Liga Narodów 2022

Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Liga Narodów 2022

Post autor: Gierek »

Witajcie.

Otóż wiemy już co nie co na temat nowej edycji Ligi Narodów - w 2022 roku:
https://sport.tvp.pl/55349517/liga-naro ... -rozgrywek

Będziemy mieć nowy system rozgrywek, finałów. Na przemian będą grać kobiety i mężczyźni.

Co o tym sądzicie? Jak dla mnie tych zmian jest za dużo... Przez ileś lat Liga Światowa była bez większych zmian - i dobre było, i ktoś mógł się ograć (np. Wenezuela, Finlandia) w rywalizacji z najlepszymi, a teraz? Może być o to ciężko. Dla przeciętnego kibica moim zdaniem takie zmiany mogą nie służyć.

Zapraszam do dyskusji. :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bardzo dobra zmiana: mniej meczów, większe przerwy pomiędzy spotkaniami, łatwiej dostać się do turnieju finałowego, chyba mniej latania w porównaniu do tych dawnych edycji, więc łatwiej będzie rotować składem, a zarazem średni poziom dzięki w/w czynnikom może podskoczyć do góry, bo niektóre ekipy nie będą stać przed wyborem pt. gramy serio czy odpuszczamy?. Czy to się utrzyma? Pewnie nie, i za trzy lata znowu dostaniemy nowy formacik. Ale to dobry krok dla powrotu prestiżu Ligi Światowo-Narodowej, bo sentyment za edycjami sprzed kilkunastu lat to chyba nie tylko pochodna czasów młodości, a konsekwencja faktu, że rozgrywki były poważniejsze i człowiek nimi żył dużo bardziej. Jedyny minus to fakt, że nie będzie meczów ze wszystkimi, ale kiedyś grało się fazę interkontynentalną z trzema rywalami, a jak wpadały Ci do grupy Argentyna, Grecja i Serbia bez Milijkovicia, jak w pierwszym sezonie Lozano, i na majku Dębowski, to też jakoś wspaniale nie było. :P

Volleyball World - bo to podobno ich pomysł - to IMHO nowa jakość w siatkówce, zobaczymy co zrobią w siatkówce klubowej.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dedede »

Ale mnie to zastanawia na jakiej to zasadzie będzie działało? Skoro jest 8 zespołów w grupie to jak to możliwe że drużyna zagra 12 meczów?
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Polak96 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 sie 2021, o 17:10 Bardzo dobra zmiana: mniej meczów, większe przerwy pomiędzy spotkaniami, łatwiej dostać się do turnieju finałowego, chyba mniej latania w porównaniu do tych dawnych edycji, więc łatwiej będzie rotować składem, a zarazem średni poziom dzięki w/w czynnikom może podskoczyć do góry, bo niektóre ekipy nie będą stać przed wyborem pt. gramy serio czy odpuszczamy?. Czy to się utrzyma? Pewnie nie, i za trzy lata znowu dostaniemy nowy formacik. Ale to dobry krok dla powrotu prestiżu Ligi Światowo-Narodowej, bo sentyment za edycjami sprzed kilkunastu lat to chyba nie tylko pochodna czasów młodości, a konsekwencja faktu, że rozgrywki były poważniejsze i człowiek nimi żył dużo bardziej. Jedyny minus to fakt, że nie będzie meczów ze wszystkimi, ale kiedyś grało się fazę interkontynentalną z trzema rywalami, a jak wpadały Ci do grupy Argentyna, Grecja i Serbia bez Milijkovicia, jak w pierwszym sezonie Lozano, i na majku Dębowski, to też jakoś wspaniale nie było. :P

Volleyball World - bo to podobno ich pomysł - to IMHO nowa jakość w siatkówce, zobaczymy co zrobią w siatkówce klubowej.
A mi najbardziej podobała się Liga Światowa z lat 2014-2017. Wiele krajów, trzy dywizje, jasne zasady spadków i awansów, dużo kibiców na trybunach, poważniejsze podejście drużyn, również w niższych dywizjach.

Liga Narodów od początku miała być kółeczkiem wzajemnej adoracji. Ciężko mi brać na poważnie turniej, w którym można przegrać wszystkie mecze 0-3 i i tak się utrzymać, bo jest się ekipą rozstawioną
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Polak96 »

Znamy już gospodarzy fazy interkontynentalnej LN 2021. Tak jak zapowiadano, 16 ekip podzielono na 2 grupy po 8 zespołów każda - obie będą toczyć co tydzień turnieje w oddzielnych miejscach.

Gospodarze to:

Tydzień I - Brazylia (Brasilia) i Kanada (Ottawa)
Tydzień II - Filipiny (Quesoz City) i Bułgaria (Sofia)
Tydzień III - Japonia (Osaka) i Rosja (Kemerovo)

Obrazek
Polak96
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Polak96 »

Polak96 pisze: 7 gru 2021, o 19:18 Znamy już gospodarzy fazy interkontynentalnej LN 2021. Tak jak zapowiadano, 16 ekip podzielono na 2 grupy po 8 zespołów każda - obie będą toczyć co tydzień turnieje w oddzielnych miejscach.

Gospodarze to:

Tydzień I - Brazylia (Brasilia) i Kanada (Ottawa)
Tydzień II - Filipiny (Quesoz City) i Bułgaria (Sofia)
Tydzień III - Japonia (Osaka) i Rosja (Kemerovo)

Obrazek
Myślałem, że większej głupoty niż obecne kółeczko wzajemnej adoracji nie dało się wymyślić, ale niestety FIVB znów udowodniło mi, jak bardzo się mylę. Jedną rzeczą, jaką system VNL zrobił dobrze było wyeliminowanie meczów - dubli. Każdy grał z dokładnie każdą drużyną dokładnie jeden raz, tabela więc była czytelna i uczciwa. Teraz wracamy do "starych, dobrych czasów" gdy Polska z Serbią czy Bułgaria z Włochami mierzą się po dwa razy, podczas gdy z taką Rosją nie zagrają wogóle. I wszystkie wyniki, rzecz jasna trafiają do jednej tabeli :]

Jedynie co mnie cieszy, to wprowadzenie jako gospodarzy Kanady i FILIPIN (!). Najwyższy czas, żeby siatkówka wyrwala się z polsko-włosko-japońsko-brazylijskiej banieczki organizacyjnej, w której trwała ostatnie parę lat. Mam nadzieję, że w Ottawie dopisze frekwencja, bo o Filipiny jestem spokojny, byłem tam kilka razy i wiem, że podobnie jak w całej wschodniej Azji ludzie kochają tam siatkówkę. W sumie wolałbym, żebyśmy zagrali drugi weekend właśnie tam, niż w tradycyjnie pustej (o ile nie grają Bułgarzy) hali w Sofii.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: granvorka »

Te „grupy” się zmieniają co tydzień i nawet wtedy, gdy Polska będzie w 1. i 2. tygodniu w „grupie” z Serbią i Kanadą, to nie znaczy, że będzie grać dwa razy z każdą z tych ekip. Jeden game week to 6 dni meczowych, a nie da się jednak nawet w VNL zagrać dwóch meczów jednego dnia ;) I z Rosją jesteśmy ustawieni na mecz w 3. tygodni wg tej rozpiski.
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: yanczylik »

jakim cudem zagramy 12 meczów jak w grupie jest 8 zespołów ?
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: granvorka »

W każdym z 3 tygodni zagramy po 4 mecze w ciągu 6 dni, które przypadają na każdy mini-turniej. Tak dedukuję z tej rozpiski i informacji o formacie VNL 2022, który był ogłaszany w sierpniu (tam pojawiło się info o 12 meczach).

Te grupy nie są stałe, to po prostu drużyny przypisane do konkretnego mini-turnieju. Co oznacza, że w ramach każdego z nich część drużyn przypisanych do konkretnej "grupy" nie zagra ze sobą. Nie wiem więc czemu niektóre miałyby grać ze sobą po dwa razy?

Trochę nie rozumiem, czemu nawet przy takim układzie nie można zagrać każdy-z-każdym, no ale to w końcu turniej pod egidą FIVB.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Mateja »

Odbędzie się w końcu kolejna edycja Challengera?
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dyletant »

Dopiero gdzieś z odkopania tego postu zwróciłem uwagę
Filipiny? Poważnie?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Siatkówka na Filipinach jest bardzo popularna, były tam nawet turnieje finałowe World Grand Prix kobiet w przeszłości (bez udziału żeńskiej reprezentacji rzecz jasna), dobra decyzja.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o naborze wniosków do zorganizowania turnieju finałowego LN w 2023 i 2024 roku. Według Web Volei koszt organizacji finału to 1,8 mln USD a minimalny koszt aplikacji do rozegrania turnieju fazy regularnej u siebie to 100k USD. Drogo.
Kłamca.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dedede »

Chociaż drabinka dla nas korzystna to jednak ogólnie trochę to bez sensu: w Kanadzie gramy z Bułgarią a w Bułgarii gramy z Kanadą..
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Jeden z turniejów VNL w Gdańsku. 5-10/07/22
Kłamca.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 5 kwie 2022, o 13:38 Jeden z turniejów VNL w Gdańsku. 5-10/07/22
Uzupełnię:

05.07.2022, Iran - Polska
07.07.2022, Polska - Słowenia
08.07.2022, Polska - Holandia
09.07.2022, Polska - Tunezja

I pozostałe turnieje:

Ottawa:

08.06.2022, Polska - Argentyna
09.06.2022, Polska - Włochy
11.06.2022, Bułgaria - Polska
12.06.2022, Francja - Polska

Sofia

22.06.2022, Polska - Brazylia
23.06.2022, Polska - Kanada
25.06.2022, Polska - Australia
26.06.2022, USA - Polska

Nie wiem co za geniusz wymyślił, że gramy w Bułgarii i nie gramy z Bułgaria, za to gramy z Kanadą, żeby potem pojechać do Kanady i zagrać z Bułgarią :D myślę, że najlepiej pokazuje pomysłowość zarządu wpisanie w google grafika hasła brainlet.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Mignęła mi gdzieś kadra Brazylii na 2022 rok, ale nie mogę znaleźć źródła. Na pewno nie ma poniższych siatkarzy:

-Wallace Souza
-Mauricio Borges
-Lucas Loh
-Mauricio Souza
-Douglas Souza

Z siatkarzy młodego pokolenia znaleźli się między innymi Adriano Xavier (przyjmujący, 2002 rocznik), Darlan Souza (atakujący, 2002 rocznik).

Z młodych siatkarzy zabrakło miejsca między innymi dla Erica Endresa (przyjmujący 2000 rocznik), Victora Cardoso (przyjmujący, 1999 rocznik) i Cledenilsona (środkowy, 1998 rocznik).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To nie jest oficjalna kadra Brazylii.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 kwie 2022, o 14:42 To nie jest oficjalna kadra Brazylii.
A jaka? I kto może się w niej jeszcze pojawić?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To jest typowanie dziennikarzy (chyba, że mówimy o innej liście). Z mniej znanych/nieobecnych do tej pory graczy, w kadrze mogą się znaleźć Brasilia, Franco, Neves Atu, Davy, Cagliari, Darlan, Leozinho, Honorato, Vaccari, Victor Cardoso, Rodriguinho, Joao Franck, Vitor, Adriano, Leo, Pinta, Pureza, Rogerinho, Elias - ale cięzko powiedziec w jakim kierunku pójdzie Renan, bo to bardzo wyrównana grupa zawodników.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 7 kwie 2022, o 07:20 To jest typowanie dziennikarzy (chyba, że mówimy o innej liście). Z mniej znanych/nieobecnych do tej pory graczy, w kadrze mogą się znaleźć Brasilia, Franco, Neves Atu, Davy, Cagliari, Darlan, Leozinho, Honorato, Vaccari, Victor Cardoso, Rodriguinho, Joao Franck, Vitor, Adriano, Leo, Pinta, Pureza, Rogerinho, Elias - ale cięzko powiedziec w jakim kierunku pójdzie Renan, bo to bardzo wyrównana grupa zawodników.
Osobiście nie bardzo znam większość z tych graczy, ale to będzie tak:

Rodrigo Leao - Gra od kilku lat w Sadzie Cruzeiro, ale chyba do tej pory był zmiennikiem. Nie wiem jak w tym sezonie, bo Loh to raczej nie jest zawodnik tej klasy. Mimo to był już powoływany i chyba pełni tam (w Sadzie) rolę takiego Rafała Buszka, kiedy ten grał w ZAKSIE.

Darlan - Zaledwie 193 cm na atakującego, ale podobno duży talent, a Brazylia na ataku teraz nie bardzo ma jakieś wielkie nazwiska, więc pewnie pojedzie

Vaccari - 25 latek, 191 cm wzrostu i od tego sezonu gra w Europie, a konkretniej w Tourcoing Lille Metropole. Nie widziałem go nigdy w akcji, ale skoro wzięli go Francuzi i nie jest zbyt wysoki, to pewnie dobrze przyjmuje i jeśli to prawda, to taka może być jego rola w tej kadrze.

Victor Cardoso - We Włoszech nie wypalił, zmarnował sezon, ale nie wiem z jakich przyczyn. Teraz gra w Brazylii, więc pewnie się odbił, ale skoro jacyś dziennikarze go nie typowali, to może wcale nie jest jeszcze tak super.

Reszty zupełnie nie znam. Dziwi mnie, że Eric Endres nie jest w tej kadrze, bo jednak "plecy" ma spore w postaci zasłużonych w rodzinie i skoro gra w SESI, to za darmo się tam nie znalazł, a tu go wcale nie ma na tej liście.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Eric Endres to nie jest przesadnie duży talent.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Do powołań na Ligę Narodów zostało kilka dni. A tutaj wypowiedź jednego z reprezentantów Serbii, mianowicie Atanasijevicia, na temat Nikoli Grbicia
Ten facet mówi prosto w twarz to, co myśli. Niezależnie od tego, czy go lubisz, czy nie, on będzie naciskał, byś dawał z siebie maksimum, bo tylko przesuwając swoje granice podczas treningu, dojdzie się do zwycięstw. Nie toleruje świętych krów w zespole. Od razu tępi takie zachowanie, gdy ktoś zachowuje się jak rozwydrzony dzieciak - mówi serbski atakujący w "Fakcie".
Myślicie, że będzie co niektórym ciężko?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pierwsze powołanie Renana spośród zawodników, którzy zakończyli już sezon:

Brasilia
Alan, Franco, Felipe, Darlan
Lucao, Flavio, Leo
Birigui, Adriano
Thales, Ale

Do treningów: Felipe de Brito (Ś), João Franck (P), Maicon França (P; 2004; 215 cm); Pedro Henrique Jukoski (R). Nie wiem na ile wpłynie to na docelową 14-tkę, ale zgodnie z planem - odpowiednio - 97, 94, 90, 97, 02, 86, 94, 02, 99, 02, 89, 97, czyli mocne odmłodzenie (nawet jeśli głównie na pozycjach 14-25). Reszta kadry to Minas, Sada, Włochy i może ktoś z Francji.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Tymczasem Kolaković ogłosił dość dziwną 18-tkę na LN:

Kadra Serbii na VNL 2022:
Rozgrywający: Maksim Buculjević, Andrija Vulikić, Andrija Vilimanović
Atkujący: Dušan Petković, Nikola Meljanac, Milan Zečević, Dušan Nikolić
Libero: Lazar Koprivica, Miljan Milović
Środkowi: Stevan Simić, Andrej Rudić, Aleksandar Bošnjak
Przyjmujący: Miran Kujundžić, Lazar Marinović, Lazar Bajandić, Luka Tadić, Stefan Skakić, Davide Kovač

Skoro doświadczonych graczy brakuje w szerokim składzie VNL, to wychodzi na to, że Serbia planuje całą LN zagrać wspomnianym składem. Trochę dziwi mnie brak Pericia. Raczej nie jest to jeszcze zawodnik, którego można uznać za pewnik między Kovaceviciem i Atanem, a z drugiej strony raczej niemożliwe żeby przegrał rywalizację z powołanymi przyjmującymi. No chyba że ma jakiś uraz / zrezygnował z kadry, o czym nie wiem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Ogólnie Patrić to się żenująco w Biełgorodzie prezentuje. Znaczy prezentował, bo teraz grzeje ławę, a większość spotkań zaczyna w szóstce obok Tietiuchina Masilew.

Ale widać znaczące odmłodzenie, więc brak Nemanji jakoś nie dziwi.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Dalej nie mogę znaleźć informacji o powołaniach w reprezentacjach: USA,Francji,Włoch. Rozumiem, że jeszcze nie wysłano powołań?
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dyletant »

Trochę za późno Serbowie wzięli się za odmładzanie składu lub testowanie swojego zaplecza.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To nie jest kadra na VNL IMHO, a podobne do Renana czy Mazzantiego powołania zawodników, którzy już zakończyli rozgrywki ligowe, bo granie skończyła liga serbska. Tam w komunikacie serbskiego związku jest napisane, że doświadczeni zawodnicy dołączą razem z Kolakoviciem na zgrupowanie (zaczynające się w poniedziałek) po zakończeniu ligowego sezonu. IMHO siatka.org wrzuciła mocno dwuznacznego newsa.

Szeroka kadra Serbii wyglada tak: https://ossrb.org/seniori/item/944-na-k ... graca.html

Odpuszczenie VNL to byłoby kopanie dołka pod samym sobą, ze sportowego punktu widzenia tez nie miałoby sensu.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dyletant »

Odpuszczenie VNL to byłoby kopanie dołka pod samym sobą, ze sportowego punktu widzenia tez nie miałoby sensu.
Niekoniecznie w tym przypadku. Bez szczegółowego sprawdzania to Serbom akurat sukces w LŚ, nie przełożył się na turniej docelowy. Ostatnim takim podwójnym sukcesem była chyba LŚ 2010, tam zajęli 3. miejsce i na kabaretowych MŚ to powtórzyli.

Od biedy można chyba też zaryzykować stwierdzenie, że mimo nieobecności na 2 ostatnich Igrzyskach Serbia to jednak drużyna turniejowa.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”