Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Ja się ciągle zastanawiam, co można było tak spie.....ć, żeby to wyglądało aż tak dramatycznie. Tłumaczenie o przygotowywaniu szczytu formy na ME w tym wypadku nie może mieć miejsca, bo ME są za dwa miesiące, na LŚ powinniśmy się więc bić o medale, a tak doświadczony trener spowodował, że w pierwszej istotnej części tego sezonu nasza reprezentacja zagrała kompletnie katastrofalnie. Nawet samo przeholowanie z intensywnością treningów nie powinno skutkować aż taką... skończyły mi się negatywne określenia, by to nazwać. Coś lub ktoś spowodowało, że De Giorgi zapomniał jak się trenuje drużynę, a zawodnicy jak się gra w siatkówkę ? :D Bo to wygląda, jakby absolutnie wszystko zostało zrobione w trakcie tych przygotowań źle.

Powtórzyć taką beznadzieję na ME to mimo wszystko będzie bardzo trudna i skomplikowana misja, więc pewnie będzie to wyglądać lepiej, pytanie na ile.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

tomikon pisze:Prawda jest taka że trener ma cholernie trudną rzecz do zrobienia, zrobić drużynę w której każdy gra maksa, bo na ten moment nie mamy zawodników którzy wezmą reprezentacje na barki i sami wygrają mecz...
Here we go again.

Mniej więcej hierarchia w siatkówce wygląda tak, że na samym topie są Brazylia, Amerykanie i Włosi (dopóki Juantorena to top siatkarzy na świecie), potem są Francuzi, którzy w tym cyklu powinni doskoczyć do tego poziomu, i Serbowie, którzy też mogą to zrobić, ale jednak nie przesądzałbym, bo mają dużo mankamentów w składzie. Gdzieś obok jest Rosja, która ma wprawdzie dalej potencjał na wygrywanie wielkich rzeczy, ale przez bałagan u nich w reprezentacji nie wiadomo, kiedy do tego poziomu dojdą.

Półkę-dwie niżej są Niemcy, Iran, Argentyna, Słowenia, Bułgaria, może Kanada - które na farcie (MŚ '14, ME '15) mogą wywalczyć medale istotnych imprez, ale które na papierze do tych 5-6 reprezentacji nie mają jednak startu.

Po środku gdzieś tak na 6-7 miejscu, może trochę za Rosją jesteśmy my, co dobrze było widać w czasach Antigi. Niby jesteśmy poziom przed tymi Bułgariami i Niemcami - bo porażek z takimi zespołami naprawdę mieliśmy za kadencji Stefana ledwie kilka, ale do tego topu nam jednak brakuje. I właśnie świetnie to było widać, gdy Stefan prowadził kadrę - niby często walczyliśmy z tym topem na równych warunkach, tiebreak na przewagi z Francją w LŚ 15, PŚ 15, czy jakaś inna LŚ 16 gdzie nie było czwórki przez niefortunny terminarz - ale nie było medali, chociaż nie było też wpadek, bo akurat porażkę ze Słowenią wszyscy Antidze paradoksalnie najszybciej wybaczyli.

Wydawało się, że jak Leon przyjdzie, to będzie inaczej, ale jeszcze nie przyszedł, i mniej więcej ten schemat się nie zmienia. Z tym że Rosjanie wystawili na tegoroczną LŚ kadrę prawie-że-B, Amerykanie - wiadomo, Włosi - także, Francuzi grają bez całej trójki podstawowych skrzydłowych z ostatnich sezonów - więc tutaj powinniśmy grać o finał LŚ, a czwórka powinna być obowiązkiem, skoro w tej czwórce zamelduje się ktoś z dwójki Rosja-Kanada.

Więc czy ktoś rzeczywiście przecenia potencjał naszej kadry, poza osobami z mainstreamu, którym to przecenianie jest na rękę? No właśnie nie sądzę, a powyższe jest raczej trudne do zakwestionowania, chyba, że ktoś w imię jakichś dziwacznych, personalnych, internetowych antypatii zaczyna wyrażać frustrację. :)

Ja tam bardzo cieszę się z awansu Amerykanów, więc nie ukrywam, że sobie trochę z boku to oceniam. Dla mnie to wygląda - w uproszczeniu - dosyć jasno, mamy zawodników jakich mamy, ale do Kurytyby nie jedziemy przez fatalną formę wypracowaną w Spale, kadrowo ustępujemy najlepszym, bo nie mamy klasowego rozgrywającego, a ostatnie 4 roczniki młodzieżowe (nie licząc 97/98) dały nam ledwie kilku (na ten moment) rezerwowych + kontuzjowanego Mikę na skrzydłach, więc robi się dziura pokoleniowa, gdzie bez bliskich 30-tki Kubiaka i Kurka naszej kadry nie ma. I nie ma to nic wspólnego z ligą, która co najwyżej może pokazywać to samo co pokazuje reprezentacja, ale nie jest tego przyczyną.

Żeby nie było tak pesymistycznie, to na samym starcie LŚ graliśmy najlepiej, zwłaszcza na zagrywce, nasze dwa najlepsze mecze w serwisie to właśnie Brazylia I, oraz Włochy, co też dobrze pokazuje jakie przełożenie na grę - nie tylko na zagrywkę - ma forma fizyczna, ale co jest też teoretycznie najłatwiejsze do naprawienia. ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

StanLee pisze:osobami z mainstreamu, którym to przecenianie jest na rękę?
ciekawy jestem jakie nazwiska masz na myśli
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Noworoczny »

Potwierdza się to, co ostatnio pisałem. Naszemu forumowemu koledze lepiej, niż przewidywania, wychodzą (obszerne) wyjaśnienia, dlaczego one się nie stwierdziły. A sport to nie statystyki. Gdyby tak było, zawsze wygrywałby najlepszy w rankingu a firmy bókmacherskie by zbankrutowały.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Komunista »

Ten trener nie ma żadnego pomysłu na kadre. Jeżeli Polska na mistrzostwach Europy nie będzie na podium to powinien być zwolniony w trybie natychmiastowym, a po drugie cały zarząd PZPŚ powinien podać się do dymisji. Liga Światowa 2017 to po IO 2012, największa kompromitacja polskiej siatkówki w ciągu 10 lat.
Zobaczymy co zrobi nasz nowy mag ze swoim gwiazdami na ME, gdzie cały turniej i drabinka jest ustawiona pod Polskę.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szampon093 »

Szanuje De Giorgiego, ale przemóc się do niego nigdy nie moglem. Nawet po 2x mistrzostwach w KK, jak dla mnie byl tam swietny dobor zawodnikow i przede wszystkim kreator na rozegraniu.
Mowiłem, Stoychev.. Nie bedzie 2 okazji, a wielka szkoda.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: leeon »

Idąc logiką młodego Drzyzgi pora zacząć podjazdy do Di Giorgiego bo brak wyników...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szampon093 »

Teraz nie chodzi o brak wyniku, chodzi o styl oraz KIM gra przeciwnik. Młoda Rosja, 2 garnitur USA..?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: SerCos »

Nie wiem co mają na celu takie porównania z innymi zespołami. Nie tak dawno na rozegraniu w USA grał niejaki Brian Thornton czy Kyle Caldwell. Rosjanie z Michajłowem zlecieli z LŚ przegrywając rywalizację z Australią, a Włosi po zmianach zajęli ostatnie dwunaste miejsce.

Nie zgadzam się także z tym, że De Giorgi powinien postawić na młodych. Dla niego to pierwszy poważniejszy turniej reprezentacyjny, więc to logiczne, że postawił na najmocniejszy skład, żeby poznać zawodników i ewentualnie wprowadzać zmiany później. On Kubiaka nie trenował, podobnie jak Drzyzgi, Łomacza, Kurka, Lemańskiego, Kłosa, Muzaja, Szalpuka, Śliwki, więc czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Szampon093 »

Tak dla ścislości, wg statystyk FIVB, najlepiej blokujacym u nas w druzynie jest.. Dawid Konarski.. Nie mam slow.

Wsrod najlepiej atakujacych na 2 miejscu Boyer, na 3 Patch.. Jak tu nie zazdroscic?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

SerCos pisze:czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
On nie jest od testowania, ma robić wyniki.
Graczy z Zaksy ma przetestowanych, no i co?
Zator... zdał test?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: VernonRoche »

PJ_volleyball pisze: ale od razu pojawia się klucz, czyli Leon.

Nie chcę go w kadrze. Zwiększyłyby się nasze szanse na sukces, ale czy o to chodzi w rozgrywkach reprezentacji? .
Tak, bo sport to biznes, biznes który potrzebuje zainteresowania, a zainteresowanie buduje się na sukcesach, co później przekłada się potem na ligę i tak dalej. Ty możesz nie chcieć, ale ludzie którzy inwestują w ten sport, a nawet tym którym leży na sercu dobro tego sportu, chcą pełnych trybun i milionów przed telewizorami, choćby nawet od wielkiego dzwonu.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: TommyLeeJones »

StanLee pisze:
A pamiętam jak StanLee mówił, że jesteśmy poważnym faworytem tej LŚ .
A to ktokolwiek ma wątpliwości, że byliśmy jednymi z głównych faworytów Ligi Światowej? :o
Wejście do F6 było naszym psim obowiązkiem, natomiast wygrana w samej LŚ już nie była taka oczywista.
Żeby nie było, nie był to przytyk, chciałem przypomnieć jakie nastroje towarzyszyły wielu osobom u progu LŚ, a że się dużo udzielasz, zostałeś przykładem. Samo to, że masz swoje przewidywania i typy jest przeze mnie mile widziane, przecież po to jest forum, a pomylić się w tym to żadna ujma. Sam obstawiam Serbię albo Brazylię, tylko Francja psuje mi szyki.
dromen
Posty: 20
Rejestracja: 11 cze 2017, o 09:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: dromen »

SerCos pisze: Nie zgadzam się także z tym, że De Giorgi powinien postawić na młodych. Dla niego to pierwszy poważniejszy turniej reprezentacyjny, więc to logiczne, że postawił na najmocniejszy skład, żeby poznać zawodników i ewentualnie wprowadzać zmiany później. On Kubiaka nie trenował, podobnie jak Drzyzgi, Łomacza, Kurka, Lemańskiego, Kłosa, Muzaja, Szalpuka, Śliwki, więc czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
W lidze to nie grali?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: SerCos »

dromen pisze:
SerCos pisze: Nie zgadzam się także z tym, że De Giorgi powinien postawić na młodych. Dla niego to pierwszy poważniejszy turniej reprezentacyjny, więc to logiczne, że postawił na najmocniejszy skład, żeby poznać zawodników i ewentualnie wprowadzać zmiany później. On Kubiaka nie trenował, podobnie jak Drzyzgi, Łomacza, Kurka, Lemańskiego, Kłosa, Muzaja, Szalpuka, Śliwki, więc czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
W lidze to nie grali?
De Girogi trenował Kubiaka w Japonii? Drzyzgę, Lemańskiego w Resovii? Szalpuka, Kurka, Kłosa w Skrze?
madlark pisze:
SerCos pisze:czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
On nie jest od testowania, ma robić wyniki.
Graczy z Zaksy ma przetestowanych, no i co?
Zator... zdał test?
Chodzi o całość, jak Zatorski zagra obok Kubiaka i Kurka, jak będzie się układać współpraca Konarskiego z Drzyzgą i Łomaczem.
Nie za bardzo wiem co na to odpowiedzieć.

Wyobraźmy sobie sytuację De Giorgi zostawia połowę składu, ogrywa kogoś tam, a potem na ME wracają najlepsi. Coś takiego było przerabiane z kobiecą reprezentacją. Nie idźmy ta drogą.
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic_siatki »

Trener sprawdził się w zespole ligowym, gdzie byli dobrani zawodnicy, natomiast nie było gwiazd- przynajmniej na pozycjach decydujących o ilości zdobywanych punktów, czyli rozgrywający i libero. Teraz ma zrobić dobrą drużynę z materiału niepasującego do siebie: coś à la tegoroczna Resovia. Obawiam się, że nadal ma koncepcję z Zaksy. Do takiej koncepcji pasują (co pokazała tegoroczna LŚ) tylko: Konarski i Kubiak. Jeden ma atak po dobrym przyjęciu, a drugi przyjęcie. Największym problemem jest Kurek, słabe przyjęcie (nie mylić z podawanymi statystykami) wywraca koncepcję całego zespołu. Konarski trzymał nam atak (po słabym przyjęciu) aż został zajechany. Koncepcja Muzaja jako siłowego atakującego jest błędna. Facet ma 23 lata i psychikę 19 latka, a ogrywanie go w reprezentacji niewiele mu da. Pozycją kluczową jest przyjęcie: jeśli w jednym meczu jest rotacja wszystkich 4, to oznacza, że żaden nie trzyma dobrego poziomu. Zobaczmy, każdy dostał szansę: Kubiak, Buszek, Kurek, Szalpuk, Śliwka i zamiast błysnąć wychodzą ich ograniczenia. Drugim poważnym problemem jest rozgrywający: jeżeli Drzyzga ma kontuzję (przynajmniej tak sugerowano), to powinien się leczyć, tak samo jak Mika. Trudno się ogłada jego wystawy dyszlem ze średnich, wcale nie ekstremalnych piłek.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

SerCos pisze:
madlark pisze:
SerCos pisze:czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
On nie jest od testowania, ma robić wyniki.
Graczy z Zaksy ma przetestowanych, no i co?
Zator... zdał test?
Chodzi o całość, jak Zatorski zagra obok Kubiaka i Kurka, jak będzie się układać współpraca Konarskiego z Drzyzgą i Łomaczem.
Nie za bardzo wiem co na to odpowiedzieć.
Pytam tylko o jego przyjęcie.
Było bdb?
Testował wielu, ale libero pewniak ;)
Zator powinien być dla niego skałą, a to erozja po całości
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: leeon »

SerCos pisze:
dromen pisze:
SerCos pisze: Nie zgadzam się także z tym, że De Giorgi powinien postawić na młodych. Dla niego to pierwszy poważniejszy turniej reprezentacyjny, więc to logiczne, że postawił na najmocniejszy skład, żeby poznać zawodników i ewentualnie wprowadzać zmiany później. On Kubiaka nie trenował, podobnie jak Drzyzgi, Łomacza, Kurka, Lemańskiego, Kłosa, Muzaja, Szalpuka, Śliwki, więc czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
W lidze to nie grali?
De Girogi trenował Kubiaka w Japonii? Drzyzgę, Lemańskiego w Resovii? Szalpuka, Kurka, Kłosa w Skrze?
madlark pisze:
SerCos pisze:czemu ma sobie odpuścić testowanie ich w warunkach meczowych ???
On nie jest od testowania, ma robić wyniki.
Graczy z Zaksy ma przetestowanych, no i co?
Zator... zdał test?
Chodzi o całość, jak Zatorski zagra obok Kubiaka i Kurka, jak będzie się układać współpraca Konarskiego z Drzyzgą i Łomaczem.
Nie za bardzo wiem co na to odpowiedzieć.

Wyobraźmy sobie sytuację De Giorgi zostawia połowę składu, ogrywa kogoś tam, a potem na ME wracają najlepsi. Coś takiego było przerabiane z kobiecą reprezentacją. Nie idźmy ta drogą.
No ok jak grał Kurek w Skrze a jak ostatnio?
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: SerCos »

Czy ja pisałem coś o formie zawodników? Po prostu potrafię zrozumieć czemu grał takim składem, a nie innym i nie zamierzam za to krytykować, natomiast forma zawodników i reprezentacji jako całości pozostawia wiele do życzenia i za to nie dać się bronić włoskiego trenera.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: leeon »

Ja mu daję kredyt zaufania choć upór w braku zmian zaczyna budzić moje obawy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

Przeciez to wiadome,że powinien grać takim składem z niewielkim najwyzej zmianami - po prostu chciał ograć podstawowych zawodników wg.niego szczególnie ,że mamy ME u siebie i trzeba jakoś zegrać druzyne,poznac ze schematami gry itd. a jakby wziął młodych a potem dodał tych starszych to nie wiadomo czy daliby radę bez meczów nawet sparingowych to wszystko zgrać , za rok jak tam dożyje to raczej LŚ nie będzie już tak traktowana chyba ze pojdzie ,,idealny" przekaz z Góry :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

leeon pisze:Ja mu daję kredyt zaufania choć upór w braku zmian zaczyna budzić moje obawy.
u mnie tego kredytu nie ma
skład w większości nie zmieniony, a chaos momentami aż boli
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, o 08:15 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

Mit wielkiego trenera padł szybciej niż się spodziewałem. De Giorgi został tak szybko ugotowany jak żaden z ostatnich trenerów kadry. Patrząc wstecz najgorszy taki start miał Stasiu Gościniak, choć i on zanim zebrał cięgi od drugiego składu Francji, Bułgarii i Japonii w LŚ najpierw w bólach awansował w Porto na IO w Atenach ledwo w finale ogrywając Portugalię po tie-breaku. Mam trochę masochistyczną staysfakcję z takiego obrotu spraw bo sposób w jaki pewne środowiska (pozdrawiam pana pseudo trenera Sebastiana z K-K) wciskały kolejnego nieopierzonego na arenie reprezentacyjnej trenera do kadry był aż zanadto bezczelny. Nie wyciągneliśmy żadnych wniosków po Castellanim, gdzie też banda amatorów oczarowana tym, że w Bełchatowie Daniel obijał ligowych ogórków dała mu kadrę, juz po roku współpracy dziękując mu za usługi. Mieliśmy na wyciągniecie ręki FACHOWCA na arenie reprezentacyjnej w postaci Berrutto, który z kadrą Finlandii i Włoch robił kolosalną robotę i podobnego zamordystę jakim jest Stoychev. To byłoby spełnienie marzeń Fabiana Drzyzgi, który już nie chciał mieć trenera-kolegi. A a propos Drzyzgi, jakże cieszy mnie awans Kanady do F6. Antiga potwierdził, że nawet bez Blaina jest w stanie zrobić jakis wynik.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: hubert »

Tak zwolnijmy już trenera. Następny na pewno ogarnie Kurka, Drzyzgę i innych. Muzajowi momentalnie wyrosną jaja a po Śliwkę za rok ustawią się w kolejce Zenit, Civitanova i Perguia.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: hubert »

Castard8 pisze:Mit wielkiego trenera padł szybciej niż się spodziewałem. De Giorgi został tak szybko ugotowany jak żaden z ostatnich trenerów kadry.
Na jakiej podstawie wierzysz, że mamy skład na pierwsze czwórki ? Proszę podaj co od 2014 roku wygraliśmy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

Zwalniać? Znowu? Trzeba było zostawić tego, który robi F6 z wyśmiewanymi tutaj niektórymi zawodnikami ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, o 08:30 przez Castard8, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Chyba nas czytają :D
Kurek został zakręcony :D
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 94#p473594
Kurek zakręcony, Zatorski gorszy, co z Kłosem?
http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... l#MTstream
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

Ja nie wiem, w obliczu doswiadczeń bełchatowskich, czy to Blain nie był hamulcowym tego duetu.

Żona się kształci (ma dziewczyna zacięcie w tym wieku :D ) i kupiła jakąs ksiązkę Bliklego o zarządzaniu. Absolutnie nie miałem zamiaru czytac, jestem nieco zhumanizowanym technokratą ;) , ale otworzyłem na pierwszej lepszej stronie, no i co przeczytałem? Ano opowieśc o pewenym dyrektorze jednaj z fabryk Toyoty, który dawno temu naraził swoimi decyzjami koncern na straty miionów dolarów. Doszedł pózniej na sam szczyt ścieżki kariery, bo japończycy stwierdzili ku jego zaskoczeniu, że nie stac ich na zwalnianie trenera... tfu, dyrektora, w którego kształcenie włozyli tyle pieniedzy....

Mnie martwi co innego - nie bardzo widzę kontakt z trenerem ani Drzyzgi, ani Kurka. ten pierwszy na czasach wyraznie ucieka wzrokiem podczas rozmowy z Włochem, a drugi tez jakos tak traktuje go jak powietrze. Tak jakby ta kadra posypała się na starcie.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

hubert pisze: Na jakiej podstawie wierzysz, że mamy skład na pierwsze czwórki ? Proszę podaj co od 2014 roku wygraliśmy.
czekaj, gdzie ja napisałem takie słowa? Nie wygraliśmy nic, ale jak już tutaj kilka osób pisało nie schodziliśmy poniżej pewnego poziomu, nie zaliczaliśmy wpadek, nie klepały nas niemiłosiernie drugie lub trzecie zespoły najbliższych rywali. Ja w przeciwieństwie do niektórych tutaj nie oczekiwałem wyniku, ale też nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że do tej kadry Antigowa karma wróci tak szybko, z takim impetem i siejąc takie spustoszenie.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Castard8 »

grzegorzg pisze:Ja nie wiem, w obliczu doswiadczeń bełchatowskich, czy to Blain nie był hamulcowym tego duetu.
Myślę, że i Blain i De Giorgi to bardzo dobre przykłądy na potwierdzenie teorii, że dobry trener klubowy nie zawsze jest dobrym trenerem kadry i na odwrót.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”