Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:Tutaj sa dwa aspekty - wybloki i atak w zdobyczach punktowych. Wybloków sie nie liczy a przeciez są niezmiernie istotne, natomiast z atakiem to jest jednak wielki problem, szczególnie przy tej jakosci przyjęcia i "talentach" motorycznych środkowych. Niestety, prózno szukac wśród naszych zawodniczek telentu np na miarę Agnieszki Bednarek-Kaszy w tym zakresie.

Tak sobie czytam i zastanawiam się na walorami logicznymi niektórych wypowiedzi. Jak ktos jest w stanie zbudowac dobry system dwuelementowy, w którym jeden element jest zwyczajnie słaby, to szczerze gratuluję. No ale czytając, to na pewno cudotwórców by nie zabrakło.
SevenUP pisze:To wszystko prawda, ale trzeba pamiętać że skoro gramy na 2 atakujące, to gdzieś w przyjęciu/obronie będziemy cierpieć podobnie jak Serbki. Coś za coś.
Jedno zdanie i tyle sprzeczności. Skoro słusznie zauważasz - świadomie czy nie, że obrona/przyjęcie to pochodne elementy, to jak mozesz przyznac rację, że jest do poprawy organizacja gry? To po prostu kompletna paranoja i to kwadratowa.
prawda jest taka, ze poza libero i rozgrywajacą nie mamy wyrózniajacych się zawodniczek w obronie. Owszem, czasem się zdarzy, ale równie często widac jak zawodniczki popełniają błedy techniczne w ustawieniu do obrony, albo zwyczajne błędy w orientacji w "czasoprzestrzeni" siatkarskiej. W każdym meczu wida ich wiele. I nawet najgorszy trener nie jest w stanie zaszkodzic zespołowi, który ma w składzie zawodników o wysokim poziomie elementach defensywnych, bo zwyczajnie sami to skorygują, bedą bowiem "antycypowac", które to sformułowanie jest istotą gry obronnej, a które ja uwielbiam w ustach Tillie.
Podobnie z komunikacja. Jej absolutna podstawa to ta "orientacjia". Jesli jej trwale/okresowo z braku np koncentracji nie ma, to gre obronnna mozna sobie w buty wsadzic razem z komunikacją.
To naprawdę nie są żadne arkana. Każdy, kto liznął troszkę prawdziwego szkolenia, doskonale sobie z tego zdaje sprawę.

Myslę, ze nikt rozsadny nie wpada także w euforię. Jest raczej ogromna radośc z tego, ze jak powiedziała Ąska Wołosz "pot przelany na treningach nie pójdzie na marne". jak jest kadra i z jakich zawodniczek o jakich walorach sie składa, (nie)kazy widzi. No ele to jest sport i jeszcze może się się coś wydarzyc, czego wszystkim, szcszególnie kobiecej siatkówce w Polsce zyczę, chciaż na pewno juz jest naprawdę spory impuls do dalszego rozwoju.
Jak zwykle milion słów o niczym :] Który my graliśmy mecz o stawkę w tym składzie ze Stysiak? Licząc kwalifikacje do IO i dotychczasowe mecze ME - 7-8? Nikt nie mówi, że organizacja gry jest do poprawy na treningu, ale samo zgranie (które wpływa na organizację gry) na pewno dużo da za rok czy dwa.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

Teraz piszę ogólnie, bo szczegółów w kadrze Polski nie znam:

@Grzegorzg - nie rozumiem Twojego wywodu.
Jeśli mamy w obronie 3 świetne w obronie zawodniczki (są orgarnięte, antycypują, dobrze składają ręce i w ogóle) i suma ich umiejętności wynosi 100, to poprzez dobrą organizację gry w obronie możemy osiągnąć 110 albo 120 a może nawet 130. Podobnie jeśli mamy w obronie jedną dobrą i dwie drewniane i suma ich indywidualnych umięjętności defensywnych wynosi 50, to dzięki dobrej organizacji gry możemy osiągnąć 55, 60 a może nawet 65. Wciąż daleko do 100 czy do 110 ale lepiej, niż 50 a to może zaważyć na wyniku meczu.
Wydaje mi się, że SerCosowi o to chodziło.

Zaś co do wczorajszego meczu, to widziałem ledwie parę akcji. Akurat wśród nich dwie były takie, że po ataku Smarzek i bloku niemek piłka wpadała w boisko a Stysiak stała jak kłoda i się gapiła. Trzeba jej zwrócić uwagę, że nie na tym polega gra w reprezentacji.

Wczoraj Polki były wyraźnymi faworytkami. Kurs był 1,35 do 3,10. Grały u siebie i w ogóle. Można powiedzieć, że zrobiły, co do nich należało. W 1/2 kurs na Turczynki jest prawie identyczny. Ciekawe, czy będą w stanie wyrwać te 2 sety (oby trzy).

W meczu z Holandią, to pomarańczowe były dość wyraźnymi faworytkami, mniej więcej 1,6. A mimo to Turczynki wygrały 3:0.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:@Grzegorzg - nie rozumiem Twojego wywodu.
Nie dziwię się.
Noworoczny pisze:
Jeśli mamy w obronie 3 świetne w obronie zawodniczki (są orgarnięte, antycypują, dobrze składają ręce i w ogóle) i suma ich umiejętności wynosi 100, to poprzez dobrą organizację gry w obronie możemy osiągnąć 110 albo 120 a może nawet 130. Podobnie jeśli mamy w obronie jedną dobrą i dwie drewniane i suma ich indywidualnych umięjętności defensywnych wynosi 50, to dzięki dobrej organizacji gry możemy osiągnąć 55, 60 a może nawet 65. Wciąż daleko do 100 czy do 110 ale lepiej, niż 50 a to może zaważyć na wyniku meczu.
Wydaje mi się, że SerCosowi o to chodziło.
Czterech tragarzy wnosiło fortepian na trzecie pietro w ciagu godziny. W ciagu jakiego czasu wniesie ten sam fortepian na to samo pietro jeden tragarz?
Noworoczny pisze:Zaś co do wczorajszego meczu, to widziałem ledwie parę akcji. Akurat wśród nich dwie były takie, że po ataku Smarzek i bloku niemek piłka wpadała w boisko a Stysiak stała jak kłoda i się gapiła. Trzeba jej zwrócić uwagę, że nie na tym polega gra w reprezentacji.
Pisałem z grubsza o tym samym. Natomiast nie mam pojęcia jak nazwac przyepuszczenie, że nikt jej na to nie zwraca uwagi. To są sprawy elementarne dla każdego - nomen omen - wuefisty z jakims pojęciem lub specjalizacja z siatkówki na szkolnej sekcji...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

No, to uspokoiłeś mnie. Czekam cierpliwie, aż zrozumie.

Przy okazji - tak jakoś przypomina mi się jakiś mecz towarzyski - debiut albo coś w okolicy debiutu Kurka Bartosza w kadrze, może to był Wagner? I tam piłka po obronie poleciała w siatkę, odbiła się od niej iii......
I spadła w boisko, czemu przyglądał się z zaciekawieniem nasz bohater. Od razu poleciały w niego niezamężne kobiety niezbyt ciężkich obyczajów od Zagumnego i pozostałych kolegów z drużyny. Potem już się tak nie gapił.

A analogia do fortepianu nietrafiona. Zwłaszcza w sporcie drużynowym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:A analogia do fortepianu nietrafiona. Zwłaszcza w sporcie drużynowym.
Bynajmniej, ponieważ na czymś się trzeba oprzec, na podstawach. Jesli ich brakuje trwale lub okresowo (koncentracja, zmęczenie chwilowe czy trwałe), to możemy sobie dodawa a nawet potęgowac lub wyciągac inne cuda.
Noworoczny pisze:No, to uspokoiłeś mnie. Czekam cierpliwie, aż zrozumie.
Róznimy sie zasadniczo w pojmowaniu dyscypliny. Ty widzisz sprawstwo kierownicze trenera jako podstawowy czynnik wyniku. Ja wskazuje po prostu pewne zasady przy których braku zaden system, nawet Dreisteina nie zadziała bo nie ma na czym. Jesli nie ma np prawidłowej oceny toru wystawy, to zaden trener nie wymysli systemu blok-obrona który zadziała. jesli nie ma wystarczajacych podstaw technicznych, to zaden trener nie nauczy odbierac zagrywki czy bronic ataków. Bardziej będzie to kwestia przypadku niuż reguła.
Nie chcę wnikac w podstawy psychologiczne takiego pojmowania, nie tylko sportu, ale bardzo często zdarza się w życiu niestety taka spycholigiczna personifikacja przyczyn zwalniających z odpowiedzialności...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

grzegorzg pisze:Róznimy sie zasadniczo w pojmowaniu dyscypliny. Ty widzisz sprawstwo kierownicze trenera jako podstawowy czynnik wyniku.
Nie wiem, na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek, bo ja pisałem, że trener może podnieść systemem obrony jej jakość wynikającą z umiejętności zawodniczek o 10, 20, 30%. Z tego w żaden sposób nie wynika, że jest to sprawstwo kierownicze. Może da to jeden punkt w meczu. Może będzie to punkt decydujący.

A teraz się upewniam, czy Ciebie dobrze rozumiem: czy wg Ciebie, jak trener ma słabe w obronie zawodniczki, to nie może podnieść jakości drużyny poprzez poprawę systemu obrony? Proszę o prostą odpowiedź.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: grzegorzg »

Mnie zawsze śmieszy uzywanie słów-kluczy bez ich własciwego zrozumienia i szermowanie nimi w spośób quasi-specjalistyczny.
Noworoczny pisze:A teraz się upewniam, czy Ciebie dobrze rozumiem: czy wg Ciebie, jak trener ma słabe w obronie zawodniczki, to nie może podnieść jakości drużyny poprzez poprawę systemu obrony? Proszę o prostą odpowiedź.
Myslę, ze sam dobrze wiesz, że ogólnie nie jest to niemozliwe, ale nieco mało prawdopodobne. To tak samo, jesli wskażesz zawodnikowi, który słabo przyjmuje miejsca w których zagrywający najcześciej plasują zagrywkę. No pewnie jakies tam prawdopodobiewństwo podwyzszy. Ale ogólny poziom przyjęcia? Czy automatycznie poprawi się zauwazalnie jakośc przyjęcia? szczerze watpię, bo tu decydują czesto naprawdę drobiazgi w korekcj npi ułozenia rąk a serwujący tez nie jest maszyną, aby trafiac a punkt z dokładnoscią do ułożenia rak.
Poza tym, to znowu nie zrozumiałeś wczesniejszego wpisu. Obrona jest bardzo mocno zwiazana z blokiem i jego ustawieniam i takie generalizowanie bez tego elelemntu, to daleko idacy redukcjonizm. A tutaj np mamy czesto według moich obserwacji problem z ustawieniem bloku w funkcji odległości wystawy od siatki. Dzielenie włosa na czworo w oderwaniu od elementu poprzedzającego, to czzcza gadanina i tyle.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

Oczywiście mowa o systemie blok-obrona. Myślałem, że to jest oczywiste. Więc może wg Ciebie trener tu (znaczy w ogóle, każdy trener w siatkówce) coś poprawić, czy nie może, bo zależy to od umiejętności i ogarnięcia blokujących i broniących?

I jakiego słowa klucza użyłem bez zrozumienia?
Myslę, ze sam dobrze wiesz
Co ja sam wiem, to w miarę jasno staram się napisać. Tutaj pytam Ciebie, bo podejrzewam, jakie jest Twoje zdanie (podejrzewam, bo celowo starasz się pisać niejasno) i chcę to ustalić ponad wątpliwość.

I w ogóle, najlepiej pisać wprost z czym konkretnie się nie zgadzasz w wypowiedzi rozmówcy, zamiast pisać "czcza gadanina" "włos na czworo", bo po pierwsze to nie są poważne argumenty, a po drugie nie wiadomo, do czego konkretnie się odnoszą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:Co ja sam wiem, to w miarę jasno staram się napisać. Tutaj pytam Ciebie, bo podejrzewam, jakie jest Twoje zdanie (podejrzewam, bo celowo starasz się pisać niejasno) i chcę to ustalić ponad wątpliwość.
No, no - tak celowo mącę. To chyba nie ja napisałem, że nie rozumiem. Nie ja napisałem, że napisałem "milion słów o niczym" w bez żadnego ustosunkowania się.
Noworoczny pisze:Oczywiście mowa o systemie blok-obrona. Myślałem, że to jest oczywiste. Więc może wg Ciebie trener tu (znaczy w ogóle, każdy trener w siatkówce) coś poprawić, czy nie może, bo zależy to od umiejętności i ogarnięcia blokujących i broniących?
Może dokładnie tyle ile napisałem. Nie mam pojęcia, co w tym trudnego do zrozumienia. Może trzeba przeczytac kilka razy?

Nie wiem, moze to jakas slepa wiara w to, ze jak trener ustawi taką zawodniczkę, co to nie najlepeij przyjmuje i technicznie jest słaba w defensywie i ogólnym "ogarnięciu", lub nie jest słaba, ale z róznych względów robi częste błedy, oraz na podstawie rozpoznania przeciwników ustawi blok tam gdzie trzeba, to jest jakaś większ szansa na obronę. No moze większa szansa jest, tak jak napisałem, ale ogólnie wynik jest podobny. Moze to wiara w to, ze jak się ustawi w konkretnym miekjscu, to piłka ja trafi. :D
Nie wiem, moze ta jakieś niezrozumienie tego, że np obrona po prostej, to nie stanie w jednym konkretnym miejscu, podobnie jak w każda inna i trzeba umiec skorygowac ustawienie do tej wystawy i bloku, czy ułożenia ciała atakującego. To wszystko trzeba umiec i samo ustawienie na niewiel sie zda.

Tyle w temacie, bo naprawdę szkoda dzielic włos na czworo w obliczu takiego sukcesu i radosci dziewczyn.
Dalej trujcie się beze mnie. Mam ciekawsze zajęcia.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

czas na półfinał. Byłem na meczu z Niemkami i powiem że hala odleciała razem z Polkami. Zatem Turcja będzie miała wielki handicap. Żeby wygrać trzeba się nakręcać dobrą grą a wtedy sala przycichnie. Nie mają tam takiego wodzireja jak Magiera i gdy im nie szło w meczu z Chorwatkami prawie nastała cisza. Zatem trzeba dobrą grą uciszyć widownię. Kilka zdobytych punktów mocnymi atakami i dziewczyny powinny grać na większym luzie. Jednak musi być ogień i pełna agresja. Wierzę w zwycięstwo jeśli zagrają to co w meczu z Włoszkami i Niemkami. Żadnego wstrzymywania ręki a tylko pełna moc. Do boju dziewczyny.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Antonella Hard Core »

G.Guidetti trener dzisiejszych naszych rywalek może sie pochwalić fantastyczną serią jeśli chodzi o Mistrzostwa Europy ponieważ po raz szósty z rzędu awansował do najlepszej czwórki na Starym Kontynencie. Poza tym dokonał tego prowadząc trzy inne reprezentacje (Niemcy, Holandia i Turcja)

ME 2009 - 4 miejsce z Niemkami
ME 2011 - 2 miejsce z Niemkami
ME 2013 - 2 miejsce z Niemkami
ME 2015 - 2 miejsce z Holenderkami
ME 2017 - 3 miejsce z Turczynkami
ME 2019 - ..?... z Turczynkami
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2019, o 10:08 przez Antonella Hard Core, łącznie zmieniany 1 raz.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

Antonella Hard Core pisze:G.Guidetti trener dzisiejszych naszych rywalek może sie pochwalić fantastyczną serią jeśli chodzi o Mistrzostwa Europy ponieważ po raz szósty z rzędu awansował do najlepszej czwórki na Starym Kontynencie. Poza tym dokonał tego prowadząc trzy inne reprezentacje (Niemcy, Holandia i Turcja)

ME 2009 - 4 miejsce z Niemkami
ME 2011 - 2 miejsce z Niemkami
ME 2013 - 2 miejsce z Niemkami
ME 2015 - 2 miejsce z Holenderkami
ME 2017 - 2 miejsce z Turczynkami
ME 2019 - ..?... z Turczynkami

Miejmy nadzieje że dzisiaj Polkom uda sie przerwać piękną serie włoskiego szkoleniowca który podczas czterech ostatnich Mistrzostw Europy wprowadzał swoje drużyny do wielkiego finału.
tylko gwoli ścisłości w 2017 trzecie miejsce z Turcją
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

Męska siatkówka w pierwszym dzisiejszym półfinale póki co.
kinagyo
Posty: 750
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: kinagyo »

Aranger pisze:Męska siatkówka w pierwszym dzisiejszym półfinale póki co.
rzeczywiscie brak plasów i kiwek a dużo mocnych uderzeń. Ciekawe jak to będzie wyglądało w meczu z polską reprezentacją
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Egonu dziesięć bezpośrednich błędów w ataku przez dwa sety na 21 ataków. Fatalne Włoszki w końcówkach, a szkoda, źle gra Mihajlović i miałyby szanse.

O, kolejny błąd Egonu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

I kolejny, 12 już. :D Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Egonu to dziwna zawodniczka pod tym względem, bo ona ma ten swój zasięg, a zarazem atakuje po mocnych kierunkach - więc u niej proporcja bezpośrednich błedów w ataku do zablokowanych to jest jakieś 4-1, tzn. właściwie nie jest blokowana, gdy z reguły to jest ~1-1. Tutaj dochodzi fakt, że chyba cztery razy przekroczyła linię lub uderzyła w anktenkę, i wygląda to mocno niepoważnie jak weźmiemy pod uwagę, że to jedna z najlepszych siatkarek na świecie.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: tomasol »

Tym razem końcówka dla Włoszek, które ograniczyły liczbę błędów, przestały polegać tylko na Egonu i dołożyły kilka asów.

W sumie ciekawy i niezły mecz, imponują mocne, niemal męskie, zbicia i szybkie tempo wielu akcji.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bardzo, bardzo słaby mecz - wydaje się, że finał nie powinien być jednostronny, a i w meczu o trzecie miejsce przegrany naszego półfinału będzie miał duże szanse.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: tomasol »

Kolega chyba zawiedziony postawą Włoszek. Mecz nie taki słaby, Serbki pokazały jednak dobrą jakość. Słabo zagrała Mihajlovic ale pozostałe Serbki stanęły na wysokości zadania. Właściwie na każdej pozycji wyglądały lepiej od rywalek. W każdym razie umiały wykorzystać słabości Włoszek.

A Egonu 16 błędów w ataku, stosunek do ataków zablokowanych aż 8:1, to chyba jakiś rekord. Ja w każdym razie nie przypominam sobie abym kiedyś widział coś podobnego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Skrzydłowe Serbek zagrały na 7% efektywności ataku - poza pierwszym setem, to było słabe spotkanie (jak na ten poziom). Ciężko okreslić inaczej np. sytuację z drugiego seta, gdzie Egonu robi 1/10 w ataku z 8 (!!) błędami (7 bezpośrednich, 1 błąd), podczas gdy Mihajlović - 2/11 z pięcioma błędami (3 bezpośrednie, 2 razy blok), albo sytuację z czwartego seta, gdzie zespół w żeńskiej siatkówce popełnia jedenaście błędów własnych.

Serbki miały dużo szczęścia, że trafiły na słabo dysponowane Włoszki, ponieważ zagrały dużo poniżej swoich możliwości. Dość powiedzieć, że w samym ataku i na zagrywce, Włoszki popełniły 33 błędy własne, co jest ogromną liczbą błędów jak na żeńską siatkówkę, a wcale nie skończyło się deklasacją.
kinagyo
Posty: 750
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: kinagyo »

juraj mokry sędziuje. oczekuję sprawiedliwego sędziowania

obstawiam że nasze zaczną grać na luzie od drugiego seta
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: ciacho23 »

Na razie katastrofalne przyjęcie u nas.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Aranger »

Bardzo źle przyjmuje Mędrzyk, a to u nas jest często klucz do dobrej gry.

Za to Stysiak z grubej rury, bez żadnych kompleksów już z kilkoma punktami.
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: bono »

Mędrzyk kładzie całą grę juz nie pierwszy raz.Z nią na boisku nie wygramy.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: knightrider »

bono pisze:Mędrzyk kładzie całą grę juz nie pierwszy raz.Z nią na boisku nie wygramy.
Tylko jedyną przyjmującą potrafiącą przyjmować jest Mędrzyk bo pozostałe z ławki raczej grają jeszcze gorzej typu Grajber z Belgią.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: tomasol »

Na razie gładka porażka w pierwszym secie. Turczynki znakomicie zagrywają flotem, jesteśmy całkowicie odrzuceni od siatki. No i tradycyjnie już słabo bronimy.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: majka86 »

Ech... Na razie jeśli chodzi o przyjęcie i organizację gry, to fatalnie to wygląda. Totalny chaos
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Gibson »

Kompromitacja Polek

Aż przykro patrzęć...

jakby im ktoś przed meczem wszystkie stawy powykręcał
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: tomasol »

Przyjęcie poprawiliśmy tylko nic z tego nie wynika bo robimy błędy gdzie indziej. Słabo wyglądamy w ataku, środka praktycznie nie ma, skrzydłowe mało kończą. Na razie cały zespół pod kreską.

Na razie jest srogie lanie od rozpędzonych Turczynek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”