Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

bakek pisze:Wlazły dzisiaj będzie miał bardzo słabe staty.

Dziwna gra. Mówi się, że zagrywka pokazuje w jakiej się jest formie. Nastukał parę asów, kilka razy zmusił do przebicia, niedokładnego przyjęcia, czyli świetnie w tym elemencie.

Tymczasem w ataku słabieńko. O dziwo kończył te trudniejsze piłki.
16pkt 48% w ataku. 4 asy, 2 bloki. Jak ma mieć takie słabe co mecz to biorę w ciemno ;)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Kicu »

Joker pisze:16pkt 48% w ataku. 4 asy, 2 bloki. Jak ma mieć takie słabe co mecz to biorę w ciemno ;)
Faktycznie w statystykach wygląda to nieźle. Wizualnie wyglądało dużo gorzej. Spodziewałem się około 30% skuteczności. No ale dodać też trzeba, że pomimo skończenia 10 ataków na 21 prób, dodatkowo 3 razy popełnił błąd i 2 razy został zablokowany.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: luk_m5 »

No właśnie to są statystyki, niby wizualnie wyglądało że piach, a tu całkiem przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Ja to jestem zdziwiony że dostał takie 4 trudne raz od Miki, od Winiara dolnym i jeszcze jakieś były 2 sytuacje i albo uderzył fajnie mocno albo splasowal nie tak jak zawsze bez sensu tylko do linii.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bakek »

16pkt 48% w ataku
Wyglądało to dużo gorzej. Sądziłem, że będzie w okolicach 35-40%. W każdym razie rezerwy są tutaj jeszcze ogromne, bo wiemy jak potrafi zagrać i na tle jakiego przeciwnika grał.

Trzeba liczyć na to, że się jeszcze wstrzeli jeśli chcemy myśleć o medalu.
2 razy został zablokowany.


Mnóstwo razy był blokowany, ale była asekuracja.
No właśnie to są statystyki, niby wizualnie wyglądało że piach, a tu całkiem przyzwoicie.
Skuteczność ataku to tylko jedna ze statystyk.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: maciek77 »

teraz USA wygrywa z Włochami 3:2 i będzie cudowanie :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

Od kiedy 24% efektywności z Argentyną to nieźle?
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bakek »

Od kiedy 24% efektywności z Argentyną to nieźle?
O proszę. Tu z kolei nie sądziłem, że będzie tak słabo, bo skuteczność wydała mi się wyższa niż sądziłem. Ta statystyka mówi już więcej o grze w ataku Wlazłego dzisiaj.

Liczę, że nastąpi przełamanie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

Uriarte jest bez formy i stoczył się do poziomu LŚ 2010, Conte gra jak gra, kontuzja, regres sportowy - nie ma to jak zredukować oczekiwania wobec danej reprezentacji do minimum, a i tak się rozczarować. Martinez, Lazo, Lima, będzie trzeba kolejne sześć lat poczekać.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: hardy »

nie wiem czy już było:

Polska 9
Francja 7
Serbia 6
Iran 5
Argentyna 3
Włochy 2*
USA 1*
Australia 0

* mecz o 20:15
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Basil »

Obaj rozgrywający jakkolwiek są świetnymi zawodnikami to jednak w reprezentacji odgrywają taką chałturę, że głowa boli. Czekam aż Finoli któregoś z nich wygryzie i tak, zgadzam się - w tej reprezentacji jest totalna rozpierducha :(
[edit]
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: leeon »

StanLee pisze:Od kiedy 24% efektywności z Argentyną to nieźle?
Ten kij ma dwa końce. Ile zagrywek Mariusza dawało nam szansę na kontrę. To prawda jest średnio. Jest chyba światełko w tunelu. Regularna zagrywka u Wlazłego oznacza często że czuje się coraz lepiej. Dla Niego byłoby chyba lepiej dostać świecę pozwalającą na złapanie zasięgu niż ciągłe przyspieszone piłki.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: qtp »

Duży problem jest z drugim środkowym, Kłos w bloku jest żenujący, Wrona wczoraj poniżej przyzwoitości, czas wrócić do Możdżonka?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: niepoinformowany »

leeon pisze:
StanLee pisze:Od kiedy 24% efektywności z Argentyną to nieźle?
Ten kij ma dwa końce. Ile zagrywek Mariusza dawało nam szansę na kontrę. To prawda jest średnio. Jest chyba światełko w tunelu. Regularna zagrywka u Wlazłego oznacza często że czuje się coraz lepiej. Dla Niego byłoby chyba lepiej dostać świecę pozwalającą na złapanie zasięgu niż ciągłe przyspieszone piłki.
Gdyby nie zagrywka to w porównaniu do atakujących drużyn z którymi zagramy to by wyglądało katastrofalnie. Tak jest tylko źle, z nadzieją na poprawę. A będzie to raczej bardzo ważne, bo Mika chyba troszkę puchnie. Zresztą liczyć na jego 82% jak w sparingach chyba nie ma sensu. Bez prawego za bardzo upraszcza się nasza gra, szczególnie gdy nie ma perfekcyjnego przyjęcia to w ciemno można iść do lewego a Wlazłego zostawiać na pojedynczym.

Strasznie nie rozumieją się z Zagumnym. Ale jednak nawet dobre piłki wyrzuca w aut/blok
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

De Cecco w kadrze nie zawodzi, rok temu prawie wygral mecz Argentyny z Bułgarią w Mar, wystarczyłoby, żeby Romanutti kończył ataki na czystej siatce. Velasco na złego konia postawił, i tyle. Ja nie jestem obiektywny, ale uważałem że De Cecco to lepszy sypacz, ale Uriarte lepiej pasuje do gry Argentyny, kończy się tak, że Uriarte gra dno, a Velasco predzej odejdzie niż zmieni koncepcje.

Przewaga latynoskich sypaczow nad europejskimi to wystawa z pola, ale Finoli w tym jest dramatyczny, lapalem się za głowę jak oglądałem jego poczynania w Untref w drugiej części sezonu. No nic, Belgia to dobre miejsce dla rozgrywających, ale on zawodzi gdzie się nie pojawi.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Basil »

Moim zdaniem De Cecco był kiedyś najlepiej rozgrywającym zawodnikiem na świecie a teraz jak dostaje sporadycznie szanse w reprezentacji to gra jednak sporo niedokładności, zdarzają mu się złe wybory czyli coś co kiedyś było w jego przypadku nie do pomyślenia. Nie twierdzę nawet, że to kwestia dodatkowych kilogramów bo w sumie w klubie gra znakomicie - może frustracja, może mu aż tak nie zależy, może zorientował się, że na sukcesy w reprezentacyjnej siatkówce ma coraz bardziej nikłe szanse? Generalnie obaj lepiej wyglądają w klubach może to też kwestia złudzenia bo co tu dużo mówić tam mają z kim grać a w reprezentacji bywa z tym różnie. W ogóle zastanawia mnie jakim cudem drużyna, która kiedyś typowana była na czarnego konia, mająca znakomite zaplecze szkoleniowe i świetne wyniki reprezentacji juniorskich nie potrafiła tego przekuć w trwały postęp a zamiast tego z roku na rok gra chyba coraz gorzej. Nie wiem czy obecnie ktokolwiek się ich obawia a przecież kiedyś potrafili postawić twarde warunki do gry :/
[edit]
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bytrek »

Bla, bla, bla, ale ile razy Urirarte czy DeCeco wyczyścili siatkę kolega? Tacy, niby wielcy, i że tylko nie maja wykonawców. A co oni takiego dają tej kadrze?
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Kuba_JW »

niepoinformowany pisze: Gdyby nie zagrywka to w porównaniu do atakujących drużyn z którymi zagramy to by wyglądało katastrofalnie. Tak jest tylko źle, z nadzieją na poprawę. A będzie to raczej bardzo ważne, bo Mika chyba troszkę puchnie. Zresztą liczyć na jego 82% jak w sparingach chyba nie ma sensu.
Mika tak jak przypuszczam nie da rady i wejdzie wypoczety Kubiak co bedzie akurat idealnym rozwiazaniem.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Loszek »

Piękny 1 set w meczu Bułgaria-Rosja. W końcu mecz w którym ktoś kopie zagrywką. Powrócił stary dobry Sokolov jak narazie. Josifow kontuzja w 1 secie i za niego gra Milushev. A jak tam w innych meczach?
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: rocky »

Wlazły już po prostu nie łapie na takim zasięgu jak kiedyś. Oczekuje od rozgrywających bardzo szybkich piłek wrzuconych ekstremalnie w taśmę ale potem praktycznie zawsze zahacza o blok.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PvK »

Loszek pisze:Piękny 1 set w meczu Bułgaria-Rosja. W końcu mecz w którym ktoś kopie zagrywką. Powrócił stary dobry Sokolov jak narazie. Josifow kontuzja w 1 secie i za niego gra Milushev. A jak tam w innych meczach?
USA z lotmanen leja makaronow
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lynn »

wparwdzie nie oglądam meczu Włochów tylko Bul-Rus, ale po wyniku widze, że jedank makaroniarze są bardzo słabi
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: leeon »

Kiedyś Wlazły miał zapisane 365. Ile jest teraz? Pewnie mniej, ale jak się patrzy na jego grę to nie zasięg wydaje się problemem. Powiem krótko - niektóre jego ataki wydają się niedbałe.
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2014, o 20:07 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Loszek »

PvK pisze:
Loszek pisze:Piękny 1 set w meczu Bułgaria-Rosja. W końcu mecz w którym ktoś kopie zagrywką. Powrócił stary dobry Sokolov jak narazie. Josifow kontuzja w 1 secie i za niego gra Milushev. A jak tam w innych meczach?
USA z lotmanen leja makaronow
A jak tam Lotman gra? Coś lepiej niż ostatnio?
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lynn »

Miłuszew jak wszedł na nieswoją pozycje tak już 4 asy zaserwował
a Brazylijczycy też niebardzo sobie radzą
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2014, o 20:11 przez Lynn, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

Regres, tak jak u Conte, w przypadku De Cecco jest oczywisty, ale to dalej ścisły światowy top. Uriarte na razie to polka Williama np.

Amerykanie, czyżby, w końcu, po czterech meczach, na swoim poziomie...? Nie wierzę....
Lucian
Posty: 91
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lucian »

Kubańczycy też leją Brazylie ;)
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PvK »

Loszek pisze:
PvK pisze:
Loszek pisze:Piękny 1 set w meczu Bułgaria-Rosja. W końcu mecz w którym ktoś kopie zagrywką. Powrócił stary dobry Sokolov jak narazie. Josifow kontuzja w 1 secie i za niego gra Milushev. A jak tam w innych meczach?
USA z lotmanen leja makaronow
A jak tam Lotman gra? Coś lepiej niż ostatnio?
Bardzo przyzwoicie. Swoje przyjmuje.
lukaszsss
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:49

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: lukaszsss »

Panowie mam pytanie...Jezeli jakas druzyna zajmie 2 miejsce w grupie, ale po odjeciu pkt zdobytych z zespolami ktore odpadly ma najwiecej pkt...wtedy ta druzyna gra jako B1 czy B2. Bo ja wlasnie mam bilety na B1vsC1.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PH3N-x »

No to po Włochach.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”