Mistrzostwa świata 2022

Re: Mistrzostwa świata 2022

Postby drukjul » 9 Dec 2019, o 21:12

dyletant wrote:
Na Igrzyska mogą się jeszcze podpiąć pod bezpaństwowców, ale na MŚ coś takiego przecież nie przejdzie.


Dlaczego miałoby to robić różnicę? Już widzę oczyma wyobraźni tę pierwszą szóstkę Rosjan na MŚ w 2022 roku :]

Image

Jedyny poważny problem, to właśnie to, że te MŚ to miał być ich turniej domowy. Przy nałożonej teraz banicji na używanie nazwy państwowej, godła, flagi, odgrywanie hymnu - Rosjanie mogą po prostu sami zrezygnować z organizowania tego turnieju u siebie, albo też i FIVB bojąc się prowokacji typu odśpiewanie hymnu a cappella przez kibiców przed spotkaniem i w trakcie meczu, czy wnoszenie wielkich flag Rosji na trybuny, może Rosjanom ten turniej odebrać. To IMHO całkiem możliwe.
drukjul
 
Posts: 8099
Joined: 2 Jul 2015, o 16:23
Płeć: M


Re: Mistrzostwa świata 2022

Postby dyletant » 9 Dec 2019, o 22:42

Taki przekręt ze zmianą nazwy i wizerunku może przeszedłby w Warszawie przy aprobacie władz dzbanligi, ale tu mowa o poważnym turnieju. Zresztą jakie są zasady przystąpienia choćby do eliminacji MŚ? Turnieje kontynentalne i kwalifikacje, poprzedzone rankingami. A skoro wypada drużyna z pierwszej 5 rankingu, w dodatku gospodarz i organizator to nie może bez podkładu politycznego (np. rozpad) przystąpić do turnieju pod inną banderą. Nawet Rosja.
Inna sprawa czy zasadnym jest stosowanie tu odpowiedzialności zbiorowej. Podejrzewam, że Poletajew, Wołkow czy Kliuka do obecnego poziomu doszli skalą swojego talentu i wytrenowania a nie szprycowania :|
Ewidentna próba izolacji Rosji na arenie międzynarodowej. Polityka znowu miesza się w sport :|

Pytanie jeśli nie Rosja to kto się tego podejmie? To bardziej rozbudowane rozgrywki, wymagające restrykcyjnych wymogów względem obiektów i infrastruktury. Zazwyczaj też poprzedzone przygotowaniami i dużym nakładem finansowym. Czy pójdziemy w oklepane dzieci FIVB jak Polska czy Włochy czy może szansę dostanie ktoś nowy np. Iran?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
 
Posts: 3107
Joined: 10 May 2018, o 17:20
Płeć: M

Previous

Return to Mistrzostwa Świata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests