Liga Światowa 2008

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Liga Światowa 2008

Post autor: Karolina »

Rywalem Polaków w LŚ 2008 będą Japonia, Chiny i Egipt. Cóż do odważnych świat należy, stwierdzam więc, że rywale niezbyt wymagający, co jest plusem i minusem przed IO. Plusem nie trzeba się spinać na te mecze, minusem bo mało sprawdzianów z wymagającym rywalem prze IO (oczywiście zakładem, że awansujemy).

Pozostałe grupy LŚ:
A: Serbia, Brazylia, Kanada, Francja
B: Rosja, Kuba, Korea, Włochy
C: USA, Bułgaria, Argentyna, Finlandia
D: Polska, Chiny, Japonia, Egipt
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

buuu... znowu będzie nuda w fazie interkontynentalnej :/ i znowu długie podróże... trochę się zdenerwowałem bo planowałem wyjazd w tym roku do Spodka ( z Lublina ) i pojadę zobaczyć 2x 3:0 ?? ale pewnie i tak pojadę :D

jesteśmy dokładnie w takiej samej sytuacji w grupie jak w tym roku była Brazylia...nic dodać nic ująć...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: blaise »

szczerze mówiąc to pierwsza reakcja to śmiech.. :]
W grupie A o awans będzie się bić Brazylia z Serbią i Francją, w B Rosja z Kubą i Włochami, z C USA z Bułgarami i silną Finlandią, a my z Japonią, Chinami i Egiptem :D
.
BUmintrzyznaki
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:32
Płeć: K
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: BUmintrzyznaki »

eee tam,nie podoba mi się :x nie dość,że dłuuuuugie podróże to jeszcze rywale nie za ciekawi. Może Lozano da pograć trochę nowym zawodnikom? przydałoby się i tak nikt nie potraktuje poważnie tej ligi, oj będą nudy i słabe mecze eh..........
jej,czemu nie zagramy z Bułgarią?! ;)
we always wanna play,but we never wanna loose!
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: PaStKa »

Grupa A:
Zdecydowanie najciewsza grupa. Zarówno Brazylia, Serbia jak i Francja będą bardzo chciały awansować. Oczywiście faworytem są Brazylijczycy, ale kto wie, czy nie będzie tutaj jakiejś niespodzianki? Niestety najprawdopodobniej Kanadyjczycy będą pożądnie obrywać.

Grupa B:
Tutaj spodziewam się na walkę Włochy-Rosja. Oczywiście nigdy nie można lekceważyć Kubańczyków, jednak nie sądzę by było ich stać na awans. A Koreańczyków to już na pewno nie.

Grupa C:
USA, Bułgaria i Finlandia, te trzy drużyny staćna awans. Finowie pokazali się z dobrej strony już w tym sezonie w LŚ, a na ME pokazali ogromną klasę. Amerykanie i Bułgarzy to już uznane firmy i na pewno nie będzie z nimi łatwo. Nie będzie też łatwo w Argentynie, bo tam nigdy nie jest łatwo.

Grupa D:
No cóż, powinniśmy wszystkich pokonać. Co do tych podróży, to jeśli będzie dobry terminarz, tzn. mecze wyjazdowe z Chinami i Japonią będą 2 weekendy pod rząd, to nie będzie tak źle. Egipt to przecież nie tak daleko. Z całym należytym szacunkiem do naszych rywali, jednak niektóre z tych meczy mogązostać wykorzystane do ogrania niektórych zawodników.

I jeszcze pytanko: Wiadomo coś o gospodarzu turnieju finałowego?
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
meryll
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:25
Płeć: K

Re: LŚ 2008

Post autor: meryll »

A: Serbia, Brazylia, Kanada, Francja
B: Rosja, Kuba, Korea, Włochy
C: USA, Bułgaria, Argentyna, Finlandia
D: Polska, Chiny, Japonia, Egipt

wg mnie z gr. A wyjdą Brazylijczycy - chyba, że końcu ktoś ich zdetronizuje, a na pewno bez walki się nie podda taka Francja czy Serbia, więc będzie ciekawie. Swoją drogą ja chyba będę kibicować Serbii.
gr. B - główna potyczka to oczywiście Rosja-Włochy, ze wskazaniem na Rosję,. Ale chyba Włosi mają turniej finałowy (mieli być organizatorem w 2007, a Polska w 2008, ale że nie mogli sie wyrobić kolejność zmieniono), więc Rosja wychodzi jako pierwsza, a Włosi jako organizator.
gr. C bardzo ciekawa grupa. Finlandia w LŚ 2007 spisywała się b. dobrze. Do tego USA i Bułgaria - no ciekawie, ale wg mnie wyjdzie z grupy USA. Argentyna oss\tanio dobyła wicemistrza Am. Płd. (przegrali z finale z Brazylią oczywiście), ale nie sądze, żeby mogli komuś poważnie zagrozić. Może nie odnotują ponownie 12 porażek jak w tym roku (choć będzie im raczej trudno), ale maja zbyt silną grupę, żeby walczyć o awans. Wogóle nie sądzę, żeby to był kiedyś wielki zespół. Taki średniak - całkiem solidny, po zdobyciu doświadczenia, ale bez błysków talentu na miarę innych drużyn. Ale dla nich samych to będzie świetny sposób na zdobycie doswiadczenia.
gr. D - no to jasne, że z gr. wyjdą Polacy. Niestety mamy najsłabszą grupę, więc na jakąś szczególną rywalizacje trudno się będzie nastawić. Za to na plus jest to, że będzie to dobry sposób na ogranie młodych zawodników, na zdobycie przez nich doswiadczenia. No i cieszę się z Japonii w grupie - dostaną za swoje. Nie chcieli nas w Pucharze Świata, to im pokażemy w Lidze Światowej że Polaków sie nie lekceważy.
osnazfsb

Re: LŚ 2008

Post autor: osnazfsb »

Pytanie tylko czy gra w LS z tak słabymi rywalami w grupie nie wyjdzie nam troche bokiem bo widze pewna analogie z tym sezonem.... Dobrze ze chociaz finał tym razem nie bedzie w Polsce i Lozano nie bedzie musiał budowac 2 szczytów formy bo raczej watpie aby w sezonie olimpijskim wszyscy walczyli o LS z pełnym zaangazowaniem a kto wie moze czeka nas turniej interkontynentalny w maju/czerwcu i wtedy beda potrzebne przynajmniej 2 szczyty formy nawet traktujac LS z marszu
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

Liga Światowa 2008:

A: Serbia, Brazylia, Kanada, Francja
B: Rosja, Kuba, Korea, Włochy
C: USA, Bułgaria, Argentyna, Finlandia
D: Polska, Chiny, Japonia, Egipt

Ktoś wcześniej pytał o gospodarza turnieju.
Finał Ligi Światowej 2008 odbędzie się w Rzymie.

Wygląda na to, że jeżeli Finowie utrzymają formę, to grupy A i C można śmiało nazwać "grupami śmierci". Podobne określenie zastosowałbym dla grupy B, gdyby nie fakt, że Włosi, jako gospodarze, mogą odpuścić Ligę Światową w eliminacjach (ale niekoniecznie).

A teraz grupa D.
Myślę, że po przeczytaniu składu grupy, Ci wszyscy, którzy nie wierzyli Prezesowi Przedpełskiemu, że starał się załarwić dla Polski miejsce w tegorocznym Pucharze Świata, i posądzalio go o najgorsze, powinni teraz obelgi odszczekać :D .
Ewidentnie, skład naszej grupy "pachnie mi" ręką Rubena Acosty. Nie zdołał Japończyków nakłonić do przyznania Polsce drugiej dzikiej karty na PŚ, to załatwił nam grupę LŚ, z której z pierwszego miejsca potrafiłaby wyjść nawet przysłowiowa "[cenzura] Wikta chora na kataraktę". Zdaje się więc, że finałowy turniej LŚ 2008 mamy już zapewniony.

Oczywiście, pozostają pytania z zupełnie innej beczki. Czy Polska takiej przysługi chciała? Czy Polska jej potrzebuje? Czy ta przysługa wyjdzie nam na dobre?
Moje odpowiedzi są takie:
1. Polska (prezes Przedpełski) zapewne o przysługę zabiegała, czyli chciała jej
2. Uważam, że wcale nie potrzebowaliśmy tej przysługi - nawet brak awansu do finałowego turnieju, ale spotkania z silnymi rywalami, dałyby nam więcej
3. Oczywiście przysługa wyjdzie nam...ale bokiem


dreamer

PS. z ostatniej chwili (za stroną Strefy Siatkówki):

Finał Ligi Światowej 2008 odbędzie się w dniach 23-27 lipca w brazylijskim Sao Paulo. Stosunkiem głosów 10:6 zwyciężyła właśnie Brazylia nad Włochami. Prezydent FIVB Ruben Acosta podkreślił, że federacja włoska nie ma na dzień dzisiejszy podpisanej umowy z telewizją, natomiast Brazylijczycy są do organizacji finałów przygotowani w stu procentach.

Jedyne co zmieniam w mojej przedstawionej wyżej opinii, to zamiana tego co powiedziałem pomiędzy grupami A i B.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
meryll
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:25
Płeć: K

Re: LŚ 2008

Post autor: meryll »

więc jednak nie Włochy? nie wiem jak będzie wyglądała ich gra w przyszłym roku (do tego czasu pewnie już się poprawi), ale i tak myslę, że z tej grupy wyjdzie Rosja. No chyba, że Włosi będą mieć dobrą taktykę.
A co do naszej grupy - powinniśmy spuścić lanie Japończykom, a resztę meczy grać tylko tak, żeby wygrać. Nie jakoś spektakularnie - i postawić na młodych zawodników, niech się "obiją" na międzynarodowych turniejach, bo raczej tylko to może nam zagwarantować LŚ 2008 - z taką słabą grupą nie ma mowy o zdobyciu jakiegoś innego doświadczenia.
A jeśli rącza Acosty tu namieszała - to mogła po prostu dać nam mocniejszą grupę z jedną Japonią - wtedy nie tylko my uczylibyśmy ich szacunku dla innych.


Od niedawna jestem nastawiona na anty-japonię.
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: therion »

To może pobawimy się w rozpatrzenie tej przysługi o której z zaniepokojeniem mówi dreamer, a ja się z nim całkowicie zgadzam. Scenariusz może wyglądać tak:

Rozczarowanie na ME było pierwszym rzuceniem kulki w fundamenty popularności siatkówki w Polsce, odkruszył się kawałeczek, ale to tylko taki prztyczek i nic się na razie nie zmienia. Następnie może się zdarzyć, że nie wygramy pierwszego terminu eliminacji do Igrzysk Olimpijskich, acz powiedzmy sobie że na razie sobie tego nie wyobrażamy i bać się zaczniemy dopiero w Izmirze, tam już będą dwa uda: uda się albo się nie uda. Jak się nie uda to jest turniej interkontynentalny i tam już drżymy konkretnie. Jeżeli się nie uda to kolosowi zostaną doprawione gliniane nóżki. Po serii niepowodzeń do sztandarowych imprez w Polsce (wizytówek na świat i okolice), jakimi są mecze LŚ dostajemy super atrakcyjnych przeciwników: Egipt, Chiny, Japonia... i obawiam się że hale mogą już nie być pełne, transmisje w TV nie pobiją rekordów... potem są Igrzyska bez nas... Czy tak się zacznie medialny (a co za tym idzie być może i fizyczny) upadek siatkówki w Polsce? Moim zdaniem, jeżeli krok po kroku ten scenariusz się będzie realizował to finał o którym mówię jest całkiem realny... A co Wy o tym myślicie?
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: LŚ 2008

Post autor: Liana »

Oczywiście, że przy takim scenariuszu przedstawiony finał jest wielce prawdopodobny. Zjawisko socjologiczne, jakim było wieloletnie oczekiwanie na sukces złotych chłopaków Mazura nieprędko się powtórzy - a własnie to oczekiwanie trzymalo przede wszystkim te rzesze kibiców "przy życiu". Być może siatkówka nie stałaby się marginalnym sportem, bo oprócz tych wiernych od lat kibiców część koniunkturalnych połknęła również tego bakcyla, ale nie byłoby już masowych pielgrzymek.
natulcia
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:21
Płeć: K

Re: LŚ 2008

Post autor: natulcia »

No,jeśli sprawy ułożą się dla nas tak fatalnie,to koniec faktycznie może tak wyglądać.Ale ja jestem przekonana,że nasi chłopcy pojadą do Pekinu i będą tam walczyć o medale.A jeśli pojedziemy do Pekinu,to kibice znowu będą szturmować hale w czasie LŚ,żeby zobaczyć w akcji naszych siatkarzy na miesiąc przed olimpiadą.Trzeba być dobrej myśli.Nie wierzę,że chłopcy tak łatwo zaprzepaszczą to,co tak niedawno osiągneli.Dla wielu z nich to ostatnia szansa,żeby pojechać na olimpiadę,więc tym bardziej zrobią wszystko,żeby zagrać w Pekinie.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: PaStKa »

Terminarz występów grupy D („polskiej”):
13-15.06 Polska – Egipt
Chiny – Japonia
20-22.06 Chiny – Polska
Egipt – Japonia
27-29.06 Chiny – Egipt
Japonia – Polska
04-06.07 Polska – Chiny
Japonia – Egipt
11-13.07 Polska – Japonia
Egipt – Chiny
18-20.07 Japonia – Chiny
Egipt – Polska

Terminarz na pewno dobry. Jest to o czym wcześniej pisałem, czyli dwa z rzędu weekendy w Azjii. Tylko 2 podróże z wielogodzinnym przestawieniem zegarka. Jeśli chodzi o teorię theirona, to niestety nie jest to wykluczone, ale mój optymizm połączony z naiwnością mówi mi, że jakoś się wygrzebiemy. O ile wielki boom na siatkówkę może minąć, to do wolnych miejsc na halach w czasie LŚ jeszcze długa droga.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: LŚ 2008

Post autor: Ann »

W miejsce Argentyny weszła Hiszpania, czyli mistrzowie Europy.
Przyznam szczerze, że żałuje, że nie w miejsce którego z zespołów z naszej grupy.
Patrząc pod katem awansu do finałów teoretycznie trafiliśmy nieźle, ale biorąc pod uwagę oglądanie siatkówki, możliwość zobaczenia w Polsce gwiazd światowej formatu, to jakby... kapa. A szkoda.
Od 2001 kiedy to Włosi podczas finałów Ligi Światowej zagościli do Katowic czekam kiedy wreszcie Polska trafi z nimi do grupy.
I jakoś się doczekać nie mogę...
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: Skalar121 »

A ja mam takie pytanie: kiedy podjęta zostanie decyzja w jakich miastach z jakim rywalem będą rozgrywane mecze? Nie ukrywam,że chodzi mi o mecze w Spodku :)
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: LŚ 2008

Post autor: Ann »

Egipt zagra w Poznaniu i Bydgoszczy, więc jeśli mecze będą w Katowicach to Japonia albo Chiny.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: mazia »

Przyszły rok to rok IO, wiec jesli nasi wywalcza awans (w co chyba wszyscy wierzymy), domyslam sie, ze w Spodku zobaczymy Chińczykow.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Ted »

Skalar121 pisze:A ja mam takie pytanie: kiedy podjęta zostanie decyzja w jakich miastach z jakim rywalem będą rozgrywane mecze? Nie ukrywam,że chodzi mi o mecze w Spodku :)
FIVB zatwierdziła daty, miejsca i godziny spotkań Ligi Światowej w Polsce. Na początek w Spodku zagramy w Chińczykami, następnie w Łodzi podejmować będziemy Japonię, a w Poznaniu i Bydgoszczy - Egipcjan.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: GrindkamiL »

gr A awans Brazylia
gr B awans Rosja
gr C awans USA
gr D awans Polska

mysle ze namieszac moze tylko Bułgaria reszta to pewniacy
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
ewa-c4
Posty: 84
Rejestracja: 25 gru 2007, o 19:19
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: ewa-c4 »

nie wiecie, gdzie i kiedy bedzie mozna kupic bileciki?

a tak konkretnie.. nie możemy zapomnieć, że Brazylia jest gospodarzem, dlatego z ich grupy w tym przypadku wyjdzie 1 i 2 miejsce, czy nie tak było w zeszłym roku z Bułgarią, która zyskała awans dzięki nam..
Wg. mnie sprawa wygląda następująco

gr A: Serbia+Brazylia
gr.B bezkonkurencyjna Rosja
gr.C Bułgaria
gr.D bez wątpliwości "my" nie ukrywam faktu, iż mamy najłatwiejszą grupę. Nie wyjść z niej to byłaby naprawdę wielka kompromitacja, a co do IO do mam nadzieje, że na taką grupę trafimy również podczas marcowego losowania.. Moim zdaniem to właśnie tutaj Ruben Acosta powinien zamieszać, w zamian za to co obiecywał tj. dziką kartę w Pucharze Świata,
" Za urodę ataku nie ma większej ilości punktów"
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: LŚ 2008

Post autor: maggie »

pewnie na http://www.kupbilet.pl i zapewne jakieś 2 miesiące przed meczami ruszy sprzedaż....
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
agulina
Posty: 6
Rejestracja: 5 lut 2008, o 12:23
Płeć: K
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: agulina »

Sprzedaż ruszyła przedwczoraj a dziś portal już wysiadł... na szczęście mi sie udało i mam bileciki w pierwszym rzędzie :D :D :D ale nie pytajcie ile mnie to nerwów kosztowało..
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: yfysk »

Szeroka kadra siatkarzy na Ligę Światową 2008:

Rozgrywający:
Paweł Zagumny (Mlekpol AZS Olsztyn)
Łukasz Żygadło (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Paweł Woicki (Wkręt-met AZS Częstochowa)

Libero:
Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów)
Piotr Gacek (Wkręt-met AZS Częstochowa)

Środkowi:
Wojciech Grzyb (Mlekpol AZS Olsztyn)
Marcin Możdżonek (Mlekpol AZS Olsztyn)
Daniel Pliński (PGE Skra Bełchatów)
Łukasz Kadziewicz (Sparkling Milano - ITA)
Wojciech Jurkiewicz (Jastrzębski Węgiel)
Piotr Nowakowski (Wkręt-met AZS Częstochowa)

Atakujący:
Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)
Robert Prygiel (Jastrzębski Węgiel)
Wojciech Żaliński (Jadar Sport Radom)

Przyjmujący:
Piotr Gruszka (PGE Skra Bełchatów)
Bartosz Kurek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Sebastian Świderski (Lube Banca Macerata - ITA)
Michał Winiarski (Itas Diatec Trentino - ITA)
Michał Bąkiewicz (PGE Skra Bełchatów)
Marcin Wika (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Krzysztof Gierczyński (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Zbigniew Bartman (Halbank Ankara - TUR)


nie wierze w to..nie wierze..to musi być jakiś błąd..niedomówienie..gdzie jest Dawid Murek???
zaskoczeniem tez jest na pewno Żaliński oraz brak Szczerbaniuka..myslałem że jednak po ostatnich wypowiedziach i jego grze lozano go sprawdzi..ale pomysl z Żalińskim mi sie podoba :) zmienilbym tylko dwie rzeczy osobiscie: Szczerbaniuk za Jurkiewicza i Murek a Wike lub Kurka.

z tego co jest to wymarzona 12 to

Zagumny, Woicki;

Ignaczak;

Pliński, Kadziewicz, Nowakowski;

Wlazły, Prygiel;

Winiarski, Świderski, Gruszka, Gierczyński, (oczywiście gdyby był Murek to Murek zamiast Gierka)

a 7 to:

Zagumny, Ignaczak, Pliński, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Świderski (chyba że jest Murek to wtedy on)

Tak ja by to widział :)


dobra..wlasnie przeczytalem na onecie:

"W pierwotnym założeniu w szerokiej kadrze znalazł się Dawid Murek, jednak po konsultacji z zawodnikiem, sztab reprezentacji Polski zdecydował ze względów zdrowotnych nie powoływać przyjmującego Jastrzębskiego Węgla do składu na Ligę Światową 2008"

szkoda wielka..na prawde tyle moglby wniesc do tej druzyny..nie tylko swoja fantystyczna gra..ale rowniez duchem na boisku i świeżość taką by wniósł
Ostatnio zmieniony 22 mar 2008, o 20:00 przez Karolina, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Dyskutujemy o tym na Forum dotyczącym Reprezentacji Polski.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: LŚ 2008

Post autor: maggie »

Fajnie że jest Nowakowski i Żaliński. powiew świeżej krwi. Na środku zrobiło się tłoczno... Szkoda że jednak Szczerbaniuka nie ma.... Hmmmm zobaczymy co będzie ;]
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Karolina »

yfysk pisze:szkoda wielka..na prawde tyle moglby wniesc do tej druzyny..nie tylko swoja fantystyczna gra..ale rowniez duchem na boisku i świeżość taką by wniósł
A nie przyszło Ci do głowy, że z problemami zdrowotnymi jakie ma Dawid Murek, gra w LŚ nie jest konieczna ??? Bo zawodnik z takim doświadczeniem i w takiej dyspozycji oraz z wiekszym zdrowiem da wiecej tej drużynie podczas turnieju o awans do IO a także na samych IO ???
Uważąm, że LŚ nie jest Dawidowi do szczęścia potrzebna.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: szarlej »

Większość reprezentacji zaczeła ogłaszać składy na LŚ, pytanie do kiedy trzeba podac ostateczny wygląd składu na LŚ 2008?
Libero który atakuje...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na skład Brazylii na LŚ. jest skład... i zgodnie z zapowiedzią, jest bez Ricardinho.
Są też dwaj debiutanci i jeden wielki powrót, bo o powoływaniu do kadry Nalberta chyba zawsze tak można powiedzieć. Generalnie trzon zespołu to znakomici, ograni na światowych imprezach zawodnicy.

Nawet jeżeli Brazylijczycy potraktują tegoroczną LŚ ulgowo, trudno będzie odebrać im kolejne zwycięstwo...

Tutaj jest link do tekstu w Strefie Siatkówki, tam jest cała kadra: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25818

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

Są też dwaj debiutanci i jeden wielki powrót, bo o powoływaniu do kadry Nalberta chyba zawsze tak można powiedzieć.
o ile dobrze pamiętam to Nalbert wrócił w tamtym sezonie... nie ma sensu co roku obwoływać jego powołanie powrotem...

składy podały również reprezentacje Serbii (z największymi gwiazdami w składzie) m.in. Vlado Petković, N. Grbić, Geric, Miljkovic, ale bez chłopaków z Resovii Mitrovica i Ilica...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

Arff pisze:
o ile dobrze pamiętam to Nalbert wrócił w tamtym sezonie... nie ma sensu co roku obwoływać jego powołanie powrotem...
Moja wina, że niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Wielkim, i chyba w równej mierze zaskakującym, powrotem, bylo powołanie go w roku ubiegłym, gdy wrócił "do hali" po dwóch sezonach "plażowania".
Jednak pod koniec ubieglego sezonu reprezentacyjnego zlapały go dolegliwości, ktore już na początku ligi - w zespole Telemig Celular Minas, skończyły sie poważną kontuzją. Na tyle poważną, że obawiano się, że nie wróci już tak szybko ani do takiej sprawności, jak po głośnej kontuzji marcowej w 2004 roku w Serie A. Wtedy, choć nikt mu nie dawał szans, po skomplikowanej operacji wrócił w 2 miesiące do gry i na olimpiadzie wcale nie był statystą.

Jak widać teraz też sobie poradzil. Końcówkę ligi już zaliczył, a teraz kadra.
Aż podziw bierze, jak szybko regeneruje się jego organizm.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

szarlej pisze:Większość reprezentacji zaczeła ogłaszać składy na LŚ, pytanie do kiedy trzeba podac ostateczny wygląd składu na LŚ 2008?
Właśnie dzisiaj mija termin...
Nasi trenerzy "poszli na łatwiznę" :D
W Lidze Światowej zagra ta sama kadra co w kwalifikacjach olimpijskich w Espinho.
Link do odpowiedniej informacji prasowej w Strefie Siatkówki: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25820

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”