Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

emerencja
Posty: 1055
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: emerencja »

Aranger pisze:Trzeci mecz Konarskiego na tym turnieju, i trzeci bardzo dobry. Takiego drugiego atakującego to ze świecą szukać. ;) Ciekawe co będzie grał Szalpuk na LŚ, ale wejście do reprezentacji w meczach na pełnym wymiarze zaliczył bardzo dobre, wiadomo, dopóki nie poprawi przyjęcia, albo nie stanie się znacznie lepszy w ataku od Buszka, dopóty będzie czwartym przyjmującym, ale fajnie popatrzeć, jak 21-latek robi ~60% w ataku na poważnych rywalach. Btw. Nowakowski dzisiaj 8/8.
Konarski na duży plus. Kurek ma dobrego zmiennika, który w razie potrzeby go zastąpi, szczególnie w meczach z "ogórkami". Świder na szczęście wykazał stosowny refleks i położył łapki na Dawidzie.
Buszek fajne staty. Musi jeszcze nad zagrywką popracować.
Czyli możemy już zakładać jaki "tercet egzotyczny" środkowych pojedzie? Chociaż Kłos może się jeszcze obudzić.
Fajnie, że historia Gacka w reprezentacji zatoczyła tak piękne koło. W Japonii się zaczęła, w Japonii się kończy. :)
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

emerencja pisze: Chociaż Kłos może się jeszcze obudzić.
To prawda, ale mnie martwi to, ze Kłos bardzo długo cieniuje po tej kontuzji i jakąs taka negatywna stagnację widac u niego. Natomiast Nowakowski zdaje się szybko iśc w z formą w górę.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: qtp »

Kamil92 pisze:Chociaż Kłos mnie też strasznie irytował, to nie wiadomo kto tę rywalizację wygra.
Wiadomo, wiadomo, nie po to Antiga od 2 lat cięgnie za uszy swojego koleżke żeby na finiszu nie zabrać go na najważniejszą impreze 4 lecia.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Aranger »

qtp pisze:Wiadomo, wiadomo, nie po to Antiga od 2 lat cięgnie za uszy swojego koleżke żeby na finiszu nie zabrać go na najważniejszą impreze 4 lecia.
Na których imprezach w ciągu tych dwóch lat według Ciebie nie powinno być Kłosa i kto Twoim zdaniem powinien być na nich zamiast niego ?
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Michal5 »

Aranger pisze:Na których imprezach w ciągu tych dwóch lat według Ciebie nie powinno być Kłosa i kto Twoim zdaniem powinien być na nich zamiast niego ?
Kłos od MŚ2014 cieniuje i jest ciągle pod formą, ale to raczej nie o tym temat.
Do tego wyboru Antigi też nie byłbym taki pewny, jednak Nowakowskiemu dał spory kredyt zaufania. Powołał go po straconym sezonie, wziął na turniej kwalifikacyjny(a mógł Wronę czy Wiśniewskiego) i jednak próbuje doprowadzić go do formy. Za kadencji Antigi jednak Pit był jednym z jego pierwszych wyborów.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: meduza123 »

Taka ciekawostka, Europa może mieć tyle samo drużyn co Ameryka Północna ( bo Meksyk ma 2 wygrane już więc blisko awansu)
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: radek0389 »

Kłosa z IO skresli tylko ewentualna kontuzja, w innym wypadku bez wzgledu na formę pojedzie. Nawet panowie w studio zgodnie określili, ze pewnym Rio sa Możdżonek i Kłos. Rywalizacja dotyczy Bieńka i Nowakowskiego, a jeśli odrzucimy Bienia to odrzucimy jednego z dwóch graczy mogących ostro pociągnąć zagrywka.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Aranger »

radek0389 pisze:Kłosa z IO skresli tylko ewentualna kontuzja, w innym wypadku bez wzgledu na formę pojedzie. Nawet panowie w studio zgodnie określili, ze pewnym Rio sa Możdżonek i Kłos. Rywalizacja dotyczy Bieńka i Nowakowskiego, a jeśli odrzucimy Bienia to odrzucimy jednego z dwóch graczy mogących ostro pociągnąć zagrywka.
Jeżeli tak faktycznie jest, no to tu się zgodzę - Antiga idzie złą drogą. Oby Bieniek na LŚ zaczął grać swoje i potwierdził swoją wartość, która chyba została zachwiana w Japonii w oczach sztabu. Okrojenie się z gracza potrafiącego tak zagrywać i będącego we wszystkich pozostałych elementach na dosyć podobnym poziomie do reszty (nie licząc Możdżonka, bo on dużo lepiej blokuje), a w ataku może nawet jest najlepszy, nie wygląda optymistycznie.

No i w sumie przed sobą mamy całą LŚ, może się sporo zmienić w jej trakcie, nie wiem dlaczego Kłos według "panów ze studia" jest na ten moment pewniakiem.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: meduza123 »

radek0389 pisze:Kłosa z IO skresli tylko ewentualna kontuzja, w innym wypadku bez wzgledu na formę pojedzie. Nawet panowie w studio zgodnie określili, ze pewnym Rio sa Możdżonek i Kłos. Rywalizacja dotyczy Bieńka i Nowakowskiego, a jeśli odrzucimy Bienia to odrzucimy jednego z dwóch graczy mogących ostro pociągnąć zagrywka.
Za to promujemy gościa, który tak samo jak Bieniu kiepsko w bloku, ale za to zagrywką na cieniasach czasem serie zrobi ale z reguły to ze 3-4 psuje na mecz:p I atakuje tylko przed siebie:p
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: kibic_siatki »

Dobrze, że do ostatniego meczu podeszliśmy poważnie. Przegrać z Iranem w rezerwowym składzie, to nie wstyd. Widać wczoraj było, że zeszło z naszych napięcie, ale trochę za nonszalancko podeszli niektórzy do gry. 3 pierwsze zagrywki Konarskiego w I secie: 1- w dalekie trybuny, 2- w bandę reklamową, 3- kilkumetrowy aut i roześmiany zawodnik. Antiga chciał ten turniej zakończyć zwycięstwem i chyba dlatego grał Łomacz, który gra o klasę lepiej od Fabiana. Konarski dzisiaj też słabo na zagrywce- natomiast nie sprawiało to wrażenie amatorstwa. Dobrze zagrał Nowakowski, natomiast trzeba pamiętać też o klasie przeciwnika, choć dobrze na razie rokuje. Bieniek oprócz zagrywki prezentuje się słabo. Zastanawiam się, kto będzie 4 przyjmującym na IO, bo na razie Szalpuk jest nieprzekonujący w przyjęciu i raczej tego szybko nie poprawi.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Chal »

kibic_siatki pisze:Dobrze zagrał Nowakowski, natomiast trzeba pamiętać też o klasie przeciwnika
Akurat środek Australia ma mocny.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

Chal pisze:
kibic_siatki pisze:Dobrze zagrał Nowakowski, natomiast trzeba pamiętać też o klasie przeciwnika
Akurat środek Australia ma mocny.
kto gra tam bo nie ogladalem?(sen)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Chal »

Zingel i Mote.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: kanimo »

Kamil92 pisze:Szalpuk dzisiaj coś przyjął? Bo Gacka raz widziałem w przyjęci, ale Artura nie :)
Ale fajnie nasi grają przy Łomaczu. Chociaż przed IO nakazalbym mu bardzo mocny trening zagrywki.
Wlasnie sobie odtwarzam (u mnie byla 3 w nocy). Nieduzo ale np w 2 secie na 17 pkt dosc mocny serwis dograny dyszlem w punkt i Nowakowski konczy z krotkiej.
Duzo, duzo pracy przed Arturem w tym elemencie ale jest nadzieja. Szczegolnie, ze pewnie Blain z nim popracuje indywidualnie.

Najfajniej, ze wreszcie mamy drugiego atakujacego. Nie musimy grac Kurkiem do zarzniecia.
I ze Buszu sie troche odetkal i jest taki pewny w przyjeciu.

Mniej fajnie, ze Fabie prezentuje sie jak sie prezentuje.
Cos mam wrazenie, ze przed meczem z Australia Antiga zdecydowal sie wymienic najslabsze ogniwo (dodatkowo najmnie zmotywowane).

I forma pary Kubiak/Mika w lesie no ale na to jest sporo czasu.

LS-powinnismy pograc para Konarski/Muzaj. Oraz Nowakowskim i moze jednak chociaz pare malych wejsc Lemana. Tutaj nie wiem, czy nie za duzo wymagam. Ale nawet w kwadracie oswoji sie z presja i bedzie wymiatal w Resce ;)
Plus Szalpuk i Buszek. Widac, ze da rade. Tylko kto na sypie? Drzyzga podobno ma przesyt a Grzesiek chyba gral wiecej.

Powrot pierwszej 6 na FS.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

Chal pisze:Zingel i Mote.
czy ja wiem czy to jest taki silny środek...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Chal »

Zingel to lepszy środkowy od każdego z naszych.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: reeman »

Japonia : Rossard 2:0
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: estril1992 »

ten drugi skład Francji jakoś nie jest za mocny

no i 3-0 Japonia wygrywa
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: mily66 »

Żadnego oficjalnego zamknięcia? Jakieś goździki czy coś?
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
emerencja
Posty: 1055
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: emerencja »

Wygląda na to, że nic. Głupio.
Miło nieplanowo wygrać turniej dzięki pomocy Galijskich Kogutów, którym najwidoczniej nie chciało się już grać. Najważniejsza misja została wykonana! :D
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: bytrek »

radek0389 pisze:Kłosa z IO skresli tylko ewentualna kontuzja, w innym wypadku bez wzgledu na formę pojedzie. Nawet panowie w studio zgodnie określili, ze pewnym Rio sa Możdżonek i Kłos. Rywalizacja dotyczy Bieńka i Nowakowskiego, a jeśli odrzucimy Bienia to odrzucimy jednego z dwóch graczy mogących ostro pociągnąć zagrywka.
Bzdura, bo przez 3 lata pracy Antiga ani razu nie pokazał że ma wpływ na niego jakieś kolesiostwo, zawsze powoływał tych w formie. Poza tym Nowakowski to nie jest ktoś kogo da się skreślić poprzez jakieś układy, Kłos jak będzie słaby, to nie pojedzie na IO. A jeszcze jest sprawa tego, ze tak jakby ten turniej w ataku to Bieńkowi nie za bardzo wyszedł. Tak więc żaden z 4 środkowych nie może być pewny wyjazdu do Rio. To będzie dramat dla jednego z 4 ale odpadnie na pewno najsłabszy.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Krystian2973 »

meduza123 pisze:
radek0389 pisze:Kłosa z IO skresli tylko ewentualna kontuzja, w innym wypadku bez wzgledu na formę pojedzie. Nawet panowie w studio zgodnie określili, ze pewnym Rio sa Możdżonek i Kłos. Rywalizacja dotyczy Bieńka i Nowakowskiego, a jeśli odrzucimy Bienia to odrzucimy jednego z dwóch graczy mogących ostro pociągnąć zagrywka.
Za to promujemy gościa, który tak samo jak Bieniu kiepsko w bloku, ale za to zagrywką na cieniasach czasem serie zrobi ale z reguły to ze 3-4 psuje na mecz:p I atakuje tylko przed siebie:p
Ja jestem kibicem Skry, ale jeśli Kłos pojedzie na igrzyska kosztem Bieńka czy Nowakowskiego to będzie to w kategoriach kumoterstwa, a nie sportowej rywalizacji. Obecnie nie jest lepszy nawet od Wrony. Od mistrzostw świata, gdzie był w najlepszej możliwie dla siebie dyspozycji poczynił znaczny regres i znacznie obniżył swoje umiejętności. Gość nie do końca pewny w ataku, niepewny na zagrywce i w dodatku zero w bloku. Powinniśmy grać tak jak na Pucharze Świata parą Bieniek-Nowakowski, a Możdżon jako rezerwowy. Z Kłosem w składzie nie ogramy Amerykanów, Brazylii, Włoch czy Francji w lepszej formie, a możemy być pewni, że z którymś z tych zespołów przyjdzie nam się zmierzyć w ćwierćfinale.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

Nie brakowało przesłanek teraz w Tokio do dobrej formy Kłosa. Wszyscy troszkę cieniowali, on również. Ale były przebłyski.

Nie zmienia to faktu, że póki co też widzę środek w postaci Nowakowski, Bieniek, Możdżonek.
emerencja
Posty: 1055
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: emerencja »

Nie zgodzę się z posądzeniami Antigi o kolesiostwo. Gdyby Francuz kierował się sympatią do Skry w czasie powołań, to w reprezentacji mielibyśmy znanego większości Antylibero. Czy, gdyby Antiga kierował się kolesiostwem w zeszłym roku, mielibyśmy Bieńka w reprze, który wygryzł ze składu Wronę? Czy mielibyśmy spektakularny wylot Kurka z reprezentacji w 2014 r., skoro Kurek grał ze Stefanem w Skrze? W końcu moglibyśmy mieć w składzie WIniaskiego, którego zdrowie i forma jakie są, każdy widzi (WIniar nie wykluczał powrotu, stąd dewagacja).
Jedynym kolesiostwem, jakie możnaby zarzucić trenerowi, to Mariusz Wlazły, bez niego może i byśmy zdobyli złoto, a może nie, ale jeśli tak, to byłoby to o wiele trudniejsze niż z nim.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Krystian2973 »

Nie mówię, że Antiga faworyzuje graczy Skry. Jestem jego zwolennikiem. Powołując juniora kibice by prosili o jego zwolnienie nawet bez rozegrania meczów. Antiga stawia raczej na graczy w formie, ale czasem kieruje się też zasługami z poprzednich imprez. Tak było w zeszłym roku kiedy po genialnym meczu w wykonaniu Jarosza z Iranem został skreślony, a na Final 6 oraz na Puchar Świata pojechał Konarski, który był kompletnie bez formy. Mam obawy, aby tak nie było tym razem z Kłosem i Bieńkiem/Nowakowskim.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: majka86 »

estril1992 pisze:ten drugi skład Francji jakoś nie jest za mocny

no i 3-0 Japonia wygrywa
w ogóle nie jest mocny

tak na marginesie, IMHO, drużyna oparta o jedną szóstkę nie może być wstawiana do światowej czołówki, bo siłą rzeczy jest to zespół któremu jeden turniej wyjdzie, a drugi nie.

w ogóle może się mylę, ale zachwyty nad Francją są trochę na wyrost. To drużyna moim zdaniem mentalnie jest na poziomie naszego roku 2007 - rok temu myśleli, że są bogami siatkówki, a jak dostali porządne lanie w Berlinie, to cała siła mentalna zespołu posypała się jak domek z kart (to samo zresztą miało miejsce w meczu z nami, gdzie trzeba było tylko na nich mocniej huknąć i mentalnie się posypali)

moim zdaniem na IO faworytem nie będą ;)
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:...
partia 25:20 dla Kanady, więc Chińczycy definitywnie przestają się liczyć w wyścigu o ostatnią czwartą miejscówkę do Rio z tego turnieju
...
drukjul pisze:
Noworoczny pisze:Wg mnie Kanada będzie nad Japonią. W męskiej siatkówce nie ma już miejsca dla drużyn z Dalekiego Wschodu.
Teoretycznie to siatkówka męska ostatnio poszła w tym kierunku, który stylowi gry Japończykom powinien bardziej odpowiadać, ...
tagrzetego (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: majka86 »

czy ktoś mi może powiedzieć, o co chodzi z libero? Skoro Gacek kończy (swoją drogą szacunek za poświęcenie tego miesiąca na pomoc w kwalifikacji, jeśli już wcześniej podjął tę decyzję), to Zatorski zostaje sam i pozostaje nam liczyć, że zostanie pod opieką polskiej opatrzności boskiej? :]

gdzie jest Wojtaszek, pozostali z kadry na LŚ to gdzieś trenują w ogóle? Zatorowi przydałoby się też parę dni wolnego

swoją drogą mam głęboką nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy ciągać po LŚ w przyszłym roku Kubiaka, Kurka, Zatorskiego i Miki :<
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

Skąd ta opinie? Znasz wyniki badań i ich formę fizyczną? Masz wgląd w testy wydolnościowe? Czy po prostu czytasz forum i lamentów na temat zmęczenia sportowca swoim ukochanym sportem...
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: majka86 »

Marcy$ pisze:Skąd ta opinie? Znasz wyniki badań i ich formę fizyczną? Masz wgląd w testy wydolnościowe? Czy po prostu czytasz forum i lamentów na temat zmęczenia sportowca swoim ukochanym sportem...
wychodzę z założenia, że każdy człowiek, czy to sprzątaczka, czy to Prezydent, czy sportowiec zasługuje na urlop chociaż raz na cztery lata, nawet na urlop od swojego "ukochanego sportu"
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”