PANAM Cup 2018 + NORCECA U21 2018

rafak
Posty: 330
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

PANAM Cup 2018 + NORCECA U21 2018

Post autor: rafak »

W Pan American Cup grająca bez atakującego reprezentacja B Argentyny, pokonała Alana Souzę plus resztę po tie-breaku.

W drużynie Argentyny pierwsze skrzypce grali Nicolas Bruno i Ezequiel Palacios. W finale świetnie zagrał 19-letni Luciano Palonsky. W drużynie Brazylii liderem był Alan Souza; ciekawe czy zostanie dokoptowany do składu ma MŚ.

Trzecie miejsce dla Kubańczyków, czwarte dla Portoryko (ze znanym z +L Maurice Torresem czy weteranami Angelem Perezem i Pablo Guzmanem, za to bez Goasa), piąte dla Meksyku, szóste dla Kanady. Dla tej ostatniej reprezentacji to tragedia - brak kwalifikacji do PANAM Games w Limie 2019. Tacy gracze jak sypacz Walsh, skrzydłowy Scheerhorn czy środkowy Duff potwierdzili, że nie zasługują na powołanie na MŚ. "Nasz" Brandon Koppers zaliczył całe dwa punkty w meczu o 5 miejsce.

Na siódmym miejscu USA. Rozgrywał Johan Seif, a na młocie grał James Shaw :D Na środku doświadczony Pollock. Warto przygłądać się skrzydłowemu Davidowi Wieczorkowi.

Równocześnie na Kubie odbywały się zawody NORCECA U21.
Wygrali Kubańczcycy - nie jest to jakiś specjalnie utalentowany rocznik; MVP został grający rok temu na nieudanych MŚ U19 Juan Carlos Romero. Drugie miejsce dla Dominikany, potem Kanada i Stany. W drużynie Kanady warto się przyglądać dwóm atakującym: Xander Ketrzynski zaczynał karierę w Missassagua Pakmen, klubie który wychował Sharone Vernon-Evansa; Alexander Nsakanda będzie grał od września w NCAA (UC Irvine) - miałem go okazję widzieć kilka razy i mam nadzieję, że duża kariera przed nim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa innych kontynentów”