Liga Swiatowa 2012

Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

Ciekawe bo zakładając, że Wlosi w ostatnim turnieju w Stanach konsekwentnie wystawiają rezerwowy skład i obie drużyny Koreańczyków i Włochów ogrywają za trzy punkty, a dwóch meczach między sobą dzielą się punktami, to i w tej grupie rywalizacja moze skończyć się tym, że nawet dwie drużyny będą miały po 26 punktów i po 9 zwycięstw, czyli lepszy bilans niż Brazylia.

Cała nadzieja Rezende w tym, że Amerykanom, którzy w tym momencie grają już w najsilniejszym składzie, dwa razy uda pokonać się les bleus.

W każdym razie, jeśli jutro Francja wygra z USA 3:1, a z kilka dni w Stanach Amerykanie się zrewanżują i wygrają z Francją 3:0,, oraz dodatkowy warunek - obie drużyny nie stracą punktów w pojedynkach z Włochami i Koreą, to wygląda na to że Brazylii w Sofii może faktycznie zabraknąć.
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

F6 jednak odbędzie się w Sofii
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Nie wiem dlaczego Alekna nie daje szansy do grania dla Abromowa. Ciekawe czy nie byłby lepszy od Bierieżki. Zobaczyłbym też Wierbowa, ale oni chyba na Igrzyska nie pojadą.
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

Jak informuje rosyjski portal championat.com, rozgrywający reprezentacji Rosji Aleksander Butko podczas wczorajszego spotkania doznał kontuzji i nie będzie mógł wystąpić, ani w dzisiejszym meczu Ligi Światowej z Serbią, ani w jutrzejszym z Kubą.Jak poważny jest to uraz, okaże się dopiero po poniedziałkowych szczegółowych badaniach siatkarza w Moskwie.
Przypomnijmy, że wcześniej problemy z kolanem, na które Sergiej Grankin narzekał już od wielu miesięcy, wyłączyły ze składu sbornej na turniej w Kaliningradzie nominalnie pierwszego rozgrywającego reprezentacji Rosji.
W tej sytuacji, w dzisiejszym i jutrzejszym meczu, grę drużyny Władimira Alekny będzie musiał poprowadzić jedyny zdrowy i zgłoszony do rozgrywek rozgrywający 42-letni Konstantin Uszakow.
Plaga kontuzji na pozycji rozgrywającego praktycznie do zera zmniejsza szanse reprezentacji Rosji na awans do Final Six Ligi Światowej w Sofii. Podstawowym warunkiem, żeby Rosjanie mogli o tym w ogóle myśleć, jest bowiem wygranie wszystkich pięciu pozostałych spotkań, bez straty punktu, czyli w stosunku 3:0 bądź 3:1.
Najciekawsze, że rosyjski związek siatkarski okroił specjalnie rozgrywki ligowe do zaledwie 14 spotkań w sezonie zasadniczym ( normalnie jest ich 22) właśnie po to, żeby uniknąć kontuzji czołowych siatkarzy przed IO. Ale jeszcze raz okazało się, że długie przerwy pomiędzy spotkaniami o punkty, pomiędzy kolejkami ligowymi też są bardzo zdradliwe dla siatkarzy. Bo jeśli przykładowo, w rundzie zasadniczej gra się tylko 8 spotkań w ciągu trzech miesięcy, a później przychodzą play-offy (albo play-outy) i ten siatkarz musi rozegrać style samo - czyli 8 spotkań, ale w ciągu 3 tygodni zamiast 3 miesięcy, to jasne jest, że nic dobrego z tego wyniknąć nie może. Jeśli Rosjanie jeśli nie zakwalifikują się do Sofii, to wygląda na to, że za wszelką ceną będą musieli poszukać sobie sparingpartnerów. Na razie mają umówione dwa - trzy sparringi z Australią tuż przez IO pomiędzy 18-23 lipca. Brazylia, USA i Włosi chcą z nimi grać, ale po warunkiem, że sborna do nich na te mecze kontrolne przyjedzie. Więc realnie, pozostają im chyba tylko Włosi.
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ArsMoriendi »

No to pięknie... A był Makarow jeszcze...
Elke
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 14:01
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Elke »

jak dobrze pamiętam, to sborna w tym roku zrezygnowała z Memoriału Huberta Wagnera, bo sztab miał inne plany szkoleniowe. plany planami a życie dopisało swoje.
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

W Londynie, w terminie 20-24 lipca odbędzie się "Test Event" z udziałem:Brazylii, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Serbii i USA. Turniej jest rozgrywany systemem każdy z każdym. Dobra przeprawa przed igrzyskami dla USA, BRA, SRB. a Rosjanie mają faktycznie spory problem w tym momencie
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: SerCos »

Ten "Test Even: odbył się rok temu.

http://www.fivb.org/en/olympics/london2 ... ent_VB.asp
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

Fakt:)
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: madlark »

Komentator meczu Kuba-Japonia:
Słaby poziom ekip składam na karb przygotowań do turnieju olimpijskiego.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Ejpok »

Toż to sam Wójtowicz powiedział w trakcie tego meczu że: "Widać że forma pre olimpijska, i właściwa forma przyjdzie pod koniec lipca" :)
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

madlark pisze:Komentator meczu Kuba-Japonia:
Słaby poziom ekip składam na karb przygotowań do turnieju olimpijskiego.
Hahahaha :] specjaliści :D

A co do Rosji, to rzeczywiście mają nie lada problem. Plaga kontuzji w tym roku naprawdę sięga zenitu. Chętnie zobaczę ich mecz i 42 letniego sypacza
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Nie wiem kto jest gorszy Sokołow czy Obmoczajew. Ja się pytam co z Wierbowem i Abramowem !
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

Czyli co z tego co rozumie to Ruscy po przegraniu tego drugiego seta z Serbami już nie mają szans na awans do głównego turnieju w Bułgarii ??
poznasz głupiego po czynach jego
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: compact »

Jeśli tak, to czy zmienia to cos w sytuacji Brazylii? Bo ci sie powaznie zastanawiaja, czy nie posłać na F6 kadry B, coby nie szykować szczytu formy kadry A, w sytuacji, gdy awansu moze nie być.
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

Tak. Praktycznie odpadli chyba, że Kuba przegra wszystko za trzy punkty. Kto by pomyślał z głębokimi serbskimi rezerwami... Nawet plaga kontuzji nie usprawiedliwia mizernej formy tego zespołu.
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: compact »

bazin pisze:Tak. Praktycznie odpadli chyba, że Kuba przegra wszystko za trzy punkty. Kto by pomyślał z głębokimi serbskimi rezerwami... Nawet plaga kontuzji nie usprawiedliwia mizernej formy tego zespołu.
Kontuzje kontuzjami, ale podejście Alekny do tegorocznej Ligi Światowej było znane od samego jej poczatku. Takze watpie zeby wpadli w jakas rozpacz.
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

Takze watpie zeby wpadli w jakas rozpacz.
Polecam ostatni wywiad z Michajłowem
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Lineczka »

Kontuzje to raz, ale w drugim tygodniu zmagań grupy A grali już z Maximem, Biriukowem, Bierieżką, Muserem i co? I nic, przegrali. Dzisiaj już dwa sety w plecy z serbską MŁODZIEŻĄ.. Przeliczyli się po prostu. Nie wierzę że Rosjanie, Alekno i Maxim nei chcieli bronić tytułu w Final Six.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: compact »

bazin pisze:
Polecam ostatni wywiad z Michajłowem
Alekna na pewno zdawał sobie sprawe z ryzyka, ktore podjal i chyba nie oczekiwał, ze wygraja na stojaco miejsce w Sofii. W tym sezonie kazdy trener bedzie rozliczany dopiero po Igrzyskach. A co do Michajłowa - to taki typ, wystarczy przypomniec sobie koncowke mecz o 3 miejsce na ME 2011, a w szczegolnosci koncowke, gdy juz bez skrepowania dobitnie dawał do zrozumienia kolegom z zespolu, co sadzi o ich grze.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2012, o 19:04 przez compact, łącznie zmieniany 1 raz.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

Do Kubańczyków, liderów grupy, Rosjanie tracą już sześć punktów. – Zabieramy się do odrabiania strat. Jako obrońcy tytułu nie mamy prawa odpaść z rozgrywek – zapowiada Michajłow przed turniejem w Kaliningradzie.

Czyli my najprawdopodobniej będziemy mieć w grupie Kubę, ew Serbię i na 99% Brazylię
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Przy takiej dobrej dyspozycji Kubańczyków i tak słabej Rosjan, jutro będzie pogrom :) Cepeda i Leon się trochę pobawią. Ale myślę, że do Igrzysk Rosjanie stworzą ten właściwy skład. Może z Grankinem, Wołkowem, Biriukowem i Chtiejem. Może Alekno mnie posłucha i gdzieś pojawi się Wierbow albo Abramow, chciałbym ich zobaczyć.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: tomasol »

Rosjanie w swojej historii występów w LŚ zawsze grali w turnieju finałowym, o ile zgłosili się do rozgrywek (zdaje się, że nie było ich w 2004 i 2005 r.). A w tym roku jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że im się ta sztuka nie uda. Nie wydaje mi się aby pomogło to w budowie atmosfery w jak i wokół reprezentacji. Jakby nie patrzeć dla Rosji to z pewnością będzie porażka, tym bardziej, że przecież bronią tytułu.
A wynik dzisiejszego pojedynku Rosjan z Serbami ma znaczenie także dla Brazylijczyków - ani Rosjanie ani Serbowie nie będą już w stanie wyprzedzić ich punktowo. Biorąc pod uwagę sytuację w grupie D, z której i tak awansują dwa zespoły, i to, że grająca tam Argentyna też już nie zdobędzie więcej punktów od nich, jedynym zagrożeniem dla mistrzów świata są już Francuzi. Wystarczy jednak, że stracą jeden punkt w najbliższych czterech meczach, a canarinhos będziemy oglądać w Sofii.
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

Jest kilka nowych szczegółów o kontuzji Butko. Alekasander po wczorajszym meczu, położył się spać, a rano nie mógł sam wstać z łóżka. ani wyprostować kolana.

Jasne jest, że doszło do uszkodzenia łękotki, ale czy będzie możliwa jej prowizoryczna naprawa bez operacji , ma się zdecydować w poniedziałek. Na dziś rokowania są takie, ze występ Aleksandra na IO jest niestety bardzo wątpliwy

A tak z innej beczki tutaj laurka wystawiona kilka lat temu młodemu Kovacevicowi:
http://mocnopobloku.przegladsportowy.pl ... uchwalych/
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: compact »

Jesli nie wiadomo czy zagraja na IO Butko i Grankin, to kto moze ich zastapic? Uszakow gra chyba troche archaicznie, Kobzar chyba za młody, Makarow nawet nie wiem czy trenuje z jakas kadra B czy juz mu dali spokoj. Moze Chamuckich - reaktywacja?
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Ejpok »

ArsMoriendi pisze:Przy takiej dobrej dyspozycji Kubańczyków i tak słabej Rosjan, jutro będzie pogrom :) Cepeda i Leon się trochę pobawią.
Szczególnie jeśli znowu oddadzą 30 punktów w 4 sety.
Akurat to raczej Rosja jest faworytem w moim odczuciu. Jednak czy będą w stanie odrobić starty do Kubańczyków? Mieli swoją szanse której nie wykorzystali, i teraz muszą liczyć na potknięcie Kuby z Serbią w ostatnim turnieju. Faktycznie zapowiada nam się F6 bez Rosji, za to z Kubą, która pewnie Ligę światową potraktowała jako "pocieszenie" po braku kwalifikacji do igrzysk.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Ejpok pisze:
ArsMoriendi pisze:Przy takiej dobrej dyspozycji Kubańczyków i tak słabej Rosjan, jutro będzie pogrom :) Cepeda i Leon się trochę pobawią.
Szczególnie jeśli znowu oddadzą 30 punktów w 4 sety.
Akurat to raczej Rosja jest faworytem w moim odczuciu. Jednak czy będą w stanie odrobić starty do Kubańczyków? Mieli swoją szanse której nie wykorzystali, i teraz muszą liczyć na potknięcie Kuby z Serbią w ostatnim turnieju. Faktycznie zapowiada nam się F6 bez Rosji, za to z Kubą, która pewnie Ligę światową potraktowała jako "pocieszenie" po braku kwalifikacji do igrzysk.

Faworytem z Uszakowem? Już może lepiej wzięliby kogoś z widowni na rozegranie...
Elke
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 14:01
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Elke »

mam nadzieje, że Brazylii nie uda się awansować do Final Six, wtedy Bartman ma szansę zostać najlepszym punktującym :D
na razie też Ignaczak cały czas na pierwszym miejscu wśród libero.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: compact »

Czy tytuły najlepiej xxx po fazie grupowej nie sa tylko nieoficjalne? Zreszta przed rozpoczeciem Final Six statystyki sie zeruja.
Elke
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 14:01
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Elke »

nawet jeśli to jakieś rozeznanie dają ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”