Liga Mistrzyń 2009/2010

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: dreamer »

No i będziemy mieli finał Ligi Mistrzyń Fenerbahce - Foppapedretti. Drugi półfinał pomiędzy włoskimi ekipami Asystelem i Foppą, wydawał się zapowiadać po mniej więcej połowie meczu na bardzo zacięte - podobne do pierwszego półfinału, widowisko. Foppa jednak rozkręciła się i w drugiej części meczu nie dała Asystelowi najmniejszych szans, wygrywając ostatecznie 3:1.
Dla Foppy mecz z Asystelem nie był tak wyczerpujący jak dla Fenerbahce z Cannes. Sądzę, że bardzo prawdopodobne jest takie rozwiązanie jak napisałem poprzednio, że Foppa będzie dużo bardziej wypoczętym zespołem i jutro z czasem będzie przejmować inicjatywę w finale z Fenerbahce.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Fein »

Obejrzałem fragment dzisiejszego finału i powiedzcie mi, czym to jest spowodowane, że w damskiej siatkówce jest tyle obron (!) i wszystkie dograne w punkt (!!!).
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Kobieca intuicja pozwala dobrze ustawiać się w polu ;)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: evija »

To jest najwyższy światowy poziom właściwie, co tu ukrywać, Bergamo to chyba najlepsza drużyna ostatniego dziesięciolecia. Inna sprawa, że nasze dziewczyny w meczu z Rosją chociażby na ME w Łodzi też znalazły sposób na Gamovą i świetnie grały z kontry doprowadzając czasem Rosjanki do rozpaczy. Turczynki to zespół sklecony z gwiazd w tym sezonie. Mają armaty, ale jak coś się zatnie to już nie ma rady. Wracając do obrony. Inny pamiętny mecz to Belgrad 2005 półfinał ME wygrany przez nas 3:2.

Kurde, szkoda tylko, że oglądacie żeńską fragmentami, a nie cały finał - choć wiadomo-Święta ;) to zachęcam do powtórki :) bo to było fenomenalne widowisko, świetny mecz.
Może mniej byłoby opinii w stylu:
chrison
to kobiety też grają zawodowo w siatkę?
Warto poczekać na powtórkę, albo ściągnąć ten finał z neta. Wisienka na torcie w żeńskiej siatce.
Polecam czasem obejrzeć żeńską siatkę, wtedy będzie można wyrobić sobie opinię na temat poziomu, a nie pierniczyć trzy po trzy jak "kolega" w jednym z tematów ;)

A Nati Osmokrović brakuje strasznie w Novarze, szkoda, że gra w Turcji, może Asystel lepiej by się spisywał nie tylko w LM ale także w Serie A. No, ale cóż była przebudowa, stary skład (także Anzanello czy Cardullo) odszedł i zostało to co zostało... Jedynie Logan Tom trzyma fason, choć dziś akurat wyręczyła ją Manon Flier, która w przekroju sezonu prezentuje może z 50% formy z sezonu reprezentacyjnego. Burza w Novarze będzie po sezonie, oj będzie... 4 miejsce w LM w przekroju tego co one pokazują w tym sezonie to wynik trochę ponad stan.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: przeemekk90 »

Obejrzałem te 4 mecze FF i jestem pod wrażeniem. To nieco inna siatkówka niż ta z Polskich parkietów. Nie chce porównywać ligi, ale najlepsza drużyna Polski nie miałaby żadnych szans.
Kibicowałem Cannes, ale stało jak się stało. Dobrze, że przynajmniej Bergamo wygrało.

PS. Victoria Ravva. Bardzo ładna kobieta i niesamowita środkowa :) A Flier jest cieniem samej siebie.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
88Mario
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 2008, o 21:23
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: 88Mario »

Wie ktos może kto zdobyl nagrody indywidulane( i za co ) podczas turnieju finalowego LM w Cannes ??
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Mate »

MVP: Francesca Piccinini (Volley Bergamo)
Najskuteczniej atakująca: Jekatierina Gamowa (Fenerbahce Acibadem Stambuł)
Najlepsza atakująca: Nadia Centoni (RC Cannes)
Najlepiej zagrywająca: Natasza Osmokrović (Fenerbahce Acibadem Stambuł)
Najlepsza blokująca: Victoria Ravva (RC Cannes)
Najlepsza przyjmująca: Antonella Del Core (Volley Bergamo)
Najlepsza libero: Enrica Merlo (Volley Bergamo)
Najlepsza rozgrywająca: Eleonora Lo Bianco (Volley Bergamo)

;)
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
88Mario
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 2008, o 21:23
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: 88Mario »

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Krull
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2010, o 18:47
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Krull »

Mecz finałowy, jak i półfinałowy w wykonaniu Fenerbahce był świetny... Włoszki też pokazały klasę :)
I love Logan Tom <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”