Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: adamow »

Przecież Kamil Rychlicki jest zwykłym Polakiem więc Leon mu w niczym nie przeszkadza. A poza tym jeśli już marzyłby kiedyś o grze w reprezentacji Polski to raczej na przyjęciu bo kolejka na pozycję atakującego w kadrze Polski jest bardzo dłuuuuuuga...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aershis »

Fajna szóstka, MVP też zasłużenie. Kovacević dzisiaj czyścił sporo śmieci, zwłaszcza przez pierwsze dwa sety, do tego brał na siebie więcej przyjęcia, ale jednak Russell na przestrzeni całego turnieju prezentował się lepiej.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Szary Wilk »

Kolejka na pozycje atakujacego w kadrze jest bardzo długa? Zgodzę się, natomiast poza Kurkiem nikt nie prezentuje bardzo wysokiego poziomu. Wszyscy sa solidni, ale to tyle. Muzaj ma szanse jeszcze wejść na wyższy "level" pod wodza Włoskiego szkoleniowca, bo ma kawał talentu, ale boję się, że przez tę emocjonalna niestabilnośc i mała regularność, skończy jak inne talenty.

Kaczmarek jest okej, może być przydatny, ale według mnie pewnego poziomu on nie przeskoczy. Nie jest to taka strzelba jak Kurek,Sokołov,Atanasijević i nie jest to taki dynamit jak Boyer,Wlazły,Wallace. Ma 24 lata, jeszcze wszystko przed nim, wszak Michajłowa największym atutem to technika, też nie jest super dynamiczny niczym Boyer ani nie strzela niczym Olek, ale to mu nie przeszkadza być topowym atakujacym i najbardziej regularnym na świecie.

Rychlicki jeśli ma grać we Włoszech na ataku i ma mu to wychodzić dobrze, to jest przyszłość dla nas. Kogo mamy w tym wieku? Muzaj i Kaczmarek. Schulz 29 lat, Konar 29, Kurek 30. Na horyzoncie nie widać nikogo młodego. Ziobrowski i Domagała nie bardzo, zobaczymy za pare lat.

To kolejka na przyjęcie na ten moment jest długa. Mika wciaz dość młody i może odzyskać formę, musi tylko złapać pewność siebie i się ograć. W tym roku miał operację i się rehabilitował, potem ta przepuklina. Brak mu tego. 27 lat, z tego atutami o ile zdrowie dopisze, to można jeszcze pograć, bazuje na technice.

-Leon
-Szalpuk (pokazał, że potrafi grać dobrze)
-Kwolek (Może dojrzeć niczym Kubiak, w juniorach był bezkonkurencyjny. Najważniejsze jest to, że gra regularnie, zdobywa doświadczenie i idzie do przodu)
-Śliwka (Może i z niego będzie taki nasz Uros Kovacević, może to być wartościowy gracz, ten Śliwka. Zobaczymy, 23 lata, jego atuty wymagaja dopracowania, może więcej przyjdzie z doświadczeniem. Doskonalić przyjęcie i podgladac Kovacevicia i Lyneela)
-Fornal (Duże nadzieje niektórzy z nim wiaża)

Rychlicki by się przydał tej kadrze, im więcej wartościowych graczy, tym lepiej. Nawet jeśli jeden kosztem drugiego w reprezentacji.

Jakiekolwiek szanse, że on u nas zagra?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

adamow pisze:Przecież Kamil Rychlicki jest zwykłym Polakiem więc Leon mu w niczym nie przeszkadza. A poza tym jeśli już marzyłby kiedyś o grze w reprezentacji Polski to raczej na przyjęciu bo kolejka na pozycję atakującego w kadrze Polski jest bardzo dłuuuuuuga...
W siatkówce zwykłość czy też niezwykłość nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko, czy zagrał chociaż jeden oficjalny mecz międzypaństwowy w barwach innego kraju. Jeśli tak - wchodzi w limit jednego naturalizowanego gracza. Jeśli nie - nie wchodzi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: nikt wazny »

WolskiPatriota pisze:Czy to prawda co mówi Swędrowski z tym, że Simon ma grać dla Brazylii?
gdzieś czytałem, że ma grać dla Kanady :)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

nikt wazny pisze:
WolskiPatriota pisze:Czy to prawda co mówi Swędrowski z tym, że Simon ma grać dla Brazylii?
gdzieś czytałem, że ma grać dla Kanady :)
Obaj z redaktorem Swędrowskim nie jesteście au courant. :D

Teraz, tuż przed KMŚ w Polsce tematem we Włoszech był możliwy powrót Simona do reprezentacji Kuby, po tym jak w siatkarski świat poszła informacja, że federacja kubańska już w przyszłym roku przed kwalifikacjami olimpijskimi może diametralnie zmienić swój stosunek do zawodników, którzy w przeszłości zrezygnowali z występów w reprezentacji Kuby i obecnie grają w zagranicznych ligach pod tak zwanym "parasolem FIVB" - czyli można powiedzieć że jako bezpaństwowcy. Choć oczywiście dotyczyć to by mogło tych zawodników - siatkarzy i siatkarek, którzy inaczej niż Juantorena, Leon, czy Leal nie zmienili do pory federacji i nie grają już na licencji sportowej innego kraju, bo w myśl obecnych przepisów FIVB zawodnik może to zrobić w karierze tylko raz.

Tuż przed przyjazdem do Polski Simon był pytany przez dziennikarzy, co o tym myśli. Odpowiedział, że słyszał o sprawie i że chciałby znów zagrać w barwach ojczystego kraju, ale nikt do tego momentu się z nim ze strony kubańskiej jeszcze nie skontaktował.

Dystans Simona do tych "rewelacji" mediów o diametralnej zmianie kursu i polityki kubańskiej federacji okazał się niestety uzasadniony, bo jak dosłownie trzy dni temu, czyli już w trakcie trwania KMŚ w Polsce miał wyjaśnić oficjalnym, reżimowym mediom w Hawanie sam prezes tej federacji Ariel Saínz informacje te, które poszły w świat miały być tylko nadinterpretacją dziennikarza kubańskiego, który uczestniczył w niedawnej nardzie kierownictwa siatkarskiej federacji podsumowującej miniony rok i omawiającej temat przyszłorocznych kwalifikacji do Tokio męskiej i kobiecej reprezentacji Kuby, gdy tymczasem żadnej zmiany procederów i polityki federacji dotyczących grających za granicą "banitów" nie było i nie ma. http://cubasi.cu/cubasi-noticias-cuba-m ... -jugadores
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: krzysiu »

a on w Bułgarii ma nie grać ;)?
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mateja »

krzysiu pisze:a on w Bułgarii ma nie grać ;)?
Właśnie, z Simonem jest jeszcze śmieszniejsza sprawa :D

http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 25#p509325
Tęsknię za grą w reprezentacji, dostarcza to świetnych przeżyć. Możliwość powołania oznacza szansę występu na igrzyskach olimpijskich. To moje największe marzenie. Chciałem zmienić swoje obywatelstwo. Szukałem alternatyw, dużo zrobiłem w tej sprawie. Wciąż do tego nie doszło, ale nie poddaję się. Jeśli ktoś chciałby mnie w swojej reprezentacji, jestem dostępny. Próbowałem najpierw we Włoszech, ale trwała już sprawa naturalizacji Osmany'ego Juantoreny i mój proces się nie rozwinął. W Argentynie, do dziś nie rozumiem dlaczego, proces został przerwany. I wreszcie Kanada, przeszedłem wszystkie przez procedury, ale ostatecznie Kanadyjczycy się rozmyślili, pozostawiając mnie bez wyjaśnienia - mówił Simon.
Gdyby tylko druga strona wyraziła zainteresowanie, zagrałby pewnie nawet dla Belgii czy Australii. Przynajmniej jest szczery.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mateja »

https://www.flashscore.com/volleyball/w ... hip-women/

Dzisiaj w Chinach zaczęły się KMŚ kobiet. Ciekawy skład:
Azja - Zhejiang WVC (gospodynie), Supreme Chonburi (zespół z Tajlandii, klubowy Mistrz Azji), Altay VC (drużyna z Kazachstanu, dzika karta)
Ameryka Południowa - Minas Tênis Clube (Brazylijki, klubowe Mistrzynie Ameryki Południowej), Praia Clube (też Brazylia, dzika karta)
Europa - Vakıfbank (wygrały LM), Eczacıbaşı (dzika karta), Volero La Cannet (również dzika karta, jeśli ktoś nie słyszał to Volero Zurych przeniosło się do ligi francuskiej poprzez fuzję z lokalnym klubem)

Mecze odbywają się oczywiście w porach azjatyckich, od 3 do 13 naszego czasu. Z tego co sprawdziłem nie transmituje ich Polsat Sport, robi to natomiast portugalski Sport TV oraz wszystkie wersje SportKlubu w krajach byłej Jugosławii, więc ze streamami powinno być całkiem całkiem.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2018, o 18:20 przez Mateja, łącznie zmieniany 1 raz.
fixz_9
Posty: 83
Rejestracja: 4 cze 2018, o 11:47
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: fixz_9 »

Ameryka Południowa - Minas Tênis Clube (Brazylijki, klubowe Mistrzynie Ameryki Południowej)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kolejne MVP dla Zhu po 21/36 w ataku w finale. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary kontynentalne poza Europą”