CEV cup 2009/10

Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: KChudz »

No to Cz-wa ma doskonały sparing przed +L :D
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: przeemekk90 »

Heh. To Skra grała z Wieluniem sparing ( nie obrażając Wielunia), a Częstochowa z Iskrą...
Skra wie co robi, trzeba mierzyć zamiary podług sił.... :D
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Niestety.
Toni Kankaanpaa swoim atakiem w aut przy stanie 24-25 dał Iskrze wygraną w trzecim secie.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Pele »

Arkas Izmir przyjechał bez pierwszego rozgrywajacego, który jest kontuzjowany!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: KChudz »

Pele pisze:Arkas Izmir przyjechał bez pierwszego rozgrywajacego, który jest kontuzjowany!
Może być łatwiej, ale to ZAKSA musi wrócić do swojej dobrej gry, wtedy Arkas nie będzie problemem ;)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Pele »

Na dzisiejszym treningu Arkasu tak napier..li zagrywką że głowa boli. Jak im tak jutro siądzie to będzie kiepsko
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
dudek90
Posty: 60
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:20
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: dudek90 »

a zaksa jak tam na treningu?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: dreamer »

Klugenhammer pisze:Niestety.
Toni Kankaanpaa swoim atakiem w aut przy stanie 24-25 dał Iskrze wygraną w trzecim secie.
Tak, tak...
Skubany Fin... W końcu przyszedl do Częstochowy po to, żeby zdobyć dla niej mistrza Polski, a wcześniej Puchar CEV.
Ciekawe skąd biorą się u Was takie oczekiwania względem tego zawodnika. Jeszcze bardziej ciekawi mnie, jakimi kryteriami rozliczacie grę poszczególnych siatkarzy, bo wydaje mi się, że nie dla wszystkich są one równe.
Bartuś "Pan Bóg" Janeczek to jak czytam w innym temacie idol nad idole, to, że wczoraj zagral poniżej przeciętności jak na stawkę meczu, nie ma żadnego znaczenia? Mecz przegral Kankaanpaa, tak?
Czytalem też jeden z wczorajszych komentarzy, że Fina należy odeslać na Cypr. OK, ale wtedy resztę akademików najlepiej nauczyć malgaskiego i poslać cztery razy dalej - na Madagaskar. Może stamtąd nik nie będzie o nich slyszal i zawracal nimi glowy Castellaniemu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Eltek
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:04
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Eltek »

dreamer pisze:
Klugenhammer pisze:Niestety.
Toni Kankaanpaa swoim atakiem w aut przy stanie 24-25 dał Iskrze wygraną w trzecim secie.
Tak, tak...
Skubany Fin... W końcu przyszedl do Częstochowy po to, żeby zdobyć dla niej mistrza Polski, a wcześniej Puchar CEV.
Ciekawe
skąd biorą się u Was takie oczekiwania względem tego zawodnika. Jeszcze
bardziej ciekawi mnie, jakimi kryteriami rozliczacie grę poszczególnych
siatkarzy, bo wydaje mi się, że nie dla wszystkich są one równe.
Bartuś
"Pan Bóg" Janeczek to jak czytam w innym temacie idol nad idole, to, że
wczoraj zagral poniżej przeciętności jak na stawkę meczu, nie ma
żadnego znaczenia? Mecz przegral Kankaanpaa, tak?
Czytalem też jeden
z wczorajszych komentarzy, że Fina należy odeslać na Cypr. OK, ale
wtedy resztę akademików najlepiej nauczyć malgaskiego i poslać cztery
razy dalej - na Madagaskar. Może stamtąd nik nie będzie o nich slyszal
i zawracal nimi glowy Castellaniemu.

dreamer
Po pierwsze Klugenhammer jak bys widzial nie jest z Czewy. Po za tym najlepiej kogos oceniac siedzac przed kompem i czytajac komentarze i naokraglo podniecac sie np gwiazdkami Skry i Kurkiem ktory ostatnio swoja zagrywka zbilby lampe w suficie. Bo jak bys nie zauwazyl Czewa jest na 4 miejscu w tabeli i wyprzedza takie tuzy jak Rzeszow czy Bydgoszcz gdzie tam jak wg Ciebie jest multum zawodnikow ktorymi trzeba zaprzatac glowe Castellaniemu. Tylko zwroc uwage czy takie tuzy jak Igla czy wiecznie kontuzjowany Wlazly, Gruszka, beda sila repry na mistrzostwach w 2014 roku;] nie wydaje mi sie a wtedy beda grac w niej wlasnie tacy ludzie jakich dzis wysylasz do Madagaskaru. Troche pokory i zacznij miec wlasne zdanie a nie takie jakie powiedza przed mikrofonem Panowie Wojtowicz Drzyzga i Swedrowski gdzie widza wiecznie znakomita forme Skry ktora robi sie dobrem narodowym lansowanym przez TV i przez Cev.
Nie zapomnij gdzie sie urodziles, bo w pamieci jest siła zaklęta
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: xyz91 »

Jacko pisze:Dzięki łaskawcze, że dałeś tę 10, bo mogłeś dać 110-00.
Teraz też uważasz, że się pomyliłem, oceniając szanse Iskry i AZS?
xyz91
osnazfsb

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: osnazfsb »

xyz91 pisze:
Jacko pisze:Dzięki łaskawcze, że dałeś tę 10, bo mogłeś dać 110-00.
Teraz też uważasz, że się pomyliłem, oceniając szanse Iskry i AZS?
No moim zdaniem z tym 90-10 to troche przesadziłes bo siatkowka to gra psychiki i w jakis stopniu przypadku a po prawdzie to teraz w iskrze na przyjeciu nie ma gwiazd aczkolwiek obaj Rosjanie raza sobie nadspodziewanie dobrze. Inna sprawa ze jest to chyba bardziej realistyczne spojrzenie niz wiara ze powtórzy sie sezon sprzed 2 lat kiedy były durne zasady i brak ławki u Iskry.

Co do Fina to gra na miare swoich mozliwosci nie wiem kogo czesc z was sie spodziewała bo ja oczekiwałem po nim dokładnie tego co teraz prezentuje.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: KChudz »

ZAksa przegrała seta, ale w drugim walczy :x
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: przemek16 »

w drugim już prowadzi bodajże 20:15. mam nadzieję, że wygrają 3:1 :)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: KadrO »

No i mamy 2:1 już dla ZAKSY, i w 4 secie 8:5. Wygrają 3:1 i nawet złotego seta nie będzie :D
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

Swietnie! Teraz czekamy na Copre, mam nadzieje ze tym razem polsat nie zawali. Spokojne 3 tygodnie na odbudowanie formy i jazda!
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Uff... Awans jest ale początki meczu były tragiczne i już zaczynałem wątpić w sukces.
Pierwszy set to fatalna gra kędzierzynian w ataku. Pomimo dokładnego przyjęcia ataki Jarosz, Ruciaka, a zwłaszcza Sammelvuo były bądź blokowane bądź podbijane w polu. Jarosza szybko zastąpił Witczak ale losów set to nie odwróciło.
W drugim secie za Sammelvuo wszedł Martin (i tak za późno) i mimo że przyjmował gorzej to skończył 7 kolejnych ataków i to głównie dzięki niemu ZAKSA wygrała tego seta. Świetny mecz Terence'a.
W trzecim secie koncert w ataku rozpoczął Ruciak, który pomiędzy III i IV setem skutecznie skończył bodaj 9 ataków z rzędu! Ruciakowi wychodziło w tym czasie wszystko. Do tego Arkas zaczął mieć kłopoty z przyjęciem.
Podsumowując zwycięstwo absolutnie zasłużone, ale łatwo nie było.
Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Florian »

Klugenhammer, a słowo o środkowych?? Dalo rade grać srodkiem? i jak funkcjonował blok? Jak zaprezentowali sie turcy? Niestety nie moglem sluchac na parku...
Dz za stresszczenie
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Florian pisze:Klugenhammer, a słowo o środkowych?? Dalo rade grać srodkiem? i jak funkcjonował blok? Jak zaprezentowali sie turcy?
Nasi środkowi niestety jak to ostatnio bywa wypadli słabo w bloku i lepiej w ataku (zwłaszcza Benek).
Turcy początek mieli znakomity - świetnie przyjmowali, blokowali, w polu bronili prawie wszystko, a kontry kończyli Duerden i Meszaros. Później z każdym setem jakby coraz bardziej opadali z sił. Meszaros coraz gorzej przyjmował, mimo że De La Fuente i libero starali się go pokrywać. Pod koniec meczu wyglądało jakby już się poddali.

Mam już statystyki z meczu:
http://www.zaksa.pl/sites/default/files ... s_2312.pdf
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 572
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: dante_azs »

Czy ktoś kompetentny może mi podać ostateczny wynik meczu EA Patras z Iraklisem? I mecz wygrał Patras 3:1, II mecz Iraklis 3:1. Powinien być złoty set, tymczasem oficjalna strona CEV twierdzi, że awansował Iraklis.
O co chodzi?
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: marcinbvb »

Gdyby Martin grał od początku to przypuszczam że byłoby 3-0. Fin gra ostatnio fatalnie i nie wiem czemu Stelmach ciągle wystawia go w podstawowym składzie tym bardziej że Martin gra bardzo dobrze. 5 jego ataków i piłka do wymiany :D Będę bardzo zdziwiony jeśli fin w niedzielę wyjdzie w podstawowym składzie. Ponadto trzeba odnotować aż 2 asy Gladyra!!! :D
Ps. czy ktoś wie co znaczył napis na transparencie wywieszonym przez kk? Dla tych co nie widzieli a może znają turecki (bo chyba w tym języku to było) to pisało tam mniej więcej coś takiego "HIRZISLAR"
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: todus »

Klugenhammer pisze:
Florian pisze:Klugenhammer, a słowo o środkowych?? Dalo rade grać srodkiem? i jak funkcjonował blok? Jak zaprezentowali sie turcy?
Nasi środkowi niestety jak to ostatnio bywa wypadli słabo w bloku i lepiej w ataku (zwłaszcza Benek).
Turcy początek mieli znakomity - świetnie przyjmowali, blokowali, w polu bronili prawie wszystko, a kontry kończyli Duerden i Meszaros. Później z każdym setem jakby coraz bardziej opadali z sił. Meszaros coraz gorzej przyjmował, mimo że De La Fuente i libero starali się go pokrywać. Pod koniec meczu wyglądało jakby już się poddali.

Mam już statystyki z meczu:
http://www.zaksa.pl/sites/default/files ... s_2312.pdf
Dzięki za statystyki.

Ze statystyk:
Ruciak zagrał kolejny, fantastyczny mecz. Jestem pod dużym wrażeniem
- Michał to powinien być PRIORYTET transferowy dla kilku klubów w Polsce (w tym dla Resovii ;))

Dziwi stawianie przez Stelmacha na Sammelvuo jak Martin ma nie gorsze przyjęcie a atak o niebo lepszy ?

Jarosz znów słabszy mecz, Witczak nie przekroczył 40% skuteczności w ataku więc blok Arkasu musiał być mocny ?
Mierzejewski OK - ale stać go na więcej.

Turcy przegrali bo zawiodła ich taktyka - chcieli wyeliminować Ruciaka z ataku i się to im nie udało.
Wystarczyło zmienić kierunek zagrywki na pozostałych 2 przyjmujących i mogło być po ptokach.

Gratulacje dla ZAKSY (a zwłaszcza Michała Ruciaka) za zwycięstwo i wyeliminowanie Arkasu !
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
PALLAVOLO
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: PALLAVOLO »

dante_azs pisze:Czy ktoś kompetentny może mi podać ostateczny wynik meczu EA Patras z Iraklisem? I mecz wygrał Patras 3:1, II mecz Iraklis 3:1. Powinien być złoty set, tymczasem oficjalna strona CEV twierdzi, że awansował Iraklis.
O co chodzi?
Tak, był złoty set w który lepsi okazali się gracze EA Patras. Wygrali 15:11. Na stronie CEV jest błąd, podobny jest przy dwumeczu AZS Częstochowa z Generali z tego sezonu w 1/16 finału.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Mario »

Ruciak 78% skuteczności ataku (18/23), ani razu nie został zablokowany, żadnego błędu własnego w ataku!
A ponoć to taki "defensywny" przyjmujący :D
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 572
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: dante_azs »

Dziękuje Ci Pallavolo za tę informację, bo przecież poza Ligą Mistrzów nic już się nie liczy dla CEV-u.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Guilder »

Mario pisze:
Ruciak 78% skuteczności ataku (18/23), ani razu nie został zablokowany, żadnego błędu własnego w ataku!
A ponoć to taki "defensywny" przyjmujący :D
Genialny procent w ataku, a mało prób nie miał. Naprawdę fantastyczny występ w ataku Ruciaka, który powinien zamknąć na jakis czas usta tym, którzy wątpili w to, że jest w ścisłej czołówce polskich przyjmujących z lepszym odbiorem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Petardinho
Posty: 172
Rejestracja: 28 paź 2009, o 08:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Petardinho »

Ruciak świetny, ale graczem meczu dla mnie był Martin - jak ten facet wchodzi na boisko to buzuje z niego tyle energii, że aż reszcie nie wypada grać słabo.
Ogólnie bardzo fajny meczyk i do tego na wysokim poziomie.
Żeby jeszcze tak w niedzielę;-)
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Klugenhammer »

Petardinho pisze:Ruciak świetny, ale graczem meczu dla mnie był Martin - jak ten facet wchodzi na boisko to buzuje z niego tyle energii, że aż reszcie nie wypada grać słabo.
Masz rację. Wejście Martina całkowicie odmieniło grę zespołu. Przez długi, czas zanim nie rozkręcił się Ruciak, Terence ciągnął całą grę w ofensywie (skończył pierwszych 7 ataków) i gdyby nie on pewnie teraz nie szykowalibyśmy się na Coprę.
Do tego ten facet rzeczywiście swoim zachowaniem na boisku daje całemu zespołowi takiego energetycznego kopa,
że RedBull przy nim wysiada :D
W temacie "Transfery 2010" wiele osób wyrzuciło już Martina z Kędzierzyna lub nawet w ogóle z Plusligi.
Osobiście jestem zwolennikiem zatrzymania Terence'a w Kędzierzynie bo jest to gracz bezcenny, nawet jako rezerwowy.
Myślę też że w wielu klubach Plusligi Martin nie tylko grałby dziś w "6" ale też byłby ich kluczowym graczem.
Stawiam jednak na to, że jeśli jednak odejdzie z ZAKSy to jego następnym klubem będzie... Arkas :D
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: KadrO »

Jarosz po raz kolejny nie prezentuje się nawet dobrze w meczu z Arkasem, Witczak znów nawet jak wchodzi, to lepiej w statystykach się nie pokazuje.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Pele »

marcinbvb pisze:
Ps. czy ktoś wie co znaczył napis na transparencie wywieszonym przez kk? Dla tych co nie widzieli a może znają turecki (bo chyba w tym języku to było) to pisało tam mniej więcej coś takiego "HIRZISLAR"
Ten napis po turecku oznacza ZŁODZIEJE!
Prezes Arkasu zagotował się niesamowicie jak to zobaczył, mimo iz było to napisane z błędem ale zrozumiał!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV cup 2009/10

Post autor: Guilder »

Jaki był powód wywieszenia tego transparentu?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”