CEV cup 2009/10

jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: jinx »

Statystyki prosze
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

No Azsie, tego sie nie spodziewałem! Tak przegrać? Poczekamy na relacje, bo az nie do wiary. Zaksa wcale nie lepiej, miała być wycieczka a tu 2:3 do tyłu. Choć wiadomo, ze KK u siebie jest w stanie wygrac 3:0.
Lipa tym wieksza, ze fakt kelnerów sie pojechalo ale z klasowymi ekipami juz problem.
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Qiub »

Florian pisze:Lipa tym wieksza, ze fakt kelnerów sie pojechalo ale z klasowymi ekipami juz problem.
Czy to nie jest oczywiste?
Podpis.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: jinx »

Na mosto.pl jest relacja z meczu. Dochodzi sie do wniosku, ze Martin poraz kolejny zagral lepiej od Fina. Moze jest za wczesnie, ale wg mnie to lipny transfer
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
osnazfsb

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Swiecka tradycja ma sie dobrze kolejny raz polski zespoł nie ugrał w Rosji seta co wiecej juz którys raz z rzedu nie może tam w ogole zdobyc chociaz 50 punktów. o ile w 1 secie brakowało niewiele i gdyby nie 5 bieg wrzucony przez Iskre mogłoby by byc róznie to 2 kolejne sety to deklasacja czestochowskiej druzyny. W rewanzu szanse Czewy oceniam nisko pewnie moze i wygraja 3:2 lub 3:1 ale nie ma juz tych durnych zasad wiec odpadna.Wszystko sie wiec ukąłda tak jak myslałem ze bedzie sie układac.
Co do meczu ZAKSY to dobrze ze ugrali te 2 sety bo to daje im bardzo duze szanse na awans troche szkoda 5 seta no ale nie mzona miec wszystkiego i tak dobrze ze sie obudzili po 2 przegranych partiach i podjeli walke.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Dla zainteresowanych - staty z meczu Arkas - ZAKSA
http://www.zaksa.pl/sites/default/files ... s_2236.pdf
Dobrze wypadli nasi środkowi - Gladyr 5 bloków, Benek 12 pkt w ataku,
dobre wejście Martina, przyzwoita gra w przyjęciu i to niestety wszystkie plusy.
Na minus m.in. cieniutka skutecznośc w ataku i 22 zepsute zagrywki.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: jinx »

czyli jak myslalem. Fin jest beznadziejny. Ruciak znow slabo w ataku, to samo nasi atakujacy. masakra
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Qiub »

Ruciak i Jarosz- porażająca skuteczność w ataku...
Podpis.
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

Fajna stronke ze statami. Dzieki
Jajo polega na tym, ze wchodzi Martin w II secie i jest najlepiej punktujacym zespolu. Malo tego miejsce 2 oraz 3 zajmują srodkowi !!! Zawodnicy odali praktycznie 1 set przez bledy zagrywkowe. Pewnie postawili na mocna i nie chciala wchodzić.
Czy to nie jest oczywiste?
No moze i jest ale jesli Resovia pyka Stambul bez problemu 3:1 i 3:0, jesli Czewa czasem potrafi sie sprzezyc i ograc giganta patrz: Copra, chocy rok temu to na takie wyniki kibic zaczyna sie slinic i marzyć.
Widac czasem zostaje brutalnie sprowadzony na ziemie.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Elgarten »

W tym tygodniu znowu nie zobaczymy w TV ani rewanżowego pojedynku Częstochowy, ani Kędzierzyna. Ja rozumiem, że można nie pokazać meczu z Prvaciną. Jednak jak zobaczyłem plan na najbliższy tydzień i brak transmisji z tak ważnych spotkań to na prawdę się zdziwiłem i zirytowałem. Można było pokazać mecz z Montpellier? Można było. To jak można nie transmitować meczów z Iskrą i Arkasem? Zapowiadają się ciekawe widowiska, a w meczu Zaksy na dodatek duże emocje. Jednak znowu pozostanie mi śledzić punkciki na siatka.org lub w najlepszym wypadku transmisja radiowa. Czy dla PS aż takim problemem było "zrobienie" relacji z tych spotkań? Najdziwniejsze jest to, że w tym tygodniu na PS i PSE jest bardzo uboga oferta(niemal same powtórki). No, ale jasne, kibice zamiast obejrzeć w środę mecz z Kędzierzyna na pewno wolą obejrzeć powtórkę jakiejś walki bokserskiej. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...
Kiedyś uważałem, że Polsat Sport był, jest i będzie super i hiper najlepszy dla polskiego kibica siatkówki, a reszta stacji nie dorasta im do pięt Jednak powoli zmieniam zdanie. Gdy w zeszłym sezonie JW grał najpierw w CEV Cup, a później w Challange Cup nie brakowało transmisji spotkań z Olympiakosem, Lokotiwem Kijów czy nawet z Portugalczykami(nazwę zespołu to chyba już mało kto pamięta :D ). Jednak chodzi o to, że te transmisje były. A jaką sytuację mam w tym roku? Niby Polsat ma prawo pokazywać puchar i co mamy? Tragedię. Tyle było rożnych narzekań na TVP Sport, a trzeba przyznać, że ze swoich obowiązków wywiązywali się co najmniej dobrze. Polsat wielką łaskę zrobi, że ewentualnie pokaże FF, jednak myślę, że kibice chcą tą transmisji jutro i pojutrze, a nie dopiero FF lub w najlepszym wypadku Challange Round.
Dziwię się, że ta sprawa nie była jeszcze poruszana. Podsumowując, jeżeli nie dojdzie do transmisji we wtorek i w środę(czyli na 99%) Polsat będzie miał u mnie i chyba nie tylko, dużego minusa, którego nie będzie łatwo zamazać czy zatuszować.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

To dla mnie tez nieporozumienie, ze meczów Cev nie pokaza. Tym bardziej ze to co piszesz- ME w reczna sie skonczyły, Ligi mistrzów rowniez nie ma. Chodzi o kase, ciekawe jak duzo zabrakło by podpisać porozumienie.
Och, też oba mecze bym obejrzał i to jak. Kto wie czy znow nie bedzie cudu w Czewie.
Co do typów, obstawiam wariant realistyczny: AZS- Iskra 3:2, oraz ZAksa- Arkas 3:1.
Wariant optymistyczny AZS- Iskra 3:0, gs- 16:14, Zaksa- Arkas 3:0.
Podsumowując, nie ma opcji by Kedzierzyn odpadł.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Chal »

Nigdy nie trafiały do mnie argumenty o wielkiej zasłudze Polsatu w popularyzacji siatkówki w Polsce. Im chodzi tylko i wyłącznie o kasę, co zresztą widać po ostatnim wycofaniu PS i PSE z kablówek. Oczywiście, boom na siatkówkę rozpoczął się od 2006 roku, a Polsat akurat tak się wstrzelił, że wtedy zdaje się po raz pierwszy wykupił licencję do wielkich imprez, faktem jest też, że to TV4 zaczęła pokazywanie ligi siatkarskiej na większą skalę, wcześniej jedynie można było liczyć na finałowe pojedynki Mostostalu z Częstochową w TVP3. Ale podwaliny pod ten boom zbudowała TVP, bo kiedy zdobywaliśmy wicemistrzostwo świata, to siatkówka była już dyscypliną dość popularną, a na pewno dużo popularniejszą, niż piłka ręczna przed takim samym wynikiem 2 miesiące później. Przecież to TVP pokazywała Ligę Światową prze kilka ładnych lat i to przynajmniej po jednym meczu z weekendu na swoich głównych kanałach, pamiętam też, jakie dobre opinie krążyły o polskich realizatorach - teraz padają stwierdzenia, że Polsat realizuje mecz na najwyższym poziomie, a TVP pewnie nie dorastałaby mu do pięt - a te ponad 5 lat temu to samo mówiło się o TVP i nikt nie wyobrażał sobie, że komercyjna stacja może robić to równie dobrze, ja pamiętam jeszcze, jakie miałem wątpliwości, gdy okazało się, że Polsat wykupił prawa do LŚ czy MŚ. Czy Polsat naprawdę stawia na siatkówkę? 2 mecze z każdej ligi w tygodniu, z pozostałych 3 brak choćby migawek, brak też jakiegokolwiek magazynu ligowego mimo posiadania dwóch kanałów sportowych (a przecież kiedyś okrojony obecnie mocno i dostępny na gazeta.pl "Punkt, set, mecz" był stałą pozycją w ramówce TV4, ogólnodostępnej telewizji! Jak to wygląda w TVP? Posłużę się przypadkiem żużla, brak tam faktycznie relacji w ogólnodostępnej tv, ale oprócz TVP Sport (który zresztą od nowego roku znacznie zbliżył się pod względem dostępności do PS) można oglądać przez internet, a najważniejsze mecze także w regionalnych pasmach TVP Info (i to wbrew pozorom jest słuszna taktyka, bo o ile siatkówka jest popularna praktycznie w całej Polsce, to już żużel jest dyscypliną bardzo popularną jedynie w regionach mających duże tradycje, np. na Warmii i Mazurach nie zauważyłem niemal żadnego zainteresowania żużlem. Oprócz 2 relacji w tygodniu można liczyć na skróty z pozostałych meczów, które realizują oddziały regionalne, do tego mamy magazyn ligowy na stałe w ramówce, a sama dyscyplina jest mocno promowana w serwisach sportowych TVP. I zdaje się, że nikt tam nie narzeka ani nie płacze za Polsatem, który miał prawa do ligi przed publiczną i z tego co pamiętam stracił je w dość kontrowersyjnych okolicznościach i strasznie nad tym ubolewał.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: xyz91 »

Nie będzie transmisji meczu AZS - Iskra. I to ma być promowanie siatkówki przez kanały Polsatu?
xyz91
micha00
Posty: 90
Rejestracja: 10 maja 2008, o 14:56
Płeć: M
Lokalizacja: Racibórz

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: micha00 »

w tym roku polsat nie wykupil praw do pokazywania pucharu cev. mecz z francuzami to byl wyjatek.
Bo najlepszy w Polsce jest, kędzierzyński nasz KS!
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

micha00 pisze:w tym roku polsat nie wykupil praw do pokazywania pucharu cev. mecz z francuzami to byl wyjatek.
W przypadku praw telewizyjnych nie ma czegoś takiego jak "wyjątek".
Jeśli Polsat pokazał mecz AZSu z Francuzami to albo ma te prawa w całości, albo moze je kupować na poszczególne mecze.
Tak czy siak gdyby tylko im zależało to by jakiś mecz w tym tygodniu pokazali.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: todus »

Klugenhammer pisze:
micha00 pisze:w tym roku polsat nie wykupil praw do pokazywania pucharu cev. mecz z francuzami to byl wyjatek.
W przypadku praw telewizyjnych nie ma czegoś takiego jak "wyjątek".
Jeśli Polsat pokazał mecz AZSu z Francuzami to albo ma te prawa w całości, albo moze je kupować na poszczególne mecze.
Tak czy siak gdyby tylko im zależało to by jakiś mecz w tym tygodniu pokazali.
Polsat to porażka. Żerują na siatkówce i na sukcesach reprezentacji kobiet i mężczyzn z ostatnich lat.

Ostatni ruch - wycofanie PS i PSE z kablówek: Multimedia i Vectra pokazuje o co im tak naprawdę chodzi - o SZMAL.

CEV nie puszczają bo mają zapewne wskaźniki oglądalności i wiedzą,
że mecze z udziałem ZAKSY i AZSu mają zbyt małą widownię aby opłacało się to pokazywać.

Skra to dla nich dojna krowa, bo zawsze MP naszpikowanego
reprezentantami będzie chciało oglądać maks. ludzi.

Gdyby Skra grała w CEV byłyby zapewne transmisje.
Z resztą przekonamy się o tym gdy PGE nie uda się zdobyć MP w tym roku
i będą w przyszłym sezonie grać w CEV CUP 2010/11
(co jest jednak mało prawdopodobne).
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: PVD90 »

todus pisze:
Klugenhammer pisze:
micha00 pisze:w tym roku polsat nie wykupil praw do pokazywania pucharu cev. mecz z francuzami to byl wyjatek.
W przypadku praw telewizyjnych nie ma czegoś takiego jak "wyjątek".
Jeśli Polsat pokazał mecz AZSu z Francuzami to albo ma te prawa w całości, albo moze je kupować na poszczególne mecze.
Tak czy siak gdyby tylko im zależało to by jakiś mecz w tym tygodniu pokazali.
Polsat to porażka. Żerują na siatkówce i na sukcesach reprezentacji kobiet i mężczyzn z ostatnich lat.

Ostatni ruch - wycofanie PS i PSE z kablówek: Multimedia i Vectra pokazuje o co im tak naprawdę chodzi - o SZMAL.

CEV nie puszczają bo mają zapewne wskaźniki oglądalności i wiedzą,
że mecze z udziałem ZAKSY i AZSu mają zbyt małą widownię aby opłacało się to pokazywać.

Skra to dla nich dojna krowa, bo zawsze MP naszpikowanego
reprezentantami będzie chciało oglądać maks. ludzi.

Gdyby Skra grała w CEV byłyby zapewne transmisje.
Z resztą przekonamy się o tym gdy PGE nie uda się zdobyć MP w tym roku
i będą w przyszłym sezonie grać w CEV CUP 2010/11
(co jest jednak mało prawdopodobne).


gdyby tak sie stało to na 100% dostaną dziką karte LM. Jest gdzieś jakaś relacja radiowa z meczu Czewy ???
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1042
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: kanonier »

Pomyślałem o tym samym zanim jeszcze przeczytalem Twój post. Ja też nie widzę opcji, żeby Skra nie grała w LM.
A relacji z meczu AZS-u możesz posłuchać na radiomarconi.pl
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: przemek16 »

cz-wa przegrywa już 16:12... Radio Marconi wymiata :D
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

17:22 lipka... Czewa musiałaby zagrać na takim poziomie co Skre pogonili. Ale takie mecze zdarzają się raz na sezon.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: KChudz »

0:1.No to pozamiatane. Cz-wa gra o honor
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: przemek16 »

przegrywają do 20. Tracimy kolejny klub z EP...
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

Jedno jest pewne, 1 klub napewno dotrwa do rundy finałowej :D
A tak poważnie, to ogromnie liczę na Kedzierzyn. Pytanko do fanów, bedziecie miec jutro komplet?
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: PVD90 »

przemek16 pisze:przegrywają do 20. Tracimy kolejny klub z EP...
chyba pierwszy
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Florian pisze:A tak poważnie, to ogromnie liczę na Kedzierzyn. Pytanko do fanów, bedziecie miec jutro komplet?
W niektórych punktach sprzedaży biletów już wszystko wyprzedane.
Hala będzie pełna, to pewne.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: przemek16 »

PVD90 pisze:
przemek16 pisze:przegrywają do 20. Tracimy kolejny klub z EP...
chyba pierwszy
a jW to co ?
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

Kurcze pełna hala, doping na 102 i nie bedzie opcji luknąć w tv... eh:(
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: KChudz »

1:1. Wie ktoś, czy Iskra wpuściła rezerwy ??? czy to zeszło obciążenie z AZS-u :D
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1042
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: kanonier »

KChudz pisze:1:1. Wie ktoś, czy Iskra wpuściła rezerwy ??? czy to zeszło obciążenie z AZS-u :D
Iskra gra rezerwą. U nas od drugiego seta Wierzbowski za Łukę a w trzecim weszli Wrona i Kankaanpaa
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

KChudz pisze:czy to zeszło obciążenie z AZS-u :D
Iskrze przestało zależeć, mają już to czego potrzebowali i mogą wracać na Wschód.
Będzie 3-1 dla AZS-u.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”