CEV cup 2009/10

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

CEV cup 2009/10

Post autor: Arff »

Po losowaniu rozgorzała dyskusja na temat losowania ligi mistrzów, ale cicho jest na temat pucharu CEV... które to losowanie okazało się bardzo szczęśliwe dla naszych drużyn...

Drzewko rozgrywek Cev cup men 2009/10

Z drzewka turniejowego wynika że Częstochowa w drugiej rundzie trafia na groźne, choć bez wątpienia do ogrania drużyny z Montpellier albo Constatny... moim zdaniem to Rumuni będą przeciwnikiem Częstochowy... w 3ciej fazie rozgrywek będzie już trudniej, bo najprawdopodobniej będzie Rosja i bardzo osłabiona Iskra Odińcowo(póki co zakładam że Shoeps też odejdzie), albo Fakiel, który jednak może okazać się zaporą nie do obejścia... ale zobaczymy, nie takie już cyrki widzieliśmy w wykonaniu częstochowskiej młodzieży :) Gdyby się udało, to w ćwierćfinale byłoby już łatwiej, bo nie ma tam ani Rosji, ani Włoch... jest rozpadły Iraklis i grecki Patron... no i Aon Wiedeń oraz Lennik, który jednak najprawdopodobniej odpadnie z Iraklisem...

Łatwiejszą początkową fazę turnieju będzie miała ZAKSA, która z silnych zespołów w swojej ćwiartce trafiła na Arkas i Majorkę... ale to byłoby dopiero w 3ciej rundzie i nie jest przeszkoda nie do przejścia... choć Arkas poczynił solidne wzmocnienia Suxho i Soto... ale jeśli będą grać jak w tym sezonie, to myślę że powinno być ok :) Jednak w ewentualnym ćwierćfinale byłoby już bardzo ciężko bo Cuneo poczyniło bardzo solidne wzmocnienia i wg mnie jest głównym kandydatem do zwycięstwa w Cev cup...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Chal »

Kędzierzyn z takim składem do 3 rundy powinien przejść z palcem w zadku, tyle że Resovia też niby powinna rok temu... Z Arkasem może być różnie, klub znacznie wzmocniony w porównaniu z poprzednim sezonem, a Mostostalu nie uważam za mocniejszy od ubiegłorocznego Jastrzębia. Co do Częstochowy, tu już zaczynają się schody, bo przypomnę tylko, że Haching wygrało fazę zasadniczą Bundesligi z Friedrichshafen, a AZS-owi ciągle brakuje co najmniej jednego klasowego przyjmującego (ofensywnego, a'la Bartman), żeby podjąć walkę w Europie. Tutaj każdy awans do kolejnej rundy będzie osiągnięciem, pozytywne jest na pewno to, że tak samo było w ubiegłorocznej LM, a wszyscy wiemy, jak daleko zaszli częstochowianie :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Arff »

sorry... pomyłka Suxho nie zagra w przyszłym sezonie w Arkasie tylko w Taranto :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Elgarten »

Częstochowa trafiła kiepsko. Już w I rundzie wymagający rywal, choć niedoceniany. Wyprzedzenie VfB w lidze po sezonie zasadniczym to spore osiągnięcie. Gdyby udało się przejść tą przeszkodę, przeciwnik będzie jeszcze trudniejszy. Gdy 2 lata temu AZS po wyeliminowaniu Iskry o mało nie odpadł z Tomisem, myślałem, że po prostu zlekceważyli Rumunów i, że w rewanżu pewnie ściany im pomagały. Jednak po obejrzeniu ich dwóch meczów w FF Challange Cup diametralnie zmieniłem swoje zdanie. To jest silny team, którego absolutnie nikt nie powinien lekceważyć. W zespole nastąpiły już spore uchy kadrowe. Doszli siatkarze z PlusLigi: Hernandez i Mitrović, a z kolei do Polski zawitał z Constanty Brinkmann. Zobaczymy czy w klubie zostaną dwaj groźni Brazylijczycy i młody Litwin - Mikeikis. Nawet w przypadku sporych wzmocnień Rumuni z pewnością nie będą stać na straconej pozycji. Oby transfery Częstochowian nie skończyły się na Kardosu. Gdyby jakimś trafem udało się przejść do 1/4, tam na 99,99999999 Rosjanie. Oj, cienko widzę przygodę AZS w pucharze CEV. Na szczęście chyba w przypadku odpadnięcia w I rundzie CEV Cup, akademicy będą mogli zagrać jeszcze w Challenge Cup. Przypomnę, że dzięki temu JW zagrało w zeszłym roku w finale ;) . Może jestem zbytnim pesymistą? Wszystko zależy od dobrych ruchów transferowych.
Kędzierzyn ma łatwiejszą drogę do FF, ale mam pytanie odnośnie drabinki:
Arff pisze: Drzewko rozgrywek Cev cup men 2009/10
Łatwiejszą początkową fazę turnieju będzie miała ZAKSA, która z silnych zespołów w swojej ćwiartce trafiła na Arkas i Majorkę... ale to byłoby dopiero w 3ciej rundzie i nie jest przeszkoda nie do przejścia... choć Arkas poczynił solidne wzmocnienia Suxho i Soto... ale jeśli będą grać jak w tym sezonie, to myślę że powinno być ok :) Jednak w ewentualnym ćwierćfinale byłoby już bardzo ciężko bo Cuneo poczyniło bardzo solidne wzmocnienia i wg mnie jest głównym kandydatem do zwycięstwa w Cev cup...
Czy jesteś pewien, że Kędzierzyn może zagrać w 1/4 z Cuneo ??? Przecież teoretycznie mecz Cuneo - Zaksa jest możliwy dopiero w półfinale.Czy nie jest tak, że gdy zostanie po jednym zespole z każdej ćwiatki, wtedy dochodzą 4 drużyny z LM z trzecich miejsc i ma miejsce ponowne losowanie? W końcu w drabince są tylko 32 drużyny, więc potencjalni rywale to:
Prvacina 1/16
Crvena Zvezda 1/8
Arkas 1/4
Tak mi się wydaję, ale oczywiście mogę się mylić ;) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Arff »

Czy jesteś pewien, że Kędzierzyn może zagrać w 1/4 z Cuneo ??? Przecież teoretycznie mecz Cuneo - Zaksa jest możliwy dopiero w półfinale.Czy nie jest tak, że gdy zostanie po jednym zespole z każdej ćwiatki, wtedy dochodzą 4 drużyny z LM z trzecich miejsc i ma miejsce ponowne losowanie? W końcu w drabince są tylko 32 drużyny, więc potencjalni rywale to:
Prvacina 1/16
Crvena Zvezda 1/8
Arkas 1/4
Tak mi się wydaję, ale oczywiście mogę się mylić ;)
Tak, oczywiście masz rację... zapomniałem o challange round :) Czyli można powiedzieć, że jeśli ZAKSA nie trafi w Challange round na nikogo z grupy Jaszczombków... to FF jest bardzo realne, a największą przeszkodą będzie Arkas :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Elgarten »

Chal pisze:Z Arkasem może być różnie, klub znacznie wzmocniony w porównaniu z poprzednim sezonem, a Mostostalu nie uważam za mocniejszy od ubiegłorocznego Jastrzębia.
Czy masz na myśli tylko transfer Soto? Czy jeszcze jakiś ciekawy zawodnik wzmocnił Arkas ??? Z Izmiru odszedł już przecież podstawowy przyjmujący, czyli Piotrek Gruszka. I ciekawe co się stanie z Paulem Duerdenenem ??? Taki siatkarz nie powinien narzekać na brak ofert. Jeżeli Kanadyjczyk jednak zostanie, może Soto będzie grał na przyjęciu.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Pele »

Jeśli chodzi o ZAKSĘ to po pierwsze nikogo z ich przeciwników nie wolno lekceważyć. Po drugie to niekoniecznie Crvena Zvezda nie musi być w drugiej rundzie. A po trzecie nie wiadomo czy będzie Final Four bo jak się nie znajdzie chętny do jego organizacji to będzie rozgrywany puchar dalej systemem mecz i rewanż do finału
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Elgarten »

Pele pisze:Jeśli chodzi o ZAKSĘ to po pierwsze nikogo z ich przeciwników nie wolno lekceważyć. Po drugie to niekoniecznie Crvena Zvezda nie musi być w drugiej rundzie. A po trzecie nie wiadomo czy będzie Final Four bo jak się nie znajdzie chętny do jego organizacji to będzie rozgrywany puchar dalej systemem mecz i rewanż do finału
Wiem, że Crvena Zvezda nie musi być w II rundzie. Napisałem tylko o potencjalnych przeciwnikach ZAKSY. A organizator Final Four powinien się znaleźć, w końcu w ostatnim sezonie u kobiet w pucharach też nikt nie chciał zorganizować turnieju finałowego, a jednak FF się odbył ;) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Bartex »

Orientujecie się jaka telewizja pokaże te rozgrywkii ?
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: gadugadu »

Wydaje mi się, że mecze Pucharu Cev będą pokazywane w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Kay »

gadugadu pisze:Wydaje mi się, że mecze Pucharu Cev będą pokazywane w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra
No i oczywiście wszystkie spotkania na Laola1.tv. :) Ostatnio chyba nawet na strefie o tym przypomnieli. :)
AZS Częstochowa
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Elgarten »

gadugadu pisze:Wydaje mi się, że mecze Pucharu Cev będą pokazywane w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra
Pierwszych meczów AZSu i KK nie ma w ramówce ani PS ani PSE.
Kay pisze:No i oczywiście wszystkie spotkania na Laola1.tv. :) Ostatnio chyba nawet na strefie o tym przypomnieli. :)
Wszystkie spotkania LM, a nie CEV Cup. Na stronie laoli nie ma nic o żadnej transmisji z CEV Cup.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: nikt wazny »

Jedyna stacja "radiowo-telewizyjna" transmitująca pucharowy mecz Zaksy to Radio Park z Kędzierzyna
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: kuchcik77 »

mecz w Słowenii pokaze miejscowa TV;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Chal »

To jest SLO-TV 1/2/3? Bo zdaje się, że mam takie cuda na satelicie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Mate »

To licho w ogóle u mnie nie działa :x .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
adam12
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2009, o 14:19

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: adam12 »

Nie wiadomo czy będzie w Polsacie sport ?
Na dowód artykuł z siatka.org
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... wardogorze

"Można tak powiedzieć na 95 proc. Z tego właśnie względu odwołałem przed chwilą środowe spotkanie w Kaliszu - mówi nam prezes SSA Gwardia Jacek Grabowski . Powód? - Jakaś firma wykupiła prawa do transmitowania Pucharu CEV i odsprzedaje je teraz narodowym telewizjom. Dużo żąda, więc Polsat nie wykupi pewnie tych praw i transmisji nie będzie. Zagramy więc w Twardogórze, pod warunkiem jednak, że tamtejsza hala zostanie pozytywnie oceniona przez europejską federację (CEV) - wyjaśnia prezes."

Czy ktoś wie może co to za firma i czy puchar CEV zobaczymy w tym sezonie ?
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Dla zainteresowanych najbliższym meczem ZAKSy - stronka klubu Marchiol Vodi:
http://www.okmarchiol.si/slojom/
Marchiol jest aktualnie liderem ligi słoweńskiej z bilansem 9 zwycięstw i 1 porażki.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Elgarten »

Klugenhammer pisze: Marchiol jest aktualnie liderem ligi słoweńskiej z bilansem 9 zwycięstw i 1 porażki.
Tylko warto zaznaczyć, że w lidze słoweńskiej nie gra zdecydowanie najlepszy zespół z tego kraju czyli Bled. Środowy rywal Resovii występuje w MEVZA.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Elgarten »

AZS Częstochowa - Generali Unterhaching 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:15)
W rewanżu wystarczy wygrać 2 sety. Jednak drabinka Częstochowian bardzo ciężka...Przypomnę, że na drodze AZS w ewentualnych kolejnych rundach są takie zespoły jak: Tomis Constanta(3 miejsce w zeszłym sezonie w Challange Cup) oraz rosyjskie bardzo silne teamy: Iskra i Fakieł.
Myślę, że jakby z Unterhaching odpadli nie byłoby tragicznie, bo trafiliby do Challenge Cup, a tam rywale jednak teoretycznie słabsi ;) . No, ale trzeba mimo wszystko w każdym meczu walczyć o zwycięstwo :) . Wierzę, że przygoda Częstochowian z pucharami nie skończy się szybko.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Elgarten pisze:AZS Częstochowa - Generali Unterhaching 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:15)
W rewanżu wystarczy wygrać 2 sety.
Czy aby na pewno? Wydaje mi się, że w Pucharze CEV sety nie mają znaczenia, liczą się wygrane mecze.
Nawet jeśli Unterhaching wygra tylko 3-2, to w zwycięstwach będzie 1-1 i o awansie zadecyduje "złoty set".
Mogę się jednak mylić więc może ktoś to potwierdzi lub zdementuje.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: nikt wazny »

Klugenhammer pisze:
Elgarten pisze:AZS Częstochowa - Generali Unterhaching 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:15)
W rewanżu wystarczy wygrać 2 sety.
Czy aby na pewno? Wydaje mi się, że w Pucharze CEV sety nie mają znaczenia, liczą się wygrane mecze.
Nawet jeśli Unterhaching wygra tylko 3-2, to w zwycięstwach będzie 1-1 i o awansie zadecyduje "złoty set".
Mogę się jednak mylić więc może ktoś to potwierdzi lub zdementuje.
Masz rację. Z tego co pamiętam decydują mecze, a nie sety
Chociaż na Strefie jest napisane tak
Siatkarze AZS Częstochowa pokonali w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV Generali Unterhaching 3:1. Do awansu brakuje częstochowianom dwóch wygranych setów w meczu rewanżowym, który zostanie rozegrany w przyszłą środę w Niemczech
Chyba zdarzył się mały babol w serwisie :D
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: kuchcik77 »

W CEV obowiązuje zasada zlotego seta TYLKo w wypadku równej ilosci zdobytych setów pzrez obie ekipy (oczywiscie w meczach musi byc 1-1) tak wiec czewa musi wygrać 2 partie


http://www.cev.lu/mmp/online/website/ma ... -04-16.pdf
art 4.7
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: nikt wazny »

Niby pisze tam jasno, ale chyba tak nie jest. Pamiętasz jak było z AZS i Iskrą?
Tam w setach nie było remisu, a mimo to grano złotego seta.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Banawara
Posty: 45
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Banawara »

nikt wazny pisze:Niby pisze tam jasno, ale chyba tak nie jest. Pamiętasz jak było z AZS i Iskrą?
Tam w setach nie było remisu, a mimo to grano złotego seta.
Tm jest wszystko bardzo jasne napisane, a dla ułatwienia jest podana tabelka.
TYLKO AZS
W NASZYCH SERCACH JEST
JESTEŚMY TU OD LAT
BĘDZIEMY ŚPIEWAĆ TAK
AŻ SIĘ SKOŃCZY ŚWIAT !!!
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: nikt wazny »

Banawara pisze:
nikt wazny pisze:Niby pisze tam jasno, ale chyba tak nie jest. Pamiętasz jak było z AZS i Iskrą?
Tam w setach nie było remisu, a mimo to grano złotego seta.
Tm jest wszystko bardzo jasne napisane, a dla ułatwienia jest podana tabelka.
a mecze Iskry z Czewą?
wyjątek?
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
MMERLIN
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: MMERLIN »

Nie, nie wyjątek. Tak było dwa sezony temu. Teraz jest tak, jak w Lidze Mistrzów
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: nikt wazny »

to teraz wszystko jest jasne - nastąpiła "Zmiana przepisów" ;)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: przemek16 »

AZS musi wygrać zaledwie dwa sety. Mam nadzieję, że dziś ZAKSA wygra swój mecz :)
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Kay »

Czy można gdzieś znaleźć dzisiejszy Kędzierzyn na necie ?
AZS Częstochowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”