Liga Narodów 2022

Diomedea
Posty: 4334
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Diomedea »

Sliwka to raczej przyjecie ma obecnie do poprawy.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 25 cze 2022, o 16:27 Sliwka to raczej przyjecie ma obecnie do poprawy.
Z kibicowskiego punktu widzenia obraz osoby co gra od czasu do czasu nie wiem jestem w stanie zrozumieć, co się z jego przyjęciem stało.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4334
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Diomedea »

Mniej nad nim pracowal? Robil sporo wiecej silki i pracowl nad poprawa ataku?
Moze mu sie zbilansuje w ktoryms momencie.
W Zaksie przy dobrym libero i Semeniuku nie bylo potrzeby, bo Kamil przyjmuje bardzo solidnie.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: jeep »

Nie powinno się łamać wytrenowanych układów klubowych, bo na zgrupowaniach i turniejach nie da się tego osiągnąć w innych zestawieniach. Mam na myśli: Firlej-Butryn, Łomacz-Kłos i Bieniek (dziś środek był najlepszą formacją), Janusz-Kaczmarek. Semeniuk i Śliwka to jednak ta klasa i doświadczenie, że zawsze sobie jakoś radzą. Grbić wyraźnie próbuje zadecydowanej już podwójnej zmiany, jaką przewidywałem: Janusz-Kurek i Łomacz-Kaczmarek. Przeczuwam, że to się nie zmieni, chyba że mecz z USA sprawi jakąś niespodziankę, bo 3 turniej to już tylko docieranie. Ale ta zmiana nic do gry nie wnosi,jedna trochę lepsza,druga trochę gorsza wskutek niepełnego zrozumienia. Firlej-Butryn to mogłaby być niespodzianka dla przeciwnika. Poczekamy do Paryża.
ptrlnd
Posty: 329
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ptrlnd »

Czyli tak jak przewidywałem jutro z USA Fornal na przyjęciu razem z Semeniukiem. Dla Tomka to chyba będzie test ostatniej szansy, żeby się załapać do 14 na MŚ.
landka
Posty: 195
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: landka »

Czyżby Poręba był szykowany jako czwarty środkowy do ostatecznego składu? Skoro dzisiaj zagrał w mniejszym wymiarze, to sugerowałoby, że jutro może wyjść w parze z Kochanowskim...
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Heimlock »

landka pisze: 25 cze 2022, o 19:38 Czyżby Poręba był szykowany jako czwarty środkowy do ostatecznego składu? Skoro dzisiaj zagrał w mniejszym wymiarze, to sugerowałoby, że jutro może wyjść w parze z Kochanowskim...
I tak nie widzę innego kandydata. Chyba, że na finał LN i na MŚ pojedzie tylko trójka środkowych.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

ptrlnd pisze: 25 cze 2022, o 18:48 Czyli tak jak przewidywałem jutro z USA Fornal na przyjęciu razem z Semeniukiem. Dla Tomka to chyba będzie test ostatniej szansy, żeby się załapać do 14 na MŚ.
Wobec braku Leona nie test do 14 a test na realnego kandydata do zastąpienia go. Fornal zagral najwięcej ze wszystkich przyjmujących i nie bez powodu dostał tyle szans na grę. Grbić go buduje, bo mu ufa. Gral najwięcej, bo ma być zmiennikiem tych pewniaków.

Fornal zagrał najwięcej ze wszystkich, bo Grbić go lubi. Tu nie ma przypadku.
.
ptrlnd
Posty: 329
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ptrlnd »

Szary Wilk pisze: 25 cze 2022, o 21:30
ptrlnd pisze: 25 cze 2022, o 18:48 Czyli tak jak przewidywałem jutro z USA Fornal na przyjęciu razem z Semeniukiem. Dla Tomka to chyba będzie test ostatniej szansy, żeby się załapać do 14 na MŚ.
Wobec braku Leona nie test do 14 a test na realnego kandydata do zastąpienia go. Fornal zagral najwięcej ze wszystkich przyjmujących i nie bez powodu dostał tyle szans na grę. Grbić go buduje, bo mu ufa. Gral najwięcej, bo ma być zmiennikiem tych pewniaków.

Fornal zagrał najwięcej ze wszystkich, bo Grbić go lubi. Tu nie ma przypadku.
.
Grbić daje mu te szanse, ale Tomek tak na prawdę jeszcze ani razu nie zaznaczył dobitnie swojej pozycji w kadrze. Ja jeszcze cały czas jestem w gronie osób, które widzą jego talent i miejsce obok Semeniuka na przyjęciu, ale chłopak jak dla mnie gra na razie dramat. Oskar Kaczmarczyk i Kuba Bednaruk fajnie przeanalizowali jego grę w Kanale Sportowym. Chłopak ma cały czas problem z tempem na piłce szybkiej, idzie do niej za szybko i nie może odnaleźć się na zagrywce. Brakuje tutaj takich automatyzmów jak ma np. równie zajechany po sezonie Kamil Semeniuk. Fornal jest rozchwiany, gubi tempo i dlatego pojawiają się częste kiwki i plasy na drugą stronę. Nie wiem czy Nikola będzie miał do niego tyle cierpliwości i nie wybierze np. Kwolka z fajną defensywą i niekonwencjonalnymi zagraniami. Może jutrzejszy mecz da jakieś odpowiedzi.
landka
Posty: 195
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: landka »

Heimlock pisze: 25 cze 2022, o 20:08
landka pisze: 25 cze 2022, o 19:38 Czyżby Poręba był szykowany jako czwarty środkowy do ostatecznego składu? Skoro dzisiaj zagrał w mniejszym wymiarze, to sugerowałoby, że jutro może wyjść w parze z Kochanowskim...
I tak nie widzę innego kandydata. Chyba, że na finał LN i na MŚ pojedzie tylko trójka środkowych.
Sporo osób pisze o zabraniu 5 przyjmujących albo 3 atakujących i jakoś ta wersja zdawała się mi się mocno prawdopodobna, ale jednak zabranie 4 środkowych (na logikę) wydaje się najbardziej optymalne. Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego nigdy nie rozważa się opcji zabrania 3 rozgrywających (chyba że któryś z trenerów tak właśnie skomponował skład na jakiś turniej, ale nie potrafię sobie przypomnieć niczego takiego), mimo że tak dużą wagę przywiązuje się do obsady tej pozycji.
Diomedea
Posty: 4334
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Diomedea »

Jednak ciezko to zgrac.
Chyba rzadko jest dwoch mniej wiecej rownorzednych zawodnikow na pozycji, jak mieli Francuzi. Z reguly drugi sypacz wchodzi na podwojna, albo jak nie idzie, zey cos zmienic. To nie jest pozycja o duzej rotacji.

Nie sluchalam analiz Bednaruka (ktorego dosyc lubie i raczej cenie), ale rozumiem, ze Fornalowi sie dostalo. Jest to o tyle zabawne, ze Kuba mocno broni Kaczarka (jako drugiego) z argumentami w stylu "wszyscy wiedza co Kaczmarek moze zagrac w waznym meczu, bo zagral w 2 zwycieskich finalach ChL".
Nie wiem, czy zabieranie na dlugi turniej drugiego atakujacego tylko i wylacznie systemowego nie jest ryzykiem, w razie kontuzji Kurka, ktory jednak pare problemow ze zdrowiem w karierze mial. I informacja, ze Vital przed MS wiedzial, ze postawi na Kurka nic nie wnosi. A raczej wskazuje, ze mozemy sie slepo wpakowac w podobny kanal jak z Kubiakiem na IO.

A juz na pewno warto przygotowac jakiegos atakujacego, posiadajacego inne zalety niz brak bledow w ataku, w kontekscie nie tak odleglych IO, bo tu tez forma Bartosza jest niewiadoma. Na po Paryzu moga zaczac grac Dulski i Kapica.

Przeciez nawet w Zaksie Lukasz jest uzupelnieniem na atku z trudnych pilek. I dostaje ich chyba najmniej, chociaz zdarzaja sie fajne ataki z sytuayjnych. Gdyby nie eksplozja talentu Semeniuka, to taki uklad nie dalby rownie dobrych rezultatow. A trzeba sie liczyc z tym, ze Semeniuk tez nie maszyna. Bedzie mocniej eksploatowany w kadrze, mniej czasu na regeneracje. Wszystkiego nam nie wygra i nie mozna zawiesic kadry na ataku Semeniuka z lewego.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Co do tej systemowości Kaczmarka to pamiętajmy, że Butryn też może wejść na zagrywkę, blok też miał jeden z lepszych wśród atakujących, technicznie jest ułożony, więc obronić też potrafi(przyjąć bardzo możliwe, że też), więc to nie jest tak, że Kaczmarek jest lepszy jako zadaniowiec czy tam atakujący do pewnego systemu gry. Butryn sądzę, że w różnych systemach gry na prawo się odnaleźć. Nie jest to jakiś typowy fizol a też poukładany technicznie atakujący, który na wysokiej jest w stanie więcej dać niż Kaczmarek
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

A co to znaczy,m ta mityczna zadaniowośćna podwójnej? Że gra w obronie? Czyli co, Butryn wchodzi na podwójną i robi 4/5 w ataku i jest gorszą zmianą niż Kaczmarek, który zrobi 2/5, ale moooooże będziw sytuacja, że coś obroni?

Butryn lepiej zagrywa i więcej kończy, więc chyba on jest lepszy na zmianie
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: fwasilcz »

Ja bardzo szanuję "mądry" styl gry w stylu Śliwki, czy Kaczmarka gdzie techniczne zagrania o blok i dobrze uplasowane kiwki są używane często i pomagają wyjść z trudnych sytuacji. Jednak na top poziomie to musi być też przeplatane z mocnymi uderzeniami, na pojedynczym, lotnym z dobrej piłki po prostu trzeba walnąć mocno i skończyć akcję (np. Śliwka tak robi). Australii można przebić piłkę i potem poczekać na blok albo błąd, obawiam się że na poziomie strefy medalowej MŚ nie będzie tak kolorowo i każda wybroniona przez przeciwnika piłka to duże ryzyko straty punktu.
Nie wiem dlaczego w ostatnich meczach Kaczmarek nie zabija z dobrych piłek, bo przecież wiemy że potrafi uderzyć. Może to brak pewności, może forma fizyczna, to już trener wie. Także (patrząc z perspektywy kibica) bardziej mi się Butryn podoba jako drugi, wiadomo trener wie w jakim są momencie przygotowań fizycznych, pewnie też to bierze pod uwagę. Ale w sumie najlepiej by było jakby się okazało że ta dyskusja jest jałowa, bo Kurek będzie grał top i drugi będzie się meldował na podwójnych zmianach max, albo jako wytchnienie w meczach z ogórkami.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Heimlock »

Butryn vs. Kaczmarek. Na podstawie statystyk Plusligi 2021/2022:

Butryn - 4,6 pkt/set, 3,49 zagrywki/set, 0,46 as/set, 7,26 ilość ataków/set, 3,85 punkty z ataku/set, 37% efektywność ataku, 0,31 bloki/set
Kaczmarek - 4,5 pkt/set, 4,17 zagrywki/set, 0,25 as/set, 7,5 ilość ataków/set, 3,75 punkty z ataku/set, 36% efektywność ataku, 0,47 bloki/set

Fajnie jakby ktoś mógł uzupełnić o skuteczność czy też efektywność na wysokiej piłce oraz blok pasywny dla pełnego obrazu.

Abstrahując od stylu gry to są niemal identyczni w ataku, o dziwo Kaczmarek był bardziej obciążony w ataku, otrzymywał więcej piłek. Punkty na set również niemal identyczne. Zagrywka lepiej Butryn, blok lepiej Kaczmarek.

W moim odczuciu wybór drugiego atakującego to kwestia doprowadzenia do optymalnej formy, ponieważ obaj są bardzo porównywalni. Lekki plus dla Łukasza za MP i LM.
ptrlnd
Posty: 329
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ptrlnd »

Szary Wilk pisze: 26 cze 2022, o 09:11 A co to znaczy,m ta mityczna zadaniowośćna podwójnej? Że gra w obronie? Czyli co, Butryn wchodzi na podwójną i robi 4/5 w ataku i jest gorszą zmianą niż Kaczmarek, który zrobi 2/5, ale moooooże będziw sytuacja, że coś obroni?

Butryn lepiej zagrywa i więcej kończy, więc chyba on jest lepszy na zmianie
Ja również bardziej widzę Butryna jako nr 2, ale może się zdarzyć sytuacja, że Kurek będzie miał gorszy moment i gdy wejdzie Kaczmarek, oprócz innej charakterystyki zawodnika dostaniemy również małą zmianę systemu gry reprezentacji. W sytuacji gdy np. taka Francja w ćwierćfinale MŚ znów będzie nas czytać, odpuści środek robimy zmianę na Łomacza i Kaczmarka zmieniając akcenty w ataku. Oczywiście to wszystko ma sens tylko jeśli Kaczmarek będzie w formie bo teraz blado to wygląda. Butryn to jednak bardzo zbliżona charakterystyka do Kurka i mocniejsi rywale przy naszych problemach w ataku w jakimś meczu szybko się przystosują do ataków Karola. Pytanie co będzie ważniejsze dla Grbicia w trakcie meczu, który nie układa się po naszej myśli. Poprawa skuteczności ataku (Butryn)? Zmiana tempa/systemu gry (Kaczmarek)? Niby od atakującego musimy wymagać przede wszystkim skuteczności w ataku a taką daje na teraz Karol, ale Nikola może chcieć spróbować zamieszać w kotle i taką zmianą utrudnić czytanie gry przez przeciwnika.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

fwasilcz pisze: 26 cze 2022, o 09:31 Ja bardzo szanuję "mądry" styl gry w stylu Śliwki, czy Kaczmarka gdzie techniczne zagrania o blok i dobrze uplasowane kiwki są używane często i pomagają wyjść z trudnych sytuacji. Jednak na top poziomie to musi być też przeplatane z mocnymi uderzeniami, na pojedynczym, lotnym z dobrej piłki po prostu trzeba walnąć mocno i skończyć akcję (np. Śliwka tak robi). Australii można przebić piłkę i potem poczekać na blok albo błąd, obawiam się że na poziomie strefy medalowej MŚ nie będzie tak kolorowo i każda wybroniona przez przeciwnika piłka to duże ryzyko straty punktu.
Nie wiem dlaczego w ostatnich meczach Kaczmarek nie zabija z dobrych piłek, bo przecież wiemy że potrafi uderzyć. Może to brak pewności, może forma fizyczna, to już trener wie. Także (patrząc z perspektywy kibica) bardziej mi się Butryn podoba jako drugi, wiadomo trener wie w jakim są momencie przygotowań fizycznych, pewnie też to bierze pod uwagę. Ale w sumie najlepiej by było jakby się okazało że ta dyskusja jest jałowa, bo Kurek będzie grał top i drugi będzie się meldował na podwójnych zmianach max, albo jako wytchnienie w meczach z ogórkami.
Problem właśnie polega na tym, że Kaczmarek nie potrafi mocno uderzyć. I nie jest dobry na wysokiej ani sytuacyjnej. W ZAKSIE wszyscy fajnie się uzupełniają ale kadra to inne drużyny, turnieje nie liga, a na ataku potrzeba nam pewnej opcji. W dodatku presja jest większa. Bo presja jest nie tylko ze środowiska, ale i całego kraju, także niedzielnych kibiców, dziennikarzy, sponsorow, generalnie wszystkich.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7827
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Świetna ta Japonia: Ishikawa miał słaby sezon w Mediolanie, bo wrócił z kadry z kontuzjami przeciążeniowymi, ale w pewnym momencie się pozbierał, to teraz w rankingu najlepiej serwujących jest na drugim miejscu, bo pierwszy jest ... Nishida. Nie dość, że Japonia ma dwóch świetnych skrzydłowych (a Nishidzie sezon we Włoszech też na pewno nie zaszkodził), to w końcu mają atut, który może rekompensować ich słaby blok, czyli zagrywkę, bo o ile z Włochami czy teraz Słowenią mieli handicap wysokiej formy, to niesamowicie Włochow zniszczyli właśnie zagrywką.

Genialna frekwencja w tych weekendowych meczach na Filipinach, FIVB jeszcze musi pójść po rozum do głowy, że rozgrywanie meczów w środku tygodnia w godzinach roboczych to kiepski pomysł i może coś ruszy.
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

Ciekawi mnie skład na dzisiejszy mecz. Nie wiem do końca skąd bierze się przekonanie, że pewniakiem u Grbicia jest Zatorski. Mi się wydaje, że dziś zobaczymy w pierwszej szóstce nie tylko Fornala obok Semeniuka, ale również Popiwczaka. To chyba na libero będzie największa rywalizacja o pozycje nr 1. W ogóle dziwią mnie opinie dotyczące oceniania graczy po bieżącej formie. Nie ma znaczenia jak gra teraz Fornal czy Kaczmarek, znaczenie ma jak będą grać na MŚ, bo raczej obaj się tam znajdą. Oczywiście mogę się mylić i Nikola nas wszystkich zaskoczy. Jednak jego dotychczasowe decyzje mają pewną logikę. Dlatego nie łapię tego na jakiej podstawie ludzie jarają się tak Kwolkiem. On nawet jak pojedzie na MŚ to do żadnej poważnej roli nie jest przygotowywany, więc potencjalne ratowanie sytuacji jego wejściem na plac będzie znaczyło, że jest blado i dotychczasowe pomysły trenera się wyczerpały. Lubię Bartka ale całościowo jest słabszy od Fornala, Bednorza i Śliwki. Jego forma to trochę zakrzywia, bo reszta naszych graczy jest jeszcze daleka od swojego optimum.
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

Japonia jest w świetnej formie, ale ja cały czas nie mam do nich przekonania. Cały tercet skrzydłowych grający w poprzednim sezonie we Włoszech dość mocno falował. Moim zdaniem będą wypompowani na najważniejsze mecze sezonu reprezentacyjnego. Tzn może jeszcze w LN zrobią dobry wynik (tu bardziej sytuacja zależy od tego jak będą traktować decydującą fazę tego turnieju rywale), ale na MŚ jakoś nie chce mi się wierzyć, że mogą wskoczyć do strefy medalowej. Szkoda, że z Francją przyrotowali, bo Włochy za bardzo falują, żeby wyciągać po meczach z nimi jakieś głębsze wnioski.
ptrlnd
Posty: 329
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ptrlnd »

buzinga pisze: 26 cze 2022, o 11:20 Ciekawi mnie skład na dzisiejszy mecz. Nie wiem do końca skąd bierze się przekonanie, że pewniakiem u Grbicia jest Zatorski.
Bo gra najważniejsze mecze z najsilniejszymi rywalami? Plus zgranie z Semenem na przyjęciu.
W ogóle dziwią mnie opinie dotyczące oceniania graczy po bieżącej formie. Nie ma znaczenia jak gra teraz Fornal czy Kaczmarek, znaczenie ma jak będą grać na MŚ, bo raczej obaj się tam znajdą.
Czyli z góry zakładasz mimo, że ta dwójka od początku Ligi Narodów gra piach, ewidentnie jest pod formą lub nie dźwiga presji, na MŚ wszystko będzie już z nimi ok? Ja nie kupuje czegoś takiego. Lepiej wziąć graczy, którzy są sprawdzeni i dobrze odnajdują się w twardych meczach na teraz niż brać kota w worku i czekać, aż kiedyś zaskoczy.
Lubię Bartka ale całościowo jest słabszy od Fornala, Bednorza i Śliwki.
Fornal gra padake w ataku i zagrywce, Bednorz to niewiadoma bo drobna kontuzja a Śliwka nie przyjmuje. Kwolek w tym momencie daje spokój we wszystkich elementach. Nie wiem czy Grbić jest ryzykantem i bierze ludzi na turniej, żeby czekać by zaskoczyli. Już kiedyś jeden taki był. Czekał, czekał i się nie doczekał.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2022, o 12:23 przez ptrlnd, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 26 cze 2022, o 11:18

Problem właśnie polega na tym, że Kaczmarek nie potrafi mocno uderzyć. I nie jest dobry na wysokiej ani sytuacyjnej. W ZAKSIE wszyscy fajnie się uzupełniają ale kadra to inne drużyny, turnieje nie liga, a na ataku potrzeba nam pewnej opcji. W dodatku presja jest większa. Bo presja jest nie tylko ze środowiska, ale i całego kraju, także niedzielnych kibiców, dziennikarzy, sponsorow, generalnie wszystkich.
Właśnie z nim jest taki problem, że potrafi. Choćby w pierwszej fazie sezonu np. zwycięski mecz z Lokomotivem to uderzał mocno i nawet na wysokiej był skuteczny. Gość ma predyspozycje by stać się takim drugim Michaiłowem bo ma technikę i trzyma kierunki oraz ma też właśnie to uderzenie. Tylko, że gdy nie jest w formie to zaczyna grać bardzo miękko. O ile Śliwce często niesłusznie się zarzuca miękką grę bo może często kiwa, ale on ma bardzo różnorodny atak i w tym wszystkim co robi jest skuteczny. Uros i Clevenot to bardzo podobni siatkarze pod tym względem. Z Kaczmarkiem jest inaczej. Miewa momenty, że jest po prostu regularnie podbijany. Ale również miewa momenty gdzie potrafi liderować. Gość jest po prostu mega nierówny a jakoś tak od drugiej części sezonu nie potrafi złapać formy. Czy ją złapie na mś? Nie wiemy. Ja bym obawiał się go zabrać na mś póki nie pokaże, że wrócił do formy. Bo nie wiemy też do końca w jakiej formie jest Kurek. On też miewał różne momenty. Choć w tych ostatnich latach się raczej sprawdzał. Butryn dla mnie jest pewniejszy niż Kaczamrek, choć w formie to równi zawodnicy, może z małym plusem dla Kaczmarka ze względu na przyjęcie bo taki atakujący na mocno kopiących przeciwników jest bardzo wartościowy.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Heimlock »

ptrlnd pisze: 26 cze 2022, o 12:16
Czyli z góry zakładasz mimo, że ta dwójka od początku Ligi Narodów gra piach, ewidentnie jest pod formą lub nie dźwiga presji, na MŚ wszystko będzie już z nimi ok? Ja nie kupuje czegoś takiego. Lepiej wziąć graczy, którzy są sprawdzeni i dobrze odnajdują się w twardych meczach na teraz niż brać kota w worku i czekać, aż kiedyś zaskoczy.
Tak Heynen zakładał z Kurkiem i Kubiakiem przed MŚ 2018 i mu się opłaciło. Tak też zakładał z Kubiakiem przed ostatnimi IO i się przejechał. To loteria, po prostu trzeba mieć plan zapasowy, czyli zmiennicy.

Z Fornalem i Kaczmarkiem wiemy, że potrafią grać świetnie i pozostaje kwestia doprowadzenia ich do formy. Tu jest ryzyko i decyzja trenera ale na przyjęciu jest też Śliwka i Kwolek, na ataku jest Kurek. Także minimalne ryzyko.

Pozostaje kwestia Butryn czy Kaczmarek, ale dla mnie oba wybory są dobre.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ciorny17 »

Będą miały Suwałki pociechę z Kujundzica.
Kłamca.
buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: buzinga »

ptrlnd pisze: 26 cze 2022, o 12:16
buzinga pisze: 26 cze 2022, o 11:20 Ciekawi mnie skład na dzisiejszy mecz. Nie wiem do końca skąd bierze się przekonanie, że pewniakiem u Grbicia jest Zatorski.
Bo gra najważniejsze mecze z najsilniejszymi rywalami? Plus zgranie z Semenem na przyjęciu.
W ogóle dziwią mnie opinie dotyczące oceniania graczy po bieżącej formie. Nie ma znaczenia jak gra teraz Fornal czy Kaczmarek, znaczenie ma jak będą grać na MŚ, bo raczej obaj się tam znajdą.
Czyli z góry zakładasz mimo, że ta dwójka od początku Ligi Narodów gra piach, ewidentnie jest pod formą lub nie dźwiga presji, na MŚ wszystko będzie już z nimi ok? Ja nie kupuje czegoś takiego. Lepiej wziąć graczy, którzy są sprawdzeni i dobrze odnajdują się w twardych meczach na teraz niż brać kota w worku i czekać, aż kiedyś zaskoczy.
Lubię Bartka ale całościowo jest słabszy od Fornala, Bednorza i Śliwki.
Fornal gra padake w ataku i zagrywce, Bednorz to niewiadoma bo drobna kontuzja a Śliwka nie przyjmuje. Kwolek w tym momencie daje spokój we wszystkich elementach. Nie wiem czy Grbić jest ryzykantem i bierze ludzi na turniej, żeby czekać by zaskoczyli. Już kiedyś jeden taki był. Czekał, czekał i się nie doczekał.
1. Jeden mecz z Brazylią to nie są wszystkie najważniejsze mecze z najsilniejszymi przeciwnikami.
2. Tak zakładam, że po takim ciężkim sezonie klubowym obaj potrzebują więcej czasu na odbudowanie formy.
3. Forma Kwolka wynika z tego, że wcześniej dołączył na zgrupowanie reprezentacji. Nie rozegrał aż tak wielu spotkań w sezonie klubowym jak Kaczmarek czy Fornal, więc dużo łatwiej było mu osiągnąć dobrą dyspozycję na tym etapie.

Nie wierzysz to zacznij patrzeć całościowo. taki Alan podobnie do Kwola zmagał się z problemami w trakcie sezonu klubowego, a w LN wszedł z wysokiego C. Za to praktycznie wszyscy zawodnicy mający większy przebieg budują formę powoli. Zachwycają Cię obecnie młodzi włoscy przyjmujący z Trento albo Ngapeth? Bo mnie nie. Śledzę sporty zespołowe już trochę czasu i nie nakręcam się wysoką dyspozycją we wczesnych fazach rozgrywek, to nie jest miarodajne jak spojrzy się w szerszej perspektywie tego co jest do wygrania i tego kiedy trzeba zacząć wygrywać.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Spoko, ale część z was przedstawia Kaczmarka jak gwiazdę kadry i starego wyjadacza jak Kurek,Zaytsev,Ngapeth,Lucarelli etc co muai dojść do formy, żeby grać swoje.

A problem polega na tym, że w kadrze dobrze on nie gral bigdy, a w tej chwili gra tak jak co sezon w reprezentacji
ptrlnd
Posty: 329
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: ptrlnd »

Szary Wilk pisze: 26 cze 2022, o 13:24 Spoko, ale część z was przedstawia Kaczmarka jak gwiazdę kadry i starego wyjadacza jak Kurek,Zaytsev,Ngapeth,Lucarelli etc co muai dojść do formy, żeby grać swoje.

A problem polega na tym, że w kadrze dobrze on nie gral bigdy, a w tej chwili gra tak jak co sezon w reprezentacji
Dokładnie. Kadra to nie klub i może być tak, że dany zawodnik przez większą presję, rywalizacje na pozycji itp. nigdy nie wskoczy w reprezentacji na poziom jaki prezentuje w sezonie klubowym. Rozumiem jeszcze budowanie takiego Fornala, który w reprezentacji nie zaistniał i być może jego forma pójdzie do góry. Kaczmarek za to dostaję dużo szans na grę ale męczy sie nawet z ogórkami. Dzisiaj zabierzemy Kaczmarka i Fornala a jutro obudzimy się z kadrą ala Vital, w której grają ludzie za nazwiska a nie aktualna formę.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Aranger »

Janusz-Kurek, Semeniuk-Śliwka, Kochanowski-Bieniek, Popiwczak.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Aranger pisze: 26 cze 2022, o 14:25 Janusz-Kurek, Semeniuk-Śliwka, Kochanowski-Bieniek, Popiwczak.
Czyli podstawową naszą parą będzie Semeniuk-Śliwka. Fornal odstrzelony? Czy może jedziemy na 5 przyjmujących.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Nuriel »

O proszę jednak Popiwczak. Duża szansa przed nim
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”