Liga Narodów 2019 (M)

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sander i Anderson to moim zdaniem dwaj najlepsi zawodnicy tej imprezy - dramatycznych rozmiarów przybierają problemy Sperawa z obsadą trzeciego skrzydła, skoro nawet tutaj nie wystarczyło to do wygranej. Nie wiem czy Russell był w pełni formy, ale w pierwszym meczu z Francją był najlepszy na parkiecie. Bardzo ciężko będzie coś z tym zrobić Sperawowi, chyba, że Stojczew zrobi to, co robił z innymi zawodnikami - i wprowadzi na wyższy poziom Jaeschke.

Dzisiaj Poletajew słabiej, ale poza nim - znakomity występ Rosji. Kobzar, środkowi, nawet Gołubiew, o parze Kljuka-Wołkow nie wspominając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aranger »

A ja jeszcze Kobzara pochwalę, fajnie utrzymał rozkład ataku, kilka efektownych wystaw też dołożył.

Ciekawe jak to teraz rozegrają z tymi nagrodami indywidualnymi. Na przyjęciu nawet czterech kandydatów, ale dwóch Rosjan na jednej pozycji raczej nie dadzą, więc pytanie Sander czy Bednorz, chyba że obaj i Wołkow MVP. Chciałbym bardzo tej statuetki dla Bartosza, bo było nie było, to był absolutnie kluczowy gracz brązowego medalisty. Kłos pewnie dostanie za środkowego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sander, Wołkow, Kljuka - bardzo ciężko będzie Bednorzowi dostać nagrodę, bo Sander był rewelacyjny, a ktoś z dwójki Wołkow-Kljuka musi dostać nagrodę. Może się okazać, że jedynym graczem ze statuetką od nas będzie Kłos.

Kobzar-Anderson, Sander-Wołkow/Kljuka, Kłos-Holt, Shoji - obiektywnie, tak bym to widział.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

OK, Bednorz z nagrodą, super :)

MVP dla Sandera?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aranger »

Kliuka atakującego dostał ? :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Gdy chcesz siatkówkę potraktować chociaż trochę poważnie, a tutaj na rozdaniu nagród jako najlepszy atakujący i Wiktor Poletajew wychodzi Jegor Kljuka. Oh my.

Christenson-Poletajew (Kljuka?), Jakowlew-Holt, Wołkow-Bednorz, Shoji.

Najlepszym graczem tej imprezy był Sander, fantastyczny turniej Taylora, ale Matt też doskonale zagrał w półfinale i finale.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: barti522 »

Noworoczny pisze:Polska gra już tylko o złoto olimpijskie. Teraz nic innego się nie liczy.

Gdyby zrobić ankietę: co wolisz? Brąz VNL czy złoto olimpijskie? Albo: co wolisz? Medal na PŚ czy złoto olimpijskie? wynik byłby oczywisty. Wszystko, co może przeszkodzić w złocie olimpijskim, a czymś takim jest absencja Vitala w przygotowaniach do turnieju eliminacyjnego, jest zasadniczo szkodliwe.

Polska już raz zdobyła złoto ligi śmieciowej. Jak to się skończyło na igrzyskach - pamiętamy.

Ale przede wszystkim g...burza, skoro stuprocentowo Heynen miał zgodę związku na powrót, typowe gnidowe zachowanie polsatowców. Już to wystarczająco wiele razy widziałem.
A co by zmieniło, że Heynen wróciłby jedną dobę póżniej do Zakopanego? Z pewnością miałoby to kosmiczny wpływ na formę tamtych chłopaków za miesiąc :] Ośmieszył się tylko totalnie tą decyzją i nic go nie usprawiedliwia.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: barti522 »

Szary Wilk pisze:A wiadomo kiedy info odnośnie tej kadry przygotowującej się na kwalifikacje? Wtedy będziemy wiedzieć, kto mniej więcej jest skreślony.
Skład już jest:
Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos
Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: maniek009 »

Barti552, ośmieszasz to się Ty i cała polsatowsko- tvpowska wierchuszka tego typu wypowiedziami. Takie to polskie, zawiść i zazdrość, bo facet odnosi sukcesy. Jest sukces, hajda dołóżmy mu!! Cóż z tego, że wyjechał wcześniej skoro Diabeł poradził sobie wyśmienicie, efekt jest niebywały???!! Facet jest najlepszym trenerem świata, niebywałym fachurą i dobrze wie co robi. Jaki jest efekt jego działań? MŚ, Brąz LN z grupą nieopierzonych chłopaków..... Pan Mazur, który głośno krytykuje już miał swoją szansę na prowadzenie kadry, i co ? I jajco, za przeproszeniem, nie zdobył nic....Vital niedługo będzie miał dość i spasuje przez taką medialną nagonkę, przez takich właśnie ludzi - nasze środowisko siatkarskie, przez tzw. ,,ekspertów" odejdzie. Taki trener to skarb, będzie miał masę propozycji i z nich skorzysta, bo nie będzie się babrał w naszym, zawistnym piekiełku... Cytując Wielkiego Polaka: Naród wspaniały, tylko ludzie k.....
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: barti522 »

Skoro Twoim zdaniem dobrze zrobił, że opuścił kadrę w meczu o brązowy medal, bo tak istotny był powrót 24h wcześniej do kraju, gdyby to miało tam coś wielce zmienić, to brak słów. Heynena uważam za bardzo dobrego szkoleniowca i do tej pory zawsze go chwaliłem, jednak w tej sytuacji zachował się beznadziejnie. To, że Bednaruk sobie poradził, to inna para kaloszy, chwała jemu, takie nasuwa mi się porównanie, prowadzenie zespołu przez Woickiego i Bednaruka, delikatna różnica zauważalna. :)
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1062
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: mitam »

Z takim nakreconym zespołem to i ja na ławce bym sobie poradził..... Vital przegial z tym wyjazdem i tyle
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: jaet »

Szacun dla Rosjan, pokazali kawałek naprawdę fajnego grania i to od takiej strony, od jakiej Sbornej jeszcze nie znaliśmy. Poukładani taktycznie, zaskakująco dobrze wyglądający od strony technicznej (tak, tak papo Drzyzga - to ci "drewniani Rosjanie :] ) i tradycyjnie mocni fizycznie. Jak Tomek trafi u nich z formą na Tokio, to mogą być bardzo trudni do ugryzienia, bo tam też idzie inne jakościowo i mentalnie "młode".
A co do całej hecy z Vitalem - niespecjalnie mnie to jakoś rusza, ale czy opóźnienie wyjazdu o kilkadziesiąt godzin tak wiele by zmieniło? Tym chłopakom w Chicago też należał się szacunek za to, co zrobili. Z drugiej strony nikt z nich nie traktuje tego wyjazdu jak jakiejś obrazy i tego się trzymajmy, bo dziennikarze też lubią kręcić takie g...burze z niczego.
A mistrz Wanio z tym meczem w top 5 historii polskiej siatkówki, to szybko po jakieś zimne okłady do najbliższej apteki :].
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: batmanowski »

mitam pisze:Z takim nakreconym zespołem to i ja na ławce bym sobie poradził..... Vital przegial z tym wyjazdem i tyle
Nie wierze w ten ból. :D

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcy$ »

Genialny wynik! Wielkie brawa dla trenera!

Jego wyjazd można oceniać źle tylko jeśli obraził/zaskoczył tym zawodników. Jeśli mają to poukładane to oceniajmy go po wyniku a ten jest tylko pozytywny.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Nagor »

Jestem oburzony zachowaniem trenera Vitala, zarówno rzucaniem słów na wiatr jak i opuszczanie kadry przed najważniejszym meczem w turnieju.

Dla chłopaków brawa - mam nadzieje, że Vital doceni wyczyny m.in. Bednorza czy Hubera. Pozycja śliwki jest mocno zagrożona.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: ciorny17 »

Świetny mecz naszych. Można by rzec, czemu tak z Rosją nie zagrali ale cóż, brązu i tak się nikt nie spodziewał. Nawet ja jeszcze tydzień temu urządzałem tyradę na ten temat, że bez przygotowania nasi nie ugrają nic. O postawie Heynena nie będę pisał nic, bo znowu wyjdę na jego krytykanta. Bednorz zapytany przez Swędrowskiego jak to odebrali, dobrze powiedział, że zagrali dla siebie i tyle.

Wylewało się nie tylko tutaj, ale i na innych forach czy w komentarzach pod artykułami na FB cała masa hejtu na ekspertów czy to Polsatu czy TVP (przyznam że w publicznej studia nie oglądałem), że mają czelność krytykować trenera. Byli koledzy z Antigą - źle, krytykują Heynena - źle. To, że ktoś śmie patrzeć trenerowi na ręce nie oznacza, że jest jego przeciwnikiem. Pisanie o żałobie w studio Polsatu też słabe. Nie zamierzam nikogo bronić ani krytykować. Pewien poziom pluralizmu jest niezbędny, a u nas utworzyło kiedyś pewne kółko wzajemnej adoracji, teraz trend został zaburzony i wszystkim odbija. Heynen trenerem jest świetnym, ale jego zachowanie nie pozwala przejść obojętnie. Taki Mourinho siatkówki, powierzchownie egocentryk, ale w grupie potrafi bardzo dobrze pracować i ma szacunek chłopaków. A to najważniejsze, że ci wszyscy poszliby z nim, może nie w ogień, ale na pewno ramię w ramię.
Kłamca.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Son »

Marcy$ pisze:Genialny wynik! Wielkie brawa dla trenera!

Jego wyjazd można oceniać źle tylko jeśli obraził/zaskoczył tym zawodników. Jeśli mają to poukładane to oceniajmy go po wyniku a ten jest tylko pozytywny.
Tak! Przecież nie będzie zwierzał się z każdej decyzji w studio Polsat cafe. On odpowiada za te grupę i on podejmuje najlepsze decyzje. Chłopcy wyglądali wczoraj rewelacyjnie, nie jak JSW po ucieczce Fefe. Tu raczej wszystko było ustalone. No i nie spodziewajmy się, ze trener w przyszłości będzie z wyprzedzeniem informował o swoich decyzjach. „Wiecie co trenujemy taki wariant, zaraz wam opowiem o moich planach, tylko nie powtarzajcie Ruskim...”
Zaksa na maksa
Mieszko
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2019, o 22:08
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Mieszko »

Może trochę nie na temat, ale czy wiecie, kiedy i w jaki sposób będą doliczane punkty do rankingu FIVB za Ligę Narodów?!

Aktualny ranking uwzględnia jedynie punkty za Ligę Światową za 2017 i na stronie fivb jest informacja, że będą one anulowane dopiero w grudniu 2020 roku.

Chyba jednak nie będzie tak, że punkty do rankingu FIVB za LN nie będą doliczane, czy coś przeoczyłem?!
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, o 11:17 przez Mieszko, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Maximus2 »

Sami niepotrzebnie rozpętujemy goownoburzę z tym trenerem. Na razie wszystko dobrze funkcjonuje więc po co siać ferment.
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: boftek »

Teraz naszło mnie na takie przemyślenie. Czy Jędrzej Gruszczyński w ciągu jednego weekendu otrzymał dwa medale? Czy jednak na uniwersjadzie nie wypełnił jakiś założeń odnośnie obecności w składzie czy coś i ma tylko medal VNL?
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Ludzie, weźcie się ogarnijcie. Żadna fachura, po prostu bardzo nieładne zachowanie. Grali finał, chcieli mieć obok siebie trenera, który miał ich obserwować i wspierać. Poleciał sobie do Zakopanego i miał w dupie, choć mógł to zrobić dzień później. Zachował się nie w porządku wobec tych chłopaków, którzy wywalczyli brązowy medal. Olał ich całkowicie. Nawet w wywiadach po turnieju było widać lekkie zmieszanie z zażenowaniem, jak dziennikarze Polsatu pytali siatkarzy o tę sytuację.

Tak się po prostu nie robi i nie pamiętam bliźniaczej sytuacji, do tej pory. Zwłaszcza, że zignorował wytyczne PZPS, po prostu wypiął się na to, co uważa jego pracodawca i wsiadł sobie w samolot i wyleciał, jakby nigdy nic.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcy$ »

Szary Wilk pisze: Nawet w wywiadach po turnieju było widać lekkie zmieszanie z zażenowaniem, jak dziennikarze Polsatu pytali o tę sytuację.
W którym miejscu bo specjalnie czekałem w nocy na wywiady żeby zobaczyć czy jest kwas czy nie?
Ja takiego nie zauważyłem.
Rozumiem, że wiesz lepiej jakie słowa padały w szatni za drzwiami?
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Chyba jeszcze nie było, do Zakopanego pojadą: Muzaj, Kaczmarek, Kłos, Kwolek i Bednorz.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4612
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: niepoinformowany »

dyletant pisze:Bardzo mnie ciekawi za kogo ewentualnie będzie grał Camejo, Kliuka to skuteczny wyrobnik
Raczysz sobie żartować z tym wyrobnikiem Kliuką i niby że Camejo ma za niego gdzieś grać?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: batmanowski »

Marcy$ pisze:
Szary Wilk pisze: Nawet w wywiadach po turnieju było widać lekkie zmieszanie z zażenowaniem, jak dziennikarze Polsatu pytali o tę sytuację.
W którym miejscu bo specjalnie czekałem w nocy na wywiady żeby zobaczyć czy jest kwas czy nie?
Ja takiego nie zauważyłem.
Rozumiem, że wiesz lepiej jakie słowa padały w szatni za drzwiami?
Ja też widziałem, że zawodnicy maja na to wywalone że go nie ma. :D
Ludzie sobie lubią teorie dopisywać jacy to wszyscy byli smutni bo nie było trenera o jejku biedni dorośli faceci. :D

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: uszat »

batmanowski pisze:
Marcy$ pisze:
Szary Wilk pisze: Nawet w wywiadach po turnieju było widać lekkie zmieszanie z zażenowaniem, jak dziennikarze Polsatu pytali o tę sytuację.
W którym miejscu bo specjalnie czekałem w nocy na wywiady żeby zobaczyć czy jest kwas czy nie?
Ja takiego nie zauważyłem.
Rozumiem, że wiesz lepiej jakie słowa padały w szatni za drzwiami?
Ja też widziałem, że zawodnicy maja na to wywalone że go nie ma. :D
Ludzie sobie lubią teorie dopisywać jacy to wszyscy byli smutni bo nie było trenera o jejku biedni dorośli faceci. :D
Tez widzialem ten niebywaly smutek. Kto ich utuli do snu? Boze, biedaki...Psychologa!

Paczem i widzem ;). Jacy my to wszyscy nie jestesmy idealni, krysztalowi, zacni i wspaniali. Wszyscy placimy podatki, zusy, vaty, nie parkujemy na zakazach, jezdzimy przepisowo, sortujemy smieci, przepuszczamy sie na przejsciu dla pieszych a gdy pani w kasie pomylila sie na nasza korzysc wracamy do sklepu i oddajemy zle wydane 100zl :] :] :]
No i mamy doktorat wszyscy z etyki, sportu (siatkowki), zarzadzania. Pierwszy nabywamy juz w szkole podstawowej na lekcjach religii.
Pany! narod wybrany! :D
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Castard8 »

Ależ żałosne są te próby usprawiedliwiania wybryku Heynena. Zachował się jak nieprofesjonalny smarkacz. W życiu w żadnym sporcie nie widziałem podobnej sytuacji (może ktoś przypomni?). "No ale jest medal, cieszmy się, Heynen to geniusz, nie ma go a oni i tak wygrali Huuraaa!! "

Poziom bałaganu sztabowego w tym roku w polskiej kadrze przechodzi ludzkie pojęcie. Heynen ma dwóch asystentów, którzy wybierają sobie gdzie jeżdżą z kadrą, a gdzie nie. W sztabie trenerskim bywał typ, którym jest czynnym zawodnikiem, a na koniec zespół poprowadził facet, który liznął fachu trenerskiego, ale Heynen go nie polecał. Cyrk na kółkach :] :] :]
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: krzysiu »

Ale kto pozwolił na ten cyrk? Kto ma problemy z komunikacją z trenerem? Kto doprowadza do róznych wersji zdarzen? Heynen czy PZPS?
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Castard8 »

krzysiu pisze:Ale kto pozwolił na ten cyrk? Kto ma problemy z komunikacją z trenerem? Kto doprowadza do róznych wersji zdarzen? Heynen czy PZPS?
Oczywiście że związek nie jest bez winy. Ale to nie związek w ostatniej chwili odwołał udział kadry w meczu o 3 miejsce ;)
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: mmb »

Heynen to mega inteligentny facet, naprawdę myślicie że on coś robi bez celu? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”