Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Noworoczny »

Castard8 pisze: Patrząc globalnie po wszystkich spotkaniach gdyby nie 4 punkty w Teheranie Konarski nie pojechałby sobie na darmową wycieczkę do Rio
A gdyby były 4 punkty w Teheranie a nie było 5 w Częstochowie, to by sobie pojechał na darmową wycieczkę?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: pewniak »

Castard8 pisze:Jetsem ciekaw gdzie był Antiga gdy z Kowalem przychodziło mu dzielić zawodników na LŚ i IE. Dlaczego wtedy nie wyciągnął swojego argumentu o doskonałym bloku Konarskiego?
Może dlatego, że na IE pojechali m.in. ci którzy byli planowani (teoretycznie) do kadry A ale potrzebowali gry. A tego Konarski, Śliwka czy Szalpuk w LŚ by nie uświadczyli.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

Noworoczny pisze:
Castard8 pisze: Patrząc globalnie po wszystkich spotkaniach gdyby nie 4 punkty w Teheranie Konarski nie pojechałby sobie na darmową wycieczkę do Rio
A gdyby były 4 punkty w Teheranie a nie było 5 w Częstochowie, to by sobie pojechał na darmową wycieczkę?
Dostosowanie do aktualnej sytuacji. Jarosz się w tym sprawdził.
pewniak pisze: Może dlatego, że na IE pojechali m.in. ci którzy byli planowani (teoretycznie) do kadry A ale potrzebowali gry. A tego Konarski, Śliwka czy Szalpuk w LŚ by nie uświadczyli.
Dziwna argumentacja. Konarski swoją grę w IE powinien wywalić do kosza bo to żaden materiał ani szkoleniowy ani sportowy. Mam uwierzyć, że wysłano go na turniej półjuniorów bo potrzebował gry by potem lecieć na finał LŚ?
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, o 10:29 przez Castard8, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

WIęc dlaczego Antiga pozwolił Kowalowi zabrać Konarskiego na IE a nie brał go od razu do LŚ? Skoro Konarski jest tak powtarzalny i tak dobrze sprawdzający się jako atakujący w podwójnej zmianie to dlaczego nie wykorzystano go w meczach z USA, Iranem i Rosją?
BO KONARSKI PO STRACONYM SEZONIE POTRZEBOWAŁ GRANIA!!!!!
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

StanLee pisze:
WIęc dlaczego Antiga pozwolił Kowalowi zabrać Konarskiego na IE a nie brał go od razu do LŚ? Skoro Konarski jest tak powtarzalny i tak dobrze sprawdzający się jako atakujący w podwójnej zmianie to dlaczego nie wykorzystano go w meczach z USA, Iranem i Rosją?
BO KONARSKI PO STRACONYM SEZONIE POTRZEBOWAŁ GRANIA!!!!!
I co to granie mu dało? Oprócz kompromitacji na tle badziewnych przeciwników i kilku przeciętnych ligowców z +L? Nawet jeśli argument o grze był logiczny to Antiga jako człowiek honoru po tym co zrobił Jarosz w drugim meczu z IRI powinien sobie wcześniejsze założenia schować w kieszeń.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

A nie wiem, jego spytaj.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

StanLee pisze:A nie wiem, jego spytaj.
Bronisz go więc chyba też wiesz ;) Jako tutejszy największy ekspert pamiętasz pewnie sytuację gdy na finały którejś LŚ w kadrze Brazylii zabrakło środkowego Henrique. Nie było go z pododbnych względów jak teraz Jarosza. Pamiętasz jaka była reakcja reszty ekipy brazylijskiej?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: pewniak »

Castard8 pisze:
pewniak pisze: Może dlatego, że na IE pojechali m.in. ci którzy byli planowani (teoretycznie) do kadry A ale potrzebowali gry. A tego Konarski, Śliwka czy Szalpuk w LŚ by nie uświadczyli.
Dziwna argumentacja. Konarski swoją grę w IE powinien wywalić do kosza bo to żaden materiał ani szkoleniowy ani sportowy. Mam uwierzyć, że wysłano go na turniej półjuniorów bo potrzebował gry by potem lecieć na finał LŚ?
Tak trudno w to uwierzyć?
Konarski z założenia ma być zastępcą Kurka więc chyba lepiej by był gotowy do gry po rozegraniu turnieju (IE) niż po odbyciu podróży dookoła świata i po staniu w kwadracie.

I żeby nie było, w pełni się zgadzam z ubolewaniami nad Jaroszem i tez mi go szkoda. Ale dopuszczam do siebie myśli, że to było wczesniej zaplanowane i pewnie nawet Jarosz o tym wiedział i nie stanowi to dla niego takiego oburzenia jak dla nas.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

pewniak pisze: I żeby nie było, w pełni się zgadzam z ubolewaniami nad Jaroszem i tez mi go szkoda. Ale dopuszczam do siebie myśli, że to było wczesniej zaplanowane i pewnie nawet Jarosz o tym wiedział i nie stanowi to dla niego takiego oburzenia jak dla nas.

Chyba nie do końca:
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 13131.html

Poza tym nie uważasz że jednak występ Jarosz z IRI stworzył szczególne warunki, które wcześniejsze założenia dość mocno weryfikują?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

Castard8 pisze:Bronisz go więc chyba też wiesz ;)
Nie bronię Konarskiego, a jakoś dziwnie atakowanego Antigę za oczywistą decyzją wyboru zawodnika w jego opinii dużo bardziej pożytecznego. Nikt jakoś nie polemizuje z częstotliwością wykonywania podwójnych zmian z Jaroszem, a z Konarskim, a w zasadzie powinien jeżeli krytykuje tę decyzję. W kadrze, a zwłaszcza jeżeli chodzi o rezerwowych, nie mówiąc już o tym, że w kontekście tak krótkiego turnieju, nie muszą grać sami najlepsi, a najbardziej pożyteczni dla drużyny zawodnicy, a tutaj chyba nie ma wątpliwości, że świetny na bloku Konarski jest lepszy. Nie wiem też dlaczego jeden dobry mecz Jarosza w Iranie miałby kwestionować schematy które Antiga ustalił sobie sezon temu.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: pewniak »

Castard8 pisze:Poza tym nie uważasz że jednak występ Jarosz z IRI stworzył szczególne warunki, które wcześniejsze założenia dość mocno weryfikują?
Nie. Byloby tak, gdyby Kurek miał kontuzję (lub jej groźba byłaby znacząca). Wtedy ważniejsza byłaby postawa Jarosza taka jak z Iranem. Skoro Kurek jest zdrów (kontuzji losowych nie bierzemy pod uwagę), to trenerzy ocenili, że więcej im da zmiana z Konarskim i lepszym blokiem.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

StanLee pisze:
Castard8 pisze:Bronisz go więc chyba też wiesz ;)
Nie bronię Konarskiego, a jakoś dziwnie atakowanego Antigę za oczywistą decyzją wyboru zawodnika w jego opinii dużo bardziej pożytecznego. Nikt jakoś nie polemizuje z częstotliwością wykonywania podwójnych zmian z Jaroszem, a z Konarskim, a w zasadzie powinien jeżeli krytykuje tę decyzję. W kadrze, a zwłaszcza jeżeli chodzi o rezerwowych, nie mówiąc już o tym, że w kontekście tak krótkiego turnieju, nie muszą grać sami najlepsi, a najbardziej pożyteczni dla drużyny zawodnicy, a tutaj chyba nie ma wątpliwości, że świetny na bloku Konarski jest lepszy. Nie wiem też dlaczego jeden dobry mecz Jarosza w Iranie miałby kwestionować schematy które Antiga ustalił sobie sezon temu.
Fakt...jest w tym bardzo dużo logiki. Patrzę na tą sytuację bardziej przez pryzmat emocji niż aspektów sportowych. Wydawać by się mogło że nie biorąc Jarosza Antiga pozbawił się jednorazowej zmiany na zagrywkę (wychodziło jak wychodziło ale Jarosz pojawiał się w każdym secie na zagrywce), ale z USA tą rolę przejął Szalpuk. Więc jeśli przyjmując Twoją argumentację to przy Konarskim i Szalpuku tych zadaniowych opcji jest więcej.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Chal »

Jakby ten Jarosz zagrał ten pierwszy mecz z Iranem chociaż przyzwoicie, to może jeszcze bym zrozumiał te gorzkie żale. To jest sport na najwyższym poziomie, tutaj nie ma nic za zasługi. Antiga jako człowiek honoru powinien działać (w jego opinii) na szkodę zespołu?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Artek1967 »

Nie wiem po co rozdzierać szaty czy to za Konarskim czy za Jaroszem. Obaj nigdy nie będą postaciami pierwszoplanowymi. Są po prostu zbyt przeciętni. Mogą być rozważani tylko i wyłącznie jako rezerwowi. Kurek jak widać potrafił się odnaleźć na tej pozycji, jeszcze chwila i wróci Bociek, Wlazły emerytem jeszcze nie jest, to nie rozumiem o co chodzi. Zarówno jeden jak i drugi są sportowo stopień niżej, dlatego żadna różnica który pojedzie. Przy czym jak dla mnie to o ile Kuba miewa przebłyski świetnej gry, to Konarski kompletnie mnie nie przekonuje jako reprezentacyjny atakujący. A nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie mielibyśmy tylko ich dwóch, wtedy to chyba ZIBI wróć :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: azsiak88 »

Jarosz w pierwszym meczu z Arabami był zamrożony. Nie dziwie mu się, bo nie grał. W drugim meczu się odmroził, może podszedł do meczu na większym luzie.
Jarosz ma doświadczenie. Konarski nie ma na arenie międzynarodowej a i pewnego poziomu już nie przeskoczy.
Antiga ma dziwne wybory. Albo na nosa, albo ma farta. Póki co bronią go wyniki. Jednak jeśli te się skończą to i przymykanie oka na jego decyzje też.
Co do Kurka. On ma takie dolegliwości, że coś może się odezwać choćby na treningu. Argumentacja, że zabiera Konarskiego, bo ten ma lepszy blok - mnie nie przekonują. Atakujący jest wiadomo od czego.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
kanimo

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

No tak, tylko u Kurka wystapil ostry bol plecow. Rozumiem, ze zrobiono IRM i nie znaleziono zmian. Tzn sa na poziomie ponizej progu czulosci lub przyczyna byla nie morfologiczna. Ale byla-zawsze jest. Wiec to nie daje zadnej gwarancji, ze ten bol sie nie powtorzy. I co wtedy-zagra Kurek z bolem i ryzykiem kontuzji czy Konarski ze swoim swietnym blokiem?
Nie wiem, czy wszyscy dyskutujacy ogladali IE i gre Konara. To zdecydowanie nie byla gra na poziomie atakujacego repry.
Zreszta nawet na zmiane do 1linii-jak zablokuje a w nastepnej akcji bedziemy miec pilke na kontrze i jej nie skonczy to juz bilans nie bedzie taki super. W koncowce, z atakujacym przy siatce bedzie szla permanentna wystawa do drugiego skrzydla?

Jakims posrednim wyjsciem bylo wziac jednego srodkowego mniej. Zostawic Klosa jesli nie jest sprawny, badz zostawic Wrone, jesli Klos dobrze prezentuje sie na treningach.
Poza istnieniem Wrona nie wnosi zadnej wartosci dodanej. Zagrywka ostatnio szczegolnie baloniasta, blok slabiej niz koledzy.

Lub zostawic Szalpuka, ktory pewnie duzo nie pogra. Jego wejscie na razie byly symboliczne, zaserwowal 2 razy, niezle, raz skonczylo sie to odrzuceniem od siatki. Jestem fanka Artura ale uwazam, ze bilans przydatnosci w danej sytuacji raczej na korzysc Jarosza (za ktorym nie przepadam).
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, o 12:18 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Chal »

A to Jarosz jest jakąś gwarancją wyższego poziomu niż Konarski w przypadku kontuzji Kurka?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

Tak uwazam.
Przy jednym meczu udanym na 3 masz istotnie wieksza szanse niz u zawodnika, ktory w meczach o stawke pociagnal swoja druzyne 0 razy i w granym ostatnio turnieju wykazal sie mizernie.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: mmb »

Jeśli Kurek zaniemoże, a Konar nie da rady, to zawsze na atak może wejść Buszek, który da radę. Więc aż tak wiele Stefan nie ryzykuje. A co będzie, to zobaczymy :D

Godziny meczów są już znane?
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: luk_m5 »

W programie Polsatu jest 15.30 i 18.30. Czyli wychodzi odpowiednio 10.30 i 13.30 czasu miejscowego.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Noworoczny »

azsiak88 pisze:Jarosz w pierwszym meczu z Arabami był zamrożony.
Irańczycy nie są Arabami. Nie należą do rasy semickiej. To Persowie, Biali, jak my.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

No troche bardziej opaleni ;)
I w wiekszosci szyici w odroznieniu od w wiekszosci sunnickich Arabow.
Roznica jak u Polaka katolika i Anglika wyznania anglikanskiego, badz protestanckiego Niemca.

Uwazam, ze Buszek na ataku nie da rady na tym poziomie. Teza o Buszku nie jest do udowodnienia (ani w moja ani Twoja strone), mozna dyskutowac przeslanki.
Ostatnio zmieniony 6 lip 2015, o 13:55 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Noworoczny »

Kwestia klimatu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kanimo »

Tlumaczylam kolezenstwu z przymruzeniem oka. :D
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Lineczka »

Castard8 pisze: I co to granie mu dało? Oprócz kompromitacji na tle badziewnych przeciwników i kilku przeciętnych ligowców z +L? Nawet jeśli argument o grze był logiczny to Antiga jako człowiek honoru po tym co zrobił Jarosz w drugim meczu z IRI powinien sobie wcześniejsze założenia schować w kieszeń.
Amen.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: rocky »

pewniak pisze:
Noworoczny pisze:
grzegorzg pisze:Cóż wypada na to, ze Jarosza odstrzelili z powodu tylko i wyłącznie zadaniowej roli drugiego atakiera.
Tak. Trochę ruletka, bo jak Kurek nie zachoruje to Blain wygra, a jak zachoruje, to przegra. Jarosz jest na dzisiaj lepszy, jako gracz. Jako blokujący, zdecydowanie Konarski, który w Bydgoszczu był zdecydowanie najlepiej blokującym skrzydłowym, o długość przed innymi.
Dokładnie o to chodzi. Ani Jarosz, ani Konarski nie pograją na ataku, bo grał będzie Kurek. A jeśli Kurek złapie kontuzje to ani z Jaroszem, ani z Konarskim nic nie osiągniemy.
Szkoda wylewać setki czcionek na udowadnianie kto jest lepszym atakującym: Jarosz czy Konarski. Obaj są tak samo słabi jesli chodzi o poziom reprezentacyjny.
To samo mówi się średnio o 2-3 zawodnikach przed każdym sukcesem polskiej siatkówki.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: niepoinformowany »

Zaczynamy 15.07 z Serbami.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: VernonRoche »

Jak taki blok Konarskiego ważny to wstawcie Możdżonka na drugiego atakującego, będzie blok jak się patrzy.

Trochę chamskie to zachowanie Blain&Antiga.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Chal »

Bo Możdżonek pokaże na ataku tyle, co Konarski.

Kompletnie niezrozumiała jest dla mnie ta gównoburza.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Światowa '15 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: pewniak »

Chal pisze:Kompletnie niezrozumiała jest dla mnie ta gównoburza.
Dlaczego większość dyskusji, opartych zazwyczaj o przeciwstawne argumenty i zdania, nazywana jest na tym forum "gównoburzą"? Nie kumam! Czy to nie o "gównoburze" chodzi na forach internetowych?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”