Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Witam! Sezon klubowy ruszył pełną parą dlatego dyskusję o strojach naszych ulubionych zespołów trzeba odłożyć na późniejszy okres natomiast ja chciałem przedstawić swoje pomysły dla drużyn narodowych biorących udział w Mistrzostwach Świata 2014 w Polsce. Mam nadzieję, że tak jak w przypadku analogicznych tematów dotyczących ubioru naszych drużyn klubowych uda się nawiązać równie ciekawą dyskusję :)
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

USA:

Obrazek
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Basil »

Jak zwykle ukłony! Pierwszy amerykański komplet szczególnie mi się podoba ze względu na wyważenie kolorów, które przypominają mi trochę trykoty koszykarskiego Dream Team'u z Igrzysk Olimpiskich 2012 w Londynie. Ten projekt zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż poprzednia prezentowana przez Ciebie wersja "amerykańska".
[edit]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: madlark »

Mnie te rękawki średnio pasują.
Chyba nie wszyscy zawodnicy chcieliby w nich grać.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Dzięki za miłe slowa! :) Rękawki są oczywiście opcjonalne, zrobiłem je aby nieco uatrakcyjnić modele a jak wiadomo w rzeczywistości jedni siatkarze z nimi grają inni nie :)
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Francja:

Obrazek
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: kalosz »

:o

rewelacja :o
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: sb.slav »

Pierwsza propozycja to hit. Druga za bardzo krwista, jak na mój gust :)

Off - topic: dopiero co zauważyłem(znaczy nie zwracałem uwagi do tej pory), że manekiny mają kończyny, a są zdekapitowane, i uświadomienie sobie tego faktu powiem wam - bardzo mnie rozbawiło :) To tak apropos rzeźniczych kolorów ostatniej koszulki.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: azsiak88 »

sb.slav pisze:Pierwsza propozycja to hit. Druga za bardzo krwista, jak na mój gust :)
Ale na boisku musi być "krew, pot i łzy" :D
Wyglądają okazale te koszulki.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Basil »

Francja to chyba najlepsza koszulka jaką zaprezentowałeś! Tak sobie myślę, PZPS przedłużył umowę z Adidasem, która była ważna do 2014 roku, może by im podesłać kilka propozycji?
[edit]
Brasil

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Brasil »

Bez Lincolna ten pierwszy projekt byłby przefajny - nie, że mam coś do Lincolna (tzn. mam, ale nie o to chodzi), tyle, że coś takiego ujrzeć na parkietach reprezentacyjnych, to trochę surrealistyczne jest. Bez tego - z klasą, świetne kolorystycznie, ciężko o lepsze.

Elżbieta Batory by sobie tę drugą koszulkę reprezentacji Francji zamówiła. :D Zarzut miałbym podobny jak powyżej, ale kolekcjonersko, pokazowo - a taka była pewnie intencja - naprawdę fajne wszystkie cztery trykoty.

Miło, że dalej Ci się chce. :P
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: lucass90 »

W ostatnim czasie w oko wpadła mi koszulka Adidasa, w której grają zawodnicy drużyny piłkarskiej Fulham FC. Bez żadnych fikuśnym dodatków, jednak urzekająca (przynajmniej mnie) w swojej prostocie. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby Adidas na zbliżający się sezon reprezentacyjny przygotował dla naszej kadry coś w podobnym stylu.

P.S.: Nie, nie jestem fanem bezrękawników. Są dobre dla kobiet.


Obrazek
AZS CZĘSTOCHOWA!
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Mi też się podoba, chociaż generalnie jestem fanem Nike bo uważam, że ich koszulki są znacznie lepiej skrojone od tych proponowanych przez Adidas to niektóre modele niemieckiego giganta robią naprawdę duże wrażenie. Bardzo podobały mi się nasze koszulki na IO w Londynie i nie mogę zrozumieć dlaczego nastąpił powrót do aktualnie używanych, których nie znoszę. @lucass90 - podobno PZPS przedłużył wygasającą umowę z Adidasem ale jeśli chodzi o oczekiwania nowej koszulki byłbym sceptyczny. Jesteśmy jedną z niewielu reprezentacji, która rokrocznie gra w tym samym, mocno już przestarzałym modelu dlatego nie zdziwię się jeśli nasi siatkarze ponownie wyjdą w tak samo ubrani :(

Bez Lincolna ten pierwszy projekt byłby przefajny - nie, że mam coś do Lincolna (tzn. mam, ale nie o to chodzi), tyle, że coś takiego ujrzeć na parkietach reprezentacyjnych, to trochę surrealistyczne jest. Bez tego - z klasą, świetne kolorystycznie, ciężko o lepsze.
Elżbieta Batory by sobie tę drugą koszulkę reprezentacji Francji zamówiła. :D Zarzut miałbym podobny jak powyżej, ale kolekcjonersko, pokazowo - a taka była pewnie intencja - naprawdę fajne wszystkie cztery trykoty.

Miło, że dalej Ci się chce. :P
Dzięki! :) Bardzo podobały mi się koszulki koszykarskiego dream team'u USA i myślę, że siatkarze w podobnych również wyglądaliby bardzo fajnie :)
Francja to chyba najlepsza koszulka jaką zaprezentowałeś!
Dzięki! :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Lineczka »

Wow, świetne projekty! Zwłaszcza pierwsza koszulka dla Francji - rewelacja! Już się nie mogę doczekać kolejnych projektów :)
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

tym razem Polska - starałem się zrobić coś w stylistyce preferowanej przez Adidasa bo jak wiadomo niemiecki gigant stawia na swoje tradycyjne wzory niechętnie podążając za zmieniającymi się trendami :)

EDIT: niestety wystąpił jakiś problem przy wrzucaniu dlatego postaram się to zrobić jeszcze raz jutro koło południa :(

EDIT 2: ok, naprawione
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, o 23:11 przez Designinho, łącznie zmieniany 1 raz.
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Obrazek
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Obrazek
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Obrazek
Brasil

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Brasil »

Dlaczego taka prosta czcionka przy numerze i nazwisku?

W naszym przypadku nie ma co kombinować, trzeba byłoby wrócić do stroju z Londynu, absolutnie genialne w swojej prostocie. Wbrew temu, co zrobił Asics dwa lata temu u Bułgarów i Włochów, to w roku olimpijskim zawsze są najlepsze stroje. 2008 i stroje Brazylii, 2004 i trykoty Włochów, w końcu Londyn i nasze - coś niepowtarzalnego.
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Londyn i nasze - coś niepowtarzalnego.
A wiadomo dlaczego ostatecznie reprezentacja już w nich nie występuje? Zdaje się, że kobiety miały epizod w strojach z tej lini podczas jednego z turniejów niestety potem tak samo jak mężczyźni wróciły do aktualnych :(
Dlaczego taka prosta czcionka przy numerze i nazwisku?
Lubię tą czcionkę, zresztą chciałem, żeby oddawała charakter koszulek od Adidasa a oni rzadko eksperymentują z czcionkami, z wielkich firm chyba tylko (?) Real Madryt miał na koszulkach designerską czcionkę ale mi osobiście (co nie znaczy oczywiście, że moje zdanie jest jedyne i nieomylne) się to rozwiązanie niezbyt podobało
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Odp: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Alfred Tennyson »

Wow! Pierwszorzędna robota! Nawet ten trzeci komplet jakoś nie straszy
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Mateusz1993 »

Powiem krótko, bardzo fajne stroje. Dużo lepsze od obecnych koszulek.
ZTG
Posty: 37
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 11:16
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: ZTG »

Mnie się trzeci komplet najbardziej podoba – jest najmniej inwazyjny dla oczu. Odcień czerwieni w stroju nr 2 jest dla mnie zbyt intensywny. Pewnie w nr 1 jest ten sam, ale tam nie dominuje i przez to nie wywiera takiego wrażenia. Może to być też kwestia laptopa, na którym przeglądam forum :-). A, i przychylam się do opinii, że czcionka mogłaby być inna. Skoro wzór stroju jest prosty, odrobina szaleństwa w kroju czcionki byłaby nawet wskazana. Zerknęłam też na wcześniejsze koszulki i ta „francuska”, która generalnie się podobała, mnie odrzuciła jako zbyt agresywna. Jak sobie wyobrażę iluś chłopa jak mi migają w takich po boisku… padaczka gotowa, światło stroboskopowe może się schować ;-). To nie jest rzecz jasna krytyka -- w końcu o gustach się nie dyskutuje. Jeden lubi klasykę, inny ekscentryczne projekty. Natomiast zacna jest ta koszulka adidasa, którą ktoś zapodał. I chyba kiedyś mignęła mi tutaj (lub gdzieś tutaj) zniewalająca prostotą koszulka Nike. To było coś.

PS. Co do manekina -- głowo wróć!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: lucass90 »

Gdyby w naszej reprezentacji grali sami Mariusze Pudzianowscy i Harkorowe Koksy, to faktycznie te koszulki wyglądałyby na nich fajnie, ale ja jednak jestem zwolennikiem bardziej luźnego kroju...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Basil »

Koszulki obcisłe można lubić bądź nie jednak w jakiś sposób są one znakiem rozpoznawczym naszej dyscypliny. Moim zdaniem choć tak jak napisał @lucass90 wszystko zależy od prezencji danego zawodnika, obcisła koszulka z lycry stanowi pewną tożsamość siatkówki. Po raz pierwszy taki krój widziałem oczywiście na włoskich parkietach - jest to dla mnie symboliczne dziedzictwo bo to właśnie Włosi wykreowali siatkówkę do jej obecnego kształtu a Serie A była poza Ligą Światową najlepiej pokazanymi światu rozgrywkami w wydawałoby się dyscyplinie o świetlicowym zasięgu. Również Adidas zaprojektował specjalną linię strojów dla naszej reprezentacji, którą zaprezentowaliśmy w Londynie - stroje, które urzekały prostotą były przylegające do ciała a ja siedząc przed telewizorem po raz pierwszy za kadencji tego producenta poczułem, że dostaliśmy produkt pomyślany o siatkówce a nie coś "pomiędzy" żywcem przeniesione z boisk piłkarskich - i piszę to niezależnie od mojego gustu.

PS. Stroje bardzo fajne a odcień w trzecim zdecydowanie bardziej mi się podoba od aktualnie używanego błękitu :)
[edit]
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Designinho »

Wow! Pierwszorzędna robota! Nawet ten trzeci komplet jakoś nie straszy
Dzięki!
Powiem krótko, bardzo fajne stroje. Dużo lepsze od obecnych koszulek.
Dzięki! Nie jestem jednak ich stuprocentowym autorem, ponieważ element design'u należy do Adidasa i jest stosowany w szytych przez niego koszulkach a ja jedynie chciałem pokazać jakby to wyglądało gdyby Adidas wykorzystał, któryś ze swoich wzorów na koszulce o "londyńskim" kroju dla naszych siatkarzy :)
Mnie się trzeci komplet najbardziej podoba – jest najmniej inwazyjny dla oczu. Odcień czerwieni w stroju nr 2 jest dla mnie zbyt intensywny. Pewnie w nr 1 jest ten sam, ale tam nie dominuje i przez to nie wywiera takiego wrażenia.
Witaj! Odcień czerwieni jest zaczerpnięty z tego obowiązującego w polskich barwach (jest on konstytucyjnie określony), szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda pod względem formalnym dlatego nie chciałem z tym kombinować i poszedłem trochę na łatwiznę :) Nie wiem również jak wygląda kwestia odcieni koloru niebieskiego na trzecim komplecie jednak mi osobiście zdecydowanie bardziej podobał się ten za kadencji firmy odzieżowej Asics więc postanowiłem go tutaj wykorzystać :)
zniewalająca prostotą koszulka Nike.
Jak dla mnie Nike jest dla mnie zdecydowanie designersko najlepszy! Niestety amerykański potentat nie ma chyba własnej linii dla siatkówki i np. zespół Paris Volley, który ostatni raz widziałem przy okazji meczy z Resovią grał w strojach spotykanych raczej na piłkarskich boiskach.
Gdyby w naszej reprezentacji grali sami Mariusze Pudzianowscy i Harkorowe Koksy, to faktycznie te koszulki wyglądałyby na nich fajnie, ale ja jednak jestem zwolennikiem bardziej luźnego kroju...
A co sądzisz o koszulkach bez rękawków Adidasa, w których grają obecnie Kubańczycy? Wcześniej napisałeś, że tego typu koszulek nie lubisz na siatkarzach ale Kubańczycy w przeciwieństwie do Brazylijczyków czy Amerykanów mają koszulki bez rękawków trochę na wzór koszykarski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: lucass90 »

Designinho pisze:A co sądzisz o koszulkach bez rękawków Adidasa, w których grają obecnie Kubańczycy? Wcześniej napisałeś, że tego typu koszulek nie lubisz na siatkarzach ale Kubańczycy w przeciwieństwie do Brazylijczyków czy Amerykanów mają koszulki bez rękawków trochę na wzór koszykarski...
A no właśnie, takie koszulki już prędzej, jednak powtarzam - najbardziej podobają mi się koszulki dopasowane (nie obcisłe!) z rękawkami. Po prostu tylko takie trafiają w mój gust :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Lineczka »

Niezła robota. Nie powaliły mnie te projekty naszych strojów na kolana, ale są zdecydowanie lepsze od zeszłorocznych.
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: Edyta »

Patrząc na wzory Designinho można tylko westchnąć, widząc ten koszmarek, który zafundował nam Adidas. :|

Francuzi też mają nowe stroje
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 0678_n.jpg
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 5546_n.jpg

Dużo brzydsze niż poprzednie. Errea też się nie popisała. Wczoraj w sparingu z Brazylijczykami grali w wersji całej na czerwono, nie było wiele lepiej.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - stroje drużyn naronowych

Post autor: StanLee »

Włosi też mają inne niż na PWM na przykład, ale tam to niewiele to zmienia:

Obrazek

Za to Brazylijczycy chyba te same z tego co widziałem cały czas od 5 lat...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”