Mistrzostwa świata 2022

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

lol, Słowenia zwolniła Lebedewa, kadrę poprowadzi Cretu. Aczkolwiek prezydentem federacji jest ojciec Ropreta, to możliwe, że nie chodziło tylko o słabe wyniki w VNL-u, jak w oficjalnym komunikacie, i zawodnikom nowy trener się nie spodobał.
granvorka
Posty: 733
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: granvorka »

Ciekawe, czy zdecydowaliby się na taki ruch, gdyby Cretu nie był do wzięcia i nie grali MŚ u siebie. Zabawne, że gość za drogi dla Sirciego idzie do Słoweńców. Anyway, niezbyt dobra dla nas wiadomość, z różnych względów.
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: buzinga »

granvorka pisze: 8 sie 2022, o 11:40 Ciekawe, czy zdecydowaliby się na taki ruch, gdyby Cretu nie był do wzięcia i nie grali MŚ u siebie. Zabawne, że gość za drogi dla Sirciego idzie do Słoweńców. Anyway, niezbyt dobra dla nas wiadomość, z różnych względów.
Moim zdaniem Sirci jest na tyle ekscentrycznym prezesem, że wręcz nie wypada wierzyć mu na każde słowo. Wydaje mi się, że Cretu to bardzo inteligentny gość i dość szybko zorientował się gdzie tkwi problem Perugii. Podejrzewam, że podobnie do negocjacji z jednym z polskich zespołów postawił warunek wzięcia własnego sztabu szkoleniowego. W Kędzierzynie nie było takiej potrzeby, bo sztab robi tam kawał dobrej roboty. Co do włoskiego zespołu już takiej pewności nie mam.
To się nawet może łączyć, bo przyjście z własnymi ludźmi sprowadza się do większych pieniążków. Ciekawi mnie jak sobie poradzi Andrea ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W klubach zarabia się więcej niż w reprezentacji (poza wyjątkami), więc fakt, że Cretu objął Słowenię, nie przeczy, że mógł chcieć zbyt wysokiego kontraktu w Perugii, mówimy być może o miesiącu pracy z fajnymi perspektywami na wynik.

Zwolnienie trenera 3 tyg. przed MŚ to bardzo dobre (dla nas) info. Tzn. lepiej by było gdyby go nie zwolnili, skoro taki przypał, ale za ~tydzień to pewnie Słowenia będzie grała już jakieś sparingi, i koniec realnych przygotowań.
dziqqqq
Posty: 7
Rejestracja: 7 gru 2021, o 20:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: dziqqqq »

Już padła oficjalna informacja, że z kadry przed mistrzostwami odpadł Bednorz, Firlej i Butryn. Nie powiem, ale nie spodziewałem się, że na tym etapie odpadnie Bartek Bednorz
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Kqczmarek to jest to mityczne doświadczenie, gdzie na zmianie robi 2/6 z czego na 4 nieskończone piłki dwa razy do niego nie skaczą i podbijają, a 2 razy piłka wraca mu pod nogi
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orduna »

dziqqqq pisze: 8 sie 2022, o 17:00 Już padła oficjalna informacja, że z kadry przed mistrzostwami odpadł Bednorz, Firlej i Butryn. Nie powiem, ale nie spodziewałem się, że na tym etapie odpadnie Bartek Bednorz
To jakiś żart mam nadzieję. Jedynie brak Firleja da się uzasadnić ale Bednorza i Butryna to zwykłe kolesiostwo.
Kompromitacja 2.0 nadciąga, szykuje się na Heynenizm jakiego nie znaliscie.
Chociaż Heynen na początku był spoko, dopiero później mu odbiło. Z Grbicem jest coś nie tak od samego początku.
To nie ma prawa się udać!
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orduna »

Szary Wilk pisze: 8 sie 2022, o 20:49 Kqczmarek to jest to mityczne doświadczenie, gdzie na zmianie robi 2/6 z czego na 4 nieskończone piłki dwa razy do niego nie skaczą i podbijają, a 2 razy piłka wraca mu pod nogi
Żadne doswiadczenie ;)
Po prostu kumpel prezesa i trenera
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. możliwe, że spoko by było dostać gonga od US w grupie, bo jeśli:
- wygramy np. 3-1 z USA
- USA wygra łatwo z Bułgarią i Meksykiem
- Słowenia przegra z Francją
- triumfatorzy innych grup będą mieli więcej niż 6pts i bilans setów 7-3

to istnieje duża szansa, że Amerykanie będą rozstawieni z #8-9, a my z #1, więc byłby kolejny zabójczy ćwierćfinał. Wiadomo, możliwe, że wyniki tak się nie ułożą, ale jest jednak na to duża szansa, więc uczulałbym na to.

Ogólnie jest możliwe, że te drabinki będą kompletnie niewyrównane (Słowenia minimum z #2, Serbia ma w grupie Ukrainę, Portoryko i Tunezję, Włochy - Turcję, Kanadę i Chiny), więc bardzo prawdopodobne np., że w jednej połówce z #2 i #3 będą Słowenia i Serbia (a obok #6, #7, #12, #13), a jak wygramy z Francją grupę to na 90% poza top7 rozstawienia będą Amerykanie (a Francuzi mogą skończyć np. z #4-5 i też wylądować u nas w połówce, tak mi wyszło jak rozpisywałem najbardziej prawdopodobne wyniki żeby przetestować tę formułę :] ).

Dlatego możliwe, że lepiej dla nas będzie przegrać w grupie, bo i tak mamy #1-2 (ależ to jest kuriozalne), a przynajmniej Amerykanie nie będą zrzuceni na miejsca #8-12 (a wtedy min. 40% szans, a w praktyce możliwe, że więcej, że na nich wpadniemy w 1/4, zakładając wygraną Francji w grupie ze Słowenią).

Możliwe też, że będzie sporo niespodzianek i te rozważania nie mają sensu, ale Serbowie czy Włosi z tych grup mogą zrobić 9-0, a wtedy na 90% będzie #3 dla któregoś z tych krajów, więc w tej formule istnieje spora szansa na mocno niewyrównane połówki. Jakby poszło: #1 Polska, #2 Słowenia, #3 Serbia, #4 Włochy, #5 Francja (Słowenia w grupie), #6 Iran (Argentyna, Holandia), #7 Brazylia (Kuba, Japonia), to mamy np. Francję w półfinale, a Amerykanie - jak wyżej, byliby na miejscach 8-12 ze świetnym bilansem setów (zakładając 6-0 z Bułgarią i Meksykiem). I jeszcze Ukraina, która na Tunezji i Portoryko też może zrobić świetne rozstawienie.

Śmieszny może być ten turniej. Ustawienie turnieju pod siebie (#1-2 w 1/16) może być bardzo pomocne przy #2 w grupie i bardzo bolesne przy #1.

Long story short, jak przegramy z USA, to istnieją tylko matematyczne szanse, że trafimy na nich przed 1/2 (my #1-2, oni raczej #3-7), a jak wygramy (i Francja wygra ze SLO), to te szanse są spore (my #1, oni raczej #8-12).

Aż wrócę do tego posta po fazie grupowej. Nie chcę w to wnikać jakby co, tak tylko sygnalizuję, że Słowenia z #1-2 + banalne grupy Serbów i Włochów + Amerykanie u nas w grupie, mogą (nie muszą) dać dziwną drabinkę. Już mieliśmy MŚ 2010, gdzie komplet wygranych w grupie nam dał Bułgarię i Brazylię, bo wtedy ktoś inny ustawił sobie formułę turnieju.

Oczywiście to wszystko oparte na założeniu, że Polska, Francja i USA to główni faworyci turnieju.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

A co do samego turnieju, jako, że składy z grubsza znane, a to dobry follow-up powyższych rozważań:

Polska, Francja, USA
Brazylia
Włochy, Serbia, Słowenia
Iran, Argentyna, Kuba, Japonia

Top3 na papierze bardzo zbliżone (my może trochę większy potencjał, USA i Francja z większym ''zgraniem''), porażka z jednym z tych krajów (inna sprawa to styl), powinna być wkalkulowana w ryzyko. Brąz po walce w półfinale to najniższy akceptowalny wynik, coś mniej będzie miało określone konsekwencje dla Grbicia. Od MŚ 2006 (medal, ale nie złoto, ale w fajnym stylu) taki występ mieliśmy na docelowej imprezie ... raz?? (ME '11), widzi mi się na przekór coś takiego teraz, i w sumie nie wiem czy to dobre, czy złe myśli.

Brazylia trochę przypomina Holandię po ME 1997, tam też był wielki, stary skład - i jak sobie jechali na kolejną imprezę, to nie można było tych Gortzenów, Blange'ów i van de Goorów skreślać (i w Sydney przegrali na przewagi w tiebreaku w 1/4 z Jugosławią, która potem wygrała złoto). Bruno, Wallace, Lucas, Flavio, Leal, Lucarelli - jeszcze rok temu mieli w półfinale olimpijskim 1-1 i 23-18 (czy ile tam było), głupio by było ich skreślać nawet jeśli na tym skończyli grać w siatkówkę, ale też trudno ignorować ten stan rzeczy.

Serbowie tradycyjnie z dziurą na libero/rozegraniu, Słowenia z nowym trenerem, młodzi Włosi zbyt młodzi - ale Słowenia ma #1-2 w rozstawieniu, a Serbia i Włochy też mają duże szanse na fajny numerek (patrz wyżej), np. z #3 można uniknąć USA/Francji/Polski w 1/4, i jeszcze w półfinale dostać Słowenię lub #7 (Brazylia, Iran?), więc daję im większe szanse niż pozorne dysproporcje między nimi, a top3 i Brazylią. Max brąz a'la Niemcy 2014, niemniej dla każdej z tych ekip to byłby ''życiowy'' wynik.

Argentyna rok temu porządnie się zebrała na Igrzyska po kiepskim VNL-u, ale przy słabszym, rok starszym składzie, chyba nie ma co przeceniać tego brązowego medal, i oczekiwać, że znowu powalczą o medal po kiepskim VNL-u. Iran fajna ekipa, ale my zawsze ich przecenialiśmy przez nasze boje z nimi - i tym razem może być podobnie, o Kubie pisaliśmy, o Japonii także. Niemniej, w czasach, gdzie najważniejsze medale zdobywają Argentyna, Włochy czy Zaksa, trudno lekceważyć te bardziej ''zespołowe'' drużyny, czy ekipy z drugiego szeregu, więc dawałbym im szanse większe niż np. cztery lata temu, gdzie z siedmiu faworytów, sześciu było w tym F6.

Coś o czym się nie mówi, a co może mieć kluczowe znaczenie: ciekawe czy znowu będziemy obserwować wykastrowane na zagrywce zespoły (krótki turniej + zmienianie hal), tak było na ostatnich ME, w Tokio, ostatnie finały LM - łączy je jedno - kompletnie bez decydującej zagrywki, m.in. dlatego ostatnio tak mocno królowała techniczna siatkówka. Potem biedni Rosjanie w finale olimpijskim zrobili jednego asa przez 5 setów, bo w całym turnieju olimpijskim liczba asów była znacznie, znacznie niższa niż w rozgrywkach ligowych, a Francuzi mieli tego niesamowitego Brizarda w tiebreaku, w tym naszym ćwierćfinale w Tokio też były łącznie cztery asy, ze Słowenią na ME było +50 popsutych zagrywek z obu stron, ciekawe jak będzie teraz. Przy normalnym serwowaniu nie byłoby np. medalu olimpijskiego z Palaciosem i Limą na skrzydłach, na ME z sieczki z Rosjan przeszliśmy do 25 popsutych zagrywek w 4 sety (np. w tym IV secie wystarczył jeden "bieńkowy" sideout dla rywala i byłby tiebreak - było 9 popsutych zagrywek). Oczywiście dlatego, że przed półfinałem zmieniliśmy halę. Tutaj będą podobne cyrki, miejcie to na uwadze.

Brak Rosji potężnie ''otworzył'' ten turniej, byłoby czterech mocnych faworytów + brak kombinowania z formuła.

ps

Jeszcze PŚ 11, ale ciężko po zawalonych Igrzyskach za sukces po latach uznawać fajny turniej kwalifikacyjny.
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Pawel9221 »

Orduna pisze: 8 sie 2022, o 21:44
dziqqqq pisze: 8 sie 2022, o 17:00 Już padła oficjalna informacja, że z kadry przed mistrzostwami odpadł Bednorz, Firlej i Butryn. Nie powiem, ale nie spodziewałem się, że na tym etapie odpadnie Bartek Bednorz
To jakiś żart mam nadzieję. Jedynie brak Firleja da się uzasadnić ale Bednorza i Butryna to zwykłe kolesiostwo.
Kompromitacja 2.0 nadciąga, szykuje się na Heynenizm jakiego nie znaliscie.
Chociaż Heynen na początku był spoko, dopiero później mu odbiło. Z Grbicem jest coś nie tak od samego początku.
To nie ma prawa się udać!
Co do Butryna sie zgodze, ale ze odpadl Bednorz to kolesiostwo ?:D 1) Bednorz podobno do konca zdrowy nie byl, nawet jak wyzdrowial w 100% to jest na innym etapie przygotowan niz inni ( nie licze Leona z wiadomych wzgledow, bo to 2 poziomy wyzej), 2) Bednorz ( oczywiscie nie z jego winy) nie gral od marca zdaje sie. 3) Zagral 2,5 mecza na lidze narodow niezbyt przekonowujacy.
Jaki wedlug Ciebie argument przemawia za Bednorza w takim razie, aby on zostal kosztem Kwolka ? Ja rowniez bylem wielkim krytykiem Heynena za to, ze nie bral pod uwage Bednorza, gdy ten byl w gazie z czasu modenskiego, ale obecnie to inny czas i decyzja w pelni uzasadniona. A co do Karola to poprostu szkoda i tyle, bo w lepszej formie i dyspozycji byl na pewno niz Kaczmarek
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: rzr »

WysokiPortorykanczyk pisze: 8 sie 2022, o 13:12 [...]
Zwolnienie trenera 3 tyg. przed MŚ to bardzo dobre (dla nas) info. Tzn. lepiej by było gdyby go nie zwolnili, skoro taki przypał, ale za ~tydzień to pewnie Słowenia będzie grała już jakieś sparingi, i koniec realnych przygotowań.
Matijasević na twitterze pisze, że Lebedeva wywalili nagle, bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia, po dwóch tygodniach zgrupowania tłumacząc słabym wynikiem na VNL, przy czym jego kontrakt był do końca MŚ i to za nie Mark miał być rozliczany.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

rzr pisze: 9 sie 2022, o 17:45Matijasević na twitterze pisze, że Lebedeva wywalili nagle, bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia, po dwóch tygodniach zgrupowania tłumacząc słabym wynikiem na VNL, przy czym jego kontrakt był do końca MŚ i to za nie Mark miał być rozliczany.
Owszem, zwolnili go dopiero ~miesiąc po ostatnim meczu VNL-u, więc może być większe dno, tak jak pisałem w jednym z wcześniejszych postów, prezydentem federacji jest ojciec Georga Ropreta, więc stawiałbym hipotezę, że zawodnicy mogli się zbuntować albo być mocno niezadowolonymi z pracy z Lebedewem, a wtedy nie zostało im nic innego jak zwolnienie ML, zwłaszcza gdy prezesem związku jest ojciec jednego z ważnych zawodników, żeby próbować ratować MŚ. Tego Matijasevic tak czy siak nie potwierdzi. ;) Dlatego IMHO Cretu może poprawić ew. atmosferę bardziej niż przygotować zespół do turnieju, rotacja Słowenii to i tak 8-9 zawodników, więc nawet w wyjściowym składzie max nowości to byłby ... Mozic za Cebulja.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: rzr »

Właśnie sobie wyobraziłem co by było, gdyby u nas prezesem PZPSu był Papa D...
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4612
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: niepoinformowany »

Jak tam po sprzedaży biletów?

Ja kupiłem 2 obok siebie na półfinały, na niedzielę miałem w koszyku tylko pojedyncze, znaleźć dwa obok siebie graniczyło z cudem. Może zrobiłem błąd, że zacząłem opłacać bilety na sobotę zamiast od razu przejść na niedzielę. W każdym razie ogólnie komedia, nie dało się praktycznie tego kupić, a jak ktoś chciał więcej niż 1 bilet to w ogóle porażka. Bilety (kropki z miejscami) pojawiały się i znikały, wymagało to wszystko refleksu rodem gracza e-sportu. Ceny też z kosmosu, kupiłem bilety za 379 za sztukę, gdzie ponoć najdroższe miały być za 459, to nie wiem jak to możliwe. Oczywiście kodu ze zniżką 10% wpisać się nie udało, bo zanim bym to zrobił, to już nie miałbym biletu zapewne. Na alebilet już chodzą bilety na mecz z USA za kwotę czterocyfrową :] Najwyżej sobie w knajpie obejrzę mecze niedzielne , bo co zrobisz jak nic nie zrobisz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arw165
Posty: 1412
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Arw165 »

niepoinformowany pisze: 9 sie 2022, o 19:51 Jak tam po sprzedaży biletów?
Czytam sobie komentarze ludzi, którzy kupili bilety na półfinały oraz finał i próbuję sobie wyobrazić, że odpadamy gdzieś wcześniej. I co wtedy ci kibice zrobią z trenerem.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orduna »

Pawel9221 pisze: 9 sie 2022, o 11:06
Orduna pisze: 8 sie 2022, o 21:44
dziqqqq pisze: 8 sie 2022, o 17:00 Już padła oficjalna informacja, że z kadry przed mistrzostwami odpadł Bednorz, Firlej i Butryn. Nie powiem, ale nie spodziewałem się, że na tym etapie odpadnie Bartek Bednorz
To jakiś żart mam nadzieję. Jedynie brak Firleja da się uzasadnić ale Bednorza i Butryna to zwykłe kolesiostwo.
Kompromitacja 2.0 nadciąga, szykuje się na Heynenizm jakiego nie znaliscie.
Chociaż Heynen na początku był spoko, dopiero później mu odbiło. Z Grbicem jest coś nie tak od samego początku.
To nie ma prawa się udać!
Co do Butryna sie zgodze, ale ze odpadl Bednorz to kolesiostwo ?:D 1) Bednorz podobno do konca zdrowy nie byl, nawet jak wyzdrowial w 100% to jest na innym etapie przygotowan niz inni ( nie licze Leona z wiadomych wzgledow, bo to 2 poziomy wyzej), 2) Bednorz ( oczywiscie nie z jego winy) nie gral od marca zdaje sie. 3) Zagral 2,5 mecza na lidze narodow niezbyt przekonowujacy.
Jaki wedlug Ciebie argument przemawia za Bednorza w takim razie, aby on zostal kosztem Kwolka ? Ja rowniez bylem wielkim krytykiem Heynena za to, ze nie bral pod uwage Bednorza, gdy ten byl w gazie z czasu modenskiego, ale obecnie to inny czas i decyzja w pelni uzasadniona. A co do Karola to poprostu szkoda i tyle, bo w lepszej formie i dyspozycji byl na pewno niz Kaczmarek
Dlaczego kosztem Kwolka?
Semeniuk, Fornal, Bednorz, Kwolek, Leon
Każdy się zmieści.
A Bednorz to trochę jak z Leonem. Jest po kontuzji, ale w formie to +/- ten sam poziom co Semeniuk i Bednorz.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Grbić argumentuje, że Kaczmarek lepszy na podwójnej.

Tyle, że to ściema. Butryn na podwojnej zagral ledwie raz cała VNL, a Kaczmarek sporo więcej razy. Tyle, że z efektem fatalnym. Nie wiem czy był gorszy atakujący na podwój ej od Kaczmarka przed finałami od Kaczmarka :]
Martodo
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Martodo »

Szary Wilk pisze: 9 sie 2022, o 21:29 Grbić argumentuje, że Kaczmarek lepszy na podwójnej.

Tyle, że to ściema. Butryn na podwojnej zagral ledwie raz cała VNL, a Kaczmarek sporo więcej razy. Tyle, że z efektem fatalnym. Nie wiem czy był gorszy atakujący na podwój ej od Kaczmarka przed finałami od Kaczmarka :]
Grbic niepotrzebnie robi idiotów z kibiców, to denerwujące (zresztą po co kłamać?). Sprawa jest prosta - Grbic wierzy, że doprowadzi Kaczmarka do formy (a wtedy taka decyzja się broni). Ewentualnie ciągnie Kaczmarka, bo się przywiązał i liczy na to, że Kurek w sztosie i Kaczmarek grający jakieś ogony/wcale będzie spoko. Jeśli to drugie, to trochę słabo, no ale nie mamy jak zweryfikować.

Natomiast te głupoty o podwójnej zmianie mógłby sobie darować. Ani to potrzebne, ani mądre...
Ostatnio zmieniony 9 sie 2022, o 22:46 przez Martodo, łącznie zmieniany 1 raz.
dedede
Posty: 507
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: dedede »

Orduna pisze: 9 sie 2022, o 20:28
Pawel9221 pisze: 9 sie 2022, o 11:06
Orduna pisze: 8 sie 2022, o 21:44
To jakiś żart mam nadzieję. Jedynie brak Firleja da się uzasadnić ale Bednorza i Butryna to zwykłe kolesiostwo.
Kompromitacja 2.0 nadciąga, szykuje się na Heynenizm jakiego nie znaliscie.
Chociaż Heynen na początku był spoko, dopiero później mu odbiło. Z Grbicem jest coś nie tak od samego początku.
To nie ma prawa się udać!
Co do Butryna sie zgodze, ale ze odpadl Bednorz to kolesiostwo ?:D 1) Bednorz podobno do konca zdrowy nie byl, nawet jak wyzdrowial w 100% to jest na innym etapie przygotowan niz inni ( nie licze Leona z wiadomych wzgledow, bo to 2 poziomy wyzej), 2) Bednorz ( oczywiscie nie z jego winy) nie gral od marca zdaje sie. 3) Zagral 2,5 mecza na lidze narodow niezbyt przekonowujacy.
Jaki wedlug Ciebie argument przemawia za Bednorza w takim razie, aby on zostal kosztem Kwolka ? Ja rowniez bylem wielkim krytykiem Heynena za to, ze nie bral pod uwage Bednorza, gdy ten byl w gazie z czasu modenskiego, ale obecnie to inny czas i decyzja w pelni uzasadniona. A co do Karola to poprostu szkoda i tyle, bo w lepszej formie i dyspozycji byl na pewno niz Kaczmarek
Dlaczego kosztem Kwolka?
Semeniuk, Fornal, Bednorz, Kwolek, Leon
Każdy się zmieści.
A Bednorz to trochę jak z Leonem. Jest po kontuzji, ale w formie to +/- ten sam poziom co Semeniuk i Bednorz.
No właśnie słowo klucz to forma. Niestety fakty są takie że Bednorz ostatnio w super formie był dobre dwa lata temu.. Potem długa aklimatyzacja w Zenicie a jak już udało mu się złapać przyzwoitą dyspozycję to przyszły kontuzje no i teraz jeszcze wojna.. Także w obecnej chwili nie ma żadnego atutu, którym by wyraźnie górował nad Śliwką a ten przynajmniej jest w stu procentach zdrowy..
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Martodo pisze: 9 sie 2022, o 22:46
Szary Wilk pisze: 9 sie 2022, o 21:29 Grbić argumentuje, że Kaczmarek lepszy na podwójnej.

Tyle, że to ściema. Butryn na podwojnej zagral ledwie raz cała VNL, a Kaczmarek sporo więcej razy. Tyle, że z efektem fatalnym. Nie wiem czy był gorszy atakujący na podwój ej od Kaczmarka przed finałami od Kaczmarka :]
Grbic niepotrzebnie robi idiotów z kibiców, to denerwujące (zresztą po co kłamać?). Sprawa jest prosta - Grbic wierzy, że doprowadzi Kaczmarka do formy (a wtedy taka decyzja się broni). Ewentualnie ciągnie Kaczmarka, bo się przywiązał i liczy na to, że Kurek w sztosie i Kaczmarek grający jakieś ogony/wcale będzie spoko. Jeśli to drugie, to trochę słabo, no ale nie mamy jak zweryfikować.

Natomiast te głupoty o podwójnej zmianie mógłby sobie darować. Ani to potrzebne, ani mądre...
Nie wiem czy słusznie, ale ja z tego wywiadu między wierszami zrozumiałem, że Poręba jest żeby się dało trenować 6x6, a jak Leon będzie zdatny to pojadą w 5. To zresztą wydaje mi się mimo wszystko najlepszą opcją.

A z tym Kaczmarkiem świetnym na podwójnej to pachnie mi wypowiedzią w stylu heynonowskim na temat Kubiak-lider. Jedno i drugie widzi tylko trener, jedno i drugie nie ma najmniejszego sensu. O tyle na plus dla Nikoli, że ta jego wizja, jak Kurek zagra dobre zawody, to nie położy nam imprezy docelowej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orduna »

Kaczmarek lepszy na podwójnej :]
No zwykły bajerant, siwy bajerant.
Macie swojego Nikole zbawcę polskiej siatkówki.
Pogonić go jak najszybciej, bo znowu skończy się wielkim zawodem
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Suchar time:

Przychodzi Nikola do baru i woła:
- Barman! Podwójna wódka!
Przychodzi barman Karol, Nikola patrzy posępnie i mówi:
- Nie Ty, wołaj barmana Łukasza! On robi lepszą podwójną!

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuchcik77
Posty: 2338
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: kuchcik77 »

Patrzę na harmonogram i to szaleństwo z biletami.

We czwartek 8 w Gliwicach musza byc dwa mecze ćwierćfinałowe ( zakładam, że w jednym zagrają gospodarze)

4 i 6 rozegrane zostaną po dwa mecze i raczej nasza ekipa zagra 4tego bo zaczyna zmagania grupowe wcześniej.

Polacy ćwierćfinał zagrają z kimś w rankingu z miejsc od 7-10

mój typ 1/2 POL/SLO 3/4/5 SRB/BRA/ITA 6 IRI zespoły z drugich miejsc 7/8/9 FRA/USA/ARG

QF (1)POL-(8)USA VV (4)BRA-(5)ITA VVV (2) SLO-(7)FRA VV (3) SRB-(6) IRI
jak przegramy bardziej z USA niz Słowenia z Francja to można zamienić kraje gospodarzy, co do pozostałych spotkań, to nie tylko sety ale i punkty będą sie liczyły zwłaszcza w ostatnich spotkaniach, ostatniego sierpnia. Ciekawa formuła.
Tu chodzi o jednostkowe preferencje, nam gorzej grałoby sie z właśnie z USA, Iranem niz z taką Argentyna.
Oczywiście zakładam, że kluczowy jak zawsze będzie ćwierćfinał ( ci co kupili bilety do Spodka i tak zobaczą ciekawe spotkania nieważne czy z białoczerwonymi..)
Wcześniejsza runda z numerem 15 lub 16 to pewnie Bułgaria, Niemcy lub Holandia no ale bez przesady:)
Jaki jest Wasz najlepszy/najgorszy/najbardziej prawdopodobny rywal w 1/4?
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: beatrix »

niepoinformowany pisze: 9 sie 2022, o 19:51 Jak tam po sprzedaży biletów?

Ja kupiłem 2 obok siebie na półfinały, na niedzielę miałem w koszyku tylko pojedyncze, znaleźć dwa obok siebie graniczyło z cudem. Może zrobiłem błąd, że zacząłem opłacać bilety na sobotę zamiast od razu przejść na niedzielę. W każdym razie ogólnie komedia, nie dało się praktycznie tego kupić, a jak ktoś chciał więcej niż 1 bilet to w ogóle porażka. Bilety (kropki z miejscami) pojawiały się i znikały, wymagało to wszystko refleksu rodem gracza e-sportu. Ceny też z kosmosu, kupiłem bilety za 379 za sztukę, gdzie ponoć najdroższe miały być za 459, to nie wiem jak to możliwe. Oczywiście kodu ze zniżką 10% wpisać się nie udało, bo zanim bym to zrobił, to już nie miałbym biletu zapewne. Na alebilet już chodzą bilety na mecz z USA za kwotę czterocyfrową :] Najwyżej sobie w knajpie obejrzę mecze niedzielne , bo co zrobisz jak nic nie zrobisz.

Kupiłam po dwa bilety na każdy dzień obok siebie, wsadzając je do koszyka, faktycznie znikały błyskawicznie, choć cena: 649 zł za sztukę niska nie jest, ale najwyraźniej nie zaporowa, bo biletów już nie ma. To bilety w sektorze R, premium podobno, prawie na boisku;)). Ano zobaczymy.
Zakładam, że Polacy zagrają w czwórce i to chyba nie jest zbyt odważne założenie, choć może też być inaczej. Mam nadzieję tak czy tak zobaczyć dobrą siatkówkę.

Aha- system nie przyjmował kodu z klubu kibica, a to 15 proc, więc nie mało. Co robić.
Arw165
Posty: 1412
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Arw165 »

Pzps oficjalnie oświadczył że Leon nie pojedzie na MŚ, bo to zbyt ryzykowne.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Kłamca.
Martodo
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Martodo »

1) Dlaczego w tej sprawie związek wydaje oświadczenie, zamiast poczekać do końca i podjąć decyzje w toku selekcji, jako decyzja trenera? Czas jest.
2) No właśnie, czemu teraz, skoro jest jeszcze czas? Do samego turnieju trochę zostało, a tym bardziej do kluczowej fazy pucharowej MŚ.
Orzi
Posty: 790
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orzi »

ciorny17 pisze: 10 sie 2022, o 12:12 https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/23015
To są jakieś jaja.
To, że strona nie działa? Mógłbyś skopiować treść oświadczenia?
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

Orzi pisze: 10 sie 2022, o 12:41
ciorny17 pisze: 10 sie 2022, o 12:12 https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/23015
To są jakieś jaja.
To, że strona nie działa? Mógłbyś skopiować treść oświadczenia?
Leon nie jedzie na MŚ z obawy o swoje zdrowie.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”