Puchar CEV 2014/2015

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: StanLee »

Właśnie chciałem o tym Dzavoronoku napisać tutaj na forum po pierwszych trzech meczach w czeskiej lidze, gdzie miał dwa występy w stylu 25 punktów - 65% w ataku, ale nie sadziłem, że kogoś to zainteresuje, a tu - proszę. No już od ostatnich MEJ wiadomo, że to talent nieziemski, jestem ciekaw jakie statystyki będzie kręcić sobie w meczach kadetów mając w pamięci co robili Villena czy Uros Kovacević. A on od obu jest LEPSZY. ;)

Hm. U pań jest to zwłaszcza widoczne w tym kontekście, że to po prostu zależy od specyfiki ligi - np. w Chinach dobrze to 50% skuteczności, w Rosji 45%, a w Brazylii 40% to już w ogóle szał-ciał i nikt tam nie ma takich statystyk. U panów pewnie też, ale w mniejszym stopniu. Z drugiej strony - w tym sezonie Plusliga wygląda normalnie pod tym względem, tzn. są zawodnicy, jak Schops, Wlazły, Conte, Kooy, którzy pod względem skuteczności/efektywności wyglądają całkiem imponująco, a w ubiegłym roku nikogo takiego nie było. Więc to w sporym stopniu jednak kwestia poziomu, bo przecież specyfika gry tak się nie zmieniła, przynajmniej w naszym przypadku.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Chal »

StanLee pisze:Właśnie chciałem o tym Dzavoronoku napisać tutaj na forum po pierwszych trzech meczach w czeskiej lidze, gdzie miał dwa występy w stylu 25 punktów - 65% w ataku, ale nie sadziłem, że kogoś to zainteresuje, a tu - proszę.
Często mam tak samo :D Wniosek - nie zrażać się, tylko pisać ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Arkas się męczy, piąty set, a Gavin nic nie kończy
:))
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: orw3ll »

Jest gdzieś transmisja meczu Zaksy?
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Antonella Hard Core »

Tak więc teraz dla naszej trójki drużyn w Pucharze CEV nadchodzi koniec żartów i zaczynają sie prawdziwi rywale z którymi Zaksa,Atom i Dąbrowa Górnicza bynajmniej nie będą faworytami.
Mecze o wejście do challenge round Pucharu CEV:
Zaksa Kędzierzyn-Koźle- Arkas Izmir (Turcja)
Atom trefl Sopot- Imoco Conegliano (Włochy)
Tauron Dąbrowa Górnicza- Galatasaray Stambuł (Turcja)
Jak dla mnie jeden awans polskiej druzyny to już bedzie duży sukces i niespodzianka choć tak naprawdę to może być ciężko o jakąkolwiek wygraną w pojedynczym meczu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Kto gra w Arkasie i jak im idzie w lidze w tym sezonie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: SerCos »

Arkas 2 miejsce w lidze 10 meczów 9 zw 1 p, sety 29-8, 27 pkt, siedem przewagi nad trzecim w tabeli Ziraatem i dwa straty do Halkbanku

Trenerzy
Glenn Hoag (CAN) - Fazıl Demirci - Tilen Kozamernik
Rozgrywający
Muzaffer Yönet - Mustafa Oğuz Ramazanoğlu - Yiğit Gülmezoğlu
Przyjmujący
Kevin Tillie (FRA) - Leonel Marshall Borges Jr. (CUB) - Halil İbrahim Yücel - Gordon Perrin (CAN) - Gökhan Gökgöz
Atakujący
Gavin Schmitt (CAN) - Ufuk Minici
Środkowi
Osman Çağatay Durmaz - Matevz Kamnik (SLO) - Erhan Dünge - Mustafa Koç - Hakkı Çapkınoğlu
Libero
Hasan Yeşilbudak
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Dzięki, wygląda, że jakby zneutralizować Messerschmitta to szanse się rysują. Ale niestety, para Rejno - Kaźmierczak tego nie gwarantuje.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

Przy taktyce ZAKSY i trenera Świderskiego, który pewnie słusznie w pewnym stopniu odpuszcza sobie Europejskie Puchary i koncentruje się na PlusLidze nie wróżę K-K awansu. Arkas ma niezły a pewnie lepszy skład niż Fenerbahce Stambuł + znakomity trener. Myślę, że drużynę z Izmiru można porównać do poziomu Lotosu Gdańsk.
2012, 2013, 2015
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: maciek77 »

MaciejJoker pisze:Przy taktyce ZAKSY i trenera Świderskiego, który pewnie słusznie w pewnym stopniu odpuszcza sobie Europejskie Puchary i koncentruje się na PlusLidze nie wróżę K-K awansu. Arkas ma niezły a pewnie lepszy skład niż Fenerbahce Stambuł + znakomity trener. Myślę, że drużynę z Izmiru można porównać do poziomu Lotosu Gdańsk.
bez przesady, Lotos ma dużo lepszego sypacza, libero i środek
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: StanLee »

A Arkas dużo lepszego atakującego. Porównanie zasadne.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: MaciejJoker »

StanLee pisze:A Arkas dużo lepszego atakującego. Porównanie zasadne.
Dzięki "mistrzu" (bez żadnej ironii), co prawda to moje pierwsze posty lecz siatką już się interesuję od 10 lat.
Lecz przed chwilą zachwycałeś się grą Troya, to jeszcze nie poziom Schmitta ?
2012, 2013, 2015
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: StanLee »

Zachwycałem... Jak na moją opinię o Troyu gra faktycznie zaskakująco fantastycznie, ale to kwestia kontekstu i kryterium.

Napiszę to bardzo obrazowo. Ze Schmittem Amerykanie wywalczyliby MŚ i wygrywali przez jakiś czas w siatkówce wszystko, co się da (i tak mają na to poważne szanse), Troy nie załapał się do 14-tki Amerykanów na MŚ, gdzie przez słabość atakujących ich najlepszy gracz zmienia pozycję, a w wyjściowym składzie gra Muagututia i Paul Lotman. Fajnie, że Troy notuje bardzo dobry sezon i zagrał 8-9 świetnych meczów pod rząd, ale Dawid Konarski grał na podobnym poziomie w rundzie zasadniczej w Bydgoszczy. Zobaczymy, co pokaże w playoffach, gdzie właśnie Konarski grał co najmniej delikatnie ujmując nierówno. Zresztą, tak czy siak, Schmitt gra w Turcji na razie lepiej niż Sokołow i jest naprawdę znakomitym atakującym.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Chal »

Nie no, z całym szacunkiem, ale gdzie Trefl, a gdzie Arkas.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: PvK »

Chal pisze:Nie no, z całym szacunkiem, ale gdzie Trefl, a gdzie Arkas.
Sportowo pewnie dosyć blisko
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Chal »

Jeśli ktoś ma ochotę na trochę męskiej siatkówki, to Universitatea Craiova zaskakująco mocno stawia się Trentino: http://www.laola1.tv/en-int/live/scm-u- ... 84143.html
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: marakuja »

Chal pisze:Jeśli ktoś ma ochotę na trochę męskiej siatkówki, to Universitatea Craiova zaskakująco mocno stawia się Trentino: http://www.laola1.tv/en-int/live/scm-u- ... 84143.html
Tak się postawiło, że przegrali 3 do jaja ;) Większym zaskoczeniem jest owszem wygrana, ale dopiero po granym na przewagi tie-breaku Dynama Moskwa nad Spacer's Toulouse ;) Teoretycznie w tej parze jeszcze może się wszystko zdarzyć.
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: StanLee »

Jak grał Giannelli?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Chal »

marakuja pisze:Tak się postawiło, że przegrali 3 do jaja
Do połowy trzeciego seta mecz był bardzo wyrównany. A mówimy o starciu czwartej drużyny ligi rumuńskiej z liderem Serie A1.
StanLee pisze:Jak grał Giannelli?
Moim zdaniem bardzo słabo, mnóstwo niedokładności.

Zagonel przeciw Rosjanom 60% w ataku, co się dzieje :P
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: marakuja »

Chal pisze:
marakuja pisze:Tak się postawiło, że przegrali 3 do jaja
Do połowy trzeciego seta mecz był bardzo wyrównany. A mówimy o starciu czwartej drużyny ligi rumuńskiej z liderem Serie A1.
Możliwe, nie oglądałem.
Zresztą analitycznie patrząc to liga rumuńska chyba wzrosła poziomem (przynajmniej patrząc na wyniki w europejskich pucharach). Constanta jest liderem grupy A, ale już wcześniejszych edycjach może po wynikach tego nie widać, ale grą już sprawiała trudności innym. Był jeszcze jeden zespół rumuński co był kiedyś rok rocznie w LM, ale nazwy nie pamiętam zresztą nie ma co się dziwić, wyników wielkich nie osiągali. Może jest jakiś ekspert który bardziej jest ogarnięty w europejskich ligach i zgodzi się z moją tezą ?
Cytując klasyk: "Na tym poziomie nie ma już słabych drużyn" ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: SerCos »

marakuja pisze:Zresztą analitycznie patrząc to liga rumuńska chyba wzrosła poziomem (przynajmniej patrząc na wyniki w europejskich pucharach). Constanta jest liderem grupy A, ale już wcześniejszych edycjach może po wynikach tego nie widać, ale grą już sprawiała trudności innym. Był jeszcze jeden zespół rumuński co był kiedyś rok rocznie w LM, ale nazwy nie pamiętam zresztą nie ma co się dziwić, wyników wielkich nie osiągali. Może jest jakiś ekspert który bardziej jest ogarnięty w europejskich ligach i zgodzi się z moją tezą ?
Cytując klasyk: "Na tym poziomie nie ma już słabych drużyn" ;)
To był Remat Zalău, gdzie trenerem był Mariusz Sordyl. Teraz ten zespół nazywa się CS Volei Municipal Zalău. Mieli problemy finansowe, ale obecnie są na drugim miejscu w lidze rumuńskiej za Tomisem. Podobnie jak na koniec ubiegłego sezonu, jednak nie zdecydowali się startować w pucharach.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Chal »

Chal pisze:Nie no, z całym szacunkiem, ale gdzie Trefl, a gdzie Arkas.
Przepraszam, kajam się i sypię głowę popiołem. To znaczy cytat dalej aktualny, ale w drugą stronę. Co z tego, że Troy nie ma startu do Schmitta, a Schwarz do Tillie, skoro to w Gdańsku tworzą zespół, a w Izmirze zbieraninę gwiazd uzupełnioną tureckimi parodystami.

Wow, krótka na kontrze przy 23:24 do Rejno. Nie taki really easy to read ten Nimir ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Guilder »

Bardzo przyjemna do oglądania końcówka drugiego seta w wykonaniu Zaksy. Arkas cały set prowadził, na ogół trzema punktami, by roztrwonić to w końcówce, i to za sprawą najlepszego zawodnika. Fatalnie w tym fragmencie Schmitt grał.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: MAX »

Dopiero właczyłem mecz. Brawo ZAKSA. Kto do tej pory najlepszy w KK?
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Guilder »

Też nie oglądam od początku, ale z tego co widzę, to raczej Loh. Chociaż Kooy'owi serwis siedzi, więc też sporo daje zespołowi.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Bazinga »

o ile zawsze uwazalem lige turecka za jedno wielkie marnotrastwo pieniedzy i wszystkiego co da sie marnowac, na dodatek stojaca na slabiutkim poziomie w porownaniu do 'nazwisk' jakie tam graja o tyle dzis juz mi brakuje pomyslow na epitety jakimi nazwalbym te 'zacną' ligę. pseudoliga.

w zaksie najlepszy loh. najgorszy jak zawsze van dijk, aczkolwiek jak swider zobaczyl ze ten mecz mozna wygrac to posadzil go na lawce.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Turcy grali dziś poniżej poziomu drugiej ligi.
Ktoś wie, wiele Swędri bierze za komentarz? Dzisiaj zapewnił nas, że jeden set na wyjeździe wystarczy do awansu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Turcy grali dziś poniżej poziomu drugiej ligi.
Ktoś wie, wiele Swędri bierze za komentarz? Dzisiaj zapewnił nas, że jeden set na wyjeździe wystarczy do awansu.
Jarosz liczy, że zobaczy Banacha w +L
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: maciek77 »

Arkas jest żałosny, myślałem że jest to bardziej ogarnięty zespół...ale poczekajmy na rewanż, Turcy zawsze są mocni u siebie... Nimir fajnie grał środkiem ale do skrzydeł sporo baboli poszło
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2014/2015

Post autor: Bazinga »

maciek77 pisze: Turcy zawsze są mocni u siebie
jesli lepiej gra im sie bez publicznosci, to u siebie faktycznie moga zagrac lepiej.

PS
tureckie kluby bylyby naprawde dobre gdyby w wyjsciowej szostce nie musial wystepowac zaden turek. ba wtedy moze mogliby zaczac grac w siatkowke.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”