Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Nagor »

Cimed miał najwięcej czasu na przygotowania :D Nie licząc może gospodarzy. No ale widać jak jest budowany zespół - gwiazdy typu Thiago, Lucas, Bruno czy nawet Eder uzupełnione cienkimi atakującym i przyjmującym. Coś jak JW. To nie jest gwarancja wygranych :D
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Arff »

A propos tego co napisał Nagor, czyli cienkiego atakującego i przyjmującego...
Dreamer z 20 maja 2009, o 16:51 pisze:Za Lopesa przychodzi do Cimedu jeden z najlepszych atakujących w Brazylii - Robson "Bob" Fazio
Dreamer pisze:Jeżeli chodzi o to, czy każda drużyna ma takiego Kaziyskiego czy Winiara, to masz mały wykaz:

Cimed Florianopolis - Thiago Alves i Renato Santos

Jeżeli Thiago ma być Kazinskim to Renato niby Winiarskim ??? :D nie sądzę...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
marcin_r

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: marcin_r »

Wiecie prawda jest też taka że to nie był główny turniej dla Brazylijczyków którzy grają o wiele więcej meczów w sezonie niż dajmy na to Skra. Dwa że wyciąganie wniosków po de facto 3 meczach w nowej formule jest bardzo ryzykowne- bo jakie wnioski o polskiej siatkówce można by wyciągnać np po rezulttach w kwalifikiacjach do ME- gdy przegraliśmy z Estonia i CZarnogóra albo po ME 2007?
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: pk+ »

Mówiąc o Brazylijczykach wypada pamiętać że zagrali niemal z marszu a zmiana strefy czasowej i do tego zmiana reguł gry wpłynęły na pewno w sposób znaczący na ich grę.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: madlark »

hubert pisze:Siatkówka sama w sobie jest piękna i nie ma co tu na siłę upiększać. Ja uważam, że przepisy powinny być najprostsze tak aby potencjalny zainteresowany siatkówką już po pierwszych kilku akcjach wiedział o co chodzi.
Dlatego jestem przeciwny tak samo przepisowi o dozwolonym dotknięciu siatki i dozwolonym "nieprzeszkadzaniu" bo rodzi to wiele dowolności interpretacyjnych a nie przyczynia się do wydłużenia akcji.

Panowie za zielonym stolikiem niech zajmą się wprowadzaniem nowinek technicznych pomagających sędziom a nie za przeproszeniem sztucznym przedłużaniem...
Pierwszy chyba raz zgodzę się z Toba w 100%. Zwłaszcza jeśli chodzi o sędziowanie :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: damian940915 »

A Skra to niby zadowolona była ze złotej formuły? Cztery treningi i tyle.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: kevinpsb »

damian940915 pisze:A Skra to niby zadowolona była ze złotej formuły? Cztery treningi i tyle.
no własnie...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: evija »

Z kategorii ciekawostek:

Visotto był bliski konfliktu z prawem ;)

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,87798,72 ... towac.html
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: dreamer »

Arff pisze:A propos tego co napisał Nagor, czyli cienkiego atakującego i przyjmującego...
Dreamer z 20 maja 2009, o 16:51 pisze:Za Lopesa przychodzi do Cimedu jeden z najlepszych atakujących w Brazylii - Robson "Bob" Fazio
Nie bardzo rozumiem, ale może rozjaśni mi w glowie coś odpowiedź na takie pytanie.
Gdybym napisal, że za Lopesa przychodzi Jakub Novotny, jeden z najlepszych atakujących w Polsce (w rozumieniu w PlusLidze), to też wywolaloby jakąś waszą niezrozumialą dla mnie reakcję?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Arff »

Miałem na myśli to, że skoro napisałeś że Robson jest jednym z najlepszych atakujących w Brazylii, to wcale nie jest tak jak napisał Nagor, że jest w Cimedzie zapchajdziurą... zanegowałem tylko fakt jakoby Reanato miał być drugim Winiarskim...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Nagor »

Arff pisze:Miałem na myśli to, że skoro napisałeś że Robson jest jednym z najlepszych atakujących w Brazylii, to wcale nie jest tak jak napisał Nagor, że jest w Cimedzie zapchajdziurą... zanegowałem tylko fakt jakoby Reanato miał być drugim Winiarskim...
W takim razie albo Brazylia ma ubogich atakujących albo Robson olał ten turniej, co z resztą jest równoznaczne z ubóstwem sportowym.

Jedno jest pewne, wygrał lepszy w tych zasadach.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:
Arff pisze:Miałem na myśli to, że skoro napisałeś że Robson jest jednym z najlepszych atakujących w Brazylii, to wcale nie jest tak jak napisał Nagor, że jest w Cimedzie zapchajdziurą... zanegowałem tylko fakt jakoby Reanato miał być drugim Winiarskim...
W takim razie albo Brazylia ma ubogich atakujących albo Robson olał ten turniej, co z resztą jest równoznaczne z ubóstwem sportowym...
Nagor, mam wielką prośbę...
Napisz mi parę slów o tym, jakim zawodnikiem jest Bob Fazio, może rzeczywiście czegoś ciekawego dowiem sie od Ciebie na jego temat. Przy okazji możesz też napisać ile razy widzialeś go w akcji poza turniejem w Doha.

A zupelnie przy okazji, podrzucam slowa Mariusza Wlazlego o Brazylijczykach (z tekstu na Strefie, za FIVB):

"- Jestem zadowolony, że wygraliśmy z jedną z najlepszych ekip na świecie - podkreślał Mariusz Wlazły. - Spodziewałem się trudnego meczu, gdyż Brazylijczycy musieli postawić wszystko na jedną kartę, aby awansować do półfinałów. Ale my również byliśmy zdeterminowali, aby wygrać."

Oczywiście ja wiem co mysleć o tych slowach i jak "ważna" jest ta opinia. Dedykuje to jednak do przemyślenia tym, którzy wiele razy rozdzierali już szaty przyokazji różnych tematów, że ja (gwoli sprawiedliwości - nie tylko ja) nie szanuje zdania gwiazd i innych "znających się na siatkówce" i mam swoją wizje, a to na miejsce naszej ligi w Europie (świecie), a to na geniusz siatkówki brazylijskiej, a to... itd. itp. itd. itd. itp...

Serdecznie pozdrawiam
dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Nagor »

Nagor, mam wielką prośbę...
Napisz mi parę slów o tym, jakim zawodnikiem jest Bob Fazio, może rzeczywiście czegoś ciekawego dowiem sie od Ciebie na jego temat. Przy okazji możesz też napisać ile razy widzialeś go w akcji poza turniejem w Doha.
Wprawne oko oceni wartość zawodnika po kilku meczach :D :D To czym tłumaczyć jego cieniznę jaką pokazał, nie wspominając o jego rezerwowym... ?
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Elgarten »

Dreamer pisze:Jeżeli chodzi o to, czy każda drużyna ma takiego Kaziyskiego czy Winiara, to masz mały wykaz:
Cimed Florianopolis - Thiago Alves i Renato Santos
Porównanie Winiarskiego i Renato mija się z celem. Różnica między umiejętnościami zawodników jest po prostu za duża. Chyba nie trzeba mówić na czyją korzyść :) . Renato przede wszystkim ma bardzo słabą skuteczność w ataku, w innych elementach też nie błyszczy. Do Michała to mu bardzo daleko nic nie wskazuje na to, żeby ta różnica miała się choć odrobinę zmniejszyć...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: niepoinformowany »

Nom, jak Wlazły mówi o klasie przeciwnika to jest cacy.

Jak mówi o złotej formule to się nie zna i jest be.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:
...Wprawne oko oceni wartość zawodnika po kilku meczach :D :D To czym tłumaczyć jego cieniznę jaką pokazał, nie wspominając o jego rezerwowym... ?
No to ja napisze Ci tylko troche o tym jak zagral w minionym sezonie w Superlidze (mimo, że przez kilka tygodni byl wylączony z pelnego obciążenia po urazie):. Dla porównania bedzie najlepszy (może ktoś woli "prawie", mi to obojętne) atakujący PlusLigi poprzedniego sezonu - Jakub Novotny.

Robson "Bob" Tadeu Fazio
28 meczów, 112 setów, 406 pkt, 14,5 pkt/mecz, 3.63 pkt/set

Jakub Novotny
29 meczów, 97 setów, 413 pkt, 14.2 pkt/mecz, 4.26 pkt/set

Aż wstyd bierze, że Brazylijczycy takich matolów dopuszczają do gry. Jeszcze tylko dodam, że owszem, jest to jeden z najlepszych atakujących superligi, ale jest przynajmniej 2-3 dużo lepszych od niego.

dreamer
PS
Mam prośbę, żebyś na lamach strefowego FORUM pisal tylko o tym co wiesz. Jasnowidztwo zostaw Hudiniemu albo Hanussenowi...
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Nagor »

W takim razie nowa reguła mu nie służy albo się wypalił.
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: pk+ »

Wlazły autorytet bo mówi że wygrali z jedną z najlepszych ekip na świecie... jeśli przyjmujesz te słowa dosłownie to musisz też przyjąć, że Skra jest również jedną z najlepszych ekip na świecie w szczególności że pokonała i Brazylijczyków i krwiorzerczych Irańczyków którzy Cimed zjedli na śniadanie :)

Większość siatkarzy w naszej lidze, nawet gdyby ich drużyna wygrała 3:0 a przeciwnik nie wyszedłby z 15 oczek w każdym z setów i tak by powiedziała, że to wbrew pozorom nie był łatwy mecz i przeciwnik postawił trudne warunki. Wygrali bo zagrali dobry mecz.

Znalazłeś się Dreamer w rozkroku, z jednej strony chwalisz złotą formułę która będzie promowała techniczną siatkówkę, z drugiej strony chwalenie przez Ciebie (i słusznie) za wyszkolenie Brazylijczycy zupełnie sobie nie poradzili w tej formule. Mimo, że dostosowali się do niej lepiej niż nasza Skra, choćby potrafili zatrudnić środkowych w pierwszej akcji, w Skrze obaj środkowi plączą się po boisku, dostają piłke najwyżej w kontrze. Można było zobaczyć 2, 3 brazylijczyków w powietrzu w pierwszej akcji, w Skrze znowu jeden, ten do którego piłka poszła... itd. Ja bym paradkosalnie zaryzykował stwierdzenie że Cimed lepiej się dostosował do nowych zasad niż Skra, a przegrał bo te zasady są niestety do kitu.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Dee-Jay »

O której dziś Skra gra i czy będzie transmisja w PS?
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: maksik »

Dee-Jay pisze:O której dziś Skra gra i czy będzie transmisja w PS?
proszę ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Arff »

Skra gra o 16 i transmisja będzie na PSE ze względu na mecz plus ligi o 15...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: PGE »

Skra gra z Zenitem. Mówi się, że Bełchatów ma skład na zwycięstwo w LM, więc tym bardziej wypadałoby nauczyć Kazań pokory.
Jakie szanse dajecie PGE ? :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Mate »

Wierzę w Skrę, ale jakby nie patrzeć Kazań ma o wiele większą siłę ognia na skrzydłach. Do tego blok rosyjski i Verbov na tyłach. Będzie ciężko wygrać.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: hubert »

Wiecie o czym świadczy mecz Skry z Cimedem ?
O niczym.
Chwała dla Skry, że wygrała mecz mimo zapewnionego udziału w półfinale.
Wyciąganie wniosków na podstawie JEDNEGO meczu o poziomie drużyn (a nawet lig) jest na pograniczu astrologii i wróżenia z fusów.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na dwie rzeczy:
- Cimed im dalej tym grał lepiej. Najlepszy mecz zagrali ze Skrą z tym, że Skra zagrała jeszcze lepiej.
- nie przeceniałbym faktu stref czasowych. Kto zmienił strefę o kilka godzin ten wie jak przez parę dni się funkcjonuje, nie mówiąc o graniu.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: niepoinformowany »

Mate pisze:Wierzę w Skrę, ale jakby nie patrzeć Kazań ma o wiele większą siłę ognia na skrzydłach. Do tego blok rosyjski i Verbov na tyłach. Będzie ciężko wygrać.
Kurek=Stanley
Antiga=Tietiuchin
Bąkiewicz<=Pantamolejenko (czy jakoś tak). Oczywiście tylko biorąc pod uwagę atak, nie całokształt.

Zobaczymy jak oba zespoły w zagrywce się spiszą. W Skrze blok-obrona działa bardzo dobrze.

Myślę, że będzie zacięty mecz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: hubert »

Ja wyżej cenię Anitgę od Tietiuchina gdyż w ataku ma większy repertuar zagrań i dodatkowo wydaje się mieć lepszą zagrwykę do tego systemu.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Nagor »

Tylko, że Maxim nie jest lepszy bądź równy Bąkiewiczowi, ale o wiele lepszy w ataku z drugiej linii. Poza tym Zenit ma potworny blok. A i jeszcze, Stanley niby równy Kurkowi tylko ma jedną przewagę... Ma zmiennika, który gra nie gorzej niż on.
...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Kay »

Nagor pisze: A i jeszcze, Stanley niby równy Kurkowi tylko ma jedną przewagę... Ma zmiennika, który gra nie gorzej niż on.

Zgadzam się, z drugiej strony aż dziwota, że reprezentacyjny atakujący o ponadprzeciętnych umiejętnościach (Czeremisin) siedzi w klubie na ławce, a Bagnoli się na to godzi. (Fajnie długie zdanie. Ciekawe czy bez błędów. ;))
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: Kay »

Dopiero teraz włączyłem Skre. Dlaczego taki wysoki wynik ? Atak ? Zagrywka ? Blok ?
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Klubowe MŚ drużyn męskich - 2009

Post autor: madlark »

Kay pisze:Dopiero teraz włączyłem Skre.
To Ty włączyłeś ją w drugim secie? Dzięki :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary kontynentalne poza Europą”