Liga Światowa 2016

kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

krzysiu pisze:A czasem i tak zgodnie z zasadami w LŚ nie trzeba mieć iluś tam zawodników z poprzedniej edycji ? Co zawężałoby duże zmiany w skladzie?
Nie chodzi o duze zmiany (ani zawodnikow nie mamy , ani to dobrze). Lecz o male. Konkretnie 2-3 nazwiska w 18ce. Realistycznie 2 i z gra. Szalpuk z Mika moze i nie pogra ale z Buszkiem powinni dac rade. I Konar z Muzajem na faze grupowa. Odpoczywaja przed finalem lub graja rotacyjnie Kurek, Mika, Kubiak.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Kamil92 »

kanimo pisze:Szalpuk z Mika moze i nie pogra ale z Buszkiem powinni dac rade.
Czyli, że Buszek > Mika w przyjęciu? No jak dla mnie to w przyjęciu palcami flota, to Rafał jest lepszy, ale jednak Mateusz dyszlem przyjmuje lepiej. To tylko moje subiektywne odczucie. Ja to w ogóle uważam, że Artur z każdym z nich dałby radę w przyjęciu mając Zatorskiego obok i wcale nie będąc krytym jak Kurek swego czasu, bo flota na palce przyjmuje nieźle.
Ale żeby nie było OT, to napiszę, że też chciałbym jednak zobaczyć w tym sezonie w LŚ Muzaja i Szalpuka, bo im się należy za sezon reprezentacyjny, a po turnieju w Japonii, niektórzy nasi podstawowi zawodnicy mogą wymagać odpoczynku (zawłaszcza myślę tu o Kurku i Mice).
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: ldz »

czy Wy na pewno mówicie o LŚ? Przecież mamy finały, najważniejsze wygrać te mecze w Polsce (chociaż już nie wiem, czy nadal jest ta zasada o spadaniu najsłabszego, skoro się tak pozmieniało), a resztę może grać Szalpuk z Buszkiem, jak przegramy to co z tego, a niech sobie pograją i odciążą Mikę.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Wydawalo mi sie, ze Mateusz ostatnio w ogole slabuje. Skacze mnie dynamicznie ( w wykonaniu Mateusza to pojecie wzgledne) i ma gorsza prace nog w przyjeciu. Sposob poruszania troche przypominajacy Bednorza z bolami kolan. Stawialam tez sobie pytanie o plecy-wydawalo mi sie, ze pochylenie tulowia jakos ciezej wychodzi . Moze to tez zwiazane z bolem kolan i brakiem balansu na nogach.

I nie- nie dlatego ze Buszek w przyjeciu lepszy (choc aktualnie tak) a dlatego, ze Mateusz ma gry po uszy, w odroznieniu od Rafala.
Wiec mysle, ze Mika I Kurek powinni tego wolnego dostac najwiecej. Kubi troche mniej zmeczony ale wakacje tez mu sie naleza.

Ci najbardziej obciazeni moga wlaczyc sie przed meczami finalowymi.
Dlaczego, po ciezkim poprzednim sezonie, mieli bysmy grac LS caly czas na maksa, najsilniejszym skladem.
Sponsorzy? Wystarczy zrobic szum medialny wokol mlodych "super zdolnych" i juz publicznosc lyknie gorszy wynik.
I nie nie pisze o Japonii-tam sklad pojedzie pewnie z Berlina i watpliwosci dotycza jak zwykle pozycji 4 przyjmujacego (Zalinski czy Szalpuk) i pierwszego sypacza (lekkie odrodzenie Drzyzgi).
Matius

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Matius »

Jak dla mnie najfajniejszy model gry w LŚ to będzie mecze domowe w najsilniejszym możliwym składzie, z ewentualnym odpoczynkiem dla Kurka czy Miki, a wyjazdy samą młodzieżą jak: Szalpuk, Muzaj, Lemański, może Kędzierski, uzupełnionymi kimś doświadczonym.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

Właśnie ktoś zna zasady jak to jest z tymi graczami ,którzy muszą być z poprzedniej edycji LŚ czy coś ? Bo chyba jak wygraliśmy Mś to w następnej edycji LŚ też musiało byc kilka tych mistrzów czy nie?
komancz
Posty: 100
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 14:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: komancz »

Mimo, iż mamy sezon olimpijski to z wielkim zainteresowaniem będę śledził Ligę Światową i liczę na to, że nasi zawodnicy powalczą o najważniejszy laur :)
Kto ma w składzie Lotmana ten ma Mistrzostwo Polski.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Aranger »

Reprezentacja Polski na Ligę Światową 2016:

Bartosz Bednorz – przyjmujący

Mateusz Bieniek – środkowy

Rafał Buszek – przyjmujący

Fabian Drzyzga – rozgrywający

Piotr Gacek – libero

Karol Kłos – środkowy

Dawid Konarski – atakujący

Michał Kubiak – przyjmujący

Bartosz Kurek – przyjmujący/atakujący

Bartosz Lemański – środkowy

Grzegorz Łomacz – rozgrywający

Mateusz Mika – przyjmujący

Marcin Możdżonek – środkowy

Maciej Muzaj – atakujący

Piotr Nowakowski – środkowy

Artur Szalpuk – przyjmujący

Paweł Woicki – rozgrywający

Damian Wojtaszek – libero

Andrzej Wrona – środkowy

Paweł Zatorski – libero

Wojciech Żaliński – przyjmujący

Jest Lemański i Muzaj, pytanie czy znajdą się w "14" na któreś mecze.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

Jeżeli nie ma jakiegoś odgórnego przepisu ,że musi być iluś zawodników z poprzedniej LŚ to pewnie się znajdą :)
A to czasem nie jest szeroka lista na Lś? Bo coś było mówione ,że mają zmniejszyć liczbę zawodników do 18
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: woli »

Wiśniewski :mrgreen:
Matius

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Matius »

Żadnych niespodzianek, jedynie wrzuciłbym Wiśniewskiego za Wronę. Liczę na dużo gry Muzaja, Szalpuka i Lemańskiego.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: chemical_brother »

krzysiu pisze:Jeżeli nie ma jakiegoś odgórnego przepisu ,że musi być iluś zawodników z poprzedniej LŚ to pewnie się znajdą :)
A to czasem nie jest szeroka lista na Lś? Bo coś było mówione ,że mają zmniejszyć liczbę zawodników do 18
Owszem, chyba 70%.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

Mam pytanko - ile tak orientacyjnie w ostatnich latach kosztowały bilety na mecz Polski - w systemie 2 mecze jednego dnia no albo na sam mecz Polaków?
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: maciek77 »

krzysiu pisze:Mam pytanko - ile tak orientacyjnie w ostatnich latach kosztowały bilety na mecz Polski - w systemie 2 mecze jednego dnia no albo na sam mecz Polaków?
100-200zł chyba
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: drukjul »

Yoandry Leal chciałby zagrać w Rio dla Brazylii, ale nie może, Wilfredo Leon chciałby wystąpić w reprezentacji Polski, ale już wiadomo, że również nie będzie to możliwe, natomiast w Rosji chyba dalej nie wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, bo dalej naturalizują siatkarzy z innych krajów na potęgę. I o dziwo nie mają z tym żadnych problemów.

Posiadający od jakiegoś czasu w szufladzie rosyjski paszport Słowak Lukas Divis ma całkiem realne szansę zagrać na IO w Rio w barwach sbornej. :D

Na razie nazwisko Divisa znalazło się wśród 21 zawodników powołanych przez Aleknę na rozgrywki tegorocznej Ligi Światowej. Trzeba jednak w tym miejscu przypomnieć, że w oficjalnym meczu rozgrywanym pod egidą FIVB może grać tylko jeden zawodnik, który w przeszłości grał w reprezentacji seniorów innego kraju. Z powodu kontuzji z kadry Alekny co prawda wypadł Butko, zabrakło w niej również miejsca dla znajdującego się ostatnio w gorszej formie Nikołaja Pawłowa, ale Słowak dalej ma drugiego bardzo poważnego konkurenta w rywalizacji o miejsce "zawodnika naturalizowanego" w sbornej - atakującego Konstantina Bakuna, który ma za sobą występy w reprezentacji seniorów Ukrainy.

Poza powołaniem Divisa innych większych niespodzianek w powołaniach Alekny raczej nie ma. W sbornej znalazło się oczywiście miejsce dla Siergieja Tietiuchina, do kadry powraca również nieobecny na styczniowym turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie z powodów kłopotów rodzinych Muserski, oraz drugi obok Tietiuchina weteran z Biełgorodu Taras Chtiej. Również odwieszony ostatnio przez FIVB Aleksander Markin zyskał zaufanie trenera. W zespole Alekny zabrakło natomiast miejsca dla Obmoczajewa, który cztery lata temu był podstawowym libero drużyny mistrzów olimpijskich z Londynu.

rozgrywający:
Siergiej Grankin (Dynamo M)
Igor Kobzar (Zenit)
Dmitrij Kowaliew (Ural Ufa)

atakujący:
Makism Michajłow (Zenit)
Wiktor Poletajew (Zenit)
Konstantin Bakun (Surgut)

przyjmujący:
Siergiej Tietiuchin (Biełgorod)
Taras Chtiej (Biełgorod)
Lukas Divis (Nowosybirsk)
Jegor Kljuka (Fakieł Nowy Urengoj)
Dmitrij Wołkow (Fakieł Nowy Urengoj)
Aleksander Markin (Dynamo Moskwa)
Jurij Bierieżko (Dynamo Moskwa)

środkowi:
Dmitrij Muserski (Biełgorod)
Aleksander Wołkow (Ural Ufa)
Artiom Wolwicz (Nowosybirsk)
Andriej Aszczew (Zenit)
Aleksander Guclajuk (Zenit)

libero:
Aleksiej Werbow (Zenit)
Roman Bragin (Biełgorod)
Walentin Krotkow (Jugra Samotłor Niżniewartowsk)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

Zmień klub przy Krotkowie,bo będzie grał dla Zenitu ;) więc może Verbov gra ostatni sezon?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: timshel »

W zespole Alekny zabrakło natomiast miejsca dla Obmoczajewa, który cztery lata temu był podstawowym libero drużyny mistrzów olimpijskich z Londynu.
O właśnie, a z tym gagatkiem co w końcu. Zawieszony?
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Zmień klub przy Krotkowie,bo będzie grał dla Zenitu ;) więc może Verbov gra ostatni sezon?
Przynależność klubowa wszystkich wymienionych siatkarzy dotyczy oczywiście poprzedniego sezonu. Nie tylko Krotkow zmieni klub w obecnie trwającym okresie transferowym - m.in Bakun przechodzi do Dynama Moskwa gdzie zajmie miejsce Zajcewa, Bragin również do stołecznego Dynama, Wolwicz do Zenitu, z kolei z Zenitu do Kuzbassu ma zostać wypożyczony Poletajew.

A z transferem jeszcze jednego libero do Zenitu Kazań to rzeczywiście zagwozdka, bo przecież obok Werbowa jest tam jeszcze Salparow, który notabene również był kilka razy namawiany przez Rosjan do przyjęcie rosyjskiego obywatelstwa i do zmiany federacji sportowej - jak zdradził kiedyś sam Todor pierwsza taka poważna propozycja z ich strony wypłynęła w 2010 roku.
timshel pisze:O właśnie, a z tym gagatkiem co w końcu. Zawieszony?
Nie mam pewności czy podobnie jak w przypadku Markina znów czegoś nie przegapiłem, ale zdaje mi się, że oficjalnie przez federację Obmoczajew zawieszony nigdy nie został, tylko przez swój klub. Ale w końcu to jednak mistrz olimpijski, ma samochód - prezent od Putina i do tego jeszcze zdjęcie z samym prezydentem - komuś mającemu takie znajomości w Rosji wiele życiowych błędów można jednak wybaczyć. ;)
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: timshel »

drukjul pisze:Nie mam pewności czy podobnie jak w przypadku Markina znów czegoś nie przegapiłem, ale zdaje mi się, że oficjalnie przez federację Obmoczajew zawieszony nigdy nie został, tylko przez swój klub.
Szewczenko niby mówił, że żadna z federacji nie zgłosiła roszczeń wobec Aleksieja, a oficjalnie wyleciał z klubu za niestawianie się na treningach i niesubordynację. Ale to są zaledwie szczątkowe informacje, diabli wiedzą jak to naprawdę wygląda oraz jakie konsekwencje z tego wynikną.
Ale w końcu to jednak mistrz olimpijski, ma samochód - prezent od Putina i do tego jeszcze zdjęcie z samym prezydentem - komuś mającemu takie znajomości w Rosji wiele życiowych błędów można jednak wybaczyć.
Z drugiej strony jednak, nie można pozwolić żeby prezydent był kojarzony z takim "elementem" ;) A już na pewno nie godzi się by ów "element" pozostał bezkarny ;>
Learn to love the process.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: ldz »

Chciałam tylko powiedzieć, że ceny na LŚ to jakiś mało śmieszny dowcip. Dziękuję za uwagę.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

No wlasnie , chciałem z kolegą jechac pierwszy raz w życiu na siatkówkę na żywo ,ale jak zobaczyłem cenę to wiem,żę nic z tego .. eh
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: ciorny17 »

Oj majowe słoneczko komuś zaszkodziło. 140 zł za oglądanie meczu pod sufitem a w miarę normalna miejscówka za 230zł ??? Już widzę te tłumy.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

Na pewno będą ogromne ,szczególnie ,że F6 w Krakowie :) Brawo Polska,Brawo PZPS :)
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: ldz »

uczciwie powiem, że z rozrzewnieniem wspominam tą rozpustę, którą zafundowałam sobie w 2013 roku na Polska-Brazylia, kiedy to zaszalałam i kupiłam najdroższe bilety, płacąc za jeden 150zł. Teraz za tyle ledwo bym gdzieś na samym krańcu usiadła. Mają poczucie humoru w PZPSie, niewątpliwie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

Bo tak to jest kibice dali palec to chcą wziąć całą rękę . Ja na mecz towarzyski Polska Szwajcaria we Wrocławiu 2 lata temu płaciłem 70zł praktycznie przy samej murawie co prawda nie na środku.
A tu - robi się jaja z kibiców dając mega ceny dla bogaczy a to przecież zwykł kibic chce kupić bilet i obejrzeć choć raz w życiu mecz siatkarzy i potem pamiętać to przez lata ,że był na takim wydarzeniu a tu się robi ceny jakbyśmy grali normalnie w tenisa na Wimbledonie - nie podoba mi się to i czekam na ceny na WGP Kobiet - jak tam dadzą podobne to znaczy ,że Papke czy nie Papke to jeden wór
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: lipton »

Ciekawe czy zapełnią halę. Bo jeśli zapełnią to nie zdziwiłbym się gdyby w przyszłym roku kopsnęli jeszcze 5 dyszek w górę.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: krzysiu »

Na pewno by tak było - teraz róbcie petycje,żeby ludzie nie jechali hehe :)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Didek »

Płać i płacz. I tak się to sprzeda. Wszak to Mistrzowie Świata.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: luck191 »

PZPS będzie się tłumaczył,że ilość dni meczowych jest mniejsza niż zwykle, do tego będą grały 4 ekipy i oni za to płacą. Jednak nie dodadzą,że mają ochotę jeszcze trochę kasy zedrzeć od kibiców.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: SerCos »

Nie wiem czy już było Piazza ogłosił 19-osobową kadrę Kataru na LŚ:

Marko Stevanovic, Suleiman Saeed, Abdulrahman Bologai
Georgiov Borislav, Andre Luis, Milos Stevanovic
Rahimi Wadidi, Mubarak Dahi Waleed, Juma Faraj, Bojan Djukic, Ali Ishaq, Ilja Ivovic, Renen Rebeiro, Nader Abubaker
Kennedy Chigbo, Ibrahim Mohamad, Ahmed Bassam, Bairama Faye, Belal Abunabout

Włoski trener podpisał z katarską federacją roczny kontrakt w marcu tego roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”