[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Liga Narodów 2019

Liga Narodów 2019

Postprzez Marcinho » 22 paź 2018, o 22:10

Nieoficjalny terminarz Ligi Narodów 2019

1. tydzień (31 maja - 2 czerwca)
Grupa 1: Chiny (gospodarz), Niemcy, Iran, Włochy
Grupa 2: Argentyna (gospodarz), Bułgaria, Kanada, Portugalia
Grupa 3: Polska (gospodarz), Stany Zjednoczony, Brazylia, Australia
Grupa 4: Serbia (gospodarz), Francja, Rosja, Japonia

2. tydzień (7 - 9 czerwca)
Grupa 5: Chiny (gospodarz), Bułgaria, Polska, Francja
Grupa 6: Rosja (gospodarz), Stany Zjednoczone, Włochy, Portugalia
Grupa 7: Japonia (gospodarz), Argentyna, Brazylia, Iran
Grupa 8 (gospodarz nieustalony): Niemcy, Australia, Kanada, Serbia

3. tydzień (14 - 16 czerwca)
Grupa 9 (gospodarz nieustalony): Brazylia, Chiny, Portugalia, Serbia
Grupa 10 (gospodarz nieustalony): Japonia, Włochy, Bułgaria, Australia
Grupa 11: Iran (gospodarz), Kanada, Polska, Rosja
Grupa 12: Francja (gospodarz), Argentyna, Stany Zjednoczone, Niemcy

4. tydzień (21-23 czerwca)
Grupa 13 (gospodarz nieustalony): Japonia, Chiny, Kanada, Stany Zjednoczone
Grupa 14: Włochy (gospodarz), Argentyna, Polska, Serbia
Grupa 15 (gospodarz nieustalony): Portugalia, Francja, Iran, Australia
Grupa 16 (gospodarz nieustalony): Bułgaria, Niemcy, Brazylia, Rosja

5. tydzień (28-30-czerwca)
Grupa 17: Australia (gospodarz), Argentyna, Chiny, Rosja
Grupa 18: Brazylia (gospodarz), Kanada, Francja, Włochy
Grupa 19: Stany Zjednoczone (gospodarz), Bułgaria, Iran, Serbia
Grupa 20: Niemcy (gospodarz), Japonia, Polska, Portugalia

http://www.somosvoley.com/notas/exclusi
Marcinho

Re: Liga Narodów 2019

Postprzez Kamil92 » 23 paź 2018, o 05:09

Polska, Chiny, Iran, Włochy i Niemcy - nie byłoby tak źle pod względem podróżowania.
Kamil92

Postprzez Marcinho » 23 paź 2018, o 15:23

Ostatni tydzień powinniśmy mieć bez porażki.
Marcinho

Postprzez Gierek » 24 paź 2018, o 09:56

Myślę, że chyba to już jest oficjalny terminarz LN 2019:
https://siatka.org/pokaz/juz-terminarz- ... odow-2019/

Zastanawia mnie jedna rzecz:
"Warto dodać, że Final Six Ligi Siatkarskiej Ligi Narodów w latach 2019-2021 rozgrywane będzie w Stanach Zjednoczonych."

??? Nie rozumiem tego... Czyżby pieniądze poszły "w górę"? Mam nadzieję, że nie.
Gierek

Postprzez Re_soviaczka » 24 paź 2018, o 20:09

Ale czego nie rozumiesz? Ustalono, że tam przez 3 lata będą finały, tak jak ustalano na przykład, że Puchar Świata będzie w Japonii.
Re_soviaczka

Postprzez Gierek » 24 paź 2018, o 21:47

Chodzi mi o ustalenie że Final Six LN w latach 2019 - 2021 się odbędzie w USA - dla mnie to lekki skandal, bo ja uważałem, że lepiej by było dla dobra siatkówki, gdyby Final Six się odbyło w kraju, w którym siatkówka jest mniej popularna, a tu jak widać - można jakiemuś kraju dać kilka lat z rzędu organizację Ligi Narodów, która (ta Liga Narodów) chyba co raz bardziej traci na znaczeniu. Wiem, że "zasada" wygląda podobnie do PŚ w Japonii, ale to dla mnie jest dalej niepojęte.
Gierek

Postprzez Pele » 24 paź 2018, o 22:29

O tym że USA kupują finały LN na trzy lata mówili już w trakcie trwania obecnej Ligi
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Pele

Ostrzeżenia: 2

Postprzez knightrider » 24 paź 2018, o 22:38

W 2019/20 roku Liga Narodów jest ostatnią rzeczą co interesuje PL kadrę.
knightrider

Postprzez Chal » 25 paź 2018, o 14:22

Przecież Final Six właśnie będzie odbywać się w kraju, w którym siatkówka jest mniej popularna.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Chal

Postprzez drukjul » 25 paź 2018, o 15:45

Chal napisał(a):Przecież Final Six właśnie będzie odbywać się w kraju, w którym siatkówka jest mniej popularna.

Trzeba by było doprecyzować, czy mówimy o sporcie, czy o sport-biznesie bo to przecież nie zawsze jedno i to samo. Jeżeli chodzi o popularność sport-biznesu ludzie faktycznie często później oglądają w telewizji, lub na żywo te sporty, które sami uprawiają/uprawiali, ale nie zawsze przecież jest to reguła. Promil Polaków kiedykolwiek próbowało skakać na nartach, a mimo tego głównie dzięki sukcesom najpierw Małysza, a później Stocha, obiektywnie do bólu nudne skoki narciarskie jako sport-biznes cieszą się w narodzie sporą popularnością. Podejrzewam natomiast że przykładowo np. z kolarstwem w Stanach Zjednoczonych jest akurat odwrotna historia - jako sport-biznes przynajmniej jeśli chodzi o wyścigi szosowe w USA kolarstwo praktycznie nie istnieje, natomiast jak porównać wyniki sprzedaży rowerów w EU i USA to okaże się, że Amerykanie licząc na głowę kupują nawet więcej rowerów niż Europejczycy.

Siatkówka w przypadku Stanów jest najbardziej masowo uprawianym sportem przez dziewczynki na poziomie szkoły średniej, a później sportu akademickiego, w ostatniej dekadzie wyprzedziła nawet koszykówkę. Wśród chłopców jest ona znacznie mniej popularna (aż x9 razy mniej w porównaniu do dziewczyn na poziomie szkoły średniej) i dodatkowo jej popularność dodatkowo jest bardzo mocno geograficznie zróżnicowana, bo w wielu amerykańskich stanach siatkówki nie zalicza się do męskich dyscyplin uprawianych w high schools, ale mimo to także na poziomie całego kraju łapie się do 10 najbardziej popularnych sportów szkolnych i akademickich.

Oddając na trzy lata USA prawo do organizacji Final Six męskiej Siatkarskiej Ligi Narodów na dalszą popularyzację siatkówki jako sportu masowego w USA ani FIVB ani Amerykański Związek Piłki Siatkowej pewnie niespecjalnie już liczą, bo jako się rzekło siatkówka kobieca już w tym momencie jest sportem nr 1 jeżeli chodzi o szkoły i uniwersytety, a męska ma nad sobą szklany sufit w postaci innych tradycyjnych amerykańskich sportów zespołowych jak koszykówka, baseball, czy futbol amerykański. Natomiast jest to niewątpliwie stawka na rozwój siatkówki jako sport-biznesu i to przede wszystkim sport-biznesu telewizyjnego w Stanach.

Czy to wypali trudno powiedzieć, ale nie ma co ukrywać, że wybór USA jako gospodarza trzech następnych finałów VNL przez FIVB był podyktowany tylko i wyłącznie względami komercyjnymi, a nie chęcią popularyzacji siatkówki jako sportu masowego w tym kraju.
drukjul

Powrót do Liga Narodów (dawniej LŚ)