Mistrzostwa świata 2022

Orzi
Posty: 739
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orzi »

Mateja pisze: 10 sie 2022, o 12:46
Orzi pisze: 10 sie 2022, o 12:41
ciorny17 pisze: 10 sie 2022, o 12:12 https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/23015
To są jakieś jaja.
To, że strona nie działa? Mógłbyś skopiować treść oświadczenia?
Leon nie jedzie na MŚ z obawy o swoje zdrowie.
I to takie śmieszne? Zrozumiała decyzja zarówno że strony zawodnika, jak i drużyny
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Może to i lepiej, jeszcze Grbić by nim zaczął łupać jak w Perugii i byłby Kubiak bis. Jednak z pozytywów to tyle, że Poręba pojedzie sobie na zawody jakiejś rangi, ale pewnie jako turysta, szansa że dotknie boiska jest zbliżona, cytując memy, do szansy że rudy znajdzie dziewczynę :D

Ja tam bym wziął Leona, jeżeli jest zdrowy. Ale na zasadzie że mam 4 przyjmujących, a Leon jako taki profit. Ogarnie formę to może uratowałby jakiś mecz, albo chociaż wszedł na zagrywkę. A jak nie to nie widzę wielkiej różnicy, czy za bandami będzie siedział Poręba, czy Leon. Pomijając oczywiście, że dla pierwszego to będzie zapewne świetna przygoda.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Mateja »

Orzi pisze: 10 sie 2022, o 12:50I to takie śmieszne? Zrozumiała decyzja zarówno że strony zawodnika, jak i drużyny
Też to rozumiem, poza tym bez Leona nasza gra będzie mniej czytelna.
Martodo
Posty: 90
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Martodo »

Mateja pisze: 10 sie 2022, o 13:08
Orzi pisze: 10 sie 2022, o 12:50I to takie śmieszne? Zrozumiała decyzja zarówno że strony zawodnika, jak i drużyny
Też to rozumiem, poza tym bez Leona nasza gra będzie mniej czytelna.
Co za głupota, przecież jest odwrotnie. Leon miał w zamierzeniu jechać jako joker, nie zawodnik pierwszej szóstki (z opcją, że jakby był w sztosie, to może ulec zmianie, ale absolutnie nie musi). Taki joker na ławce daje ci tylko więcej możliwości, a nie mniej :D
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Orzi pisze: 10 sie 2022, o 12:50 I to takie śmieszne? Zrozumiała decyzja zarówno że strony zawodnika, jak i drużyny
Oczywiście, że śmieszne.
Sam Leon w wywiadzie dla Sary Kalisz mówił, że w zasadzie tylko on i jego fizjo wiedzą w jak dobrej jest dyspozycji.
Później jedzie na kadrę, mówi się, że na fazę pucharową ma być gotowy.
Tworzy się teorie, że odpalił Grbić Butryna bo wówczas Leon zadaniowo na zagrywkę.
Okazuje się, że Leon jednak nie taki zdrowy.

Serio, niech oni tam się ogarniają lepiej, bo te komunikaty i co do nas dociera, bez wyjaśnień a my interpretujemy to jest żałosne.
Kłamca.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 355
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: JootPe2 »

Z jednej strony trochę szkoda WL9. Zabrakło może 2, 3 tygodni. No cóż, takie życie - nic nie poradzisz. Na IO trzymał nas na powierzchni, czyścił wszystkie sytuacyjne i wysokie świece od Damiana. Wiadomo w formie - praktycznie nie do zastąpienia. Dobrze, że mamy tylko takie zmartwienia, a nie inne >>> patrz Słowenia - zmiana trenera, Japonia - kontuzje, Brazylia - środkowy odpada + ratują się Wallace, USA - Anderson wjeżdża w ostatniej chwili itd.
Martodo
Posty: 90
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Martodo »

Nie wiem jak reszta, ja zwyczajnie widzę niespójność w komunikatach. Z jednych wynika, że jest zdrowy, tylko zwyczajnie kompletnie w lesie z formą (i dopiero zaczyna budować), a z innych, że z tym zdrowiem to tak nie wiadomo za bardzo.

PS Da się coś z tym zrobić, by moje wpisy pojawiały się szybciej? Niezmiernie irytujące jest to, że czeka się tu na zatwierdzenie, przez to jak już ktoś je doda, to pojawiają się nowe od innych userów, z aktualnych robią się nieaktualne i trudniej o dyskusję :(
Nuriel
Posty: 837
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Nuriel »

Ciekawe czy tu się nie rodzi jakaś mała szansa dla Butryna... chociaż znając życie nie, a szkoda, bo nawet jakby miał tylko raz czy dwa wejść i zaserwować, to i tak prawdopodobnie byłoby to wiecej gry, niż dostanie Poręba.
Martodo
Posty: 90
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Martodo »

Bardzo dobry tekst na sportowychfaktach.pl popełnił Grzegorz Wojnarowski nt. tego, jak wygląda kwestia powołania Leona z boku. No trudno się nie zgodzić.
BTW, z wywiadu z Grbicem:
(o zdrowiu Wilfredo - moja dop.)
Była wspaniała. Problem w tym, że nawet jeśli wszystko pod względem zdrowotnym było OK, jego rehabilitacja szła w dobrym kierunku, a powrót był nawet szybszy, to nie znaczy, że byłby gotowy na mistrzostwa świata. Nie był w stanie trenować 6 na 6 w tym tygodniu, który jest praktycznie ostatnim możliwym na ciężkie treningi, bo od soboty zaczynamy mecze towarzyskie. To byłoby zbyt wysokie ryzyko, po prostu za wcześnie by skakał i miał normalnie treningi. Przynajmniej według mnie nie był gotowy na wysiłek i wynik, którego wszyscy od nas oczekują. Jego zdrowie byłoby w niebezpieczeństwie, a nasz końcowy rezultat znalazłby się pod znakiem zapytania.
Istniała możliwość, by był gotowy tylko do wejścia na jeden set, na zagrywkę? Takie głosy się pojawiały.
To mam teraz pytanie: czy wziąłbyś gracza, który mógłby grać tylko jeden set? To stawiałoby jego w kłopotliwej sytuacji, bo oczekiwania względem niego byłyby wysokie. Wyobraź sobie sytuację, że będzie gotowy, by zagrał jednego seta np. w ćwierćfinale. Miałby rozegrać swój pierwszy mecz w najważniejszym momencie sezonu?
:] Jeśli jest to faktyczny powód tej decyzji (a nie pijarówka), no to idiota. Tak, wziąłbym Leona na 14 zawodnika, PIĄTEGO przyjmującego, zamiast Poręby jadącego dla treningu i dla wakacji. Tak samo wziąłbym Lewandowskiego czy Messiego w analogicznej sytuacji w piłce nożnej.

Ale jak widać, w siatkówce dzieją się rzeczy nie do pomyślenia w innych profesjonalnych sportach :D
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

:D :D

Ciekaw jestem tylko, czy gdyby Leon nie odmówił na ostatnią chwilę i byłoby prędzej wiadomo, że nie jedzie, to czy Grbić wziąłby Bednorza lub Butryna kosztem Poręby. Bo jeśli tak, to niezły cyrk.

Ja wam mogę przed turniejem napisać, że wybór Kaczmarka absolutnie się nie obroni, a Fornal w tym turnieju pogra bardzo sporo. Oczywiście wchodząc z kwadratu za każdym razem.
Nuriel
Posty: 837
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Nuriel »

Szary Wilk pisze: 10 sie 2022, o 17:49 :D :D

Ciekaw jestem tylko, czy gdyby Leon nie odmówił na ostatnią chwilę i byłoby prędzej wiadomo, że nie jedzie, to czy Grbić wziąłby Bednorza lub Butryna kosztem Poręby. Bo jeśli tak, to niezły cyrk.

Ja wam mogę przed turniejem napisać, że wybór Kaczmarka absolutnie się nie obroni, a Fornal w tym turnieju pogra bardzo sporo. Oczywiście wchodząc z kwadratu za każdym razem.

Zapomniałeś o Łamaczu, myślę, że mógł się przez to poczuć urażony.
Moim zdaniem to skandal.

A tak swoją drogą, to mógłbyś przy okazji podać numery w lotto na najbliższe losowanie.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: michal1983 »

Panowie, przyznam z pewną dozą nieśmiałości że jestem po raz kolejny zszokowany ilością wiedzy i mądrość lejącej się szeroką strugą. Tyle mądrości i fachowości w jednym miejscu.
Aż dziw bierze że do dziś żaden klub ani reprezentacja nie sięgnęła po któregoś z forumowiczów by korzystać z tego dobrodziejstwa. A wiemy przecież że wszyscy czytają.

Piękna pogoda dziś.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orduna »

michal1983 pisze: 10 sie 2022, o 19:36 Panowie, przyznam z pewną dozą nieśmiałości że jestem po raz kolejny zszokowany ilością wiedzy i mądrość lejącej się szeroką strugą. Tyle mądrości i fachowości w jednym miejscu.
Aż dziw bierze że do dziś żaden klub ani reprezentacja nie sięgnęła po któregoś z forumowiczów by korzystać z tego dobrodziejstwa. A wiemy przecież że wszyscy czytają.

Piękna pogoda dziś.
Prześlij Nikoli swoje kultowe już kropki. Może z nich wołoni się nowy lider kadry, który poprowadzi nas do złota MŚ i IO.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: michal1983 »

Słabo, bardzo słabo. Nie spodziewałem się jednak niczego innego.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 765
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: jimiq »

Orzi pisze: 10 sie 2022, o 12:50
Mateja pisze: 10 sie 2022, o 12:46
Orzi pisze: 10 sie 2022, o 12:41

To, że strona nie działa? Mógłbyś skopiować treść oświadczenia?
Leon nie jedzie na MŚ z obawy o swoje zdrowie.
I to takie śmieszne? Zrozumiała decyzja zarówno że strony zawodnika, jak i drużyny
Jak dla mnie jedyne rozwiązanie, z kadrą mógłby być ale nie jako zawodnik.
Już to przerabialiśmy.
Szkoda tylko Butryna, jak dla mnie zła i zbyt szybka decyzja.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Iran podobno bez Seyeda, na znak jakiegoś protestu, jak mawiają automatycznie przetłumaczone szlaczki:

Seyed Mohammad Mousavi odmówił udziału w MŚ i PGW w proteście przeciwko słabym obiektom Federacji Siatkówki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 355
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: JootPe2 »

Łosz kutwa twa. Te ich ortodoksyjne zasady przenikają chyba do wszystkich sfer i aktywności życia. A i dobrze! Każde osłabienie jest naszym wzmocnieniem. A nich się wykruszają w diabły :D
Marcin1990
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2015, o 16:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Marcin1990 »

Tak patrzę na skład Polaków na MŚ i widzę pozytywy. Są oczywiście ludzkie rozczarowania i poczucie niesprawiedliwości (Butryn) ale po IO zatrudniliśmy gościa, który nie bał się odstawić Drzyzgi czy Kubiaka. Wyobraźcie sobie teraz że jest Kubiak i Śliwka w pierwszym składzie, a sypie dyszlem Fabian :<
Nasz skład jest odmłodzony, tylko 3 powyżej trzydziestki, na przyjęciu najstarszy jest Śliwka (26 l.!). I nawet jeśli nie będzie medalu na MŚ, a będzie złoto na IO, to Grbić przejdzie do historii i wszystko będzie mu wybaczone
Nuriel
Posty: 837
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Nuriel »

Marcin1990 pisze: 12 sie 2022, o 15:02 Tak patrzę na skład Polaków na MŚ i widzę pozytywy. Są oczywiście ludzkie rozczarowania i poczucie niesprawiedliwości (Butryn) ale po IO zatrudniliśmy gościa, który nie bał się odstawić Drzyzgi czy Kubiaka. Wyobraźcie sobie teraz że jest Kubiak i Śliwka w pierwszym składzie, a sypie dyszlem Fabian :<
Nasz skład jest odmłodzony, tylko 3 powyżej trzydziestki, na przyjęciu najstarszy jest Śliwka (26 l.!). I nawet jeśli nie będzie medalu na MŚ, a będzie złoto na IO, to Grbić przejdzie do historii i wszystko będzie mu wybaczone
Jak nie będzie medalu na MŚ, to raczej nie będzie żadnego Grbicia w Paryżu.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

Nuriel pisze: 12 sie 2022, o 15:47 Jak nie będzie medalu na MŚ, to raczej nie będzie żadnego Grbicia w Paryżu.
Ja nadal uważam, że nawet jak będzie medal, to i tak należałoby Grbicia pożegnać. Nie żebym miał coś do Nikoli, ale każdy trener robi u nas sukces w pierwszym roku (no poza jednym, wiadomym), a następnie "coś się wypala". No to trzeba zrobić ruch wyprzedzający i nie wypalić, z nowym trenerem znowu wszyscy będą zasuwać. Czemu przez tyle lat, jak zawsze w pierwszym roku pod trenerem wyglądamy najlepiej, nikomu nie przyszło do głowy zatrudnić trenera w roku olimpijskim?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 355
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: JootPe2 »

Dla zainteresowanych - Serbia vs Bułgaria (Belgrad). Jutro rewanż.

https://www.youtube.com/watch?v=IVGeQsqI6Ss
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 12 sie 2022, o 16:13
Nuriel pisze: 12 sie 2022, o 15:47 Jak nie będzie medalu na MŚ, to raczej nie będzie żadnego Grbicia w Paryżu.
Ja nadal uważam, że nawet jak będzie medal, to i tak należałoby Grbicia pożegnać. Nie żebym miał coś do Nikoli, ale każdy trener robi u nas sukces w pierwszym roku (no poza jednym, wiadomym), a następnie "coś się wypala". No to trzeba zrobić ruch wyprzedzający i nie wypalić, z nowym trenerem znowu wszyscy będą zasuwać. Czemu przez tyle lat, jak zawsze w pierwszym roku pod trenerem wyglądamy najlepiej, nikomu nie przyszło do głowy zatrudnić trenera w roku olimpijskim?

Streeter
Wybacz, ale to nie jest zbyt mądry argument.
Co z tego, że coś kiedyś było tak a nie inaczej? Kto zagwarantuje, że Grbić po wygraniu na przykład mś, później słabo poradzi sobie na IO lub, że ten nowy trener zatrudniony tuż przed IO poradzi sobie? To, że coś było, nie znaczy, że tak będzie. Zatrudnienie trenera tuż przed IO tak dla zasady bo z góry uznamy wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, że zmiana trenera tuż przed ważnym turniejem przyniesie sukces jest mało poważne. Gdy trener się sprawdza i widać, że ma jakąś wizję to niech prowadzi zespół. Jeśli coś się wypali to wtedy gadajmy o zwolnieniu. A nie zwalniajmy profilaktycznie Grbicia bo taki Heynen czy Antiga po wielkich sukcesach doznawali porażek.
No chyba, że trollujesz i dałem ci się wkręcić;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Brazylia pojedzie z trzema atakującymi i trzema środkowymi (Felipe Roque in, Leo out) - tak jak pisałem, jeśli nie będzie medalu dla Brazylii i CBV nie zwolni Renana, to w Brazylii może dojść do rozruchów na tle trenerskim. Ale przy MŚ 2018 też ich mocno skreślano, dużo bardziej niż teraz, tak że zobaczymy, a potem było srebro po wygranych z Serbią, Francją i Rosją, z gorszym składem niż teraz.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

A po co ten Felipe Roque? Lepszy blok ma od 4 środkowdgo czy jak?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bo Renan go lubi, a Leo i tak by nie grał.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”