Liga Narodów 2022

Gierek
Posty: 240
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Liga Narodów 2022

Post autor: Gierek »

Witajcie.

Otóż wiemy już co nie co na temat nowej edycji Ligi Narodów - w 2022 roku:
https://sport.tvp.pl/55349517/liga-naro ... -rozgrywek

Będziemy mieć nowy system rozgrywek, finałów. Na przemian będą grać kobiety i mężczyźni.

Co o tym sądzicie? Jak dla mnie tych zmian jest za dużo... Przez ileś lat Liga Światowa była bez większych zmian - i dobre było, i ktoś mógł się ograć (np. Wenezuela, Finlandia) w rywalizacji z najlepszymi, a teraz? Może być o to ciężko. Dla przeciętnego kibica moim zdaniem takie zmiany mogą nie służyć.

Zapraszam do dyskusji. :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 3786
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bardzo dobra zmiana: mniej meczów, większe przerwy pomiędzy spotkaniami, łatwiej dostać się do turnieju finałowego, chyba mniej latania w porównaniu do tych dawnych edycji, więc łatwiej będzie rotować składem, a zarazem średni poziom dzięki w/w czynnikom może podskoczyć do góry, bo niektóre ekipy nie będą stać przed wyborem pt. gramy serio czy odpuszczamy?. Czy to się utrzyma? Pewnie nie, i za trzy lata znowu dostaniemy nowy formacik. Ale to dobry krok dla powrotu prestiżu Ligi Światowo-Narodowej, bo sentyment za edycjami sprzed kilkunastu lat to chyba nie tylko pochodna czasów młodości, a konsekwencja faktu, że rozgrywki były poważniejsze i człowiek nimi żył dużo bardziej. Jedyny minus to fakt, że nie będzie meczów ze wszystkimi, ale kiedyś grało się fazę interkontynentalną z trzema rywalami, a jak wpadały Ci do grupy Argentyna, Grecja i Serbia bez Milijkovicia, jak w pierwszym sezonie Lozano, i na majku Dębowski, to też jakoś wspaniale nie było. :P

Volleyball World - bo to podobno ich pomysł - to IMHO nowa jakość w siatkówce, zobaczymy co zrobią w siatkówce klubowej.
dedede
Posty: 366
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: dedede »

Ale mnie to zastanawia na jakiej to zasadzie będzie działało? Skoro jest 8 zespołów w grupie to jak to możliwe że drużyna zagra 12 meczów?
Polak96
Posty: 34
Rejestracja: 5 maja 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Polak96 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 13 sie 2021, o 17:10 Bardzo dobra zmiana: mniej meczów, większe przerwy pomiędzy spotkaniami, łatwiej dostać się do turnieju finałowego, chyba mniej latania w porównaniu do tych dawnych edycji, więc łatwiej będzie rotować składem, a zarazem średni poziom dzięki w/w czynnikom może podskoczyć do góry, bo niektóre ekipy nie będą stać przed wyborem pt. gramy serio czy odpuszczamy?. Czy to się utrzyma? Pewnie nie, i za trzy lata znowu dostaniemy nowy formacik. Ale to dobry krok dla powrotu prestiżu Ligi Światowo-Narodowej, bo sentyment za edycjami sprzed kilkunastu lat to chyba nie tylko pochodna czasów młodości, a konsekwencja faktu, że rozgrywki były poważniejsze i człowiek nimi żył dużo bardziej. Jedyny minus to fakt, że nie będzie meczów ze wszystkimi, ale kiedyś grało się fazę interkontynentalną z trzema rywalami, a jak wpadały Ci do grupy Argentyna, Grecja i Serbia bez Milijkovicia, jak w pierwszym sezonie Lozano, i na majku Dębowski, to też jakoś wspaniale nie było. :P

Volleyball World - bo to podobno ich pomysł - to IMHO nowa jakość w siatkówce, zobaczymy co zrobią w siatkówce klubowej.
A mi najbardziej podobała się Liga Światowa z lat 2014-2017. Wiele krajów, trzy dywizje, jasne zasady spadków i awansów, dużo kibiców na trybunach, poważniejsze podejście drużyn, również w niższych dywizjach.

Liga Narodów od początku miała być kółeczkiem wzajemnej adoracji. Ciężko mi brać na poważnie turniej, w którym można przegrać wszystkie mecze 0-3 i i tak się utrzymać, bo jest się ekipą rozstawioną
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”