ME 2021 siatkarzy

asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: asps »

Streeter pisze: 24 wrz 2021, o 10:03 PS. Swoją drogą ciężko nie uznać, że kiedyś siatkówka stała na wyższym poziomie. Weźmy nawet to Hectora Portoryko, na MŚ2006 był Soto, bracia Rivera, chyba jakiś w miarę możliwy środkowy też tam był. Można było wziąć tych zawodników do w miarę sensownego grania i się nadawali. Czy Agamez z Kolumbii, Diaz z Wenezueli. A i w tych nieco mocniejszych kadrach byli raczej mocniejsi gracze, niż dziś (Schmitt w Kanadzie, Depestele w Belgii, bracia Falasca w Hiszpanii). Dziś jakoś wydaje mi się, że mniej mamy takich dobrych siatkarzy z względnie egzotycznych kierunków, poza Keitą i z Portugalii Ferreirą i Tavaresem nikt mi nie przychodzi tak na szybko do głowy.

Streeter
Finowie mieli swego czasu bardzo ciekawy skład gdzie w LŚ 2009 bardzo ciężko nam się z nimi grało i aż 3 razy przegraliśmy, Esko, bracia Oivanen,
Sammelvuo, Siltala, Kunnari, Heikkinen, Kangasniemi, bardzo lubiłem tą drużynę i szkoda, że obecnie sie praktycznie Finowie nie liczą, brakuje w siatkówce też mocnej Kubańskiej ekipy, Egipt w 2008 z Salahem w składzie potrafił sporo napsuć krwi w światówce, Holandia oraz Niemcy niby ciągle się coś liczą ale również spadł poziom obu ekipach, można przypomnieć gdzie polegliśmy z Holendrami w kwali do IO 2008, Niemcy brąz 2014 i gdzieś się to zatrzymało, także mi też sie wydaje, że poziom światowej siatkówki poszedł w dół niestety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”