Puchar CEV 2016/2017

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Puchar CEV 2016/2017

Post autor: SerCos »

Można już stworzyć wstępną listę zespołów, które zagrają w Pucharze CEV 2016/2017. Oczywiście dołączą jeszcze ekipy, które odpadły w LM, ale jak widać praktycznie wszystkie liczące się ligi wystawiły reprezentantów. Polskę mają reprezentować tylko Budowlane Łódź. Pierwsze rundy zaplanowane są dopiero po zakończeniu kwalifikacji do fazy grupowej LM, czyli na początku grudnia.

Mężczyźni:
C.S. Arcada GALATI
Calcit KAMNIK
CSKA SOFIA
Fenerbahce SK ISTANBUL
Gazprom-Urga SURGUT
GFC AJACCIO
Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE
Lindemans AALST
Lokomotiv KHARKIV
Olympiacos PIRAEUS
SK AICH/DOB
Stiinta Explorari BAIA MARE
Topvolley Callant ANTWERP
TOURS VB
TRENTINO Diatec
United Volleys RHEINMAIN
VaLePa SASTAMALA
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
Volejbal BRNO

Kobiety:
Allianz MTV STUTTGART
AO THIRAS
BEZIERS VB
Budowlani ŁÓDŹ
C.S.M. TARGOVISTE
Dinamo KAZAN
Eurosped ALMELO
Galatasaray Daikin ISTANBUL
Jedinstvo STARA PAZOVA
LP SALO
Nova KBM Branik MARIBOR
Pomì CASALMAGGIORE
Rote Raben VILSBIBURG
SF PARIS Saint Cloud
TS Volley DUEDINGEN
Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO
VC Tirol INNSBRUCK
VDK GENT Dames
VFM FRANCHES-MONTAGNES
VK UP OLOMOUC
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: SerCos »

Dzisiaj oficjalnie podano wszystkie drużyny, które zagrają w pucharach, ponieważ już w czwartek odbędzie się losowanie w Warnie. Do podanych wcześniej zespołów dołączyło kilka drużyn przeniesionych z Pucharu Challenge, które podaje poniżej.

Mężczyźni:
OK Mladost BRCKO
Hapoel Yoav KFAR SABA
LPR Volley PIACENZA
CEŽ KARLOVARSKO
Levski Ball SOFIA
OK NOVI PAZAR
Hurrikaani LOIMAA
Barkom-Kazhany LVIV
Nis NIS
Loimu RAISIO

Kobiety:
Hapoel KFAR SABA
Mladost ZAGREB
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: SerCos »

Nasze jedyne reprezentantki w tym pucharze w meczu 1/16 zagrają ze zwycięzcą meczu pomiędzy austriackim VC Tirol Innsbruck, a czarnogórskim Luka Bar. W kolejnej rundzie już czeka francuskie RC Cannes. Kolejnym rywalem może być Galatasaray Stambuł, o ile wygra swoje mecze przed tym etapem rozgrywek.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Szkoda , że u nas ten puchar jest traktowny tak jak jest.Myślę , że JW takim składem spokojnie może walczyć o najlepszą 4.Ale też Olsztyn mógłby spokojnie powalczyć patrząć na to co grają na ligowych parkietach.Cuprum , Lotos.Jest tych zespołów parę którę mogłoby się poświęcić , i punkty do rankingu by wpadły......
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: niepoinformowany »

A kogo obchodzi puchar CEV oprócz kilku fanatyków? Ja nawet nie wiem kto w ostatnich latach wygrywał ten puchar, muszę sprawdzać a siatkówką się interesuje. Dodatkowo żadnych nagród. To się nie opłaca
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: Guilder »

Ja bym w sumie wolał, żeby z tych niższych pucharów jak najwięcej drużyn rezygnowało, bo to by wymusiło na federacji porządną reformę. Ale to marzenie ściętej głowy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: estril1992 »

No widzicie , ale zespoły z Włoch , Rosjii czy Turcji kednak grają :)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: Chal »

Jeśli pokryjesz z własnej kieszeni koszty, z pewnością chętni się znajdą.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: StanLee »

Wydaje mi się, że Puchar CEV na poważnie traktują te zespoły, które jednak organizacyjnie i sportowo mają wyższe ambicje niż sam Puchar CEV, a problemem naszej ligi jest w tym kontekście (a tym samym rankingu CEV), że miejsca w tych niżej notowanych pucharach zdobywały raczej drużyny jak Jastrzębski, Lotos czy Cuprum, które ani finansowo nie były/są mocne, ani tych ambicji raczej nie mają. Widzieliśmy to zresztą, gdy w Pucharze CEV grały Zaksa i Skra, i grały raczej na poważnie.

Dlatego, jakkolwiek problem europejskiej klubowej siatkówki jest raczej znany, uważałbym z dyskredytowaniem z ''perspektywy polskiej'' tego pucharu, gdy w sumie systematycznie w Pucharze CEV dochodzi do spotkań tj. Perugia-Dynamo Moskwa (i to w trochę mocniejszym składzie niż teraz) rok temu, a na poważnie grają w nim czołowe zespoły Serie A, jak Trentino i Piacenza. Ale to już wypadkowa faktu, że ciężko wyobrazić sobie, żeby zespół mający w składzie czterech aktualnych wicemistrzów olimpijskich, najlepszego zawodnika aktualnych wicemistrzów Europy, Sole czy Stokra - wycofał się z jakiegokolwiek europejskiego pucharu.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: Antonella Hard Core »

W pierwszych mecz 1/8 Pucharu Cev był dwie niespodzianki bo tak trzeba nazwać porażki u siebie po 1:3 Gazpromu Surgut ( cały mecz A.Brdjovicia znanego z występów w Skrze) z czeskim zespołem CEZ KArlovarsko oraz Arago Sete z belgijskim Lindemans Aalst. Dla belgijskiego klubu 11 punktów (10 atakiem, 1 blokiem) zdobył A.Staszewski a K.Droszyński nie grał, na krótką zmiane w 2 secie pojawił sie grający w poprzednim sezonie w MKS-sie Będzin- T.Laane. Natomiast w ekipie przegranych prym wiódł niedoszły atakujący Czarnych Radom- M.Moreau (27 punktów) a cały mecz na rozegraniu spędził były siatkarz Resovii i AZS-u Częstochowa - R.Redwitz.
W innym ciekawym meczu Paok Saloniki w składzie m.in. z nowopozyskanym z Włoch S.Staroviciem czy słynnym Brazylijczykiem Dante Amaralem przegrał u siebie 2:3 z francuskim Tours. U przegranych 8 punktów zdobył izraelskim przyjmujący A.Shafranovich znany z występów w Jastrzębiu a w barwach Tours zagrało dwóch byłych zawodników AZS-u Olsztyn: rozgrywający G.Hernan i brazyliski skrzydłowy L.Cabral (23 pkt). Natomiast łatwe wygrane zanotowały inne drużyny w których występują stranieri mający za sobą gre w naszej lidze: Ajaccio ( F.Stoilović 5 pkt, L.Castard 7 pkt) pokonało 3:1 Amriswil, Fenerbahce (A.Pajenk 9 pkt, G.Quesque 3 pkt) wygrało 3:0 z Lewskim Sofia natomiast Trentino (T.Urnaut 16 pkt, S.Van de Voorde 7 pkt) 3:0 z fińskim Valepa Sastamala (O.Kunnari 12 pkt).
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: Just# »

Antonella Hard Core oglądałeś/oglądałaś może wspomniany mecz Gazpromu Surgut?

Widziałem spotkania z Olympiakosem (Agamez, Filippov, Duff, Cupkocivicvic) w poprzedniej rundzie i wyglądali naprawdę nieźle. Tym razem nie miałem okazji, a chciałbym wiedzieć jak to mniej więcej wyglądało.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: hunter »

Antonella Hard Core pisze: W innym ciekawym meczu Paok Saloniki w składzie m.in. z nowopozyskanym z Włoch S.Staroviciem czy słynnym Brazylijczykiem Dante Amaralem przegrał u siebie 2:3 z francuskim Tours. U przegranych 8 punktów zdobył izraelskim przyjmujący A.Shafranovich znany z występów w Jastrzębiu a w barwach Tours zagrało dwóch byłych zawodników AZS-u Olsztyn: rozgrywający G.Hernan i brazyliski skrzydłowy L.Cabral (23 pkt).
Warto zaznaczyć, że PAOK pewnie wygrałby ten mecz, gdyby nie mieli w swoim składzie Petkovicia, który prezentował się żenująco, a jego grę określiłbym jako jawną kolaborację z rywalem. Kilka razy zmieniany na taja już w ogóle nie wyszedł.
Nigdy nie ceniłem go zbyt wysoko ale przechodził sam siebie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Tak sobie myśle jak by wypadły te nasze zespoły w tym pucharze.JW ma fajny skład , Cuprum czy Lotos też powalczyć powinni.Zastanawiam się jak by Olsztyn sobie poradził, jak by wyraził zgodę na grę.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: Mateja »

Trentino przegrało wczoraj w Stambule z Fenerbahce 2:3, ale jako że w PalaTrento Włosi wygrali 3:0, drużyna zakwalifikowała się do trzeciego z rzędu europejskiego finału. Ich rywalem będzie francuskie Tours (podobny przebieg półfinału, bo najpierw było 3:0 u siebie z niemieckim Rüsselsheim, a w rewanżu 2:3).
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: StanLee »

Trentino zlało w pierwszym meczu finału Tours VB, i raczej tutaj nie będzie sensacji, Puchar CEV musi powędrować zgodnie chyba z oczekiwaniami wszystkich do Trydentu.

W finale Pucharu Challenge panów, w pierwszym meczu na wyjeździe Fakieł ograł Chaumont, i po ubiegłorocznej porażce po bardzo wyrównanym dwumeczu z Weroną, tym razem tytuł powinien powędrować do Wołkowa i spółki. Po statystykach wnioskuje, że musiał być dobry mecz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: StanLee »

:o :o :o

Fantastyczny mecz Tours, świetna gra chyba wszystkich zawodników, niesamowity poziom zagrywki, stalowe nerwy - i Puchar CEV po wygranej 3-1 i zwycięstwie w złotym secie, ponownie wędruje do Francji. :)

A ja mam nadzieję, że to jeden z ostatnich meczów na tym poziomie rozgrywany bez systemu challenge. ;)
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: FLPman »

StanLee pisze:A ja mam nadzieję, że to jeden z ostatnich meczów na tym poziomie rozgrywany bez systemu challenge. ;)
Też sądzisz, że ta zagrywka Barnesa w złotym secie jednak trafiła w linię boczną?

Pięknie pożegnał się Konecny z francuskim klubem, takich pożegnań życzę odchodzącym siatkarzom, a nie jakichś wyreżyserowanych show. Nie mam już w formie tekstu więc wstawię grafikę:

Obrazek
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: StanLee »

Zdecydowanie. Gwizdanie każdej sporej piłki dla Tours w regularnym meczu to inna sprawa.

Stokra zmienił Tizziano Mazzone, nie Daniele, to przyjmujący.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: Mateja »

To jak? Trentino znowu najpierw przewala europejski finał, a potem ligę?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: drukjul »

FLPman pisze: Pięknie pożegnał się Konecny z francuskim klubem, takich pożegnań życzę odchodzącym siatkarzom, a nie jakichś wyreżyserowanych show.
Fakt. Ta brama, którą czeski atakujący opuszcza klub prezentuje się nie gorzej niż paryski łuk triumfalny. :D

Wręcz wymarzone zwieńczenie pięknej, długiej 9 letnie kariery Czecha we francuskim klubie, a po niedawnym, przegranym,ostatnim w serii ćwierćfinałowym meczu z Tuluzą, w którym nie dość, że Tours odpadło z tegorocznych play-off Ligue A, to Czech otrzymał indywidualnie jeszcze od sędziego czerwoną kartkę wydawało się, że to będzie bardzo smutne pożegnanie.

To wczorajsze sensacyjne zwycięstwo Tours nad Trentino w drugim meczu rewanżowym finału przypomina zresztą bardzo zwycięstwo Paryża na Niżnym Nowogrodem trzy lata temu. Wtedy, po gładkiej porażce 0:3 w meczu wyjazdowym w Rosji, w którym ówczesna drużyna Ivovica w tych trzech setach zdobyła ledwo ponad 50 punktów i nie istniała na boisku, przed rewanżem w Paryżu na ewentualny sukces Francuzów nie postawiłby pewnie złamanego grosza. A jednak – siatkówka bywa nieprzewidywalna. Oba te mecze co ciekawe łączy osoba Guillermo Hernana - to już drugi puchar CEV byłego rozgrywającego AZS-u Olsztyn w krótkim czasie w barwach francuskich drużyn klubowych.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2016/2017

Post autor: estril1992 »

Ekipy z Francji jak by były stworzone do wygrywania tego pucharu w sezonie chyba 2013/2014 to też ekipa z Francji wygrała tylko Paris.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”