Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pewniak »

Kicu pisze:
pewniak pisze:
Wojtek pisze:Na stronie Sport.pl redaktorzy tegoż serwisu próbują w nagłówku artykułu przekonać, że Belgia nie straciła jeszcze szans na awans :D :D :D
3-0 dla USA i Belgowie wchodzą :)
Nie wchodzą! Liczy się najpierw ilość wygranych meczów. Włosi mają 2 wygrane mecze, a Belgia 1. Nic się tu już nie zmieni. Co najwyżej Portoryko może wyeliminować Włochów jeśli wygrają mecz, ale Belgia już nie awansuje.
Fakt!
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Edyta »

Patrząc na żywo na zachowanie Francuzów, zaczęłam mieć jednak wątpliwości, czy chcą to wygrać. Śmiechy i luz, czy wygrywali czy przegrywali. Żadnej mobilizacji i złości nawet przed tie breakiem. Może faktycznie próbowali trafić w wynik 2:3, ale się nie dało, bo Belgia jest dość daremna na tym turnieju. A może to po prostu tylko rozprężenie, może im wystarczyło, że wygrali grupę.

Francja wygrywa grupę śmierci, Rouzier (najpewniej) najlepszym punktującym fazy grupowej i chyba najlepszym zawodnikiem tej fazy (było kilka innych wyróżniających się nazwisk, ale nie na tle tak wymagających ekip). Ciekawe, czy ktoś obstawił taki rozwój wypadków :)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: sb.slav »

Cieszy mnie dobra gra Rouziera. Broniłem tego zawodnika, jak jeszcze w Zaksie po nim jechali i teraz pokazuje, że jest topowym atakujacym, bliziutko za Zajcewem, Atanasijewiczem i paroma Rosjanami.

Szkoda, że Reska go nie brała pod uwagę kompletując swój zespół na ten sezon.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bakek »

Dostał w mały palec prawej dłoni piłką odbijającą się od parkietu. Ból na twarzy, szybka pomoc sztabu i na koniec meczu szedł cieszyć się razem z całym zespołem. Nie znam się na medycynie, ale myślę, że nie aż taka poważna ta kontuzja.
Kompletnie nic poważnego raczej. Ja po takim czymś dograłem mecz do końca nie wiedząc, że miałem jak się później okazało złamany palec. Przy dobrej owijce może nawet zagrać kolejny mecz. Jeśli nic nieprzewidzianego się nie stało to co najwyżej ma złamaną część paliczka (w stawie) lub zwichnięcie.
Cieszy mnie dobra gra Rouziera. Broniłem tego zawodnika, jak jeszcze w Zaksie po nim jechali i teraz pokazuje, że jest topowym atakujacym, bliziutko za Zajcewem, Atanasijewiczem i paroma Rosjanami.
Yyyy, serio?

Po pierwsze, jeśli mówimy o topowych zawodnikach to zapomniałeś o Andersonie czy Grozerze.

Po drugie to zawodnik bardzo chimeryczny. Potrafi zagrać doskonale kilka razy pod rząd, by potem parę razy się pomylić.

Po trzecie, w tym meczu raczej nie dał się poznać z aż tak dobrej strony.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Noworoczny »

bakek pisze:Ja po takim czymś dograłem mecz do końca nie wiedząc, że miałem jak się później okazało złamany palec.
Widziałem, jak na plaży grali w kółeczko, że niektórzy mieli technikę odbijania sposobem górnym tylko trzema palcami u każdej dłoni, więc spokojnie będzie mógł dogrywać na kontrze.
bakek pisze:Po drugie to zawodnik bardzo chimeryczny. Potrafi zagrać doskonale kilka razy pod rząd, by potem parę razy się pomylić.
Kiedyś w jakimś wywiadzie powiedział "Moja gra to mocno i wysoko" i to było piękne. Piłka na czwartym piątym metrze, potrójny blok a on wybijał po paluchach w trybuny. Czasem oczywiście uderzy się 2 cm za wysoko.
Niestety, potem Castellani nauczył go technicznej gry i już pojawiły się kiwki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Edyta »

1. Po drugie to zawodnik bardzo chimeryczny. Potrafi zagrać doskonale kilka razy pod rząd, by potem parę razy się pomylić.

2. Po trzecie, w tym meczu raczej nie dał się poznać z aż tak dobrej strony.
1. To tak jak większość zawodników na świecie.
2. Mowa była o całości fazy grupowej. W tym meczu nikt z Francuzów nie pokazał niczego specjalnego, bo grali bez stawki i raczej treningowo. Co nie przeszkodziło Rouzierowi być najlepszym punktującym zespołu, podobnie jak w 4 poprzednich spotkaniach.

Uzupełniając wątek Francuzów, a sądzę, że zasługują na chwilę uwagi po, co by nie mówić, wyczynie w postaci wygrania tej grupy - myślę że w tej chwili procentuje fakt, iż Ligę Światową cisnęli ośmioma zawodnikami. Mają dzięki temu świetnie wypracowane schematy i organizację gry. Wystarczyło trafić z formą fizyczną, no i oczywiście mieć w szeregach klasowych wykonawców, żeby efekt był pozytywny. Jednak takie granie jednym składem całego sezonu niesie niebezpieczeństwo, że w drugiej fazie turnieju mogą spuchnąć. Sama jestem ciekawa na ile im starczy pary.
Oby Jeni nic nie było (notabene z kolei on został best digger, co chyba nikogo nie zdziwiło).
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

Zator dobrze broni :o :o :o
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: azsiak88 »

Wszystko ok tylko ta kontra i ogólnie gra Zagumny-Wlazły :x
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Bo Wlazly zwyczajnie nie czuje piłek od Gumy ile razy już była taka sytuacja
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PH3N-x »

Bardzo lubię Ignaczaka, ale trzeba przyznać, że Zatorski jest po prostu lepszy.
Wlazły słabo w ataku ale nadrabia zagrywką. Póki na lewym kończą to można tak grać.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: weary_skier »

"Filardi i Closter kryją 2/3 boiska a Conte schowany"
Oj Wojtek, Wojtek...
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 283
Rejestracja: 12 mar 2010, o 21:02
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Aimar »

Jest fajnie, przyjęcie, blok, obrona, atak z lewego, środek. Jedyny problem, ale za to bardzo duży to brak prawego. Wlazły jest kapitalny na zagrywce, dobry w obronie, ale nie radzi sobie w ataku. Czyli najważniejszym elemencie na tej pozycji. Prawdziwy problem zacznie sie jak przyjdzie grać z Włochami czy Francja na wysokiej piłce, a takiego zawodnika u nas nie ma. Konarski bedzie miał ciężkie zadanie do wykonania. Szkoda ze nie mamy takiego Kurka przygotowanego do gry na prawym czy Bocka w formie. Od Bartmana wole Konarskiego.
Hala Madrid!
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Wlazly z drugiej linii nie wykonał żadnego ataku w tempie. Wisi w powietrzu ciągle
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

,,Piotruś, lej!!!'' :] :] :]
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: azsiak88 »

Chciałbym się mylić, ale z mocniejszym przeciwnikiem bez prawego skrzydła na kontrze nie mamy szans. Cała nadzieja w Konarskim, bo w Wlazłego już nie wierzę.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: luk_m5 »

Ale widać ile my traciliśmy na zagrywce w poprzednich latach bez Wlazłego. Dziś dzięki zagrywkom Mariusza gramy cały czas z bezpieczną przewagą.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Taka ciekawostka że Wlazly kończy nie wygodne z drugiej linii a te niby Rozegrane nie
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: weary_skier »

Wojtek pisze:,,Piotruś, lej!!!'' :] :] :]
Jeszcze mógłby muskuł pokazać. Ja się boję co Drzyzga będzie wygadywał w kluczowych meczach.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Koso »

A mnie się wydaje, że z Drzyzgą, Mario wyglądałby lepiej. Guma już takich ekspresów nie gra.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bakek »

Gramy tak, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Ogrywamy gładko Argentynę, a rezerwy w grze są ogromne. Wlazły gra strasznie dziwnie. Chyba więcej punktów z zagrywki zdobył niż w ataku :) Sporo błędów w obronie, choć i tak dość dużo podbiliśmy.

Ja bym stawiał jednak na Wlazłego. Dlaczego? Bo z nim w dobrej dyspozycji jest szansa na wygranie czegoś, a z Konarskim niebardzo. Jak Wlazłemu nie będzie szło to Konarski jest zawsze w odwodzie.

Czasu zostało mało, ale jeszcze parę tych pojedynków będzie i jest szansa, że zagra jeszcze przyzwoicie.
Jeszcze mógłby muskuł pokazać. Ja się boję co Drzyzga będzie wygadywał w kluczowych meczach.
Chyba każdemu cisnęło się to na usta. Nie było to może najbardziej literackie wyrażenie swoich myśli, ale nie widzę w tym nic niestosownego.
Manolo
Posty: 34
Rejestracja: 21 mar 2009, o 23:52
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Manolo »

Panowie od kiedy De cecco jest taki "ulany" ?

Przyznam ze dawno go nie widziałem a golym widac widac ze ma 7-8 kilo za duzo.
Tsiar
Posty: 140
Rejestracja: 12 maja 2012, o 18:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Tsiar »

Dzyzga: "kilkaset takich akcji Pawła widzieliśmy i on może przegrał promil". Jako że promil to jedna tysiączna, to liczba przegranych przez Zagumnego akcji jest między 0 a 1.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PH3N-x »

Koso pisze:A mnie się wydaje, że z Drzyzgą, Mario wyglądałby lepiej. Guma już takich ekspresów nie gra.
Tyle, że Mika i Winiar chyba lepiej grają przy Zagumnym.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pewniak »

Ależ Antiga ma "banię" - aż się prosi zmienic Wlazłego, ale nikt mu nie da tyle na zagrywce co on.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Lucian
Posty: 91
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lucian »

Zator co dzisiaj w obronie gra :)
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: luk_m5 »

Dziś Zatorski imponuje w obronie
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: sb.slav »

Czyli było dotkniecie piłki przez Nowakowskiego przy ataku Conte, i potem, zanim piłka dotknęła parkietu, dotknięcie siatki przez Conte. Komu punkt?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

No i zgodnie z planem.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PH3N-x »

sb.slav pisze:Czyli było dotkniecie piłki przez Nowakowskiego przy ataku Conte, i potem, zanim piłka dotknęła parkietu, dotknięcie siatki przez Conte. Komu punkt?
Nam. Akcja cały czas trwała (piłka nie dotknęła parkietu), a Conte popełnił błąd.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bakek »

Wlazły dzisiaj będzie miał bardzo słabe staty.

Dziwna gra. Mówi się, że zagrywka pokazuje w jakiej się jest formie. Nastukał parę asów, kilka razy zmusił do przebicia, niedokładnego przyjęcia, czyli świetnie w tym elemencie.

Tymczasem w ataku słabieńko. O dziwo kończył te trudniejsze piłki.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”