KMŚ mężczyzn 2013

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: hugo »

Brasil pisze:Zapowiada się pasjonujący turniej. Najlepszy od podjęcia decyzji o reinauguracji zmagań o Klubowy Mundial.

Dziwi mnie więc małe zainteresowanie tymi zmaganiami, które już niebawem się rozpoczną.
Ludzie po prostu nie wyrabiają już z tym kalendarzem. A w Brazylii tradycyjnie zainteresowanie będzie tylko meczami Sady.

PS. Wygląda na to, że wraz z wyprowadzką z Kataru zniknęły setki tysięcy petrodolarów dla drużyn.
\
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: KChudz »

hugo pisze:
Brasil pisze:Zapowiada się pasjonujący turniej. Najlepszy od podjęcia decyzji o reinauguracji zmagań o Klubowy Mundial.

Dziwi mnie więc małe zainteresowanie tymi zmaganiami, które już niebawem się rozpoczną.
Ludzie po prostu nie wyrabiają już z tym kalendarzem. A w Brazylii tradycyjnie zainteresowanie będzie tylko meczami Sady.

PS. Wygląda na to, że wraz z wyprowadzką z Kataru zniknęły setki tysięcy petrodolarów dla drużyn.
No i pora meczów będzie nie fajna :D
Brasil

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

hugo pisze:Ludzie po prostu nie wyrabiają już z tym kalendarzem.
Wg mnie to po prostu kwestia faktu, że ogólnie jesteśmy kibicami polskiej siatkówki, a nie siatkówki.

Świetne to pokolenie młodych siatkarzy mają Irańczycy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

Wesoły ten mecz Club Sportif Sfaxien - La Romana ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: leeon »

Tak patrzę na Dante jak rozmienia na drobne karierę w PPA i szkoda, że taki zawodnik za kasę poszedł grać siatkówkę polprofesjonalną.
Brasil

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

Rozmienia na drobne? Zawsze mnie zaskakiwał ten wyidealizowany obraz sportowca, który w przeciwieństwie do wykonawcy jakiegokolwiek innego zawodu może być krytykowany za coś oczywistego - czyli pracowanie dla pieniędzy.

Półprofesjonalnie? Tak, bo w pełni profesjonalnie grają tylko w Polsce i Rosji, ew. Brazylii.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: leeon »

Wnioski wyciągane znikąd. Naprawdę Dante mógłby stanowić o sile najlepszych zespołów Europy, a nie psztykać w lidze japońskiej na poziomie dużo niższym. A to, ze kasa była jedynym motywatorem to oczywiste, co jednak w żaden sposób zawodnika tego formatu nie usprawiedliwia.

Nowe Trento walczy dość mocno (1 do 0). Z takim rozgrywającym, po takich zmianach, a jednak chłopakami do bicia nie są.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

leeon pisze:Wnioski wyciągane znikąd. Naprawdę Dante mógłby stanowić o sile najlepszych zespołów Europy, a nie psztykać w lidze japońskiej na poziomie dużo niższym. A to, ze kasa była jedynym motywatorem to oczywiste, co jednak w żaden sposób zawodnika tego formatu nie usprawiedliwia.
Inaczej mówiąc nic nie usprawiedliwia najlepszych zespołów Europy, że nie znalazły kasy na niego.
Pytanie tylko o które najlepsze zespoły Europy chodzi? ;)
On już swoje mecze na najwyższym poziomie zagrał i Europa do niczego mu nie potrzebna.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Fajny mecz i niezły poziom zaprezentowali dziś gracze Trento i Lokomotivu. Camejo klasa, ale niespodzianką to dla mnie nie jest, bo zwracał już uwagę grając w Brazylii w Volei Futuro m.in. z Ricardo w składzie.
Ciekawe czy jutro też wygrają i Voronkov pozostanie niepokonany. Trento będzie groźne dla każdego i nie wolno ich lekceważyć. Sokolov, Alex, Lanza i Birarelli powinni zaprezentować niezły poziom i ciągnąć zespól do przodu.
Schodząc z tematu jakim cudem mamy w jednej grupie Zenit, Lube i właśnie Novosibirsk? Jedna z mocniejszych grup w ostatnich sezonach, zwłaszcza, że zespól z 3 miejsca nie uzyska awansu.
W drugim półfinale stawiam na Sade, Argentyńczycy są dobrzy, ale jednak Sada mocniejsza.
Gdzie drugi pólfinał? Będzie live?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: weary_skier »

Skończyłem właśnie oglądać europejski półfinał wygrany przez Lokomotiv Nowosybirsk.
Od Superpucharu Włoch bardzo pozytywnie zaskakuje mnie Trentino. Oczywiście nie jest to drużyna na miarę Trento z lat zeszłych, ale prezentują się nad wyraz solidnie. Dobre wrażenie zrobili na mnie Lanza z Fereirą, dziwiła mnie natmoiast postawa na siatce pogubionego Sole. Sokołow nałapał punktów na dobrej skuteczności, ale z efektywnością było gorzej. Chyba jeszcze dużo czasu upłynie kiedy Bułgara będzie można nazwać najlepszym atakującym świata. Dwie najważniejsze piłki czwartego seta spadają na jego konto.

A Nowosybirs jest chyba jeszcze mocniejszy niż przed rokiem. Nie wiedziałem dużo o Camejo i zaskoczeniem nie było dla mnie to co prezentuje w ataku i na zagrywce. Pozytywnie zaskoczyłem się jego przyjęciem, które było solidne. Moroz to taki trochę jeździec bez głowy, ale myślę, że Woronkow go trochę przytemperuje.
Już zacieram ręce na pojedynki w LM z Maceratą i Kazaniem.

@Brasil
Komentatorzy, niebezpośrednio, prosili o siatkarski życiorys Leonienki. :D
Nie wiem czy mieli na myśli Ciebie, ale pasowałeś do słów, które powiedzieli.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
ryzka1990
Posty: 313
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 10:40
Płeć: M
Lokalizacja: Siekierczyn

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: ryzka1990 »

Siema..Oriol Camejo z Loko Nowosibirsk był kiedyś rozgrywającym w reprezentacji Kuby????? On spylił po nieudanych kwalifikacjach do Pekinu?? Jakie kluby zaliczył w swojej karierze?
ryzka1990
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Tak z głowy, to pamiętam chyba 2 lata w Volei Futuro, gdzie chyba w finale byli. A później rok w Korei chyba Lig czy jakoś tak teraz w końcu Europa.
Brasil

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

weary_skier pisze: @Brasil
Komentatorzy, niebezpośrednio, prosili o siatkarski życiorys Leonienki. :D
Nie wiem czy mieli na myśli Ciebie, ale pasowałeś do słów, które powiedzieli.
Co?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: weary_skier »

Brasil pisze:
weary_skier pisze: @Brasil
Komentatorzy, niebezpośrednio, prosili o siatkarski życiorys Leonienki. :D
Nie wiem czy mieli na myśli Ciebie, ale pasowałeś do słów, które powiedzieli.
Co?
Przy meczu Lokomotiv-Trento Wanio powiedział coś w stylu
"Konia z rzędem temu kto wie co to za siatkarz z tego Leonienki" na co Drzyzga odpowiedział:
"Są w internecie tacy kibice co jak czegoś nie wiesz to z radością ci wypiszą komentarz z całym życiorysem takiego siatkarza".
Tak mi się skojarzyło z Tobą, bo ostatnio narzekałeś na wiedzę merytoryczną komentatorów przy okazji meczu UPCN z Panasonic Panthers.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Brasil

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

Eee. Myślałem, że jakaś grubsza akcja.

To nawet ja wiem kto to Leonienko. Grał kiedyś podstawę w Nowosybirsku gdy ci trzy lata temu niespodziewanie wygrali Puchar Rosji i zajmowali drugie miejsce w fazie zasadniczej. Wtedy Loko nie miało tak dobrego skladu, mówiło sie, że mają problemy finansowe, a na przyjęciu grali Sammelvuo z Leonienko właśnie.
Brasil

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

Tempo akcji Sady jest niepowtarzalne.

Słaby jest poziom tego wakacyjnego turnieju, Sada popełniła 13 błędów własnych, a i tak wyraźnie wygrali pierwszego seta.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: leeon »

Leal zagrywką nieźle zamiata.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

Zapowiadał się niezły mecz, a tu jest jednostronnie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Brasil

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

weary_skier pisze:Pozytywnie zaskoczyłem się jego przyjęciem, które było solidne.
Camejo to były rozgrywający, który rzeczywiście grał do 2008 roku w reprezentacji Kuby właśnie na tej pozycji - m.in. w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie, gdzie Kubańczycy ograli mocnych wtedy Hiszpanów już wtedy sygnalizując, że za rok-dwa, będą bardzo groźni dla najlepszych. Więc naturalne czucie mięśniowe piłki musi mieć dobre, tak jak odbicie palcami - do tego dwa lata w Brazylii chyba też robią swoje. Wprawdzie w finale, gdy Sada strzelała raz za razem zagrywką, jego przyjęcie dobrze nie wyglądało, tak generalnie się zgadzam - sam to podkreślałem - że Camejo jest solidny w odbiorze zagrywki.

Wypadałoby skomentować triumf Sady. Nie było niespodzianki, bo być nie mogło.

Od samego początku Sada była moim głównym faworytem do triumfu - i to zdecydowanym. Nie dość, że sklad prawie taki sam co rok temu, to jeszcze wcześniej niż ich konkurenci zaczęli sezon ligowy i rozegrali już kilka kolejek. Do tego grali u siebie - a po przedniej edycji KMŚ ta motywacja była pewnie jeszcze większa. Jestem ciekaw, jak się spiszą za rok - jestem też ciekaw, jakby wyglądało to rok temu, gdyby taka Sada uczestniczyła w turnieju, bo wg mnie obecnie są znacznie mocniejsi niż wówczas. Przede wszystkim dlatego, że Joandry Leal - najlepszy gracz turnieju dla mnie, wtedy wracał po tej dwuletniej karencji i był w gorszej formie. Eder to też klasa sama w sobie.

Woronkowowi nie wyszedł ten mecz w taki sam sposób, jak reprezentacji Brazylii finał Ligi Światowej, a Sadzie wyszedł ten finał tak, jak Rosjanom decydujący mecz LŚ. Niektórzy nie wytrzymali presji (Moroz), niektórzy po prostu zagrali gorzej (Butko, Camejo) i cała gra drużyny funkcjonowała po prostu bardzo słabo. Czy Loko będzie mocniejsze niż rok temu? Przekonamy się. Mam wątpliwości, bo o ile Camejo to lepszy siatkarz niż Birjukow, to jednak Moroz jest jeźdzcem bez głowy, a finał z Cruzeiro pokazał, jak brakuje Gucaljuka.

Trentino z kolei będzie bardzo mocne - niektóre rzeczy, co by sie nie działo, po prostu nie ulegają zmianie.

Turniej ciekawy, ale też gorzej obsadzony niż w latach ubiegłych. Ciekawe jak będzie to wyglądać za rok. Brawo Sada. :D !!!
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Świetnie zagrała Sada, rozbijając Lokomotiv, fakt Rosjanie zagrali chyba najgorsze swoje spotkanie, ale to dlatego, że Brazylijczycy im na nic nie pozwolili.
Lapitalny William, ale wszyscy wiemy, że potrafi tak grać. To co Douglas robił z Volvichem, aż szkoda Rosjanina, bo został zmasakrowany przez środkowych i rozgrywającego Sady.
Leal potwierdza klasę, wg. mnie rozwija się w Brazylii bardzo dobrze i to cieszy, podobnie jak to, że Mendez postawił jednak na Ferraza, a nie Diaza i przyjęcie było zabezpieczone. Dobre lub bardzo dobre zawody- finał i cały turniej Wallace, ale nie wiem czy nie przyznałbym nagrody Kubańczykowi lub Williamowi. Choć i Atakujący zasłużył.
Na koniec- Serginho- kapitalny, to co wyciągał w obronie to majstersztyk, może mnie mylić pamięc, szkoda, że nie dostał nigdy szansy na kadrze, no ale przy Sergio ciężko.

Szkoda, że Lokomotiv nie zagrał w tym finale swej najlepszej siatkówki, wówczas mogłoby być dużo ciekawiej, jednak Camejo, Butko czy Divis to gracze klasowi, a i wg. mnie z Moroza będzie pożytek, bo i Nilsson to gracz dość chimeryczny, co oczywiście nie znaczy, że uważam, że słaby.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: KMŚ mężczyzn 2013

Post autor: Pele »

Brawo dla zwycięzców !
Lokomotiw zagrał słabo w finale ale tak naprawdę to in Kanarki na niewiele pozwolili. Mi bardzo się podobała gra Edera, taki gostek od czarnej roboty.
Dobrze że ten turniej nie jest rozgrywany już w jakimś egzotycznym kraju gdzie 10 osób to już sporo publiczności.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary kontynentalne poza Europą”