WL Final Six 16

Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: WL Final Six 16

Post autor: Hirako »

Trochę nie w temacie, ale genialne :D :D :D

Obrazek
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: macko »

Murilo0 pisze:Co do niskiego zainteresowania turniejem... Myślę, że jest sporo kibiców (m.in. ja), którzy tą Ligę Światową traktują mniej więcej jak Memoriał Wagnera. Czyli to turniej towarzyski, wyniki nie mają znaczenia, a same mecze ogląda się w TV bez większych emocji jak przystało na turniej tej rangi. Fakt, że turniej ten nie wzbudza żadnych emocji sprawia że osobiście nie chce mi się pisać na forum. Czekam tylko na Rio. I sądzę że nie tylko ja...
Wydaje mi się, że zainteresowanie siatkówką jest nieco mniejsze niż 6 lat temu. Choć może to wina tego, że w tym roku mamy dwie mega imprezy sportowe IO oraz ME w piłce nożnej i ludzie trochę odstawili na bok oglądanie LŚ, bo czekają na Rio tak jak wspomniałeś.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: Michal5 »

Murilo0 pisze:Co do niskiego zainteresowania turniejem... Myślę, że jest sporo kibiców (m.in. ja), którzy tą Ligę Światową traktują mniej więcej jak Memoriał Wagnera. Czyli to turniej towarzyski, wyniki nie mają znaczenia, a same mecze ogląda się w TV bez większych emocji jak przystało na turniej tej rangi. Fakt, że turniej ten nie wzbudza żadnych emocji sprawia że osobiście nie chce mi się pisać na forum. Czekam tylko na Rio. I sądzę że nie tylko ja...
To też, ale ja przykładowo przez Euro w piłce w ogóle odciąłem się od siatkówki. Nie wiem czy oglądałem w tej LŚ 3 całe mecze. Za dużo jest grania, zwłaszcza reprezentacji, co chwilę coś.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: WL Final Six 16

Post autor: Angulo »

Byłem na turnieju w roli kibica i rozumiem zarzuty pod adresem cen biletów, ale po raz kolejny muszę powtórzyć, że chyba jednak jesteśmy świadkami jakiegoś przesytu siatkówki, bo nawet tutaj na forum zainteresowanie turniejem jest zaskakująco niewielkie. Nie tylko cena biletów jest moim zdaniem winna we frekwencji na trybunach. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że do ostatniej chwili meczu Serbia-Francja ważyły się nasze losy w turnieju, a tutaj na forum zainteresowanie samym meczem było marginalne?
Siatkówki jest po prostu za dużo. Co roku co najmniej dwie dośc znaczące imprezy (LŚ i ME/MŚ/IO), do tego dochodzą niekończące się turnieje eliminacyjne i towarzyskie. Wszystko oczywiście grane tymi samymi reprezentacjami. Dlatego nie ma startu siatkowki do piłki nożnej, ja podczas EURO 2016 nie obejrzałem żadnego meczu LŚ, bo wiem że za niedługo je obejrzę znów, a na EURO muszę poczekać 4 lata.
Matius

Re: WL Final Six 16

Post autor: Matius »

Murilo0 pisze:Co do niskiego zainteresowania turniejem... Myślę, że jest sporo kibiców (m.in. ja), którzy tą Ligę Światową traktują mniej więcej jak Memoriał Wagnera. Czyli to turniej towarzyski, wyniki nie mają znaczenia, a same mecze ogląda się w TV bez większych emocji jak przystało na turniej tej rangi. Fakt, że turniej ten nie wzbudza żadnych emocji sprawia że osobiście nie chce mi się pisać na forum. Czekam tylko na Rio. I sądzę że nie tylko ja...
W punkt. Od czasów Castellaniego mniej lub bardziej traktujemy LŚ jako poligon doświadczalny, więc w sumie nie dziwne że nie wzbudza takich emocji.

Ale jeszcze z mojego punktu widzenia, siatkówka to sport który jest atrakcyjny wyłącznie na tym najwyższym poziomie. Ostatnimi czasy zbyt często oglądamy średnie lub słabe pojedynki naszych zespołów, co przynajmniej w moim przypadku wpływa na zapał oglądania. Na pewno przez to jest przesyt, ponieważ zamiast trenować i pokazywać co najlepsze, to z reguły kibic siatkówki ogląda zajechanych siatkarzy na reprezentacji lub średnie mecze w trybie środa-weekend w Pluslidze.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: WL Final Six 16

Post autor: Didek »

Zgadzam się z przedmówcami. Siatkówki jest za dużo. Ile w tym roku było meczów z Francją? Za dużo tego. Dodatkowo jak przedmówca wspomniał, turniejów finałowych w Polsce jest dużo. W ostatniej dekadzie w Polsce odbywały się Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, kilka finałów Ligi Światowej czy Ligi Mistrzów. Nawet jak nic nie było w męskiej to była jakaś impreza kobiet. Niedługo znów Mistrzostwa Europy w Polsce.

Niestety/stety gwiazdy siatkówki się opatrzyły nam. Nie wiem czy jest jakiś typowy siatkarz, który w Polsce nie grał by w ostatnich latach (w klubie czy kadrze ) . Do głowy przychodzą mi tylko Ci co w Azji zabijają kokosy lub Brazylii . Inni są u nas regularnie. Leon, Anderson, Erwin itd.

A i bym zapomniał. Jest też Memoriał Wagnera. Coś jak dodatkowy turniej ligi światowej.

Na to wszystko nałożyli się pazerni działacze, którzy chcą wycisnąć kibiców jak cytryny. W Krakowie to trzecia duża impreza w tym roku. Po FF Resovii i Memoriale Wagnera. I to jeszcze w nie odległym czasie.

Ps. Czy ktoś z forumowiczów zakupił bilet za 700 pln na finały? Tak pytam z ciekawości.
kaede
Posty: 105
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 15:53
Płeć: K

Re: WL Final Six 16

Post autor: kaede »

nie wydaje mi się, żeby był przesyt siatkówką. tzn dla osób, które się nią interesują trochę bardziej - owszem. ale takie osoby stanowią niewielki procent publiczności na meczach Reprezentacji. większość osób to tzw. Janusze, którzy nie potrafią wymienić nazwisk choćby dwóch zawodników przeciwnej drużyny. przychodzą na mecz dla osławionej atmosfery, dobrej zabawy no i przy okazji dopingują naszych. na każdym meczu na jakim byłam wokół mnie osoby bardziej zorientowane musiały tłumaczyć swoim bliskim o co tak naprawdę chodzi na boisku, a i tak w przypadku bardziej zaawansowanych rzeczy typu przejście linii 3 m przy ataku wymiękały i nie potrafiły wytłumaczyć. ci kibice traktują mecz jako rozrywkę, formę spędzania wolnego czasu. bilety drogie - trudno, pójdziemy gdzieś indziej
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: WL Final Six 16

Post autor: maciek77 »

Wystarczyło zorganizować F6 w Ergo Arenie. Wakacje, nad morzem sporo ludzi, przy odpowiednich cenach można było zapełnić hale. W Krakowie nie tylko ceny mają wpływ na frekwencję, ceny są za wysokie ale imprez jest za dużo.

Jest Spodek, są też inne mniejsze hale, gdzie wielkich imprez nie było nigdy. Ale wiadomo o co chodzi... wpływy z biletów marne, mniejsze miasto nie wyłoży tyle co Kraków czy Łódź.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: astronauta »

maciek77 pisze:Wystarczyło zorganizować F6 w Ergo Arenie. Wakacje, nad morzem sporo ludzi, przy odpowiednich cenach można było zapełnić hale....
Zwłaszcza, że pogoda do czterech liter, choćby z nudów by przyszli.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: WL Final Six 16

Post autor: OlaMleko »

Czy Polsat naprawdę nie miał pomysłu na studio, że częstuje nas jakimiś słodkimi idiotkami i rozmowami o tym, kto jest przystojny? Kryzys kadry, Rio za pasem, półfinały LŚ... serio? Serio?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: StanLee »

Bardzo słabo Włosi na razie.

Fatalnie Serbowie i z 22-17 zrobił się remis.

Juantorena i Zaytsev 7/26 w ataku, a Włosi odwracają seta przy zagrywce Pasquale Sottile, który zmienił Giannellego. Jak widać wcale nie trzeba być w formie, by walczyć o finał LŚ...
Ostatnio zmieniony 16 lip 2016, o 17:02 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: Michal5 »

Gdyby Ci Serbowie mieli lepszego sypacza...
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: Loszek »

To jest niemożliwe po prostu. Niesamowicie odcięło Serbów w końcówce. Moim zdaniem Jovović do zmiany, dużo niedokładności. Zresztą Giannelli też średnio.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: StanLee »

Włosi są jednak znakomici jeżeli chodzi o liczbę błędów - tylko 3 błędy w 1. secie.

W końcówce wszystkie słabości Serbów wyszły na jaw, nie tylko w rozegraniu.

Po 4 w 2. secie, a Juantorena 17 ataków, Kovacevic o jeden więcej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: madlark »

OlaMleko pisze:Czy Polsat naprawdę nie miał pomysłu na studio, że częstuje nas jakimiś słodkimi idiotkami i rozmowami o tym, kto jest przystojny?
Szkoda, że nie spytała o polsatowców. Bosek byłby bezkonkurecyjny :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: StanLee »

Zabawne, że najgorszym ustawienie Włochów na tym turnieju jest to z Juantoreną na prawym ataku.

Luburić może się rozwinąć na dobrego atakującego, bardzo sprawny, wysoki i dobry zasięg.

Po 1 w setach.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: mmb »

Atan przed przyjściem do Skry prezentował się lepiej niż teraz Luburic?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: StanLee »

Byl 3 lata mlodszy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: StanLee »

Kuriozalny ten mecz.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: SerCos »

Ciekawe czy Włosi tęsknią za Travicą
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: StanLee »

Giannelli to lepszy gracz, więc dlaczego mieliby tęsknić?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WL Final Six 16

Post autor: Noworoczny »

Na podstawie tego turnieju nie powinno się wyciągać żadnych wniosków co do Ryjo.

Tym, którzy mówią, że nie cena biletów a przesyt siatkówką jest decydujący, powiem, że w Katowicach Anno Domini 2007 miałem bilety za 150 zł od konia bardzo dobre, za 150 zł nominalnie od znajomej miałem w 3. rzędzie, gdzie mogłem policzyć włosy na łydce Filho Gilberta i za 80 zł nominalnie miałem wysoko, ale z dobrym przeglądem sytuacji.

Co powiecie, jak Franca wygra z Brazolami?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: StanLee »

Jak widać można na poważnie powalczyć o finał LŚ będąc w przeciętnej formie, z przeciętnie dysponowanymi liderami, mając w perspektywie Rio.

Brazylia ma bardzo dużą szansę wygrać pierwszą prestiżową imprezę od 2010 roku.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: astronauta »

Srećko tyle casu w Polsce i kaleczy w wywiadzie po angielsku?
Noworoczny pisze:Na podstawie tego turnieju nie powinno się wyciągać żadnych wniosków co do Ryjo.

Tym, którzy mówią, że nie cena biletów a przesyt siatkówką jest decydujący, powiem, że w Katowicach Anno Domini 2007 miałem bilety za 150 zł od konia bardzo dobre, za 150 zł nominalnie od znajomej miałem w 3. rzędzie, gdzie mogłem policzyć włosy na łydce Filho Gilberta i za 80 zł nominalnie miałem wysoko, ale z dobrym przeglądem sytuacji.

Co powiecie, jak Franca wygra z Brazolami?
Trzeba by przeliczyć ile te 150 zł jest warte dziś. A Żabojady nie wygrają.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WL Final Six 16

Post autor: Noworoczny »

Nie ma gardy na siekierę. Roux morderca!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: bytrek »

niepoinformowany pisze:Jak mowa o laniach, to nie wiem czy z Brazylią i Włochami byśmy seta ugrali.

Mam nadzieje że oba zespoły z naszej grupy awansują do finału[Treść edytowana] Nasza grupa, była grupą śmierć tak jak pisałem, Mistrz Europy i Świata w jednej grupie to jest skandal.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2016, o 22:05 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 13. Regulaminu Forum.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: Adamo88 »

StanLee pisze:
Luburić może się rozwinąć na dobrego atakującego, bardzo sprawny, wysoki i dobry zasięg.
To jak sie zbiera do ataku, wyskakuje przypomina mi naszego Jarskiego trochę.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: mily66 »

Adamo88 pisze:
StanLee pisze:
Luburić może się rozwinąć na dobrego atakującego, bardzo sprawny, wysoki i dobry zasięg.
To jak sie zbiera do ataku, wyskakuje przypomina mi naszego Jarskiego trochę.
Chyba A. Wrona to samo zauważył.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: radek0389 »

Oby Francja pocisnela kanarki :).
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: WL Final Six 16

Post autor: Michal5 »

Co za kuriozalny set.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”