający + wystawiający, 6 środkowych itd. Rosjanie mają to samo x10.
...
osnazfsb

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: osnazfsb »

Nagor pisze:Dokładnie, to, że rosyjscy środkowi nie grają w kadrze to nic nie znaczy. Po prostu jest taka konkurencja, że głowa mała, nie to co u nas... 6 przyjmujących, 2/3 atakierów, 1 rozgrywający + wystawiający, 6 środkowych itd. Rosjanie mają to samo x10.
Moze nie razy 10 ale problem jest taki jak juz kiedys pisałem- my mamy bardzo mała baze dobrych ale nie bardzo dobrych zawodników-tak mało ze brakuje ich zeby obsadzic nimi druzyny z dolnej połowy tabeli Plusligi . Dobrym przykładem sa tu własnie np srodkowi. Jeszcze kadre B jestesmy w stanie na jakims poziomie wystawic ale jakbysmy mieli wystawic kadre "C" to pojawiłyby sie schody na niejednej pozycji.
Oczywiscie mozna to uzasadnia tym ze nas jest mniej wiecej 4 razy mniej niz Rosjan, 5 razy mnie niz Brazylijczyków a ze siatkówka to nigdzie nie jest sport nr 1 przy selekcji do gier zespołowych to trudno zebysmy mieli wiecej dobrych zawoników niz oni. Ale nie usprawieliwia to tego zeby tak mała baza dobrych graków znikała nam z pola widzenia-a niestety wielokrotnie widze takie podejscie np X nie gra w kadrze Brazylii to znaczy ze nie jest zbyt dobry bo automatycznie przekłada sie realia konkurencji w naszej kadrze na inne
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Wojciech »

A w grupie D inny wloski team Copra Piacenza ogrywa ogórków z Apeldoorn 2:1. Holendrzy dość nieoczekiwanie wygrali I set do 18, jednak w nastepnych Copra sprowadziła gości na ziemie bijąć ich dwukrotnie do 17.
Jednak zęby już można sobie ostrzyć na 10 grudnia kiedy Copra u siebie będzie podejmować Kazański Zenit. Jak wiadomo, bedzie to okazja do rewanżu za łódźki FinalFour.
mateusz99
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2008, o 18:11
Płeć: M

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: mateusz99 »

Dzisiaj oglądałem mecz pomędzy Dynamem Kazań a Coprą Piacenzą. Szczerzę mówiąc to mecz spokojnie dla wygrania dla Piaceznzy prowadzili w 5 secie bodajże 13-11, a mimo to przegrali go do 13. Dobre spotkanie rozegrał Ball. Cała atmosfera w hali w dniu dzisiejszym była naprawdę bardzo kiepska. Dynamo pokazało, że nie przypadkiem jest Misztrzem rosjii. Wydaję mi się, że rozgrywający Copry za dużo piłek posyłał do Marshala. Było to rozegranie bardzo czytelne.
Wracając do atmosfery, to naprawdę bardzo kiepska.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Elgarten »

W V secie było nawet 13:10 dla Copry. Na zagrywkę wszedł Czerniszin i włoski zespół zupełnie nie mógł sobie poradzić ze skutecznym atakiem. W każdej partii Piacenza prowadziła kilkoma punktami, ale 3 razy przegrywała w samych końcówkach. Rosjanie jak zwykle przede wszystkim ogromna siła. Goście bardzo dobrze serwowali odrzucając Zenit od siatki.
Szkoda, że przegrali bo im kibicowałem.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Mate »

Nie oglądałem tego meczu, ale pewnie Marshall grał na ataku. Widzę, że Zlatanova nie było, a on razem z Marshallem i Bravo ciągnie grę. Zlatanov w poprzednim spotkaniu tych drużyn atakował 28 razy. Teraz za niego Dunnes grał, czy Grassano ??? Ogólnie to mało punktowych bloków jak na takie spotkanie i do tego 5-setowe. Czemu Stanley atakował tylko 7 razy??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Guilder »

mateusz99 pisze:(...)Dynamo pokazało, że nie przypadkiem jest Misztrzem rosjii. (...)
Albo pomyliłeś mistrzostwa (Ligę rosyjską z Ligą mistrzów), albo Dynama (Moskwa z Kazaniem). Mistrzem Rosji jest Dynamo Moskwa, które mimo świetnego składu nie zachwyca, gra dobrze ale chyba jednak poniżej oczekiwań. Zaś Zenit (dawniej Dynamo) Kazań broni Pucharu Europy, a u siebie w Rosji brązowego medalu. ;)

Peace
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Nie oglądałem tego meczu, ale pewnie Marshall grał na ataku. Widzę, że Zlatanova nie było, a on razem z Marshallem i Bravo ciągnie grę. Zlatanov w poprzednim spotkaniu tych drużyn atakował 28 razy. Teraz za niego Dunnes grał, czy Grassano ??? Ogólnie to mało punktowych bloków jak na takie spotkanie i do tego 5-setowe. Czemu Stanley atakował tylko 7 razy??
Nikt nie grał na ataku, Włosi grali tak jak w Final Four Ligi Mistrzów - w zależności od ustawienia ktoś inny jest atakującym. Na boisku było 3 przyjmujących, tylko jeden z nich biegł na atak. Niekiedy nawet we 4 stawali w przyjęciu. za Zlatanova Bravo, a potem po kontuzji atakującego dołączył chyba Grassano. A co do Stanleya to on był na boisku tylko w pierwszym secie, potem na serwis ewentualnie. Albo słaba forma, albo coś z ręką bo podobno (nie przyglądałem się) miał jakiś nienormalny tejp na ręku.
...
mateusz99
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2008, o 18:11
Płeć: M

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: mateusz99 »

Wczoraj dwa teoretycznie najsłabsze zespoły grupy D zagrały spotkanie. Holendrzy mimo, że prowadzili 2-0 w setach pozwoli się przez ambitnych Francuzów dogonic. Na szczeście dla Apeldorna w 5 secie przy stanie 14-13 zafunkcjonowal blok i mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla gospodarzy. Obserwowałem pierwsze dwa sety tego meczu i szczerze mówiąc niespodziewalem się, że Paryżanie tak gładko przegrają pierwsze dwa sety. Gdy włończyłem piąty set to juz walka była wyrównana.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Nagor »

http://www.volleyball-movies.pl/?mov=591

Dla tych co wychwalali Marshalla, zobaczcie co robi w najważniejszych momentach meczu, 3 błędy pod rząd :]
...
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: smelasiatkarz »

No i Copra wygrywa grupę po wygranej z Paris Volley. Czyżby znowu Copra się zmieżyła w Final Four ze skrą?? Zobaczymy
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Guilder »

Ja mam nadzieję, że jeśli Skra ma grać z Coprą to najwcześniej w FF. Mimo dobrej ostatnio gry Bełchatowian nie chce mi się wierzyć, by byli w stanie ograć wicemistrzów Włoch.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: Nagor »

Czyżby znowu Copra się zmieżyła w Final Four ze skrą??
Copra owszem będzie w FF, ale Skra - wątpię bardzo.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: kevinpsb »

smelasiatkarz pisze:No i Copra wygrywa grupę po wygranej z Paris Volley. Czyżby znowu Copra się zmieżyła w Final Four ze skrą?? Zobaczymy
A kiedy Copra w final four grała ze Skrą???
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Gr D. LM 08/09 (Paris Volley, Kazań, Copra, Apeldoorn)

Post autor: smelasiatkarz »

kevinpsb pisze:
smelasiatkarz pisze:No i Copra wygrywa grupę po wygranej z Paris Volley. Czyżby znowu Copra się zmieżyła w Final Four ze skrą?? Zobaczymy
A kiedy Copra w final four grała ze Skrą???
Niezrozumiałeś mojego komenta. Ja napisałem "zmierzyła się" co nie jak dla mnie nie oznacza spotkała się tylko była uczestnikiem FF. Zmirzyć się nie brałem w tym przypadku nie brałem dosłowie gdyż Copra grała w finale z dynamem zaś Skra z Treviso, które uległo Coprze(przyp.)
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”