Liga Narodów 2019 (M)

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: aezakmi »

Aershis pisze:Niezmiennie mnie dziwi co robi w tej kadrze Muagututia.
Po meczu z Polską, w którym Garrett zdobył 19 punktów - sprawdzałem, gdzie on grał w ostatnim sezonie i jeszcze kilka filmików z jego udziałem obejrzałem, i pod jednym z nich była cytowana pewna wypowiedź, z 2015 roku, to ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=Sh-xRIIkIqw
Wpisałem tą wypowiedź w wyszukiwarkę, dotarłem do strony teamusa, na której ten tekst niby jest (tak pokazuje wyszukiwarka), po wejściu nie widzę tej wypowiedzi, w kodzie źródłowym również. Natomiast jest wypowiedź samego Johna Sperawa z 2014 o tym siatkarzu, od 2:00:
https://www.teamusa.org/usa-volleyball/ ... tia#videos
Jak widać i słychać, dwóch trenerów parę lat temu miało podobne zdanie, że to dość uniwersalny zawodnik. Tylko to było dawno, gdy być może jeszcze liczono, że coś z niego będzie.

Sprawdziłem statystyki Marka, to Muagututia w ataku cienizna, jeden z najsłabszych. Natomiast przyjęcie trzyma, zagrywa bardzo dobrze - wysoki procent asów i niezły procent błędów, w sensie mało błędów popełnia na zagrywce. Jeszcze wszedłem na stronę FIVB, to w obronie również jest OK.
Wygląda na to, że jak inni nie mogą, to Garretta na ligę światową i narodów poślą. On chętnie gra, zawsze jest gotowy do tego samego zadania od kilku lat, jest też dobrym duchem drużyny - tak wynika m.in. ze słów Kawiki Shoji w powyższym filmiku.
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Gibson »

A ile ma cm bo raz piszą że 196 a raz że 205 i czy zagra w Polsce?

Ciekawostka, że ten taki znakomity Purya Fayazi był w skłądzie Iranu już dawno daaawno temu na tym pamiętnym pucharze świata :O Ciekawe że potem zniknął na tak długo i nagle znów wyskoczył i to w takiej formie
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aershis »

Ale ja sobie doskonale zdaję sprawę dlaczego on jest w kadrze. Dziwi mnie to, bo według mnie to bez sensu, zwłaszcza że na ostatniej wielkiej imprezie był w 2014 roku, więc raczej jest średnio przydatny. No i w tej lidze światowej jego gra nie jest konieczna, bo awans zapewniony, a można było testować innych zawodników.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: aezakmi »

Aershis pisze:Ale ja sobie doskonale zdaję sprawę dlaczego on jest w kadrze. Dziwi mnie to, bo według mnie to bez sensu, zwłaszcza że na ostatniej wielkiej imprezie był w 2014 roku, więc raczej jest średnio przydatny. No i w tej lidze światowej jego gra nie jest konieczna, bo awans zapewniony, a można było testować innych zawodników.
Wygląda na to, że Speraw od początku wiedział, kto zagra w turnieju finałowym. Testować, najwyraźniej nie było kogo. Szykują się do final six właśnie tą ekipą. Sens jest, musi być, inaczej nie byłoby Garretta w tym zespole. I nawet, jak nie zagra w finałowym turnieju, to swoją misję spełni. Speraw podpatrzył Heynena i po prostu buduje atmosferę w drużynie "wykorzystując" do tego Muagatutie. My mamy Wojtaszka i wózki sklepowe, ;) Amerykanie mają Muagatutie. Cel uświęca środki (wersja pozytywna).
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: drukjul »

Heynen zabrał do Włoch tylko trzech środkowych - Kłosa, Kochanowskiego i Hubera, a Argentyńczycy przed turniejem w Mediolanie właśnie na środku siatki wzmocnili się dodatkowo Sebastianem Sole, a Serbowie Srecko Lisinacem, którego Grbic powołał zamiast nowego nabytku Skry Dusna Petkovica.

"14" Argentyny http://dal15al25.gazzetta.it/files/2019 ... 682866.png
"14" Serbii http://dal15al25.gazzetta.it/files/2019 ... 713676.png

Pojedynku z podtekstami Petkovic - trzej blokujący Skry w przyszłym sezonie niestety więc w Mediolanie nie będzie, ale konfrontacja Kłosa, Kochanowskiego i Hubera z Sole, czy Lisinacem - to w końcu obok Podrascanina i Simona najlepsi środkowi Serie A1 w poprzednim sezonie i tak powinna być ciekawa.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aershis »

aezakmi pisze: Wygląda na to, że Speraw od początku wiedział, kto zagra w turnieju finałowym. Testować, najwyraźniej nie było kogo. Szykują się do final six właśnie tą ekipą. Sens jest, musi być, inaczej nie byłoby Garretta w tym zespole. I nawet, jak nie zagra w finałowym turnieju, to swoją misję spełni. Speraw podpatrzył Heynena i po prostu buduje atmosferę w drużynie "wykorzystując" do tego Muagatutie. My mamy Wojtaszka i wózki sklepowe, ;) Amerykanie mają Muagatutie. Cel uświęca środki (wersja pozytywna).
taa, Muagututia jest w kadrze od jakichś 8 lat, więc z pewnością wzięto przykład z twojego guru.
To, że Speraw wiedział kto zagra w F6 nie ma znaczenia - istnieje perspektywa długo terminowa, a ogrywać jest kogo. Garett do składu na F6 się nie załapie, nie przy powrocie Thomasa.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: ciorny17 »

Może ktoś napisać co się stało w ostatnim czasie z Le Robić? Przecież to nawet nie cień tego zawodnika sprzed paru lat, wymienianym w gronie najlepszych środkowych.

Toniutti gra fatalnie dzisiaj, a jego vis a vis Dosjanh odbicie ma prawie tak samo ułomne jak Sławomir Master.
Kłamca.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aershis »

ciorny17 pisze:Może ktoś napisać co się stało w ostatnim czasie z Le Robić? Przecież to nawet nie cień tego zawodnika sprzed paru lat, wymienianym w gronie najlepszych środkowych.
Po prostu głowa nią ta. Le Roux ma ciężki charakter i nie jest specjalnie pracowity.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: SerCos »

Szkoda czasu tracić na takie widowisko, potem zdziwienie czemu nie ma sponsorów. Jak się olewa kibiców to trudno, aby ktoś ładował w to kasę.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: ciorny17 »

Dzięki Aershis myślałem, że jakaś kontuzja czy coś w sezonie klubowym. To że głowa nie ta to było już wiadomo od dawna bo talent chłopak ma, ale czym jest talent bez ciężkiej pracy.
Kłamca.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aershis »

On się chyba ogólnie prowadzi słabo. Ostatnio na instagramie widziałem go z piwem czy winem, do tego paczka fajek obok. Kiedy można to można, ale jak jesteś w trakcie turnieju/przygotowań do turnieju, to chyba jednak trochę słabo.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: ciorny17 »

Swędro News: Komenda - Muzaj, Huber - Kochanowski, Bednorz - Kwolek, Wojtaszek na 99% rozpoczniemy taką szóstką.
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: niepoinformowany »

ciorny17 pisze:Swędro News: Komenda - Muzaj, Huber - Kochanowski, Bednorz - Kwolek, Wojtaszek na 99% rozpoczniemy taką szóstką.
No i w porządku skład. Liczę na dobry mecz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcy$ »

Iran męczy się z Portugalią.... jaki skład Iranu czy takie rzeczy się dzieją? Czy po prostu tylko u siebie tak dobrze grają?:)
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: ciorny17 »

Bednorz skończył jakiś atak? Bo oglądam od końcówki 1. seta i póki co podbijany cały czas przez Argentyńczyków.
Kłamca.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: aezakmi »

ciorny17 pisze:Bednorz skończył jakiś atak? Bo oglądam od końcówki 1. seta i póki co podbijany cały czas przez Argentyńczyków.
Męczy się strasznie. Nie liczę, ale Dembowski mówił, że tylko 11% w pierwszym secie, bodaj 1/9 było.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Papito13 »

Bednorz chyba 1 atak skończył, a piłek dostał dużo. Strasznie się męczy w ataku, nie zdziwię się jak niedługo Heynenowi skończy się do niego cierpliwość.

Edit: Już się skończyła. Te 1/9 w pierwszym secie to według statystyk FIVB, teraz pokazują 1/14.
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Gibson »

Bravo Bartoszszy Kwoleki
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aranger »

No i co ? Jednak da radę zakiwać rywala. Doskonale to zrobiliśmy w tym secie. :D
dyletant
Posty: 5081
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: dyletant »

Kwolek ewidentnie za długo przebywa ze Śliwką-kiwką, dziś to jeszcze wychodzi, ale niedługo zaczną go czytać. Zagrywkę już chyba można uznać za stracony przypadek.

To jest ten sam Muzaj, co zachwycał na tle KAzania?

Co do Bednorza, to obserwując go mam wrażenie, że to casus Zielińskiego - zawodnik, który nie potrafi przełożyć swojego poziomu z klubu na reprezentację.

A tak w ogóle to bardzo podoba mi się dzisiaj Crer- zawsze w cieniu Sole, ale wyraźnie się rozwinął. Gdańsk powinien mieć z niego spory pożytek, a jego ataki będą też ubarwieniem dla całej ligi
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aershis »

Marcy$ pisze:Iran męczy się z Portugalią.... jaki skład Iranu czy takie rzeczy się dzieją? Czy po prostu tylko u siebie tak dobrze grają?:)

Ale Iran gra u siebie. :D
dyletant
Posty: 5081
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: dyletant »

2 dotknięcia siatki i przejście linii 3ego metra przez Conte. I tak to można grać.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: martin123154 »

No co ten rozgrywajacy. Najwazniejszy moment w meczu a ten ciagle rzuca do Bednorza ktory tragiczny w ataku jest.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: mmb »

Po co grać Bednorzem jak widać że nie ma dnia, Heynen chyba naprawdę nie chce lecieć do Czikago :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aranger »

martin123154 pisze:No co ten rozgrywajacy. Najwazniejszy moment w meczu a ten ciagle rzuca do Bednorza ktory tragiczny w ataku jest.
Na prawym miał Muzaja. :]

3/21 Bednorza według FIVB + błąd w przyjęciu, który zaczął tę nieszczęsną serię w końcówce, kompletnie dzisiaj odpłynął Bartosz.
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: matiz99 »

Po co wygywać 3:0 w godzine z prysznicem. Lepiej sobie narobić probklemów. Teraz Argentyna pierwszy raz w tym meczu poczuje szanse i mamy pozamiatane. Nie oglądam dalej bo nie ma co.
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Verdungo »

mmb pisze:Po co grać Bednorzem jak widać że nie ma dnia, Heynen chyba naprawdę nie chce lecieć do Czikago :D
Dziwie się, że nie chce. Zawsze można wysłać Gogola z zawodnikami przy których będzie miał znak zapytania wraz z tymi którzy na pewno nie załapią się na ME czy kwalifikacje olimpijskie.

PS. Podobno fizjoterapeuci sporo pracowali z Bednorzem przed tym meczem. Ktoś wie coś więcej? Bo mizerie dzisiaj pokazał, ataki jakieś takie bez mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Nagor »

Muzaj w trzecim cokolwiek skonczyl? Bo co widzialem to podbijany... Zagrywka tez dno, typowa Vitalowka...
Awatar użytkownika
Hrabia_Monte_Christo
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 19:25
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Hrabia_Monte_Christo »

Mniemam, że Olek ma lepszy procent od Bednorza, ktoś ma jego rezultat?

Wpis powstał przy współpracy z Huawei P20 Pro
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Verdungo »

Hrabia_Monte_Christo pisze:Mniemam, że Olek ma lepszy procent od Bednorza, ktoś ma jego rezultat?

Wpis powstał przy współpracy z Huawei P20 Pro
A czy tu trzeba statystyki? Ewidentnie widać, że Bartek dzisiaj jest gorszy od Olka.

PS. Jak się nasi nie ogarną to przegramy to 2:3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”