Klubowe Mistrzostwa Azji mężczyzn 2011

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Klubowe Mistrzostwa Azji mężczyzn 2011

Post autor: dreamer »

W indonezyjskim Palembang, w dniach 23-31 lipca 2011 rozgrywane są Klubowe Mistrzostwa Azji mężczyzn. Zwycięzca tej imprezy zagra w KMŚ 2011 w Doha.
Dzisiaj przewidziane sa zgodnie z harmonogramem mecze ostatniej - 5. kolejki fazy grupowej, bo rywalizacja toczy się w dwóch sześciozespołowych grupach.
Wyników dzisiejszych jeszcze nie ma, ale pod tym adresem znajduje się wykaz zbiorczy dotychczas rozegranych spotkań i klasyfikacja w obydwu grupach:
http://images.sport.org.cn/File/2011/07 ... 351058.pdf
Dotyuchczas w grupie A najlepiej spisuje się chiński Tang Dynasty i japoński Sakai Blazers, które przegrały dotychczas po jednym z czterech rozegranych spotkań. Dominatorem grupy B jest irański Paykan, który jako jedyny zespół ma w czterech meczach cztery zwycięstwa - i to w wysokim stosunku za 3 punkty każde. Drugie miejsce w grupie B ma na tym etapie rozgrywek kazachski Almaty.
Pod tym adresem: http://www.asianvolleyball.org/bulltin/ ... 57614.html
można przeanalizować sobie statystyki z dotychczas rozegranych spotkań.
Odpowiednie informacje i linki można oczywiście znaleźć także na stronie azjatyckiej federacji:
http://www.asianvolleyball.org/

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Klubowe Mistrzostwa Azji mężczyzn 2011

Post autor: Mate »

W tamtym roku mecze transmitował kanał Dubai Sports 3(378 na C+). Dwa dni temu retransmitowali jedno spotkanie ok. 16(naszego czasu).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Klubowe Mistrzostwa Azji mężczyzn 2011

Post autor: SerCos »

Nie wiem czy ktoś zauważył, że Katarczycy zakontraktowali na czas trwania turnieju kilku znanych zawodników z europejskich parkietów, w zespole Al Rayyan występują: (a raczej występowali, bo zespół z Kataru dzisiaj rozegrał ostatni mecz w turnieju) Konstantin Čupković, Miloš Ćulafić i Mory Sidibé. CO prawda niewiele im to pomogło, bo zakończyli turniej na odległym 7 miejscu. Nie wiem do końca jak to się ma w męskich rozgrywkach tych egzotycznych lig, ale w żeńskich rozgrywkach poszczególne kluby ze słabszych państw, choć nawet tajski zespół reprezentowały praktycznie wszystkie zawodniczki występujące w reprezentacji. W finale rozgrywek i jednocześnie bilet do Doha na Klubowe Mistrzostwa Świata powalczy kazaski zespół Almaty z irańskim Paykanem. Obie drużyny zmierzyły się już w rozgrywkach grupowych i lepszy okazał się zespół z Teheranu wygrywając 3-1.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Klubowe Mistrzostwa Azji mężczyzn 2011

Post autor: Mate »

Zjawisko kontraktowania Europejczyków na czas trwania KMA jest czymś normalnym. 2 lata temu w turnieju grali Omrcen, Wijsmans, Marshall itd. Głównie grają w ekipach arabskich.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary kontynentalne poza Europą”