Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Myślę, że Kraków zrezygnuje z udziału, bo jeśli nie dostaną dobrej grupy to raczej kiszka - mogą być na minusie.

W Częstochowie jest wieloletnia tradycja siatkarska i będzie odpowiednia hala.Arena w Krakowie idealnie nadaje się na decydujące mecze turnieju, ale na rozgrywanie meczów grupowy bez gospodarzy jest o wiele za duża!

Oczywiście to problem władz Krakowa bo to oni płacą PZPS za imprezę i muszą zrobić coś by im się te 4.5mln zł (czy jakoś tak) zwróciło.
\
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Streeter »

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... kowce.html

Kraków podpisał umowę z PZPS'em dotyczącą organizacji Mistrzostw Świata 2014. W artykule wspomniano, że pozostałymi miastami, w których zagoszczą najlepsze drużyny świata są: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Sopot, Wrocław.

Dziwi mnie tylko wymienienie Gdańska i Sopotu, bo tam chyba nie ma dwóch hal spełniających wymogi mistrzostw?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Streeter pisze:
Dziwi mnie tylko wymienienie Gdańska i Sopotu, bo tam chyba nie ma dwóch hal spełniających wymogi mistrzostw?
Razem z Krakowem w organizacji imprezy udział wezmą też Łódź, Katowice, Gdańsk i Sopotem, Wrocław oraz Bydgoszcz.
Hala stoi na granicy miast :D Pewnie zamiast i miało być z, przynajmniej tak z kontekstu wynika
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Streeter »

@madlark

Rzeczywiście, jakoś omyłkowo przeczytałem, że obydwa miasta są podane osobno. Szkoda, że przyznano Bydgoszczy organizację, bo tamtą halę zapełnić to graniczy z cudem. Tym bardziej jeśli naszych tam nie będzie. A myślę, że jakby zamiast Bydgoszczy dać organizację Częstochowie (będzie już tam nowa hala) czy Rzeszowowi, to na pewno sporo kibiców byłoby na meczach nawet bez udziału Polaków.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Streeter pisze: Dziwi mnie tylko wymienienie Gdańska i Sopotu, bo tam chyba nie ma dwóch hal spełniających wymogi mistrzostw?
Jest Arena i Olivia w której była LŚ
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: AsurBaniPal »

Ciekawi mnie jak będzie wyglądała sprawa z biletami. Siatkówka u nas popularna a to w końcu MŚ mamy znakomitą drużynę i cheć obejrzenia meczu na hali będzie ogromny. Jak więc myślicie czy bilety będą sprzedawane tradycyjnie kto pierwszy ten lepszy ( w takim wypadku myślę żę będą decydować godziny) . Czy może zrobią tak jak na Euro że będą one losowane(mało prawdopodobne ale..)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Na niepolskie mecze nie będzie problemu.
Wiele zależy od ceny.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Słyszałem, że MŚ w siatce będą organizawane tak jak w Japonii - listopad-grudzień.

To chyba nie jest zbyt dobry termin, zwłaszcza jak ma się w planach organizację stref kibica (tak zapowiada realista :D ).

Najlepszy moim zdaniem termin to wiosna lub lato (z wrześniem włącznie!) ale tu staje na drodze LŚ.
\
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: OlaMleko »

hugo pisze:Słyszałem, że MŚ w siatce będą organizawane tak jak w Japonii - listopad-grudzień.

To chyba nie jest zbyt dobry termin, zwłaszcza jak ma się w planach organizację stref kibica (tak zapowiada realista :D ).

Najlepszy moim zdaniem termin to wiosna lub lato (z wrześniem włącznie!) ale tu staje na drodze LŚ.
Wrzesień to doskonały moment, bo minie już dużo czasu od LŚ i nie trzeba będzie zaburzać sezonu ligowego. Poza tym, to bez sensu robić tak wspaniałą imprezę w najgorsze pogodowo miesiące (teoretycznie), można byłoby zrobić mnóstwo ulicznych fiest, gdyby organizacja przypadła na cieplejszy miesiąc.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

system rywalizacji, jaki będzie obowiązywał podczas polskiego mundialu 2014 w siatkówce.
Polski pomysł w dużej mierze oparty jest na systemie, który obowiązywał podczas mundialu w Japonii w 2006 roku. Nowinki są tylko dwie – pierwsza to losowanie grup przed drugą fazą turnieju, druga zwiększenie liczby meczów z 96 do 100 poprzez dodanie ćwierćfinałów. Będzie wyglądało to w następujący sposób: 24 zespoły zostaną podzielone na cztery grupy (Polacy zagrają we Wrocławiu), co oznacza, że każda drużyna rozegra w turnieju minimum po pięć spotkań. – To ukłon w stronę słabszych zespołów, które po pierwszej fazie odpadną z rywalizacji. We Włoszech rozgrywały tylko trzy mecze, u nas zostaną dłużej – tłumaczy Przedpełski. Do drugiej fazy awansują po cztery najlepsze ekipy z każdej grupy, ale zachowają bilans osiągnięty w meczach z zespołami, które pozostaną w turnieju. – To oznacza, że każde spotkanie będzie ważne.
http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,282.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Tak naprawdę jedyny system, który gwarantuje, że każde spotkanie będzie ważne to ten znany z piłkarskich MŚ czy ME. Po drugie meczów we Włoszech było 78 i zwiększenie o 22 to już sporo. Mecze klasyfikacyjne nikogo nie interesują, ale grać je trzeba, bo tak została obmyślona punktacja do rankingu FIVB.

Dla Meksyku, Czech czy Egiptu nie ma absolutnie większego znaczenia czy zagrają 3 czy 5 meczów na MŚ, które są raz na 4 lata. Wydaję mi się, że o wiele ważniejsze jest by zagwarantować tym drużynom częstsze mecze z lepszymi drużynami.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luck191 »

ale szczęście,turniej odbędzie się w dniach od 3 do 21 września,bo już się bałem,że będzie to grudzień
http://www.pzps.pl/Polskie-prezentacje-w-Anaheim.html
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: OlaMleko »

luck191 pisze:ale szczęście,turniej odbędzie się w dniach od 3 do 21 września,bo już się bałem,że będzie to grudzień
http://www.pzps.pl/Polskie-prezentacje-w-Anaheim.html
Cudownie!! Dla mnie to jeszcze będą wakacje, trzeba się będzie postarać o zdanie wszystkiego w pierwszej sesji :D
Doskonały termin, naprawdę. Ależ się będzie działo :)
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luck191 »

OlaMleko pisze:
luck191 pisze:ale szczęście,turniej odbędzie się w dniach od 3 do 21 września,bo już się bałem,że będzie to grudzień
http://www.pzps.pl/Polskie-prezentacje-w-Anaheim.html
Cudownie!! Dla mnie to jeszcze będą wakacje, trzeba się będzie postarać o zdanie wszystkiego w pierwszej sesji :D
Doskonały termin, naprawdę. Ależ się będzie działo :)
powiem ci,że mam podobną sytuację,trzeba będzie zdać wszystko w pierwszym terminie i będę mógł zobaczyć cały turniej,już się nie mogę doczekać
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: oliwia »

luck191 pisze:
OlaMleko pisze:
luck191 pisze:ale szczęście,turniej odbędzie się w dniach od 3 do 21 września,bo już się bałem,że będzie to grudzień
http://www.pzps.pl/Polskie-prezentacje-w-Anaheim.html
Cudownie!! Dla mnie to jeszcze będą wakacje, trzeba się będzie postarać o zdanie wszystkiego w pierwszej sesji :D
Doskonały termin, naprawdę. Ależ się będzie działo :)
powiem ci,że mam podobną sytuację,trzeba będzie zdać wszystko w pierwszym terminie i będę mógł zobaczyć cały turniej,już się nie mogę doczekać

Macie jakąś receptę na zdanie wszystkiego w pierwszym terminie? Bo ja próbuję, próbuję i nie wychodzi mieć całego września bez egzaminów, ta Liga Światowa w czerwcu nie sprzyja nauce :P

Abstrahując od naszych problemów zaliczeniowych, termin jest świetny ;)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

zaraz zaczną sie prezentacje
\
Edzia_13
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 21:24
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edzia_13 »

Czy wie ktoś może gdzie są formularze czy cokolwiek, aby się zgłosić na wolontariat do MŚ 2014? :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Osobiście nie polecam wolontariatu jeśli chcesz oglądać MŚ:D Wolontariusze mają masę roboty na takich imprezach, często poza widownią hali.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luck191 »

hugo pisze:Osobiście nie polecam wolontariatu jeśli chcesz oglądać MŚ:D Wolontariusze mają masę roboty na takich imprezach, często poza widownią hali.
masz racje hugo,fajne doświadczenie,można sobie wpisać w CV,ale mecz trudno będzie obejrzeć,jako wolontariusz będzie wiele innych zajęć,Edzia_13 może spróbuj w 2013r. podczas ME
Edzia_13
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 21:24
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edzia_13 »

Moja siostra była wolontariuszem na Euro, i wbiła się na wszystkie mecze, na widownię, tuz za sektorami VIP. ;)
poza tym praca w wolontariacie w imprezach sportowych jest mega, można spotkac sportowców na luzie :D
a w 2013 to niestety maturka pełną parą :D
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: volleyballmanager »

A mnie ciekawi ile milionow złotych straty poniesie PZPS na organizacji MŚ w Polsce? ;) Bo pewnie nie wiecie ale organizacja imprez siatkarskich w Polsce konczy sie strata dla federacji tak jak podczas LS w 2011 roku.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luck191 »

volleyballmanager pisze:A mnie ciekawi ile milionow złotych straty poniesie PZPS na organizacji MŚ w Polsce? ;) Bo pewnie nie wiecie ale organizacja imprez siatkarskich w Polsce konczy sie strata dla federacji tak jak podczas LS w 2011 roku.
na pewno nie więcej niż Włochów podczas MŚ w 2010,turniej będzie przeprowadzony na wysokim poziomie,koszta są wysokie,pieniądze na ten cel są,ale trudno powiedzieć ile zarobi federacja,jeśli Polsat ma prawa telewizyjne i marketingowe to tego turnieju,wpływy będą z biletów,gadżetów związanych z tą imprezą,z gastronomii na meczach,pieniądzy od sponsorów,na plusie nie wyjdą,ale warto jest zorganizować taki turniej
Edzia_13
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 21:24
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edzia_13 »

Ponawiam pytanie: Nie wiecie, gdzie można znaleźć formularze do wolontariatu na MŚ 2014 ? :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Edzia_13 pisze:Ponawiam pytanie: Nie wiecie, gdzie można znaleźć formularze do wolontariatu na MŚ 2014 ? :)
A nie możesz napisać do PZPS?
Mnie na emaile zwykle odpowiadają.
Zresztą to jeszcze za wcześnie, żeby tym się zajmowali.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edzia_13
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 21:24
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edzia_13 »

madlark pisze:
Edzia_13 pisze:Ponawiam pytanie: Nie wiecie, gdzie można znaleźć formularze do wolontariatu na MŚ 2014 ? :)
A nie możesz napisać do PZPS?
Mnie na emaile zwykle odpowiadają.
Zresztą to jeszcze za wcześnie, żeby tym się zajmowali.

Napisałam i czekam na odpowiedź. Dziękuję za radę :)
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luck191 »

http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... omosc.html
też jestem ciekaw jak to wyjdzie,test podczas przyszłorocznej LŚ,pokaże czy naprawdę warto robić otwarcie MŚ w 2014 na Stadionie Narodowym
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: OlaMleko »

luck191 pisze:http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... omosc.html
też jestem ciekaw jak to wyjdzie,test podczas przyszłorocznej LŚ,pokaże czy naprawdę warto robić otwarcie MŚ w 2014 na Stadionie Narodowym
Zupełnie nie rozumiem, jak ktokolwiek może to uważać za dobry pomysł. Przecież stadion jest zupełnie nieproporcjonalny do siatkarskiego boiska!Nie ma najmniejszego sensu wywalać pieniędzy na bilety, potem tłuc się do Warszawy i oglądać mecz na telebimie.
W moim odczuciu jest to test, który ma pokazać, ile kasy można wycisnąć z kibiców, jeśli się tylko ładnie o to poprosi.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luck191 »

na pewno kilu sekundowy skrót z tego meczu pojawił by się w wielu telewizjach świata,trzeba spróbować,a po drugie mecz mógłby się odbyć na pewnej części stadionu i dostawieniu trybun z jednej ze stron,tak jak to było w Kopenchadze na stadionie Parken i w Gelsenkirchen,kibiców na tym wydarzeniu by nie zabrakło
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luck191 »

Filmik z meczu Brazyli-ZSRR,na Maracanie w Rio,mecz oglądało 90tys.widzów
http://www.youtube.com/watch?v=fywEnhsu-b0
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Jak myślicie, co jest lepsze najlepsze:

a) system, który będzie obowiązywał na siatkarskich MŚ 2014
4 grupy po 6 drużyn (awans 4 najlepszych) - II faza grupowa z 2 grupami po 8 drużyn /awans 4 najlepszych z każdej grupy/ - 1/4, 1/2 i finały

b)system znany choćby z piłkarskich MŚ 1994
6 grup po cztery zespoły (wychodzą po dwie najlepsze z każdej grupy i 4 najlepsze z trzecich miejsc) - 1/8, 1/4/ 1/2 i finały


c)
system zastosowany w MŚ 2013 w piłce ręcznej oraz stosowany od wielu lat w MŚ w koszykówce
4 grupy po 6 teamów (awansują po 4 najlepsze z każdej grupy) - 1/8, 1/4, 1/2 i finałowe mecze


d) inna opcja
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”