Liga Narodów 2019 (M)

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Aershis » 18 Jul 2019, o 12:00

Bartek O wrote:Najlepsza z możliwych, przynajmniej w mojej opinii. Czyli zignorowanie rosyjskiej supergwiazdy siatkówki.


Jakaż to z niego super gwiazda. :P Przecież to nawet nie jest 8 w kolejce przyjmujący na grę w rosyjskiej kadrze.
User avatar
Aershis
 
Posts: 1201
Joined: 26 Mar 2014, o 14:27
Płeć: M


Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Son » 18 Jul 2019, o 12:17

Trochę jestem skołowany.
- Napisał to pod adresem siatkarza naszej reprezentacji widocznego na zdjęciu powyżej.
- Pod adresem "skończonego narodu arabów...wróć, polskiego"
- Do mieszkańców mniejszości etnicznej Lodziostanu, do których strzelał podczas Mistrzostw Świata?
- Tylko i wyłącznie do siatkarzy kadry, z zaznaczeniem, że resztę narodu szanuje?
- Czy był to okrzyk bojowy, często słyszany podczas spotkań piłkarskich?
Oczywiście zachowanie bez komentarza, ale o nim już wiele napisano nie bez podstawy. Ciekawy jestem czy obrońcy Michała Kubiaka, również będą bronić Spirita, powołując się na: wolność słowa; na "dobrze im powiedział i też tak uważam", czy przejdą do ataku- tam byli Arabi niewolący kobiety, tu My. Polacy.
Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Tylko mi nie mówcie, że to dwie różne sytuacje.
Zaksa na maksa
Son
 
Posts: 1057
Joined: 28 Apr 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Marcy$ » 18 Jul 2019, o 12:29

Te sytuacje się różnią, ale obie nie powinny mieć miejsca. I uważam, że obie powinny mieć podobne konsekwencje. Czyli jak Kubiak był zawieszony to niech Spiryk też będzie.
I tyle, niech idzie w zapomnienie.
#muremzaheynenem
Fanboy Heynena
Marcy$
 
Posts: 1662
Joined: 3 Jul 2012, o 18:34
Location: Gdańsk
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Bartek O » 18 Jul 2019, o 12:39

Aershis wrote:
Bartek O wrote:Najlepsza z możliwych, przynajmniej w mojej opinii. Czyli zignorowanie rosyjskiej supergwiazdy siatkówki.


Jakaż to z niego super gwiazda. :P Przecież to nawet nie jest 8 w kolejce przyjmujący na grę w rosyjskiej kadrze.


Dlatego posłużyłem się ironią.
Ale nie umniejszaj wartości sportowej Aleksieja ;). W składzie Sbornej na Uniwersjadę miałby realne szansę się znaleźć.
User avatar
Bartek O
 
Posts: 663
Joined: 13 Aug 2015, o 15:45

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Camillo Marcotti » 18 Jul 2019, o 15:37

Bartek O wrote:Dlatego posłużyłem się ironią.
Ale nie umniejszaj wartości sportowej Aleksieja ;). W składzie Sbornej na Uniwersjadę miałby realne szansę się znaleźć.


Wątpię, żeby wziąć udział w Uniwersjadzie, trzeba przynajmniej w teorii być studentem, a wątpię żeby kogoś z takim ilorazem inteligencji przyjęli na jakąś uczelnie. No chyba że za dobre pieniądze, co w Rosji jest możliwe.

Co do porównywania wypowiedzi Michała i Aleksieja uważam, że jedne i drugie są czasem nie na miejscu, choć Michała bronią dwie rzeczy: nawet najdziwniejszą teorie, potrafi na swój sposób uzasadnić, więc nie można mieć pretensji o te wypowiedzi, można się z nimi nie zgadzać (zauważmy, że wypowiedź w stylu Kubiak brzmiałaby: uważam, że Polacy to kur*y, bo kiedyś Polak remontował mi kuchnie i się rozpadła, np.), no i przede wszystkim Michał coś w sporcie osiąga i znaczy w przeciwieństwie do swojego buraczanego kolegi.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Camillo Marcotti
 
Posts: 2718
Joined: 10 Feb 2015, o 20:31
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Son » 18 Jul 2019, o 15:55

To jak osiąga sukcesy, to może pozwolić sobie na więcej?? Nie bardzo rozumiem. Rosjanin trochę też osiągnął w sporcie, wbrew pozorom więcej niż się sądzi. Nazwałeś Spirita burakiem i masz rację, bo nie jest to jego pierwszy wybryk, a opinię mogliśmy wyrobić sobie na podstawie ostatnich lat. Dla mnie wypowiedź Kubiaka, choć próbował to wyprostować pozostaje gorsza, ponieważ skierował bardzo nieprzychylne słowa pod kątem całego narodu. Tu mamy dwa słowa rzucone w komentarzu i nie bardzo wiadomo o co chodzi, poza tym, że są obraźliwe. Nie chcę uchodzić, za jakiegoś obrońcę tego Pana Rosjanina, bo jest człowiekiem zdemoralizowanym. Ale nie usprawiedliwiajmy przy tej okazji Michała. Obie wypowiedzi nie powinny paść. Przy czym Michał raczej nie powtórzy swojego błędu, a ten Pan "leje" na nakładane kary.
Zaksa na maksa
Son
 
Posts: 1057
Joined: 28 Apr 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby dante_azs » 19 Jul 2019, o 11:06

"Problemem" jest to, że Heynena bronią wyniki. Ile w tym jego zasługi, a ile faktu, że trafił na złoty okres w polskiej siatkówce jest chyba równoważne. A to, że są wyniki, to znacznie łatwiej dużej grupie kibiców (mi nie) przychodzi racjonalizowanie jego poczynań.

Ile w tym jego zasługi? Jakieś 150%. Tak samo jak zdobycie brązowego medalu na MŚ w Polsce w 2014 z przeciętnymi Niemcami i awans do półfinału ME w Polsce w 2017 z jeszcze bardziej przeciętną, by nie powiedzieć słabą, Belgią.
raczej trudno sądzić, że i w Niemczech i w Belgii i teraz w Polsce cudownym zrządzeniem losu trafiały mu się złote pokolenia siatkarzy.
Na MŚ i ME z Niemców i Belgów wycisnął maksa, więcej się nie dało. Mało tego, gdyby nie Polska, zapewne Niemcy zagraliby w finale z Brazylią. Belgia była blisko brązowego medalu, przegrywając z Serbią zaledwie 2:3. Wcześniej rozbiła Włochów(!) w ćwierćfinale 3:0.
Za to w Polsce pokazał jak wykorzystuje swoją znajomość siatkówki, bo trafił na zdolniejszych wykonawców, dlatego kolekcjonuje medale. MŚ nie było przypadkiem, co pokazała tegoroczna LN. Przypadkiem nie będzie również mistrzostwo Europy jesienią. Co do igrzysk za rok, nie rozpędzałbym się że będzie złoto, bo sport uczy pokory, ale jest to wielce prawdopodobne.
I wcale nie uważam, że trafiło mu się genialne pokolenie. Były lepsze. Heynen potrafi jak mało który trener tak poukładać puzzle, że nawet te które wydają się niepotrzebne, o dziwo pasują idealnie.
Last edited by dante_azs on 19 Jul 2019, o 11:30, edited 1 time in total.
User avatar
dante_azs
 
Posts: 567
Joined: 21 Dec 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Noworoczny » 19 Jul 2019, o 11:20

A wg mnie powinniśmy inaczej traktować zachowanie naszych a inaczej obcych, zwłaszcza nacji, z której pochodzi ten pan ze spirytusem w nazwisku. Na zasadzie ChNiNKChP.

Polsat uraczył nas całą masą powtórek meczu o brąz, więc można było sobie w spokoju pooglądać. Naprawdę miło się na grę naszych patrzyło.

Kwolek zyskał potężną broń w postaci zagrywki. To znaczy zawsze ładnie serwował, ale teraz zyskał różnorodność. Podrzuca piłkę, jak do zagrywki atakującej, wyskakuje, jak do atakującej, a zagrywa taktyczną (podobną do szymurskiej). Załóżmy, że jest break. Do następnej Brazole ustawiają się blisko, a ten wszystko wykonuje tak samo, tyle że zagrywa mocno, i as.

To jest wynalazek Antigi, ale widać, jak wielu graczy przejęło tę hybrydową zagrywkę i jakie spustoszenie ona czyni. Wiśniewski, Bieniek, Kwolek, Szymura, Drzyzga, chyba nawet Kubiak. Jestem przekonany, że to jest przyszłość zagrywki i w najbliższych latach będzie się to powszechnie trenować.

Pięknie nasi grali. Np. Kwolek zagrywa floatem, przyjęcie na prawo, blisko antenki. Atakujący idzie na quicka i dostaje naprawdę szybką piłkę, ale na niego czeka już dwublok z Huberem. Atak po ostrym skosie, Kaczmarek broni w punkt, kontra i punkt.

Cudowna była też obrona-asekuracja-wystawa Popiwczaka. Bednorz dostaje piłkę na lewe, ściąga za mocno piłkę, więc dostaje czapę pod nogi, ale tam już na parkiecie leży dłoń Kuby. Piłka odbija się tak wysoko, że Bednorz atakuje z drugiej a przeciwnicy tylko stoją z rozdziawionymi gębami i nie wiedzą co się dzieje.

Była też zagrywka w sam narożnik boiska, którą pięknie przyjął Marek Kacz. Punktu akurat nie było.

Jedną czy dwie akcje później Bednaruk na czasie każe ustawiać się naszym do przyjęcia w czwórkę. To kolejny przymiot Łukasza. Nie każdy atakujący potrafi przyjmować (z zachowaniem wszelkich proporcji: Wlazły, Michajłow, Anderson). Przy bardzo mocno zagrywającym przeciwniku to naprawdę ważna sprawa.

No i atmosfera. Wiadomo, że jak się wygrywa, to atmosfera jest, ale tutaj na prawdę widać było, że chłopaki stanowią jedność.

Brawa dla Vitala i reszty sztabu, że potrafili coś takiego osiągnąć.

E: I pełna zgoda z postem Dante_azs!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
User avatar
Noworoczny
 
Posts: 8666
Joined: 29 Dec 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Papito13 » 19 Jul 2019, o 11:51

Noworoczny wrote:To jest wynalazek Antigi, ale widać, jak wielu graczy przejęło tę hybrydową zagrywkę i jakie spustoszenie ona czyni. Wiśniewski, Bieniek, Kwolek, Szymura, Drzyzga, chyba nawet Kubiak. Jestem przekonany, że to jest przyszłość zagrywki i w najbliższych latach będzie się to powszechnie trenować.


Mam podobną opinię na ten temat. Plusliga jest ligą ze zdecydowanie największą ilością zawodników z zagrywką "hybrydową" i powoli inni zaczynają się tego uczyć. Również jestem przekonany, że ten rodzaj serwisu będzie tylko zyskiwać na popularności, bo znakomicie usuwa możliwość przyjęcia flota na palce i wymusza na siatkarzach umiejętności przyjęcia flota sposobem dolnym. Fajnie, że taki (na razie) trend wychodzi z Polski i Plusligi.

Organizacja gry blok-obrona, świetne czytanie gry i znakomita gra blokiem to potężne atuty naszej kadry pod okiem Vitala. Polecam zwrócić uwagę na olbrzymie postępy w bloku, jakie zrobili niektórzy zawodnicy na kadrze. Na pewno cały sztab pomaga rozpracować Heynenowi naszych przeciwników, ale on też potrafi przekazać odpowiednie wnioski siatkarzom i w rezultacie jesteśmy taktycznie rewelacyjnie przygotowani.
Papito13
 
Posts: 264
Joined: 25 Mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Noworoczny » 19 Jul 2019, o 12:36

Aaa, jeszcze chciałem zwrócić uwagę, że przeciwko Polakom najlepsza para przyjmujących na świecie mecz kończyła na ławie. Nasz trzeci skład nie pozwolił im się rozwinąć na boisku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
User avatar
Noworoczny
 
Posts: 8666
Joined: 29 Dec 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby JanuszzPodkarpacia » 19 Jul 2019, o 13:02

Bardzo trafna uwaga co do zagrywki hybrydowej, ale warto zauważyć, że Kwolek robi to inaczej niz Wiśnia, Antiga i inni. Oni Symulują zagrywkę szybującą i wykonują mocną. Kwolek symuluje mocną i wykonuje szybującą.

Z tą najlepszą parą przyjmujących to jak na mój gust przesada.
JanuszzPodkarpacia
 
Posts: 361
Joined: 17 Mar 2015, o 14:16
Location: Kraków
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Marcy$ » 19 Jul 2019, o 13:04

Bo jest przesada - ani nie byli w formie ani im się nie chciało. Jednak swoje nasi zrobili :)
A co do reszty to zgoda :)
#muremzaheynenem
Fanboy Heynena
Marcy$
 
Posts: 1662
Joined: 3 Jul 2012, o 18:34
Location: Gdańsk
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Aranger » 19 Jul 2019, o 13:12

Noworoczny wrote:Aaa, jeszcze chciałem zwrócić uwagę, że przeciwko Polakom najlepsza para przyjmujących na świecie mecz kończyła na ławie. Nasz trzeci skład nie pozwolił im się rozwinąć na boisku.


Swego czasu Słowenia pościągała nam z boiska dwóch głównych kandydatów do MVP ostatnich MŚ i jeszcze jednego z najlepszych rozgrywających tej imprezy, podobny przypadek z Brazylią teraz. U Brazylijczyków na tej imprezie nie kleiło się nic.

Wrona opowiadał, że odprawa przedmeczowa u Heynena to 5 głównych założeń taktycznych, których siatkarze mają za wszelką cenę przestrzegać. Biorąc pod uwagę, jak świetnie za jego kadencji funkcjonuje u nas relacja blok-obrona i jak mądrze często zagrywamy, to obstawiam, że umiejętność analizy rywala i znalezienia jego słabych punktów jest prawdopodobnie gigantycznym atutem Belga, dzięki któremu w dużej mierze nasze wyniki są takie jakie są.
Aranger
 
Posts: 3802
Joined: 15 Jan 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Marcy$ » 19 Jul 2019, o 13:52

Aranger wrote: umiejętność analizy rywala i znalezienia jego słabych punktów jest prawdopodobnie gigantycznym atutem Belga, dzięki któremu w dużej mierze nasze wyniki są takie jakie są.

To plus mental. Bo umiejętności mieliśmy.
#muremzaheynenem
Fanboy Heynena
Marcy$
 
Posts: 1662
Joined: 3 Jul 2012, o 18:34
Location: Gdańsk
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Papito13 » 19 Jul 2019, o 13:55

JanuszzPodkarpacia wrote:Bardzo trafna uwaga co do zagrywki hybrydowej, ale warto zauważyć, że Kwolek robi to inaczej niz Wiśnia, Antiga i inni. Oni Symulują zagrywkę szybującą i wykonują mocną. Kwolek symuluje mocną i wykonuje szybującą.


Fakt, jest różnica, potrzebne są nieco inne umiejętności, ale efekt jest bardzo zbliżony. Zazwyczaj podrzut i rozbieg jest zależny od tego, która zagrywka jest lepsza lub była/jest podstawową zagrywką siatkarza. Stąd Kwolek albo Christenson symulują mocną zagrywkę, a leci szybująca, a np. Wiśniewski odwrotnie. Obie wersje są bardzo dużym atutem dla siatkarza i dużym kłopotem dla przyjmujących.
Papito13
 
Posts: 264
Joined: 25 Mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Noworoczny » 19 Jul 2019, o 19:49

JanuszzPodkarpacia wrote:Z tą najlepszą parą przyjmujących to jak na mój gust przesada.


Posłużyłem się tylko forumową opinią. Już nie pamiętam, kto tak napisał.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
User avatar
Noworoczny
 
Posts: 8666
Joined: 29 Dec 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Marcy$ » 20 Jul 2019, o 08:10

Tu nie chodzi o to czy jest zla czy dobra czy najlepsza bo w formie to faktycznie czolowka....tylko o fakt ze byla ona totalnie bez formy ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
#muremzaheynenem
Fanboy Heynena
Marcy$
 
Posts: 1662
Joined: 3 Jul 2012, o 18:34
Location: Gdańsk
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby JanuszzPodkarpacia » 20 Jul 2019, o 09:14

Marcy$ wrote:Tu nie chodzi o to czy jest zla czy dobra czy najlepsza bo w formie to faktycznie czolowka....tylko o fakt ze byla ona totalnie bez formy ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Tam mogą dochodzić jeszcze inne względy. Słyszałem wiele głosów (choćby Swędrowski czy Wrona), że Leal nie za dobrze wpasował się do drużyny. Myślę, że w tym momencie mają tam ciężki orzech do zgryzienia, ale ponad rok to sporo czasu na przygotowanie ich do wspólnej gry, Przydałby się jednak lepszy libero, żeby to zbalansować i tutaj np. tkwi nasza przewaga.
JanuszzPodkarpacia
 
Posts: 361
Joined: 17 Mar 2015, o 14:16
Location: Kraków
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby krzysiu » 15 Oct 2019, o 10:50

Ma być zmieniony gospodarz turnieju finałowego LŚ w 2020 r. ;)
krzysiu
 
Posts: 5202
Joined: 5 Jun 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby Aershis » 15 Oct 2019, o 15:50

Z powodu?
User avatar
Aershis
 
Posts: 1201
Joined: 26 Mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby timshel » 15 Oct 2019, o 18:40

Aershis wrote:Z powodu?

Oficjalnie dlatego, że finały zbiegają się z obchodami Dnia Niepodległości w Stanach. Wychodząc zatem naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu dyscypliną, federacja światowa w porozumieniu z amerykańską, postanowiły dać szansę organizacji turnieju miastom innych krajów. Kibic ma w tym czasie siedzieć na trybunach. A nie odpalać fajerwerki i machać gwiezdno-pasiastą flagą. Pragnienie stanięcia w szranki o obsadzenie widowni należy wyrazić najpóźniej w dniu Narodowego Święta Niepodległości.
The worst is yet to come.
timshel
 
Posts: 414
Joined: 25 May 2014, o 08:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby dyletant » 20 Oct 2019, o 18:28

Iran albo Słowenia, błagam.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dyletant
 
Posts: 2781
Joined: 10 May 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby drukjul » 22 Nov 2019, o 23:26

Finały Ligi Narodów mężczyzn 2020 odbędą się najprawdopodobniej w Turynie. Włoska federacja siatkówki wydała dziś już nawet oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie, jednak po kilkudziesięciu minutach go odwołali.
drukjul
 
Posts: 7482
Joined: 2 Jul 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Postby kuki91 » 20 Dec 2019, o 19:21

Turyn oficjalnie potwierdzony ;)
kuki91
 
Posts: 976
Joined: 20 Aug 2012, o 08:54
Płeć: M

Previous

Return to Liga Narodów (dawniej LŚ)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests