Liga Narodów 2023

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 6 maja 2023, o 14:38 Najlepszy zagrywający i atakujący libero wraca na przyjęcie. Chodzi oczywiście o Andringę. Nie będę się powtarzał, że przesuwanie go na libero to marnowanie całego potencjału reprezentacji.
Mimo wszystko jest drugi eks libero Jorna, Jest Ter Horst, van Garderen, który miał znakomitą część sezonu, zobaczymy czy Robbie wskoczy do pierwszego składu.
Holandia miałaby szansę na dalszy progres gdyby Tuinstra (największy holenderski talent) zrobił progres w Turcji, a on stracił miejsce w wyjściowym składzie na rzecz Juantoreny i chyba do końca sezonu nic się nie zmieni, bo Osmany przypomniał sobie o tym co znaczy bycie Juantoreną i w drugim meczu finałów był najlepszy na parkiecie, a Ziraat ograł do zera Halkbank. Tzn. dla mnie Tuinstra jest lepszy od Ter Horsta, bo umie serwować i ma jakieś zadatki na techniczne granie.

Co do reprezentacji Bułgarii, to proszenie się Kazijskiego mi się kojarzy z powrotami do żeńskiej reprezentacji na kwalifikacje do MŚ 2014:

- Sokołow od dawna nie wyrabia w grze na dwa fronty;
- Nikołow bardzo przeciętnie przyjmuje, a Salparow ma 41 lat;
- nie wiadomo jak wyglądałby Kazijski gdyby musiał grać pełny sezon klubowy i reprezentacyjny;
- Skrimow poza kadrą, więc brak jakiegokolwiek wszechstronnego przyjmującego.

Zgadzam się z opiniami, że wygląda to lepiej na papierze niż w realu nawet jeśli Kazijski da się namówić, a w moim odczuciu nie powinien, jednym z powodów efektywnego grania do 40-tki jest brak granie na kadrze właśnie.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... est-jasny/

Grbić zabiera Semeniuka do Japonii. Ktoś kto dobrze przyjmuje tam się przyda. :) Choć liczyłam na parę z Perugii. Może Grbić chce oszczędzać Leona już na starcie(?) albo chodzi o coś innego.
granvorka
Posty: 739
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: granvorka »

Ktoś złośliwy/nieżyczliwy Grbiciowi mógłby napisać, że on nigdzie nie rusza się bez choć jednego żołnierza z Zaksy. Dobry ruch dla atrakcyjności tych pierwszych meczów, oglądanie samych zmienników przez tydzień to jednak ograniczona frajda, zastanawiam się tylko jak to będzie wyglądać w kontekście resetu posezonowego/przygotowań kadrowych Semeniuka, bo on w niedzielę zacznie pewnie 8-dniowy urlop, dojedzie do Spały, za chwilę sparingi z Niemcami i wylot do Japonii, więc czasu na siłkę to tak niewiele będzie. Niemniej, fajnie będzie zobaczyć parę Semeniuk-Szalpuk na tle takiej Serbii, która VNL-u odpuszczać nie może.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Mateja »

Powroty w Bułgarii nie dziwią. Oni już w zeszłym sezonie byli słabiutcy a są przecież zespołem pływającym. Kuba raczej na pewno ich wyprzedzi, ostatnio lepsze okazały się Chiny, mieli tyle samo zwycięstw co Kanada. Australii nie ma a ktoś spaść musi.
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

Mateja pisze: 17 maja 2023, o 18:51 Powroty w Bułgarii nie dziwią. Oni już w zeszłym sezonie byli słabiutcy a są przecież zespołem pływającym. Kuba raczej na pewno ich wyprzedzi, ostatnio lepsze okazały się Chiny, mieli tyle samo zwycięstw co Kanada. Australii nie ma a ktoś spaść musi.
Te powroty raczej są na kwalifikacje olimpijskie, gdzie trafili do stosunkowo łatwej grupy i z tymi siatkarzami mają niezerową szansę na awans. Wystarczy wyprzedzić Holandię i Argentynę.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Mateja »

Ale spadek z Ligi Narodów byłby jeszcze boleśniejszy niż ostatni występ na MŚ, zarówno marketingowo, jak i sportowo (brak meczów z czołówką, co najmniej przez rok mniej punktów do rankingu FIVB).
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

Mateja pisze: 18 maja 2023, o 13:58 Ale spadek z Ligi Narodów byłby jeszcze boleśniejszy niż ostatni występ na MŚ, zarówno marketingowo, jak i sportowo (brak meczów z czołówką, co najmniej przez rok mniej punktów do rankingu FIVB).
No właśnie czy mniej to bym się zastanowił. By ciulali powoli w złotej lidze Europejskiej. Finlandia tak uciulala ich tyle, że gra w kwalifikacjach olimpijskich. W vnlu są chyba na delikatnym minusie
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 6 maja 2023, o 14:38 Najlepszy zagrywający i atakujący libero wraca na przyjęcie. Chodzi oczywiście o Andringę. Nie będę się powtarzał, że przesuwanie go na libero to marnowanie całego potencjału reprezentacji.
W pierwszym meczu pograł jako przyjmujący (Bułgaria), w drugim jako libero (Włochy), potężny Karjagin rozstrzelał go w pewnym momencie zagrywką. Dzisiaj o 21 na Rai mecz Bułgaria-Włochy. Myślałem, że De Giorgi da szansę kilku juniorom w tym sezonie, ale okazało się, że kilku graczy z seniorskiej kadry pojechało na mistrzostwa Włoch do lat 19, lol, więc chyba nie.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Mamy skład na Japonię:
https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... 3908017152

Dulski będzie nr 2 po Butrynie.
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

I to jest naprawdę duża niespodzianka, bo jeszcze komentatorzy mówili, że wpisani są Firlej i Komenda na Japonię. Widocznie Gregor dostał trochę gry, żeby Grbić stwierdził "ok, będzie robił to co ma robić", a Komenda miał się wykazać i się nie wykazał. Ale dlaczego nie ma Bołądzia? On też był "awizowany" do gry w Japonii.

Smutno mi z powodu braku Gierżota.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Zdrowy Gierżot pewnie by pojechał.

Ja nie mam nic przeciwko, że jedzie Dulski, może dostanie szansę w którymś łatwiejszym spotkaniu. Bołądź fajnie, ale wszystkich wymiernie nie sprawdzisz. Poza tym, chyba oczekujemy do selekcjonerze, że będzie myślał bardziej dalekowzrocznie niż od imprezy do imprezy. Dla Dawida super.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: lukecik »

Arw165 pisze: 26 maja 2023, o 14:04 Dulski będzie nr 2 po Butrynie.
Niech się przyszli koledzy klubowi lepiej poznają i ustalają strategię na następny sezon klubowy. 8-) :D
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

lukecik pisze: 26 maja 2023, o 23:27
Arw165 pisze: 26 maja 2023, o 14:04 Dulski będzie nr 2 po Butrynie.
Niech się przyszli koledzy klubowi lepiej poznają i ustalają strategię na następny sezon klubowy. 8-) :D
Powiem szczerze, że byłoby bardzo szkoda jakby byli swoimi zmiennikami, obaj powinni być pierwsi. Chętnie zobaczyłbym Dulskiego jako armatę w średniaku ligi, czy nawet drużynie z dolnej połówki tabeli.

A już trener Winiarski wchodzi na wyżyny bezczelności mówiąc, że "Dulski bał się, że ruch do Zawiercia to zły pomysł, że gdzieś zniknie, a zobaczcie, jedzie na VNL!". NO CO TY NIE POWIESZ, CIEKAWE NIBY DLACZEGO SIĘ BAŁ? Może dlatego że go kisisz w kwadracie kosztem swojego kolegi?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: lukecik »

Orzi pisze: 27 maja 2023, o 05:49
Powiem szczerze, że byłoby bardzo szkoda jakby byli swoimi zmiennikami, obaj powinni być pierwsi. Chętnie zobaczyłbym Dulskiego jako armatę w średniaku ligi, czy nawet drużynie z dolnej połówki tabeli.
Ja również bym wolał taki scenariusz, ale znając życie skończy się tak, że zostaniemy z Konarskim, a Dulski zagra może w paru meczach więcej w kolejnym sezonie w porównaniu do mijającego.
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

lukecik pisze: 27 maja 2023, o 17:21
Orzi pisze: 27 maja 2023, o 05:49
Powiem szczerze, że byłoby bardzo szkoda jakby byli swoimi zmiennikami, obaj powinni być pierwsi. Chętnie zobaczyłbym Dulskiego jako armatę w średniaku ligi, czy nawet drużynie z dolnej połówki tabeli.
Ja również bym wolał taki scenariusz, ale znając życie skończy się tak, że zostaniemy z Konarskim, a Dulski zagra może w paru meczach więcej w kolejnym sezonie w porównaniu do mijającego.
https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 2796026880

Chyba wychodzi na to, że masz rację. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że jakiś bardzo bogaty szejk zamarzy sobie o dwukrotnym mistrzu świata w swojej drużynie na Katarze.
Diomedea
Posty: 4338
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Diomedea »

Obecnosc Lomacza to jednak i spory dysonans, i troche slaby sygnal na przyszlosc.
Lomacz sypie slabo, dawno nie pokazywal dobrego, ciekawego rozkladu czy dokladnosci. Nic nie dodaj w innych elementach, raczej ujmuje, niegdys jeszcze cos bronil, ale ostatnio w tym elemencie tez przecietnie.
Szkoda Komendy.
Jesli Lomacz jedzie teraz, moze oznaczac, ze jest jednak planowany jako 2ka na obecny i nastepny sezon. :(
Sypacz, ktory pojedzie na IO jako drugi powinien juz teraz dostac duzo gry i informacje, ze trener mu ufa, byc 2ka przy Januszu na wazne spotkania i jedynka gdy Janusz odpoczywa.
Drzyzga nie byl powolywany, by Janusz spokojnie wszedl w buty pierwszego. Moze warto by i Firlejowi zaufac, wyslac z nim Komende i zrezygnowac z "doswiadczenia" Grzeska. Zobaczymy co sie z tego urodzi.


Z kolei obecnosc Szymanskiego na boisku (w stosunku do Sawickiego) powinna dac jednak pewna poprawe w odbiorze.
Szkoda Gierzota, ale ponoc ma byc sprawny na nastepna runde.

Fajny atak, ciekawe jak poradza sobie obaj zawodnicy.
landka
Posty: 195
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: landka »

Teraz wyobraźmy sobie, że Janusz łapie jakiś uraz, który wyklucza go na kilka(naście) tygodni i kim będziemy grać? Ano Łomaczem, bo reszta nie ma nawet szansy sprawdzenia się na dłuższym wymiarze. To znaczy Firlej teoretycznie ma, ale wiadomo, że jeszcze za młody/niedoświadczony/nieograny i w ogóle bez bagażu kilku lat w kadrze. Nie wydaje mi się, żeby inni trenerzy mieli taki problem ze stawianiem na młod(sz)ych rozgrywających, a my możemy miec poważny problem na tej pozycji, skoro Grbić ma zaufanie jedynie do dwóch zawodników i sam ogranicza sobie pole manweru.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

landka pisze: 29 maja 2023, o 21:42 Teraz wyobraźmy sobie, że Janusz łapie jakiś uraz, który wyklucza go na kilka(naście) tygodni i kim będziemy grać? Ano Łomaczem, bo reszta nie ma nawet szansy sprawdzenia się na dłuższym wymiarze. To znaczy Firlej teoretycznie ma, ale wiadomo, że jeszcze za młody/niedoświadczony/nieograny i w ogóle bez bagażu kilku lat w kadrze. Nie wydaje mi się, żeby inni trenerzy mieli taki problem ze stawianiem na młod(sz)ych rozgrywających, a my możemy miec poważny problem na tej pozycji, skoro Grbić ma zaufanie jedynie do dwóch zawodników i sam ogranicza sobie pole manweru.
Myślę, abstrahując od faktu, że nadinterpretujecie, że w grze ''wyobraźmy sobie, że X wylatuje i kim będziemy grać'' jesteśmy sumarycznie najlepsi na świecie, i tak jakby niewiele z tego do tej pory wynikło.
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

WysokiPortorykanczyk pisze: 29 maja 2023, o 21:52
landka pisze: 29 maja 2023, o 21:42 Teraz wyobraźmy sobie, że Janusz łapie jakiś uraz, który wyklucza go na kilka(naście) tygodni i kim będziemy grać? Ano Łomaczem, bo reszta nie ma nawet szansy sprawdzenia się na dłuższym wymiarze. To znaczy Firlej teoretycznie ma, ale wiadomo, że jeszcze za młody/niedoświadczony/nieograny i w ogóle bez bagażu kilku lat w kadrze. Nie wydaje mi się, żeby inni trenerzy mieli taki problem ze stawianiem na młod(sz)ych rozgrywających, a my możemy miec poważny problem na tej pozycji, skoro Grbić ma zaufanie jedynie do dwóch zawodników i sam ogranicza sobie pole manweru.
Myślę, abstrahując od faktu, że nadinterpretujecie, że w grze ''wyobraźmy sobie, że X wylatuje i kim będziemy grać'' jesteśmy sumarycznie najlepsi na świecie, i tak jakby niewiele z tego do tej pory wynikło.
No ciekawe dlaczego? Naprawdę żałuję, że nie zatrudniliśmy Mendeza, no ale, poczekałbym jeszcze z ferowaniem wyroków do IO. Bo naprawdę chciałbym odszczekać całą krytykę, którą kieruję w stronę trenera, ciesząc się z medalu, najlepiej złotego.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 29 maja 2023, o 17:09 Jesli Lomacz jedzie teraz, moze oznaczac, ze jest jednak planowany jako 2ka na obecny i nastepny sezon. :(
Łomacz jedzie jako kapitan, także Firleje i Komendy mogą się rozejść.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Ludzie, przestańcie już, przecież nawet nie było 1 turnieju Ligi Narodów, a wy już piszecie, że Łomacz jest pewniakiem. Nic na razie nie wiadomo. Poczekajmy na ten sezon. Zobaczymy jak kto zagra, kto będzie powołany na finały (zakładam, że się na nie dostaniemy) i wtedy będziemy wyciągać jakieś wnioski.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Kto jak kto, ale Ty to raczej pamiętasz, jak w zeszłym roku Butryn na wejściach wyglądał lepiej od Kaczmarka. Mam przypomnieć, co mu to dało? :D

Oczywiście chętnie się pomylę, bo najwyższy czas by Firlej też jakąś rolę odniósł, ale w tej materii średnio wierzę w naszego trenera.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

Chińczykom gratulujemy utrzymania się w vnl. Paskudna tą Bułgaria
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Wanio z Bednarukiem? Matko Bosko, co ten Iran z Japonią zawinili Polsatowi? :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 6 cze 2023, o 11:40 Wanio z Bednarukiem? Matko Bosko, co ten Iran z Japonią zawinili Polsatowi? :D

Streeter
A mi się komentarz bardzo podobał. Szczególnie jak szczerze zachwycony zagraniami był Pan Wanio
plagiator
Posty: 27
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 23:43
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: plagiator »

Szary Wilk pisze: 30 maja 2023, o 11:22 Ludzie, przestańcie już, przecież nawet nie było 1 turnieju Ligi Narodów, a wy już piszecie, że Łomacz jest pewniakiem. Nic na razie nie wiadomo. Poczekajmy na ten sezon. Zobaczymy jak kto zagra, kto będzie powołany na finały (zakładam, że się na nie dostaniemy) i wtedy będziemy wyciągać jakieś wnioski.
A my, jako gospodarz, nie mamy zapewnionego miejsca w finale, niezależnie od wyników?
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Orzi pisze: 6 cze 2023, o 13:27
Streeter pisze: 6 cze 2023, o 11:40 Wanio z Bednarukiem? Matko Bosko, co ten Iran z Japonią zawinili Polsatowi? :D

Streeter
A mi się komentarz bardzo podobał. Szczególnie jak szczerze zachwycony zagraniami był Pan Wanio
Pod kątem takiego emocjonalnego komentarza to fakt, Wanio jest całkiem spoko. Gorzej jak się posłucha co On gada, a nie jak, jak mu się da mówić to takie nieraz głupoty lecą, że głowa mała. Nawet tu wspominał Maroufa jako najbardziej kreatywnego rozgrywającego swojej epoki. No tak, zważywszy że Marouf jest 85, to zakładając że "Jego epoka" to lata 80-te, no to faktycznie w ogóle wtedy rozgrywających nie było, co tam jakiś Rezende czy De Cecco :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 794
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 6 cze 2023, o 14:08
Orzi pisze: 6 cze 2023, o 13:27
Streeter pisze: 6 cze 2023, o 11:40 Wanio z Bednarukiem? Matko Bosko, co ten Iran z Japonią zawinili Polsatowi? :D

Streeter
A mi się komentarz bardzo podobał. Szczególnie jak szczerze zachwycony zagraniami był Pan Wanio
Pod kątem takiego emocjonalnego komentarza to fakt, Wanio jest całkiem spoko. Gorzej jak się posłucha co On gada, a nie jak, jak mu się da mówić to takie nieraz głupoty lecą, że głowa mała. Nawet tu wspominał Maroufa jako najbardziej kreatywnego rozgrywającego swojej epoki. No tak, zważywszy że Marouf jest 85, to zakładając że "Jego epoka" to lata 80-te, no to faktycznie w ogóle wtedy rozgrywających nie było, co tam jakiś Rezende czy De Cecco :]

Streeter
No myślę, że to właśnie kwestia preferencji. Nie jestem żadnym ekspertem, ale znam się na siatkówce na tyle, aby takie głupotki sobie na szybko skorygować. Więc zdecydowanie wolę nie do końca merytoryczny, ale emocjonalny komentarz od suchego podawania nawet najciekawszych informacji, po bo prawdzie to drugie sobie mogę przeczytać na internetach.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: dyletant »

Potężny Bruno Lima rozjechał mistrzów świata. Tak się zaczyna pierwszy dzień tego rozbudowanego Memoriału Wagnera.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Rusticola »

dyletant pisze: 6 cze 2023, o 23:00 Potężny Bruno Lima rozjechał mistrzów świata. Tak się zaczyna pierwszy dzień tego rozbudowanego Memoriału Wagnera.
Genialny wynik dla nas! Włosi tracą mnóstwo punktów w rankingu. Jeszcze jak jutro ogolimy Francję to chyba będziemy dwie długości przed innymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”