Typer MŚ 2018

Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Witam,

zapraszam do zabawy w obstawianie wyników nadchodzących Mistrzostw Świata. Spotkań jest dużo ztem będzie dużo zabawy. Wszsytko dla ułatwienia będę prowadził poprzez napisaną przez siebię aplikację. Aby tu nie spamować :) jakby ktoś się chciał coś więcej o niej dowiedzieć to zapraszam. Bardzo mile widziany jest też jakiś feedback odnośnie samej aplikacji ale to już przez aplikację lub w prywatnych wiadomościach.

Ważne info dla jasności. Mimo, że to będzie może kiedyś aplikacja komercyjna to udział w tej zabawie jest oczywiście BEZPŁATNY

Krótkie zasady (bo najważniejsza jest dobra zabawa):
1. Obstawiamy mecze MŚ + ewentualnie jakieś inne zdarzenia związane z MŚ
2. Przy każdym meczu podany jest czas jego rozpoczęcia oraz czas do którego można typować wynik meczu / wydarzenia - prawie zawsze są one identyczne.
3. W standardowym meczu typujemy dokładny wynik, gdzie dostaje się 4 punkty za dokładne trafienie wyniku lub 2 za poprawne wytypowanie zwycięzcy
4. W przypadku innych wydarzeń punktacja podana będzie przy wydarzeniu
5. Nagród nie przewidziano, chyba że ktoś chciałby coś zasponsorować
6. Zapisać można się poprzez poniższy link

https://app.betfolks.com/join-contest/G ... zl0Kl6SYvE

INFO 1: Zachęcam do podawania w tym wątku swoich propozycji zdarzeń specjalnych np. coś w stylu kto zdobędzie więcej punktów w fazie grupowej Kurek czy Zajcew? Mogę to dodać dla urozmaicenia zabawy.
INFO 2: Pytanie do organizatorów podobnych typerów - czy coś zasaday/regulamin powinny jeszcze zawierać?
INFO 3: Nie wysyła, żadnego spamu z aplikacji. Jednakże zachęcam do zaznaczenia opcji wysyłania notyfikacji nt. konkursów w których się uczestniczy. Wtedy nieczęściej niż raz dziennie zostanie wysłany mail, gdy dodane zsotanie jakieś wydarzenie do typowania lub zostaną naliczone jakieś punkty za zakończone wydarzenie.

//STRATA TREŚĆ
czy wśród forumowiczów jest chęć aby dla umilenia nadchodzacych MŚ i jeszcze lepszej zabawy zorganizować typera? Czy ktoś może coś takiego organizuje? Dużo meczów jest do typowania także sporo zabawy.

Pytam dlatego, że mógłbym zorganizować takiego typera jeżeli inni chętni się nie pojawią :D Może ktoś jest kto się tym zajmuje to nie będę się pchał przed szereg. Jakby jednak była chęć do udziału i brak chętnych do organizacji to mogę przez swoją aplikację zorganizować takiego typera.

Co myślicie?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2018, o 08:45 przez Morfi, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: dyletant »

No pewnie, jak masz czas i chęć się tym zająć to chętnie przyłączę się do zabawy
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Noworoczny »

Ja też postaram się zagrać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Może odzew nie był za duży. Dwie wiadomości tu, kilka prywatnych, ale dodałem typera i zapraszam do udziału oraz dodawania swoich propozycji zdarzeń.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Na ten moment mamy 5 uczestników także nie za wiele ;)

Wraz z rozpoczęciem MŚ pojawi się jeszcze możliwość porównywania swoich wyników z innymi uczestnikami także myślę, że może być całkiem interesujące.
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Pendriu »

Hej możecie powiedzieć mi, gdzie jest ten typer? zarejestrowałem się na stronie z linka i niestety nie mogę się w tym odnaleźć
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Artek1967 »

podpinam sie pod poprzedni post. Jak działa ten typer?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Już odpowiadam. Po rejestracji następuje przekierowania już bezpośrednio na stronę typera tj. https://app.betfolks.com/contest/89b1d6 ... /dashboard.

Zakładka Dashboard zawiera podstawowe dane o typerze.
Zakładka Ranking zawiera obecnie listę uczestników, a po zakończeniu pierwszego meczu będzie tam ranking z punktami, a po kliknięciu na uczestnika będzie możliwość porównania swoich wyników z jego wynikami.
Zakładka Activities zawiera czat w którym można dodawać swoje wpisy i dyskutować oraz pojawiają się wpisy automatycznie o tym co się dzieje w typerze.
Ostatnia zakładka Events zaweira listę zdarzeń / meczów do obstawiania. Na każdym zdarzeniu klikamy "set a bet" i tam wprowadzamy swój typ. Powyżej zdarzeń znajdują się filtry, aby można było sortować po dacie oraz filtrować po statusie zdarzenia i filtorwać zdarzenia już obstawione lub nie.

Edytowac można swój typ do "deadline", który podany jest przy każdym zadrzeniu klikając swój typ.

W razie dalszych pytań zapraszam :)
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Przepraszam, że post pod postem, ale dostałem informajcję, że były pewne niedogodności przy rejestracji i akceptacji zaproszenia. Zatem wprowadziłem małą zmianę i jeżeli ktoś nie dopisał się do typera a zarejestrował to jak wejdzie w link wysłany wyżej (poprzedni post) to w prawym górnym rogu znajduje się przycisk JOIN CONTEST. Wystarczy kliknąć i jest się w typerze.
krzysztoof70
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2018, o 18:14
Płeć: M

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: krzysztoof70 »

Witam, czy aby wziąć udział w typerze trzeba być aktywnym użytkownikiem tego forum? Czy jak się teraz zarejestrowałem to wystarczy?
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Nie ma konieczności rejestracji. To jest do bywalców forum, a czy ktoś zarejestrowany czy nie to już nie robi różnicy. Także zapraszam do zabawy.

Mamy już 16 uczestników także może dobijemy do 20 :) Jeszcze trochę czasu jest.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: kamil1999 »

To i ja dołączam.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Noworoczny »

My też przystąpiliśmy. Można by podać przed rozpoczęciem imprezy zasady do końca. Tj. czy w drugiej, trzeciej fazie, a także półfinałach i finałach punktów będzie tyle samo?
Może jeszcze jakiś pretyperek? Jako, że już dość późno, np. z możliwością obstawienia do końca pierwszej kolejki pierwszej fazy grupowej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Zrobmy zatem tak. Od kolejnej fazy/rundy za poprawny rezultat będzie 6 pkt lub 3 za poprawnego zwycięzce. W związku z tym, że mecze teoretycznie trudniejsze do obstawienia, bo bardziej wyrównane drużyny no I mniej meczów. Natomiast jak pojawią się jakieś wydarzenia specjalne to gdy będzie takie wydarzenie miało 3 opcje to 3 punkty, jak 4 to 4 itd. Np. Kto zdobędzie więcej pkt w drugiej fazie: zawodnik X, zawodnik Y lub tyle samo. Będzie to pewne urozmaicenie chyba.

Nie rozumiem tylko o co chodzi z pretyperem? Teraz mozna kazdy mecz typowac do czasu jego rozpoczecia. Chętnie posłucham sugestii.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: madlark »

Morfi pisze: Nie rozumiem tylko o co chodzi z pretyperem? Teraz mozna kazdy mecz typowac do czasu jego rozpoczecia. Chętnie posłucham sugestii.
chodzi o typowanie końcowych wyników, kto będzie w finale itd
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Aaa, ok dobry pomysł. Zatem żeby był czas to dodam takie "specjalne" wydarzenia jeszcze w ten weekend, a ponieważ już jutro startują MS to czas na typowanie będzie do pierwszego meczu 3 kolejki I fazy grupowej czyli prawie tydzień jeszcze.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Noworoczny »

Fajnie.
I jeszcze jedno. Podałeś punktację na drugą fazę, ale można podać jeszcze na trzecią oraz na play offy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Punktacja na wyniki meczów w poszczególnych fazach:
1. Faza 1 - 4 za dokładny rezultat lub 2 za zwycięzcę.
2. Faza 2 - 6 za dokładny rezultat lub 3 za zwycięzcę
3. Faza 3, finały oraz półfinały - 8 za dokładny rezultat lub 4 za zwycięzcę

Dodałem również 10 zdarzeń specjalnych wszystkie z datą obstawienia do 14.09.2018 17:00 i dotyczą całych MŚ - powinno to być urozmaicenie całkiem ciekawe.
emerencja
Posty: 1045
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: emerencja »

Mistrzyni Czerwonej Czcionki również się melduje.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Witamy serdecznie :)

Jakby ktoś jeszcze się wahał to można dołączać, dopiero dwa mecze za nami i jeszcze pełno przed nami (68 teraz :o ) i kolejne po pierwszej fazie grupowej także dużo punktów do zdobycia. Aktualnie mamy już 32 uczestników.

Jeżeli ktoś ma jakieś wnioski albo sugestie co mogłoby się przydać to chętnie się dowiem. Jak coś nowego będzie się pojawiać (nowe wydarzenia, aktualizacje) to będę informował.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Noworoczny »

Bardzo ciekawe zdarzenia dodatkowe. Wiadomo, jak będą punktowane?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Tam przy każdym zdarzeniu jest informacja o punktacji. Generalnie 2-3-4 punkty, im mniej opcji tym mniej punktów, gdyż większe prawdopodobieństwo trafienia. Po pierwszej fazie będę mógł dodać kolejne z wyższa punktacją jak będzie chęć uczestników z wyższa punktacją - może trochę więcej opcji wtedy.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

UWAGA! Z powodu pomyłki dwa razy znalazł się do obstawiania mecz Iran - Kuba, a nie ma meczu Finlandia - Kuba. Zatem aby nie było wątpliwości za dwa mecze Iran - Kuba oraz Kub - Iran nie będą przyznawane punkty.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Informacja: Ranking uwzględnia już wczorajsze mecze. Doszło do kilku zmian i czekamy co dzisiaj się wydarzy.

Dodałem nową funkcjonalność jakby ktoś był zainteresowany -> po kliknięciu na uczestnika w rankingu można porównać swoje wyniki z innym uczestnikiem. Planuję jeszcze niedługo dodac zbiorcze statystyki pokazujące jak uczestnicy typowali dane wydarzenie.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: figol »

jak nie za poźno już to ja też bym sie pisal ;D
poznasz głupiego po czynach jego
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Zapraszamy, można dołączyć w każdym momencie. Link w pierwszym poście (lub drugim).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Noworoczny »

Skąd się wzięły nieparzyste punkty?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
nogciu
Posty: 49
Rejestracja: 9 maja 2018, o 11:32

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: nogciu »

chyba z tego typu
"Ile europejskich (CEV) drużyn odpadnie po 1 fazie grupowej?"
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Noworoczny »

Tak, już się zorientowałem (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Morfi
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:34

Re: Typer MŚ 2018

Post autor: Morfi »

Dzięki, że ktoś czuwa i odpowiedział :)

Dzisiaj późnym wieczorem pojawią się mecze na kolejną fazę grupową i tak jak pisałem będziemy punktować 3 i 6. Poza tym dodam kilka zdarzeń specjalnych na psozczególne mecze lub całą drugą fazę. Jak ktoś ma swoje jakieś pomysły to do końca ostatniego meczu dzisiaj może podawać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”