Mistrzostwa Świata 2018

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Verdungo »

Tak to powinno wyglądać https://youtu.be/rzfB2ii5VRw?list=UUqaz ... cGw&t=1003. Szkoda, a trenerom medale jak to Drzyzga powiedział dorobią nasi w kraju :D
Szary Wilk
Posty: 7955
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze:
dyletant pisze:Nie będą mocniejsi niż są w ostatnich 2-3 latach, teraz ustabilizowali skład, rezerwy nie są tam kluczowe, więc będą jechali raczej na rutynie. Potem Anderson odejdzie i zacznie się zjazd, chyba że Patch się rozwinie albo wyciągną jeszcze kogoś z NCAA
Amerykanie zagrają w tym samym składzie w Tokio + może Speraw w końcu wymieni Russella. Tutaj największy progres mogą zrobić mentalnie, ale na papierze tylko Brazylia i moooże Rosja ma podobny potencjał w porównaniu do nas z Leonem.
t
No tak, ciekawe. Wymieni bardzo dobrego Russella na jakiegoś przeciętniaka, zwłaszcza, że Mat po nastepnych Igrzyskach bedzie juz jedna noga na reprezentacyjnej emeryturze. W dodatku Russell ma jeszcze tylko 25 lat.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

dyletant pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:
dyletant pisze:Nie będą mocniejsi niż są w ostatnich 2-3 latach, teraz ustabilizowali skład, rezerwy nie są tam kluczowe, więc będą jechali raczej na rutynie. Potem Anderson odejdzie i zacznie się zjazd, chyba że Patch się rozwinie albo wyciągną jeszcze kogoś z NCAA
Amerykanie zagrają w tym samym składzie w Tokio + może Speraw w końcu wymieni Russella. Tutaj największy progres mogą zrobić mentalnie, ale na papierze tylko Brazylia i moooże Rosja ma podobny potencjał w porównaniu do nas z Leonem.
Rosja chyba też już nie jest w stanie więcej wyciągnąć z tego składu, nawet jak młodzież trafi do Zenitów, trochę podobna sytuacja jak z Amerykanami. My i Brazylia powinniśmy dominować. Oczywiście mogą odpalić personalnie mocni Serbowie, ograni w serie A czy też Francja, która nie wiadomo jakby zagrała z coraz lepszym Ngapethem i Boyerem, gdyby weszła do 6.
Serbia z takim pachołkiem na rozegraniu nie ma szans na poważne granie, szanujmy się.

Swoją drogą to Bieniek jaki ogarnięty na bloku podczas całych mistrzostw, jak nigdy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Statystyki całego meczu http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018 ... 2a4783.jpg
WysokiPortorykanczyk pisze:Mam dosyć banalne skojarzenie, że po 2006 roku nikt by nie pomyślał, że Wlazły nie zdobędzie więcej żadnego medalu z reprezentacją - i w końcu zdobył złoto i MVP MŚ, i tak samo te ostatnie 5 lat Kurka po MVP LŚ w 2012 roku były dużym rozczarowaniem, i też w wieku 30 lat ukoronował swoją piękną karierę MVP MŚ podobnie jak Mariusz zamykając usta nam, krytykom. :D
Bartek tak jak Wlazły cztery lata temu tym turniejem na pewno coś nam wszystkim udowodnił, ale trzeba przyznać że pozycja startowa z której do niego startował była o tyle dużo gorsza od pozycji Szampona, że tego ostatniego z latach 2011-2013 wszyscy kibice chętnie widzieliby w kadrze, gdyby tylko Wlazły chciał w niej sam grać i niewielu kibiców miało wątpliwości, że Wlazły to wciąż atakujący światowego formatu. Natomiast po fatalnym sezonie w Turcji i niezbyt także udanym poprzednim sezonie reprezentacyjnym w przełamanie zmieniającego co rok pozycję na boisku Bartka, poza samym Heynenem, trzeba przyznać wierzyło niewielu. Widzieliśmy, że co prawda na treningach kadry Kurek wymiatał, ale rok temu De Giorgi zapewniał dokładnie nas o tym samym, a później nie miało to przełożenia na postawę Bartka podczas meczów o punkty. Dopiero na tym turnieju i to właściwie od tego pierwszego, trochę dziwnego meczu z Serbami nastąpiło jakieś psychiczne odblokowanie Kurka i zaczął on grać koncertowo. Kto wie, czy jakiś psycholog sportowy za jakiś czas nie zrobi na tym przypadku doktoratu. :D
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 22:56 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:Rosja chyba też już nie jest w stanie więcej wyciągnąć z tego składu, nawet jak młodzież trafi do Zenitów, trochę podobna sytuacja jak z Amerykanami. My i Brazylia powinniśmy dominować. Oczywiście mogą odpalić personalnie mocni Serbowie, ograni w serie A czy też Francja, która nie wiadomo jakby zagrała z coraz lepszym Ngapethem i Boyerem, gdyby weszła do 6.
Nie no, Rosja ma teoretycznie na każdej pozycji gracza światowej klasy (nawet ten Wolwicz jako drugi środkowy jest przecież świetny), tylko mają takiego a nie innego trenera. Jak tutaj Michajłow grał na 40% z poważnymi rywalami, a Kljuka i Wołkow byli zmieniani...
Szary Wilk pisze:No tak, ciekawe. Wymieni bardzo dobrego Russella na jakiegoś przeciętniaka, zwłaszcza, że Mat po nastepnych Igrzyskach bedzie juz jedna noga na reprezentacyjnej emeryturze. W dodatku Russell ma jeszcze tylko 25 lat.
Ja to przez ostatni rok oglądnąłem 5% liczby meczów którą oglądałem kiedyś, ale Russell mi przypomniał dlaczego po Rio twierdziłem, że Speraw powinien ogrywać Jaeschke. Oni potrzebują Kubiaka obok Sandera i Andersona, a nie Russella. Oby się pozbierał po tej kontuzji.

Bardzo fajny turniej z mojej perspektywy - złoto dla Polski i Douglas jako największa rewelacja, dzisiaj też jako jedyny nie zawiódł.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ciacho23 »

Na TVP wywiad z Kurskim... Ja pier..
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Maximus2 »

Wszystkie mecze reprezentacji w tvp przez najbliższe 3 lata. Jacek tak oznajmił
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 22:57 przez Maximus2, łącznie zmieniany 2 razy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aershis »

WysokiPortorykanczyk pisze:Ja to przez ostatni rok oglądnąłem 5% liczby meczów którą oglądałem kiedyś, ale Russell mi przypomniał dlaczego po Rio twierdziłem, że Speraw powinien ogrywać Jaeschke. Oni potrzebują Kubiaka obok Sandera i Andersona, a nie Russella. Oby się pozbierał po tej kontuzji.
A Defalco? ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aershis pisze:A Defalco? ;)
Trochę w niego zwątpiłem ale abstrahując od tego w kontekście Tokio i tak nie ma szans na szóstkę.

A, i Artura wypada pochwalić za dzisiaj. :D
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: timshel »

Jaka organizacja, taka ceremonia dekoracji.
Szary Wilk pisze:Powiedzcie mi, Defalco wypadł z powodu kontuzji, tak?
Pojawiły się takie przypuszczenia, ale osobiście wydaje mi się, iż powód mógł być jednak inny. Tym bardziej, że TJ przygotowuje się właśnie do nowego sezonu ze swoją drużyną uniwersytecką.
Learn to love the process.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

Kto nie skacze, ten makaron - hop, hop, hop!!! Kto nie skacze, ten makaron - hop, hop, hop!!! :D
No to kolejna zarwana noc :D Coś niesamowitego, kapitalna drużyna. Jesteśmy Mistrzami Świata!!! Czapki z głów, drużyna.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

To co wracamy do reklamy Monte? ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:To co wracamy do reklamy Monte? ;)
Pan Zarzycki tego nie przeżyje. ;)
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:
dyletant pisze:To co wracamy do reklamy Monte? ;)
Pan Zarzycki tego nie przeżyje. ;)
W sumie nie on jeden, ta reklama była beznadziejna :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7955
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Szary Wilk »

Ogólnie propo TVP to props dla nich (nie politykować!) bo najpierw wzięli się za boks i pokazuja konkretne walki, a teraz chca wrocic do puszczania siatkówki. I jedna i druga dyscypline Polsat wypuszcza z rak, a dochody były duże (tylko gale Borka teraz w Polsacie, światowy boks też w TVP) i teraz jeszcze kadra...Przecież przeciętny Polak wlaczy przyslowiowa jedynkę, nie koniecznie Polsat Sport.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Lynn »

Kurek 20/29 69% w ataku dziękuje dobranoc

Stocznia zrobiła interes życia kontraktując Kurka na ten sezon. Potencjalni sponsorzy już pewnie wydzwaniają do klubu :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Mnie bardzo ciekawi, co sam Heynen dziś powie o Kurku i jak wyjaśni eksplozję jego formy . Kilka dni temu na pytanie reporterki TVP o świetną dyspozycję Bartka i jej powody odpowiedział opryskliwie "a kto to jest Kurek? Ja mam w drużynie 14 zawodników". :)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: knightrider »

TVP wykupiło prawa do siatki jak sublicencje czy na wyłączność ?
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: slepy sedzia »

Jesień 2010 turniej młodzików w Olsztynie. W małej sali szkoły imienia Ziętary-Malewskiej , mecz o 3. miejsce. Grają AZS Olsztyn i MKS MDK Warszawa. AZS wygrywa 2-1 , ale chyba każdy set był na przewagi. W drużynie MDK na rozegraniu chudy, niewysoki blondynek, bardzo charakterny, zadziorny, widać że nie lubi przegrywać.
Rok później już strzelił w górę i przeszedł na przyjęcie.
Artur Szalpuk na 8 lat przed mistrzostwem świata.
:)
Gratulacje dla trenera Góry.
Wychował mistrza świata.
:D
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 23:28 przez slepy sedzia, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Ależ sympatyczny wywiad z Olkiem Śliwką był właśnie w "PS". Chłopak właśnie został mistrzem świata, a czuje niedosyt i uważa, że mógłby na tym turnieju indywidualnie grać dużo lepiej. Super postawa. :P :D
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: tomikon »

Wow.

Prawda jest taka że myliłem się we wszystkim, szczęśliwie w jednym się nie pomyliłem Vit to najlepszy kandydat na selekcjonera.
Kolejna sprawa to wow, czytałem opinie i zgadzałem się że USA na tym turnieju to drużyną nieosiągalna, poziom kosmicznej Brazylii przed laty, że Włosi z niesamowitymi gwiazdami siatkówki światowej po które kluby stoją w kolejce to jest medalista... kurde ale my gramy, luz, jakość, siła, psychika i to kim, rozbitymi siatkarzami z większymi czy mniejszymi problemami.
Kurek o którym nie jedno było napisane, Drzyzga który trafił na siatkarskie peryferia, Kubiak który gra w bardziej emerytalnej lidze, Szalpuk którego nikt na podium by nie widział... zrobić z tego taką drużynę, tak grającą...wow.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Szalpuk podał niektórych artystów, jakich mieli na swojej playliście

Da się to odusłyszeć?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7955
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Szary Wilk »

Walka na przyjęciu o miejsce w składzie zapowiada się interesujaco. To będzie trzeci sezon Kwolka i może też wystrzeli. Ogólnie co do Kwolka to mam jakieś nadzieje, że będzie z niego drugi Kubiak, ma jeszcze czas, O Kubiaku w wieku 21 lat nikt nie słyszał. Oby ciężko pracował i chwycił ten sam poziom. Jest Śliwka, no cóż, dużo o nim było powiedziane, ale oby sezon w Kędzierzynie był przełomowy i żeby z nieo był taki drugi Uros. No i dalej to liczę na rozwój Fornala i oby Szalpuk ciagle skakał do góry z forma, bo na razie jest w najlepszej w karierze. Może coś Bednorz we Włoszech pokaże? Janusz i Muzaj pod okiem Włocha też rozwina skrzydła, Kaczmarek przy Toniuttim coś pogra. +powrót Miki i Leon w kadrze.

Na IO 2020 musi być silna paka i nie ma innej opcji.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

Bardzo ciekawy wywiad z Gogolem.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ciacho23 »

Nie wiecie czy był Leon na meczu?
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Pele »

A tak przy okazji Dawid Konarski jest podwójnym Mistrzem Świata!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: ldz »

piękna sprawa, znów mamy złoto! Ale cały ten mecz miałam wrażenie, jakbym sparing oglądała. Kontrolowaliśmy go od początku do końca. Normalnie pamiętam jak dziś ten finał sprzed 4 lat, w strefie kibica, a dzisiaj to trochę jak na Memoriale Arka Gołasia (niczego tej imprezie nie ujmując ;) ).
Dekoracja kpina, jak można odwalić coś takiego? Na zasadzie "cześć, masz medal i spadaj do szatni, ciepła woda do 23:30 więc lepiej się pospiesz". Bez hymnu dla zwycięzców! Wstyd dla organizatorów!
Cieszę się, że Kuraś zdobył złoto. Należało mu się!
I uważam, że przedwczesny finał był wczoraj. Nie wiem jakim cudem Serbowie to wczoraj przerąbali. Słabiutka ta Brazylia!
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kibic_siatki »

Gratulacje dla chłopaków za kolejne MŚ! W zasadzie cały mecz pod kontrolą, tylko w końcówkach Brazylia potrafiła się zbliżyć na styk. Nagrody też dość sprawiedliwie rozdane: może tylko zamiana nagród Kurka i Kubiaka, bo jednak Kubi cały turniej grał dobrze, a Bartek końcówkę turnieju. Wytypowana 6 Heynena wytrzymała dziś ciśnienie. Co do naszej taktyki: zawężone pole przyjęcia Szalpuka, w statystykach tego nie widać ale wg mnie było to 10-15% boiska. Wytrzymał dzisiaj na boisku, choć w ataku był dopiero 3 opcją. Fabian tak jak wczoraj rozgrywał na 2 atakujących, dzięki czemu Szalpuk na początku meczu miał 100% w ataku i powinien dostawać więcej piłek od Kubiaka. Drzyzga fajnie na zagrywce, bloku, ale rozegranie przy dobrym przyjęciu takie sobie. Wczoraj było widać dużą różnicę miedzy jego poziomem, a Christensonem, szczególnie gdy musiał dobiegać i wystawiał dyszlem. Dobrze, że mecz trwał tylko 3 sety, bo w 4 Kurek pewnie by padł. ;) Środkowi pograli na zagrywce, w bloku już nie, ale to też było uzależnione od gry przeciwnika, który dużo grał na skrzydłach po prostej. Nasi rezerwowi: Łomacz w krótkich momentach pokazał ciekawe rozegrania, jednak na bloku nie ma warunków fizycznych. Konarski w odróżnieniu od dnia wczorajszego nie pograł sobie, bo Kurek wszystko kończył, a Brazylijczycy się zbliżali.
Dość łatwy mecz jak na finał... dla nas.
Trochę dziwię się, że Brazylia nie próbowała zdjąć Szalpuka z przyjęcia, tylko męczyła Kubiaka, który tylko raz się pomylił, a przyjmował b. dobrze. Fonteles trochę nam zrobił krzywdy na zagrywce, sam obciążony nią zagrał słabo w ataku. Ogólnie wszyscy skrzydłowi Brazylii byli mało przekonujący w ataku i zebrali dużo czap.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

ldz pisze:Słabiutka ta Brazylia!
Bo ja wiem, czy oni grali dzisiaj tak źle ? :) Bruno po meczu powiedział, że gdyby lepiej serwowali, to może udałoby się urwać nam pierwszego seta, ale wygrać tego meczu raczej nie byli w stanie, byliśmy za mocni. :)

W jaki sposób Heynen doprowadził cały zespół do takiego poziomu gry, to pozostanie jego słodką tajemnicą. :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

Na jaki galaktyczny poziom wszedł Kurek, to głowa mała! 2015 i 2016 się chowa.
Lynn pisze:Kurek 20/29 69% w ataku dziękuje dobranoc
Atak mistrzostw. Kurek Monster! http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... wazniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”