Reprezentacja Kuby

Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Reprezentacja Kuby

Post autor: Szary Wilk »

Hej,

Sorki, że zakłądam osobny wątek, ale potrzebuję sporej ilości inforamacji. Przyjmijmy, że wobec wielu zawirowań (przede wszystkim o charakterze politycznym) z Kubańczykami, wątek ten będzie zbiorowy i będzie informował o sytuacji tej kadry przed ważnymi turniejami. Czytałem, że w 2019 do reprezentacji Kuby wróciło kilka dużych nazwisk, w tym między innymi Isbel Mesa oraz Robertlandy Simon. Mam pytanie - Jak obecnie wygląda sytuacja w reprezentacji Kuby? Jaka jest szansa, że na MŚ 2022 zobaczymy takich zawodników jak:

Yant Herrera
Miguel Angel Lopez
Robertlandy Simon
Isbel Mesa
Fernando Hernandez
Raydel Hierezuello
Roamy Alonso
Οsniel Melgarejo
Livan Osoria
Javier Concepcion

Z tego co czytałem zdecydowana większość z powyższych grała w 2019 na turnieju NORCECA. Hierezuello wymieniłem, bo jest aktywnym siatkarzem, ale zanotował mega zjazd i pewnie już Kubańczycy mają innego rozgrywającego. Szczerze mówiąc, to gdyby wyszli skrzydłami Yant-Lopez-Hernandez + Simon i Alonso na środku, to by mogli naprawdę namieszać.

PS - Daniel Ajandro Ramirez Pita, swego czasu podobno mówiło się, że utalentowany. 198 cm, atakujący. Obecnie gra w Szwajcarii, ale ma dopiero 22 lata. Ktoś coś więcej o nim? Wiem, że chwile grał w Monzie i to wszystko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”