Igrzyska w TV

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

Ych, panie Laskowski, tak pana chwaliłam, a tu mi pan wyjeżdża z jakimś "MacKinzim"...
Awatar użytkownika
prijegomysl
Posty: 251
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:10
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: prijegomysl »

Oglądaliście mecz Brazylia-Argentyna na Ojrosporcie?
Chruścicki świetnie zna się na „rzeczy”.
Kooistra zasuwa cały rok na treningu, a Nawrocki śmieję mu
się prosto w twarz. Brawo,brawo!!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

prijegomysl pisze:Oglądaliście mecz Brazylia-Argentyna na Ojrosporcie?
Chruścicki świetnie zna się na „rzeczy”.
Możesz coś przytoczyć? ;> (nie oglądałam)
Awatar użytkownika
prijegomysl
Posty: 251
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:10
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: prijegomysl »

„Świetny atak Lucasa”
Komentarz przy akcji Argentyny i ataku Conte z lewego skrzydła.
O, jak miło, TVP chyba czyta fora siatkarskie i widzi, co nam się nie podoba :) Dziękujemy za zmianę.
Bardzo możliwe TVP to telewizja publiczna. Telewizja, która liczy się z opinią publiki.
Poranne studio prowadziła jakaś Odetta Figurska, która była krytykowana przez widzów i internautów, więc teraz w studiu jest Chmara. Możliwe, że podobnie jest z Dębowskim.
Ostatnio zmieniony 8 sie 2012, o 16:49 przez prijegomysl, łącznie zmieniany 1 raz.
Kooistra zasuwa cały rok na treningu, a Nawrocki śmieję mu
się prosto w twarz. Brawo,brawo!!
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska w TV

Post autor: weary_skier »

OlaMleko pisze:Ych, panie Laskowski, tak pana chwaliłam, a tu mi pan wyjeżdża z jakimś "MacKinzim"...
A masz pewnośc, że czyta się inaczej?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

weary_skier pisze:
OlaMleko pisze:Ych, panie Laskowski, tak pana chwaliłam, a tu mi pan wyjeżdża z jakimś "MacKinzim"...
A masz pewnośc, że czyta się inaczej?
Tak :)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Kicu »

OlaMleko pisze:
weary_skier pisze:
OlaMleko pisze:Ych, panie Laskowski, tak pana chwaliłam, a tu mi pan wyjeżdża z jakimś "MacKinzim"...
A masz pewnośc, że czyta się inaczej?
Tak :)
No to niestety chyba jesteś w błędzie koleżanko. Włącz sobie choćby translator google i sprawdź wymowę ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska w TV

Post autor: weary_skier »

OlaMleko pisze: Tak :)
No, bo ja nie jestem. Wszystkie dostępne mi "czytadła" internetowe przychylają się do Laskowskiego. Jutro będąc w pracy popytam "nativów", bo sam nie wiem.
Z resztą czasem warto się upewnic, bo sam Miodek twierdzi co innego na temat, Twojego podpisu i nie mam tu na myśli gry Zagumnego.
Ostatnio zmieniony 8 sie 2012, o 17:12 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

Kicu pisze:
No to niestety chyba jesteś w błędzie koleżanko. Włącz sobie choćby translator google i sprawdź wymowę ;)[/quote]

Właśnie to zrobiłam i on nie daje żadnej odpowiedzi tak naprawdę (mackenzie, na pewno nie słychać tam "i"), więc poszukałam źródeł tego nazwiska i wychodzi na to, że "Kenzi". Zresztą, to nawet odpowiada codziennym zasadom fonetyki języka angielskiego, a to nazwisko z wysp brytyjskich przerobione na wersję "czysto" angielską.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Kicu »

OlaMleko pisze:
Kicu pisze: No to niestety chyba jesteś w błędzie koleżanko. Włącz sobie choćby translator google i sprawdź wymowę ;)
Właśnie to zrobiłam i on nie daje żadnej odpowiedzi tak naprawdę (mackenzie, na pewno nie słychać tam "i"), więc poszukałam źródeł tego nazwiska i wychodzi na to, że "Kenzi". Zresztą, to nawet odpowiada codziennym zasadom fonetyki języka angielskiego, a to nazwisko z wysp brytyjskich przerobione na wersję "czysto" angielską.
Jak to nie słychać "i"? :O Przede wszystkim, zawodnik o którym mówimy to McKienzie, a nie McKenzie. Po wpisaniu nazwiska w google translatorze, wyraźnie słychać "MaKinzi".
Ancymonek
Posty: 34
Rejestracja: 5 sie 2012, o 11:41
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Ancymonek »

Gdyby mecz Polaków poszedł również równolegle w eurosporcie, to wybieram tą opcję nawet z komentarzem Jarońskiego i Wyrzykowskiego :D Byle tylko nie Dębowski :x
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: OlaMleko »

Kicu pisze:
OlaMleko pisze:
Kicu pisze: No to niestety chyba jesteś w błędzie koleżanko. Włącz sobie choćby translator google i sprawdź wymowę ;)
Właśnie to zrobiłam i on nie daje żadnej odpowiedzi tak naprawdę (mackenzie, na pewno nie słychać tam "i"), więc poszukałam źródeł tego nazwiska i wychodzi na to, że "Kenzi". Zresztą, to nawet odpowiada codziennym zasadom fonetyki języka angielskiego, a to nazwisko z wysp brytyjskich przerobione na wersję "czysto" angielską.
Jak to nie słychać "i"? :O Przede wszystkim, zawodnik o którym mówimy to McKienzie, a nie McKenzie. Po wpisaniu nazwiska w google translatorze, wyraźnie słychać "MaKinzi".
Ajjj... przepraszam bardzo. Mój błąd, wpisałam "Kenzie". To jednak ja tu jestem niedouczona w tym przypadku. I oczywiście, z tym "i" w środku wymowa się zmienia.
Uderzam się w pierś po trzykroć i zwracam honor, liczę na wybaczenie :D
aggaa
Posty: 37
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:41
Płeć: K

Re: Igrzyska w TV

Post autor: aggaa »

Czy mecz Bułgaria- Niemcy pokaże tvp1? Bo jakoś w programie nie mogę się połapać
"dopóki piłka w grze"
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

aggaa pisze:Czy mecz Bułgaria- Niemcy pokaże tvp1? Bo jakoś w programie nie mogę się połapać
nie, ma być tvp sport
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska w TV

Post autor: dreamer »

weary_skier pisze:...Z resztą czasem warto się upewnic, bo sam Miodek twierdzi co innego na temat, Twojego podpisu i nie mam tu na myśli gry Zagumnego.
To mnie zaskoczyłeś. Osobiście oglądałem w telewizji audycję w której Pan Profesor Miodek wskazywał właśnie na to, że poprawną formą jest "meczów" a nie "meczy".

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska w TV

Post autor: weary_skier »

dreamer pisze:To mnie zaskoczyłeś. Osobiście oglądałem w telewizji audycję w której Pan Profesor Miodek wskazywał właśnie na to, że poprawną formą jest "meczów" a nie "meczy".

dreamer
Może nie precyzyjnie wyraziłem się na ten temat, Miodek nie tyle wskazuje na używanie formy "meczy" jako poprawnej, tylko nie uważa ją za błędną i nie karze chłostą za używanie. Czytałem kiedyś jego wywód wraz z uzasadnieniem na ten temat, w tej chwili nie mogę znaleźc linka. Tylko jak to w sieci, mogłem napisac to ja i podac w przypisach, że to mówił Miodek. Skoro widziałeś "na żywo" jednoznaczne wskazanie poprawnej formy "meczów" przez profesora, to ja się nie upieram. Nie czas i miejsce na to.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: sb.slav »

Laskowski i Szyszko muszę przyznać bardzo przyjaźnie dla widza komentowali mecz Italii z USA. Jak Dębowski ma rzeczywiście komentować nasz mecz to kicha.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska w TV

Post autor: picaporte »

Pewnie pana Szyszko dali Laskowskiemu, bo stwierdzili, że nie ma sensu, żeby komentował z Dębowskim, skoro ten prawie w ogóle nie daje mu dojść do głosu :D A dzisiaj to już takie emocje w meczu będą, że Szyszko może ani słowa by nie wcisnął.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

weary_skier pisze:
dreamer pisze:To mnie zaskoczyłeś. Osobiście oglądałem w telewizji audycję w której Pan Profesor Miodek wskazywał właśnie na to, że poprawną formą jest "meczów" a nie "meczy".

dreamer
Może nie precyzyjnie wyraziłem się na ten temat, Miodek nie tyle wskazuje na używanie formy "meczy" jako poprawnej, tylko nie uważa ją za błędną i nie karze chłostą za używanie. Czytałem kiedyś jego wywód wraz z uzasadnieniem na ten temat, w tej chwili nie mogę znaleźc linka. Tylko jak to w sieci, mogłem napisac to ja i podac w przypisach, że to mówił Miodek. Skoro widziałeś "na żywo" jednoznaczne wskazanie poprawnej formy "meczów" przez profesora, to ja się nie upieram. Nie czas i miejsce na to.
podrzucę co prawda nie profesora, ale mistrza
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=35

edit: http://wroclove2012.com/slowniczek_kibi ... zy-meczow/
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Igrzyska w TV

Post autor: adi_tiger »

mecz GER - BUL trwa a transmisji brak. w dodatku na dwóch kanałach leci ten sam mecz <barwo tvp>
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: madlark »

adi_tiger pisze:mecz GER - BUL trwa a transmisji brak. w dodatku na dwóch kanałach leci ten sam mecz <barwo tvp>
u mnie jest
http://londyn2012.tvp.pl/7810233/cwierc ... a-niemcy-m
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Igrzyska w TV

Post autor: adi_tiger »

no ja akurat siedze na TV.
na tvp sport i N sport ten sam mecz kosza ;/
edit: to juz kpina. po kosztu dali siatkę plażową.
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: astronauta »

adi_tiger pisze:no ja akurat siedze na TV.
na tvp sport i N sport ten sam mecz kosza ;/
edit: to juz kpina. po kosztu dali siatkę plażową.
Nie bardzo rozumiem dlaczego to kpina: w każdej innej dyscyplinie ćwierćfinały są dużo ciekawsze, nie ma meczów do jednej bramki, tak jak to jest w siatkówce. Niesłychanie nudne mecze.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: hugo »

Niestety to na razie najgorsze siatkarskie play-offy jakie w życiu widziałem. Zero walki...
\
radix49
Posty: 45
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:26
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: radix49 »

prijegomysl pisze: Chruścicki świetnie zna się na „rzeczy”.
Tego, to w każdym sporcie komentarz, to jest porażka. On jest dowodem stwierdzenia "komentować w telewizji każdy może, trochę lepiej, albo trochę gorzej". On jest niżej w moim rankingu nawet niż Dębowski. Facet parę lat temu powalił mnie przykładowo wyrażeniem "reprezentant Czechosłowacji". Facet najwyraźniej nie zauważył, że to państwo od jakiegoś czasu nie istnieje.
A Dębowski to wyraźnie przynosi pecha. Nie widziałem jeszcze turnieju rangi mistrzowskiej komentowanego przez tego "dziennikarza", który zakończyłby się sukcesem...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Igrzyska w TV

Post autor: hugo »

Wpisujcie podziękowania dla TVP za przerwanie meczu finałowego "plażowiczów"
\
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Pele »

hugo pisze:Wpisujcie podziękowania dla TVP za przerwanie meczu finałowego "plażowiczów"
No ale mogłeś sobie za to obejżeć jak dyskutują sobie w studio o dziesięcioboju i jego rosnącej popularności !
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Guilder »

Ok 23 puścili na TVP sport już całość. Powiem Wam, że to co w tym meczu było najlepsze, to obejrzeliśmy na TVP1.
A z tego co wiem, to zamiast drugiego seta nie tylko było studio, ale też decydujący bieg, kończący rywalizację dziesięcoboistów. A wtedy niestety trzeba przyznać, że na dziesięć stacji co najmniej 8 by postąpiło tak samo.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Igrzyska w TV

Post autor: picaporte »

Z tego co wczoraj w studio powiedzieli to dzisiaj na tvp1 ma być transmisja obu połfinałów panów, mimo iż nie grają już w nich Polacy, także widać, że się starają, bo na tvp2 puszczą finał rzutu młotem z udziałem naszej zawodniczki, a jeszcze na tvp sport też coś będzie. Jeżeli chodzi o czas poświęcony na transmisje i dziedziny sportu jakie pokazują to ja do tvp nie mam zarzutów. Jedyne co mi nie pasowało to tylko komentarz w meczach z udziałem Polaków. Ale tak poza tym dostęp do wielu transmisji w internecie... jak dla mni spisali się. Jako Polka byłam też zadowolona, że przerywaja jakąś jedną transmisję w tv, żeby pokazać np. finał z udziałem Polaka. Moim zdaniem to oczywiste, że taka rzecz miała miejsce. Obiektywnie trzeba pamiętać, że to nie są igrzyska siatkarskie i publiczna nie musi na głównej antenie pokazywać wszystkich meczó tej dyscypliny.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska w TV

Post autor: Kicu »

Niech mi ktoś wytłumaczy, co TVP odwala? :|
Reklamy w trakcie tych Igrzysk to istna porażka. Puszczanie po 3-4 razy w ciągu minuty reklamy sponsorów to porażka totalna. A jeszcze teraz w trakcie meczu kolejny cyrk: po standardowych reklamach rozpoczyna się 4-ty set, Dębowski zaczyna coś tam gadać, nie minęło 30 sekund i co? I ucinają słowa komentatora żeby puścić znów reklamę :O Po minucie transmisja wróciła, już w trakcie seta. Czegoś tak żałosnego jeszcze w życiu nie widziałem. Można mówić wiele na Polsat, ich reklamy też są tragiczne... ale są 1000 razy lepsi od tego całego TVP. Byle nigdy więcej siatkówki w tej żałosne stacji jaką jest TVP! Bo nie dość, że relacje są tragiczne, to jeszcze komentatorów słuchać się nie da.
Rozbraja mnie jak od pierwszego meczu przekręcają nazwisko Todora Aleksiewa (Тодор Алексиев). Dziś motali się, motali, powiedzieli kilkukrotnie "Aleksiew", a później znów to swoje "Aleksiejew".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”