ME 2021 siatkarzy

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

krzychszp pisze: 15 wrz 2021, o 18:41 Niby na Lidze Narodów demony zostały (przynajmniej częściowo) odczarowane ale ja i tak będę miał obawy przed tym półfinałem. Za dużo krwi już nam Słoweńcy napsuli, żeby nie mieć złych myśli. Ale przecież kiedyś ten Słoweński koszmar na ME musi się skończyć.
Słoweńcy dzisiaj grają bardzo dobrze, ale nasze mecze z nimi sprowadzają się do tego, jak my zagramy, a nie oni, tzn. to my mamy karty w ręku. Jak zagramy swoje (LN, kwalifikacje do Igrzysk), to wygramy, bo mamy lepszy skład, jak nie zagramy swojego, to możemy przegrać (wszystkie ME czy ten mecz z LN). Ale Słowenia nie jest jakimś wyjątkiem, generalnie jak na poziomie półfinału ME nie zagrasz ''swojego'' to możesz przegrać. ''Niewygodna'' Słowenia to trochę mit, bo często spotykaliśmy się z nimi akurat gdy byliśmy w takiej, a nie innej dyspozycji, przecież te mecze z 2015 czy 2017 roku to był po prostu straszny paździerz i my wtedy byśmy przegrali z każdą lepszą ekipą. Np. w 2017 to mieliśmy farta, że nie skończyło się jakimś 25-15, 25-15, 25-15 od Rosji u siebie, bo z gry na tamtym turnieju to tak by to wyglądało.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: miro1905 »

rafak pisze: 15 wrz 2021, o 17:30 Sorry, ale trudno mi się pogodzić z tym, że stawiasz Lavię czy Balaso na poziomie Quirogi, Halaby czy innego Ogórka.

Środkowi to też trochę wyższa półka niż Hain czy Takvam.

Zgadzam się co do Zajcewa.

EDIT: Typ na dzisiaj (bardziej emocjonalno-sentymentalny niż merytoryczny): Nakręceni Vasina i Hadrava pokonają dzisiaj Słowenię.

EDIT2: Oglądam na Polsat Sport. Poziom wiedzy komentatorów (nie wiem kto komentuje, nie śledzę tego) jest zatrważający. Paplają coś o medalach Czechów w juniorach. Mylą lata, mylą roczniki (97-98 vs. 99-00), mylą kategorie wiekowe (U18 vs. U20).

Kolejna perełka. "Czechy są zgraną drużyną, bo większość zawodników gra w Karlovych Varach, a Novak prowadzi Karlove Vary". Oczywiście: Novak objął KArlove Vary w 2015 roku. Przez te 6 sezonów w składzie zespołu był ..... JEDEN zawodnik, który jest w kadrze Czech na ME (Vasina). Może by "fachowcy" trochę się przygotowali???
Czego oczekujesz od najgorszego (nawet gorszego od Wanio) dziennikarza Polsatu od siatkówki Małolepszego. Wstyd, że tak nieprzygotowany "dziennikarz" dostaje pieniądze za to co robi. Podczas tegorocznego PreZero Grand Prix oglądałem jeden mecz i niestety właśnie on komentował. Mylił Szerszenia z juniorem Słotarskim, "Mateusz Potera", ale to i tak nic. W drużynie z Lublina grał Jakub Strulak w koszulce Janka Nowakowskiego. Pan Robert Małolepszy oczywiście nie wie jak wygląda Jan Nowakowski, więc myślał, że to on. :] I tak przez cały mecz na Strulaka mówił Nowakowski, a Janek miał wtedy wolne i oglądał mecz z domu. Potem na Instagramie ładnie podsumował: "siedzę w domu i blokuje". :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mieli Czesi 22-20 i freeballa: dograli go beznadziejnie, więc skończyło się atakiem na potrójnym bloku i przegraniem kluczowej kontry, a w następstwie porażką na przewagi w III partii. Czesi dzisiaj kompletnie bez zagrywki, więc ciężko ocenić Słoweńców, ale łatwo zauważyć tendencję zwyżkową, bo wyrobili 63% skuteczności ataku.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Gierek »

Podobnie było przy meczowej dla Czechów w meczu z Francuzami - akurat wtedy im się upiekło, i parę akcji później zamknęli mecz, natomiast tutaj - skutek zupełnie odwrotny. Czesi szczególnie w 2 secie mieli sporo problemów z przyjęciem, ładnie też bronił słoweński libero - w 3 secie. Mam też takie wrażenie, że gdybym był na boisku, to sam rozegrałbym lepiej kilka kontr, akcji po własnym przyjęciu - w niektórych przypadkach czeski rozgrywający źle się zachował moim zdaniem, złe opcje w ataku wybrał. Brawo dla Słoweńców, ale kibicowałem Czechom.

Ciekawi mnie zagrywka Słoweńców przy stanie 10:7 dla Czechów - ani to szybkie, ani... nie wiem, ale zrobiło to ogrom szkód po stronie czeskiej. Chyba że miałem jakieś złe oko z transmisji telewizyjnej.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: drukjul »

krzychszp pisze: 15 wrz 2021, o 18:41 Wszystko wskazuje na półfinał ze Słowenią

Niby na Lidze Narodów demony zostały (przynajmniej częściowo) odczarowane ale ja i tak będę miał obawy przed tym półfinałem.
Niby jak odczarowane? Słoweńska klątwa dotyczy tylko tego, że przegrywamy z nimi cyklicznie i planowo właśnie na ME. Nie w VNL, nie na MŚ, kwalifikacjach do IO, a tylko i wyłącznie ME. ;)

Jak przebrniemy w tym roku przez półfinał, to będzie można powiedzieć że słoweńska klątwa została zdjęta.

Znów się nam wydaje, że tym razem nie możemy z nimi przegrać, ale tak się nam wydaje za każdym razem zanim nas Słoweńcy nieoczekiwanie nie zafundują nam kolejnego dnia świstaka i znów nas brutalnie nie pognębią, ściągając brutalnie z chmur na ziemię. Zatem to też nic nowego, praktycznie ten sam scenariusz stale się powtarza. Fatalność w tym pojedynku na pewno będzie kibicowała Słowenii, a nie jest wcale tak łatwo uciec przeznaczeniu. Tu jest potrzebna nawet nie jakaś mobilizacja, czy dobry plan taktyczny, tylko raczej szaman-egzorcysta :D :]
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Antonella Hard Core »

Może my już nie mówmy o słoweńskiej klątwie na ME bo jak powszechnie wiadomo to naszym siatkarzom zbytnio nie wiedzie się z przełamywanie klątw.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Arw165 »

Na szczęście tym razem jest Grzesiu Łomacz w odwodzie, więc jak przegramy, to przynajmniej nie dlatego, że akurat jego zabrakło. :]
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Czas pokonać Słoweńców na ME, mamy po swojej stronie publiczność w katowickim Spodku, która zrobi różnicę i dzięki której nasz zespół wejdzie na najwyższy poziom gry. Spokojnie. :)
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Diomedea »

Bedzie OK.
Kubiak jakby ciut lepiej, mniej przeszkadza, czasem cos skonczy, choc glownie kiwa. Lepiej tez w serwisie.
Wifredo w gazie. Ewidentnie poprawil blok, ale z Rosjanami tez pieknie przyjmowal. Kurek chyba tez z forma w gore.
Nawet Fabian zamiast z 3 metre potruchtac i wystawic dyszelkiem, to podszedl pod pilke i wystawil normalnie. Tak powiedzmy do 3,2 bo ze swieczek pod sufit w okolicy 4 metre to tradycyjnie -dyszelkiem.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: granvorka »

Nasz mecz sprzed dwóch lat będzie różnił się od sobotniego choćby tym, że wtedy: A) Słoweńcy grali u siebie, B) chwilę wcześniej wygrali 1/4 z Rosjanami po świetnym boju, C) Nieziemsko solidnie serwowali, D) Graliśmy z pełnymi pieluchami prawie od początku, E) Słoweńcy chcieli się odegrać za świeże Q IO bardziej niż my za historie z poprzednich ME, F) Byliśmy wtedy w obiektywnie słabszej formie i kadrowo słabsi (bez Kurka), G) Zgranie Drzyzgi z Leonem po kolejnym cyklu reprezentacyjnym wygląda jednak wyraźnie lepiej niż w tamtym spotkaniu.

To z mierzalnych różnic, prawdę, jak zwykle, poznamy przy siatce.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: jaet »

Różnic jest znacznie więcej niż podobieństw i bądźmy jednak poważni - owszem, Słoweńcy to od kilku lat żadni kelnerzy i każdy mecz z nimi trzeba traktować bardzo poważnie, bo może skończyć się smutno, ale przy wysokiej formie, w optymalnym składzie i własnych trybunach, nie mamy prawa tego meczu przegrać. Tak jak pisał Wysoki, nasz bilans z nimi na ME jest bardziej wypadkową okoliczności. A jedyny mecz, który przegraliśmy będąc sportowo w wysokiej formie, to półfinał 2019 roku, grany jednak u nich i w dniu, w którym Fabian rozegrał chyba reprezentacyjnego paściaka swojego życia. Dodatkowo bez pewnego prawego i chimerycznym Kubiakiem zbyt dużo się u nas posypało, żeby wynik mógł być inny. Natomiast wystarczyło ten mecz wyjąć poza Słowenię i to moim zdaniem my gralibyśmy z Serbami w finale.
Podsumowując, mecz może być dość trudny, coś jak półfinał w Spodku z Niemcami w 2014, ale nie wyobrażam sobie innego zakończenia niż nasze zwycięstwo.
BTW - ale perfidny numer wycięliśmy z godzinami półfinałów... :]
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kamil1999 »

granvorka pisze: 15 wrz 2021, o 22:44 Nasz mecz sprzed dwóch lat będzie różnił się od sobotniego choćby tym, że wtedy: A) Słoweńcy grali u siebie, B) chwilę wcześniej wygrali 1/4 z Rosjanami po świetnym boju, C) Nieziemsko solidnie serwowali, D) Graliśmy z pełnymi pieluchami prawie od początku, E) Słoweńcy chcieli się odegrać za świeże Q IO bardziej niż my za historie z poprzednich ME, F) Byliśmy wtedy w obiektywnie słabszej formie i kadrowo słabsi (bez Kurka), G) Zgranie Drzyzgi z Leonem po kolejnym cyklu reprezentacyjnym wygląda jednak wyraźnie lepiej niż w tamtym spotkaniu.

To z mierzalnych różnic, prawdę, jak zwykle, poznamy przy siatce.
Trzeba pamiętać, że w stosunku do tego co było 2 lata temu to Stern się bardzo poprawił i już cała trójka skrzydłowych Słoweńskich jeśli będzie w formie to są w stanie wygrać z każdym. W tym turnieju Stern gra w końcu jak lider a nie jak 5 koło u wozu gdzie nie ma pewności czy zagra on, Gasparini czy może z braku lepszej opcji trener postawi na ataku na Sketa. Wszystko zależy od Cebulja. O ile Urnaut i Stern imponują formą tak Cebulj jeszcze nie do końca. Ale potrafi się motywować na ważne mecze reprezentacyjnie a z Polską to jemu się chyba szczególnie dobrze gra, więc mecz będzie raczej wyrównany. Tym bardziej, że motywacja Słoweńców może być wyższa niż Polaków i dla Słoweńców to ten turniej był najważniejszy.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Diomedea »

Z motywacja to pozwole sie nie zgodzic. Wyglada na to, ze nasi psychicznie weszli w turniej i ewidentnie chca wygrac. Nowakowski ciagnacy pilki w obronie i Fabie, ktory z okolic trzeciego metra nie wystawie dyszlem, to nie sa czeste widoki ;)
Szukamy rekompensaty za IO, a jednoczesnie nie widac spiecia, tylko pozytywna energie.

IMHO obstawiam 3:1. Zagrywka nam siedzi, Leon walczy jak lew. Hale znamy lepiej. Stern a Kurek to jednak troche roznicy.
Wszystkie roznice wypunktowal kolega granvorka.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Moje typy na półfinały:
Polska - Słowenia 3:1
Włochy - Serbia 1:3
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

Marcin Możdżonek na pewnym portalu:
Wiem, że Kubiak miał kontuzję, ale w Tokio, w tym feralnym ćwierćfinale, zabrakło mi jego gry od początku do końca - powiedział były kapitan kadry. Zmiennicy nie dali tyle, ile powinni, co oznaczało pożegnanie się z igrzyskami. (...) Uważam, że Vital się trochę pogubił, mam wrażenie, że stracił pomysł na tę drużynę. Już w turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini prezentowany przez nas styl nie był najlepszy, ale awansowaliśmy do finału, który przegraliśmy z Brazylią, więc wszystko się zgadzało. Ale nie przełożyło się to na igrzyska.
I zgraja Januszy w komentarzach:

"Napaści na Heynena sa teraz w modzie. Trzeba szykować miejsce dla swojaka, a Vitalowi jak najszybciej podziękować."

"co jeden to "mądrzejszy""

"Znowu jakieś pitolenie o IO w trakcie ME. "pogubił się" i 3-0 ograł Rosję"

"Ręcę precz od Heynena, widać już sfora ostrzy sobie zęby na posadkę..."

"Nie róbmy dramatu! Przegraliśmy na igrzyskach w tie-breaku nie z Czechami czy Słowacja ale z Francja drużyna jedna z najlepszych na Świecie. Gdybyśmy wygrali pewnie to my bylibyśmy mistrzem. Ps. Francja w piłce nożnej też ma obecnie najwiekszy potencjał na Świecie i co ugrali na Euro? Możdżonek chyba zapomniał że to jest sport."

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
skibens
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: skibens »

Streeter pisze: 16 wrz 2021, o 14:47 Marcin Możdżonek na pewnym portalu:
Wiem, że Kubiak miał kontuzję, ale w Tokio, w tym feralnym ćwierćfinale, zabrakło mi jego gry od początku do końca - powiedział były kapitan kadry. Zmiennicy nie dali tyle, ile powinni, co oznaczało pożegnanie się z igrzyskami. (...) Uważam, że Vital się trochę pogubił, mam wrażenie, że stracił pomysł na tę drużynę. Już w turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini prezentowany przez nas styl nie był najlepszy, ale awansowaliśmy do finału, który przegraliśmy z Brazylią, więc wszystko się zgadzało. Ale nie przełożyło się to na igrzyska.
I zgraja Januszy w komentarzach:

"Napaści na Heynena sa teraz w modzie. Trzeba szykować miejsce dla swojaka, a Vitalowi jak najszybciej podziękować."

"co jeden to "mądrzejszy""

"Znowu jakieś pitolenie o IO w trakcie ME. "pogubił się" i 3-0 ograł Rosję"

"Ręcę precz od Heynena, widać już sfora ostrzy sobie zęby na posadkę..."

"Nie róbmy dramatu! Przegraliśmy na igrzyskach w tie-breaku nie z Czechami czy Słowacja ale z Francja drużyna jedna z najlepszych na Świecie. Gdybyśmy wygrali pewnie to my bylibyśmy mistrzem. Ps. Francja w piłce nożnej też ma obecnie najwiekszy potencjał na Świecie i co ugrali na Euro? Możdżonek chyba zapomniał że to jest sport."

Streeter
E tam, moja żona nawet nie niedzielny kibic a ktoś gorszy, gdy jej powiedziałem, że trener zawalil wszystko to myślałem że będzie chciała się że mną rozwodzić. Wszak trener taki fajny, hymn spiewa, po polsku umie. Gdzie go wyrzucac, przecież wygrywają. Ot argumenty zawaliste. Gdzie był trener w ćwierćfinale jak trzeba było trochę drużynę obudzic, wstrząsnąć, popajacowac przy linii??? A już wiem,,,w laptopie...norma...liczę po cichu na Swiderskiego jako prezesa pzpn + trenera, którzy na wejście uruchomia swoje miotły. Swoją droga - na kolejnych MS podstawowa para to Leon+Bednorz. Nie lubię Bartka, ale to naprawdę bardzo dobry gracz, po dziadowskim sezonie. Zacznie grac znowu z Amerykaninem to wróci do swojej świetnej dyspozycji.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jak ktoś jest ciekaw statystyk (poza przyjęciem, bo w tym formacie są bezużyteczne) drużyn/podstawowych skrzydłowych, ale w meczach z zespołami z fazy pucharowej:

https://1drv.ms/x/s!ApEF08hCpLt7hzBsi0z ... O?e=I74Gcw

Co do 1. półfinału:

Mamy dużą przewagę w ataku pomimo średniej dyspozycji Kubiaka, gramy po prostu najbardziej kompletną siatkówkę i brak złota będzie tutaj dużym rozczarowaniem. Leon znowu gra turniej jakiego oczekiwaliśmy od niego: robi jako 1. opcja (dostaje więcej sytuacyjnych piłek od Kurka) w ataku te +50% efektywności ataku (kosmos) i za bardzo nie ma zawodnika, którego można do niego porównywać. Na Igrzyskach trochę żeśmy tego Leona zawiedli, co tu dużo gadać, oby tym razem było inaczej. Z drugiej strony: Cebulj gra przeciętny turniej, a Słowenia ma przeciętny blok - i o ile Cebulj lubi sobie w jednym meczu wyskoczyć z jakimiś 5 asami i 55% skuteczności ataku, to jednak cała Słowenia średnio serwuje cały turniej, więc szczerze nie przypuszczam, żeby w nowej hali (i to jeszcze w Kato) nagle zaczęli nam robić to samo co w Ljubljanie. Innymi słowy: jest taki zwrot w tenisie, ''mieć mecz na rakiecie'' - i my będziemy mieć ten mecz na rakiecie, bo jeżeli Słowenia znowu ze swoim średnim blokiem zneutralizuje nasz atak, to będzie to w dużej mierze jednak nasza zasługa. Dobrze te statystyki korespondują z tym, jak wyglądał półfinał VNL: słaby Kubiak, wybitny Wilfredo Kurek, duża przewaga na bloku. Wprawdzie nie lubię historycznych analogii, ale jednak jest uczucie niepewności piszac takie słowa (pomimo tego, że mamy lepszy zespół w lepszej formie grający u siebie): ale max dla Słowenii to 1-3, szczerze powiedziawszy, oceniając na chłodno, inna forma, nastawienie i etap dla naszej drużyny, by przegrać taki mecz po raz 4. z rzędu na ME.

Co do 2. półfinału:

Mnóstwo znaków zapytania: czy Włochy znowu zagrają bez atakującego? Czy Michieletto to już światowy top na swojej pozycji (Leonowe cyfry w ofensywie + bardzo dobre przyjęcie jak na razie na ME), czy jednak nie wytrzyma presji (za trzy miesiące kończy 20 lat, więc to byłoby dosyć zrozumiałe)? Czy Włosi zrobią typową Zaksę z ostatnich sezonów i pomimo słabszych skrzydeł kombinacja techniki, bloku, hybrydowej zagrywki i przewagi na rozegraniu wystarczy do wypunktowania Serbii, która na te wszystkie elementy może być wrażliwa? Czy jako całość wytrzymają presję (najmłodszy zespół turnieju)? I analogicznie: czy Jovovic przestanie się wygłupiać i zacznie grać normalnie ze środkowymi (Podrascanin i Lisinac mają 56% i 53% w ataku, niezły dramat)? Czy Luburić zagra jak z Turcją czy Holandią, czy jak z Belgią i Grecją (gdzie był fatalny)? Czy Serbia utrzyma przyjęcie chociaż pozytywne i poradzi sobie na włoskim bloku (który w cyferkach wygląda kosmicznie)? Żadny wynik tutaj mnie nie zdziwi, ale postawię na bezpieczniejszą opcję i 3-1 dla Serbów, ale tylko dlatego, że taka kolejność (Polska, Serbia, Słowenia, Włochy) jakoś mi dobrze koresponduje z całą logiką tego turnieju: my ratujemy sezon, więc z tokijskich ekip gramy najlepiej, Serbia ratuje sezon, więc z nie-tokijskich ekip kończy z najlepszym wynikiem, bo ma spośród nich największy potencjał, a Włosi pokazują wielki potencjał, ale są jeszcze zbyt młodzi na medalowe pozycje, więc Słowenia kończy z kolejnym fajnym wynikiem, ale pewnego poziomu bez skrzydłowego z topu Słoweńcy nie przeskoczą. Czy tak będzie (to nie są zbyt ambitne typy)? Zobaczymy.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Gdyby Kubiak sobie całej kakry nie podporządkował w sposób despotyczny, uważając się za alfę i omegę, a nasz trener miałby jaja, to dziś byśmy byli medalistami olimpijskimi, bo Kubiak by nie powąchał parkietu na Igrzyskach, skoro miał kontuzję i kiepską formę. A tak to w koncertowy sposób Vital nam zawalił najważniejszy turniej.

I co z tego, że wygra ME ? W tym roku to jest turniej pocieszenia i szansa dla słabszych drużyn, których nie było na Igrzyskach. Heynen ma w tej chwili najlepszą kadrę w Europie, to może ME wygra. Włosi osłabieni, Rosja osłabiona, Francja odpadła, ale mają nowego trenera i już za sobą suckes olimpijski.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2021, o 13:32 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Marcy$ »

Niech przegra te ME, przecież to bez znaczenia. Ja bym się podłożył w 1/2 i w meczu o brąz.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Marcy$ pisze: 17 wrz 2021, o 13:26 Niech przegra te ME, przecież to bez znaczenia. Ja bym się podłożył w 1/2 i w meczu o brąz.
Chłopacy chcą wygrać i chwała im za to, ale mam nadzieję, że Heynena już nie zobaczymy więcej jako selekcjonera i tyle.

Przegrać możemy tylko i wyłącznie przez dziurę w postaci Kubiaka, czyli identycznie jak Igrzyska. Byłoby komicznie, gdyby facet drugi raz zrobił ten sam błąd. Bo myślę, że super mecz Kubiaka ze Słowenią nie jest tak oczywisty, skoro jego najlepszy mecz na razie to 40 % w ataku i bycie drugoplanową postacią na boisku. A co jeśli Kurek lub Leon się zatną, albo spadnie jakość przyjęcia?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Średnia wieku na ME, czyli dlaczego Słowenia, Polska i Serbia są w półfinale, i dlaczego zaskoczeniem jest, że są tam Włochy:

https://dal15al25.gazzetta.it/files/202 ... amedia.jpg
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Marcy$ »

Szary Wilk pisze: 17 wrz 2021, o 13:33
Marcy$ pisze: 17 wrz 2021, o 13:26 Niech przegra te ME, przecież to bez znaczenia. Ja bym się podłożył w 1/2 i w meczu o brąz.
Chłopacy chcą wygrać i chwała im za to, ale mam nadzieję, że Heynena już nie zobaczymy więcej jako selekcjonera i tyle.

Przegrać możemy tylko i wyłącznie przez dziurę w postaci Kubiaka, czyli identycznie jak Igrzyska. Byłoby komicznie, gdyby facet drugi raz zrobił ten sam błąd. Bo myślę, że super mecz Kubiaka ze Słowenią nie jest tak oczywisty, skoro jego najlepszy mecz na razie to 40 % w ataku i bycie drugoplanową postacią na boisku. A co jeśli Kurek lub Leon się zatną, albo spadnie jakość przyjęcia?
Vitala na 99% nie będzie i bardzo dobrze. Jednak ile można słuchać i czytać zygania - jest turniej, są półfinały i mecze o medal. Kibicujemy i oglądamy. A gra jest coraz lepsza.
Kubiak? Akurat zaczął grać bardzo porządnie jako całość z troszkę za małymi procentami w ataku. Jednak jak w jednym punkcie Drzyzga mu rzuca 4x w tym 4x na trudny blok to ile ma mieć skuteczności? Nie chwalę go, ale utrzymujmy jakikolwiek poziom a nie tylko jednak śpiewka niezależnie od tego co się faktycznie dzieje.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: repres1 »

Im gorzej, tym lepiej?
Przecież to absurd.
W każdej imprezie powinniśmy grać o zwycięstwo.
Życzyłbym sobie, żebyśmy wygrali ME'21, MŚ'22, ME'23, LN'22-24 nawet kosztem braku medalu na IO'24.
Nawiasem mówiąc, trener Tillie "potrzebował" bardzo wielu porażek, żeby wygrać IO. Wygrywając wiedział, że i tak odchodzi. Jakoś mam wątpliwości, czy teraz Francja będzie nieustannie odnosić sukcesy.
Życzę reprezentacji Polski mistrzostwa Europy, a Heynenowi, żeby pozostał trenerem. Dla mnie najważniejsza jest opinia zawodników, a tę wyrażą grą w półfinale i (mam nadzieję) finale. Poolimpijskie żale nie mają dziś wielkiego znaczenia.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Mateja »

Dokładnie, po co w ogóle awansować na IO? I tak wchodzą max 4 drużyny z Europy, dajmy w końcu szansę Serbii, Słowenii albo Niemcom a cały cykl podporządkujmy ME w roku poolimpijskim. A Heynen niech dalej realizuje swoją taktykę niezmieniania rozgrywającego, jak się nie układa w kluczowym meczu imprezy czterolecia.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Dziś półfinał, na który czeka cała Polska. Do walki o finał stanie ekipa przesympatycznych zawodników, którzy zaskarbili sobie sympatię chyba każdego kibica w tym kraju i próżno szukać krytyków ich osiągnięć.

To tyle jeśli chodzi o naszą reprezentację Amp futbolu :), a co do siatkarzy, to myślę że wygrają. Mamy za mocne skrzydła, własną halę, obiektywnie gramy dobrze i za dobrze przyjmujemy. No i Słowenia bez własnej szalonej publiki i bez Muzaja. Stawiam 3:1.

Drugi półfinał to dla mnie teraz kompleta niewiadoma, Włosi idą jak burza, zdemolowali Niemców, zdążyli ograć Czechy i Słowenię, a Serbia ma za duże problemy na ataku, dopóki Kovac upiera się przełamywać Atanasijevicia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Murilo0 »

Mamy wyraźny kompleks Słowenii na ME, odpadliśmy po meczach z nimi w trzech kolejnych edycjach Mistrzostw z rzędu. Dzisiaj próbujemy po raz czwarty. Czy Słowenia na ME pozostanie naszym przekleństwem, tak jak ćwierćfinał Igrzysk? Miejmy nadzieję, że nie :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Polak96 »

Tymczasem Polscy amp-futboliści sensacyjnie przegrali półfinał swoich mistrzostw europy, rozgrywanych w Krakowie. Niespodziewanie przegrali 1-2 z Hiszpanią, dla której jest to największy sukces w historii.

Na trybunach zasiadł m.in prezydent Andrzej Duda.

Z Krakowa do Katowic jest mniej niż 80 km.

Stąd moje pytanie: Jakie zabezpieczenia przedsięwziął PZPS na wypadek, gdyby pan prezydent zechciał dzisiaj na żywo obejrzeć również półfinał w wykonaniu naszych siatkarzy? Czy w razie pojawienia się głowy państwa w Katowicach można spodziewać się wybrzmienia syreny alarmowej na hali nakazującej ewakuację zawodników? czy na drogach ustawione są już policyjne blokady?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

Dali czadu z hymnem Serbii :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Dla tych co nie lubią Dębowskiego TVP przygotował dziś Laskowskiego, Piotr prowadzi studio.

Mecz jeszcze się nie zaczął, a już będzie niezapomniany, bo zamiast hymnu Słowenii puszczono hymn Serbii :] Toć on już bardziej do naszego podobny.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

Coś pięknego ten nasz hymn w Spodku. Nigdzie to tak nie brzmi. Za każdym razem robi niesamowite wrażenie. Powodzenia dla naszych i do usłyszenia jak forum wstanie :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”