Liga Narodów 2021 (M)

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Lucarelli pisze:
Szary Wilk pisze:
Lucarelli pisze:Fantazje na temat braku Olka w Tokio, część nr 1335.
Ta zabawa będzie trwała aż do momentu ogłoszenia kadry, tak długo jak tylko będą mogli, będą się łudzić.
A to takie ważne? Jak pojedzie to i tak może nie zagrać, będzie raczej numerem 4 jeśli się w ogóle załapie
Jak widać dla Ciebie i paru innych użytkowników to wyjątkowo ważne bo nagminnie o tym fantazjujecie.
Nie fantazjuje, to mi nie wolno swojego zdania wyrazić? Ja i kilka osób zastanawialiśmy się czy to Fornal nie pojedzie na IO, a ty personalnie wyjechałeś z fanstastami i marzycielami, bo ewidentnie cię to zabolało, że Śliwka może nie jechać.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Simao »

Kurek w formie to jest klasa sama w sobie. Jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji obok Michajłowa i Wallace. Muzaj i Kaczmarek mogą pomarzyć tylko o tym, aby wejść kiedyś na ten poziom. Ich poziom jest zbliżony do tego jaki prezentował w kadrze Konar "ze swoim 40 kilka procent w ataku" :)
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Kauchuck »

Kubiak dziś akurat gra całkiem nieźle. Leon średnio.
Bardzo dobrze Kurek w ataku, w bloku i regularna mocna zagrywka. Widać, że łapie formę.
Współpraca Drzyzgi z Kochanowskim słaba.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lineczka »

Kapitalne ostatnie dwa ataki Leona.
Jakość piłek od Drzyzgi pozostawia sporo do życzenia, ale przynajmniej w dzisiejszym meczu próbuje więcej grać środkiem.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze:Kurek w formie to jest klasa sama w sobie. Jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji obok Michajłowa i Wallace. Muzaj i Kaczmarek mogą pomarzyć tylko o tym, aby wejść kiedyś na ten poziom. Ich poziom jest zbliżony do tego jaki prezentował w kadrze Konar "ze swoim 40 kilka procent w ataku" :)
Czekaj, a to nie ty pisałeś na początku VNL, że Kurkowi można podziękować?
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

Szary Wilk pisze: Nie fantazjuje, to mi nie wolno swojego zdania wyrazić? Ja i kilka osób zastanawialiśmy się czy to Fornal nie pojedzie na IO, a ty personalnie wyjechałeś z fanstastami i marzycielami, bo ewidentnie cię to zabolało, że Śliwka może nie jechać.
:] :] :]
No rzeczywiście, boli mnie śmiertelnie, nie mogę spać po nocach. :D
Można żyć marzeniami sennymi, czemu nie, tak też można.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Lucarelli pisze:
Szary Wilk pisze: Nie fantazjuje, to mi nie wolno swojego zdania wyrazić? Ja i kilka osób zastanawialiśmy się czy to Fornal nie pojedzie na IO, a ty personalnie wyjechałeś z fanstastami i marzycielami, bo ewidentnie cię to zabolało, że Śliwka może nie jechać.
:] :] :]
No rzeczywiście, boli mnie śmiertelnie, nie mogę spać po nocach. :D
Można żyć marzeniami sennymi, czemu nie, tak też można.
Gościu, ochłoń, ewidentnie złapałeś nerwa po ogłoszeniu składów. Ja może wolałbym Fornala, ale najważniejszy jest medal drużyny i tyle
Ostatnio zmieniony 17 cze 2021, o 21:41 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lineczka »

Jaki przewidywalne są te piłki Drzyzgi po nieudanej akcji na tzw. przełamanie, przykład Kochanowski przed chwilą i trzy piłki do niego i dwa punkty stracone + kolejna nie została skończona.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

Szary Wilk pisze:
Lucarelli pisze:
Szary Wilk pisze: Nie fantazjuje, to mi nie wolno swojego zdania wyrazić? Ja i kilka osób zastanawialiśmy się czy to Fornal nie pojedzie na IO, a ty personalnie wyjechałeś z fanstastami i marzycielami, bo ewidentnie cię to zabolało, że Śliwka może nie jechać.
:] :] :]
No rzeczywiście, boli mnie śmiertelnie, nie mogę spać po nocach. :D
Można żyć marzeniami sennymi, czemu nie, tak też można.
Gościu, ochłoń, ewidentnie złapałeś nerwa po ogłoszeniu składów. Ja może wolałbym Fornala, ale najważniejszy jest medal drużyny i tyle
Dobra kończę komentować te wywody szanownego Pana kolegi, bo stopień oderwania od rzeczywistości wzrasta, trochę się pośmiałem ale wystarczy, szkoda czasu.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2021, o 21:45 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze:
Simao pisze:Kurek w formie to jest klasa sama w sobie. Jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji obok Michajłowa i Wallace. Muzaj i Kaczmarek mogą pomarzyć tylko o tym, aby wejść kiedyś na ten poziom. Ich poziom jest zbliżony do tego jaki prezentował w kadrze Konar "ze swoim 40 kilka procent w ataku" :)
Czekaj, a to nie ty pisałeś na początku VNL, że Kurkowi można podziękować?
Ja podziękował bym Kubiakowi i nie kryje się z tym...
Myślę, że łatwo to zauważyć. Odnośnie Kurka nigdy nie pisałem takich rzeczy. Na początku VNL chciałem, aby więcej szans na grę otrzymał Muzaj z Kaczmarkiem, bo Kurek był ewidentnie pod formą. Irytowało mnie patrzenie na Niego, jak męczy się na boisku.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Świetny mecz Kubiaka, ale że nazywa się Kubiak, to nikt o tym nie mówi. Mało tego, nawet były posty, że znowu gra słabo
Ostatnio zmieniony 17 cze 2021, o 21:42 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lineczka »

Kubiak prawie 60% skuteczność w ataku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:]
Włosi po pierwszym tygodniu grają bardzo solidnie, a dzisiaj dzień konia - jak na swoje standardy - miał Nelli, więc to, że Francja bez paru podstawowych zawodników się męczyła, nie jest jakąś wielką sensacją. Może się okazać, że np. Michieletto gra tak dobrze, że skończy w szóstce Włochów na Igrzyskach, więc nie jest też tak, że Włosi w Rimini grają o nic.
.
Całkowicie się zgadzam. Gdyby Gianlorenzo Blengini nie zabrał Michieletto do Tokio i nie znalazł by dla niego miejsca, przynajmniej we włoskiej "12" to by popełnił niewybaczalną myślozbrodnię. Fantastycznie "urósł" i dojrzał siatkarsko młody Włoch podczas tego turnieju VNL - można to chyba już śmiało porównywać z eksplozją formy Mateusza Miki podczas rozgrywek Ligi Światowej przed MŚ 2014.

Mi się niezwykle podoba między innymi w jego grze, jak Michieletto po przegranym przez Trentino finale Ligi Mistrzów w Weronie, ewidentnie wziął sobie za wzór grę innego leworęcznego zawodnika, który został MVP finałów Champions League. Ilość przepychanych przez niego przez siatkę oburącz piłek na tym turnieju jest fantastyczna. Szkoda, że nie ma osobnych statystyk tak zdobywanych punktów, ale mam wrażenie, że uczeń przerósł już mistrza. :D
Ostatnio zmieniony 17 cze 2021, o 21:53 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Simao »

Lineczka pisze:Kubiak prawie 60% skuteczność w ataku.
Nie sprawdzałem dokładnie statystyk, ale chyba ostatnia opcja w ataku, mecz z solidnymi Niemcami. Naprawdę świetny mecz i dużo świadczy. Śmieszne jest to jak ludzie wybiórczo przytaczają statystyki zawodników. Dlatego nie bawię się w te statystyki, bo to mija się z celem. Finalnie i tak w głównej mierze to nie ma dużego znaczenia. Gdyby statystyki miały decydować to po tej VNL Kubiaka nie byłoby w kadrze na IO. Takie są fakty. W meczu z czołówką też miał świetne statystyki. W szczególności ze Słowenią i Brazylią. Mecz z Rosją zakończył z niezłymi statystykami, to trzeba mu oddać. Choć początek też miał słabiutki. Ostatecznie te statystyki i tak nie robiły wielkiego wrażenia.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2021, o 21:54 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lineczka »

Szary Wilk pisze:Świetny mecz Kubiaka, ale że nazywa się Kubiak, to nikt o tym nie mówi. Mało tego, nawet były posty, że znowu gra słabo
Akurat ja pisałam o dobrym meczu Kubiaka. Do tego bardzo dobry mecz Kurka.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Lineczka pisze:
Szary Wilk pisze:Świetny mecz Kubiaka, ale że nazywa się Kubiak, to nikt o tym nie mówi. Mało tego, nawet były posty, że znowu gra słabo
Akurat ja pisałam o dobrym meczu Kubiaka. Do tego bardzo dobry mecz Kurka.
Faktycznie, wybacz, koleżanko, w takim razie nieliczni pisali :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lineczka »

Simao pisze:
Lineczka pisze:Kubiak prawie 60% skuteczność w ataku.
Nie sprawdzałem dokładnie statystyk, ale chyba ostatnia opcja w ataku, mecz z solidnymi Niemcami. Naprawdę świetny mecz i dużo świadczy. Śmieszne jest to jak ludzie wybiórczo przytaczają statystyki zawodników. Dlatego nie bawię się w te statystyki, bo to moja due z celem. Finalnie i tak w głównej mierze to nie ma dużego znaczenia. Gdyby statystyki miały decydować to po tej VNL Kubiaka nie byłoby w kadrze na IO. Takie są fakty. W meczu z czołówką też miał świetne statystyki. W szczególności że Słowenią i Brazylią. Mecz z Rosją zakończył z niezłymi statystykami, to trzeba mu oddać. Choć początek też miał słabiutki. Ostatecznie te statystyki i tak nie robiły wielkiego wrażenia.
Nie ma co popadać w skrajności. O wiele lepsze statystyki Kubiaka świadczą o tym, że zanotował progres w swojej grze co powinno cieszyć. Liczby to fakty a nie subiektywne opinie opierające się na antypatii wobec zawodnika.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Resofan »

Leon won z kadry!!!
Ciągłe zagrywki w siatkę, podbijany po atakach. Nie nadaje się do wyjazdu na IO bo osłabia drużynę!

To powyżej, to było w stylu kilku użytkowników tego forum, po obejrzeniu słabszego meczu w wykonaniu jakiegoś zawodnika polskiej reprezentacji.
Dziś generalnie cała drużyna zagrywała dosyć słabo i stąd przez dużą część meczu mieliśmy kłopot z blokiem. Pierwszy był bodajże w drugim secie, a co ciekawe niektórzy użytkownicy, jedynego zawodnika który w tej fazie cokolwiek blokował (Nowakowskiego) chcieli ściągać z boiska.
Bardzo przyzwoity mecz Kubiaka. Widać wraca do formy i miejmy nadzieję, że ta będzie rosła. Wypisywanie przez kilku (no chyba już nie można inaczej nazwać - trolli) w każdym wpisie formułki, że nie powinien jechać na IO staje się męczące. Męczące tym bardziej, że ogólnie jest wiadomo, że nie pojedzie tylko w jednej sytuacji - jak złamie nogę. Po cholerę więc wypisywać co post, że powinien zostać zostać w Polsce? Trzeba się modlić, żeby jego forma rosła coraz bardziej, a patrząc na jego grę dzisiaj wydaje się, że rośnie. Kurek również wygląda coraz lepiej.
Najsłabszy dziś chyba Leon który również przedwczoraj wyglądał średnio. Czyżby Heynen dołożył mu ze dwa ciężarki na sztandze jak obiecywał półżartem w wywiadzie po zrobieniu 13 asów w meczu?
Zatorski, Kochanowski i Drzyzga średnio, a ten ostatni w drugim secie zagotował się w pewnym momencie niczym junior.
Ogólnie wydaje się, że drużyna wygląda coraz stabilniej bez rażących różnic w poziomie gry poszczególnych zawodników jak to było widać jeszcze niedawno.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: lukecik »

Czyżby forum naprawione? Będę się spieszył na wypadek, gdyby miało nagle znowu paść.

Martwi mnie trochę taka sobie skuteczność naszych środkowych. Nie chce mi się szukać statystyk z kilku ostatnich meczów, więc może piszę teraz głupoty, ale opieram się na wrażeniach wizualnych, wg których wydaje mi się, że skuteczność ataku ze środka oscyluje koło 50-55% czyli tak sobie.
Leon dzisiaj solidnie, ale jak na niego to tylko przyzwoicie, rozpieścił nas tymi znakomitymi występami na początku, gdzie zwłaszcza w polu serwisowym prezentował się wybornie, dziś mu zagrywka wybitnie nie siedziała.
Zator mam wrażenie też szuka formy, bo o ile w obronie gra świetnie, to przyjęcie już szwankuje. Ale bez paniki.
Kurek bardzo fajnie, choć też miał moment, gdy wpadł w mały dołek, ale jest jeszcze sporo do zrobienia jeśli chodzi o zagrywki, bo nie stanowił w ogóle w tym elemencie zagrożenia i wyraźnie zwalniał rękę. Ale co to jest za młot, to nie mam pytań. Kiedyś jakaś piłka nie wytrzyma i gdy po jego ataku walnie w pomarańczowe, to po prostu pęknie. Szkoda, że nie widać jego następcy, bo nie widzę nikogo, kto mógłby w niedalekiej przyszłości walić takie petardy. Może ktoś z potencjałem mamy wśród juniorów, fajnie gdyby ktoś mnie wyprowadził z błędu.
No i na koniec parę słów o Kubiaku, który dzisiaj wyglądał naprawdę rewelacyjnie. Raz go zablokowali, raz czy dwa dał ciała w przyjęciu, a tak to bez zarzutu. Zagrywka funkcjonowała, w ataku wreszcie nie dość, że nie był dziurą, to jeszcze wykręcił największy %, a nie dostał wcale tak mało piłek. No i ogromną pracę wykonał w obronie. Oby tak dalej, widać, że powoli, ale wraca forma.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Tak sobie patrzę na ten turniej Ligi Narodów, to w jaki sposób ogrywamy naszą reprezentację pod kątem Igrzysk i śmiać mi się chce, jak pomyślę, że na tym forum masa użytkowników wypisywała, że do Rimini powinien jechać Butryn, żeby sobie pograć chociaż w Lidze Narodów, bo zasłużył za dobrą grę w Lidze
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Tharaster »

drukjul pisze:Mi się niezwykle podoba między innymi w jego grze, jak Michieletto po przegranym przez Trentino finale Ligi Mistrzów w Weronie, ewidentnie wziął sobie za wzór grę innego leworęcznego zawodnika, który został MVP finałów Champions League. Ilość przepychanych przez niego przez siatkę oburącz piłek na tym turnieju jest fantastyczna. Szkoda, że nie ma osobnych statystyk tak zdobywanych punktów, ale mam wrażenie, że uczeń przerósł już mistrza. :D
Mam nadzieję, że ma na tyle dobrą tkankę mięśniową, że jednak tych paru kilogramów nabierze. Technicznie to już jest bardzo mocny kot i to w wieku raptem 19 lat, a został wyciągnięty przez A. Lorenzettiego z drużyny juniorskiej Trento, wobec urazów z którymi się borykali Kovacevic i Russell w sezonie 19/20, a już w kolejnym sezonie na tyle się obronił swoim talentem, że został włączony na stałe do seniorskiej drużyny Trento i stanowił jej trzon przez większość sezonu. Brakuje mu jedynie siły by mógł stać się kompletnym przyjmującym
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aranger »

Zaktualizowane statystyki reprezentacji Polski po dwóch 12 kolejkach: https://i.imgur.com/8CXR2RD.png
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Arw165 »

O ile dobrze pamiętam Olek zdobył pkt z zagrywki w meczu z Serbami, a nie widzę go w tej statystyce.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aranger »

Fakt, spisywałem ręcznie, przeoczyłem to jego krótkie wejście z Serbią. Wobec tego mała poprawka: https://i.imgur.com/fo3ZhnM.png
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze:Całkowicie się zgadzam. Gdyby Gianlorenzo Blengini nie zabrał Michieletto do Tokio i nie znalazł by dla niego miejsca, przynajmniej we włoskiej "12" to by popełnił niewybaczalną myślozbrodnię. Fantastycznie "urósł" i dojrzał siatkarsko młody Włoch podczas tego turnieju VNL - można to chyba już śmiało porównywać z eksplozją formy Mateusza Miki podczas rozgrywek Ligi Światowej przed MŚ 2014.
Tak, Michieletto w sezonie ligowym miał duże problemy na wysokiej piłce i przy niedokładnych wystawach, bo jeszcze nie ma odpowiedniej siły, więc w pierwszym tempie klepał i z reguły był podbijany. Teraz tak jak pisałem poszedł w kierunku Olka Śliwki - i wprawdzie jeszcze do polskiego mistrza mu trochę brakuje, ale pod względem tempa ataku, przeglądu pola, kątów, liczby kiwek, przebijanych oburącz piłek, a przede wszystkim lewej ręki, mocno naszego przyjmującego przypomina, a robi to na tyle dobrze, że efektywność ataku w porównaniu do ligowego grania poszybowała mu mocno w górę.

Ale z tymi porównaniami do Mateusza Miki jednak bym uważał, bo o ile wiadomo, że Michieletto pewnie szybko na ten światowy poziom wejdzie, to czy stało się to już teraz - podchodziłbym z dystansem, bo jednak te 40-41% efektywności ataku robił przede wszystkim na Bułgarii, Holandii, Argentynie czy pół-rezerwach Francuzów. Faktem jest za to, że, tak jak sygnalizowałem w innym temacie, Gianlorenzo Blengini pierwszy raz od czasów Igrzysk w Rio ma realny problem bogactwa na przyjęciu. Jakoś od 2018 roku, gdy przez problemy z kolanem Filippo Lanza był cieniem samego siebie, Włosi absolutnie nie mieli ani jednego dobrego przyjmującego, którego mogliby wstawić obok Juantoreny, co powodowało, że np. w 2019 roku był to dosyć przeciętny Oleg Antonow, z którym wywalczyli awans na Igrzyska. To mniej więcej tak jakby w naszej kadrze - nikomu nie ubliżając - podstawowym przyjmującym był Wojtek Włodarczyk.

Teraz? Dzięki covidowej przerwie i rok opóźnionym Igrzyskom: Lanza wrócił do dobrej dyspozycji w playoffach w Monzy, do kadry wrócił Jiri Kovar, rok przerwy odpowiednio wykorzystali Daniele Lavia i Michieletto, a nawet malutki i młodziutki Francesco Recine awizowany jest po dobrym sezonie do wyjściowego składu Piacenzy na start sezonu pod nieobecność Aarona Russella, więc w hierarchii krajowych przyjmujących wspomnianego Antonowa przeskoczył. Mozna więc powiedzieć, że pierwszy raz od Igrzysk w Rio Blengini może realnie z kogoś wybierać i czy Michieletto faktycznie pojedzie do Tokio (aczkolwiek uważam, że powinien), to można mieć jakieś wątpliwości. A zarazem - jeżeli ten Michieletto byłby w stanie grę z VNL przenieść na pierwszą kadrę, to Włosi byliby na pewno dużo mocniejsi niż przez ostatnie dwa-trzy sezony.

Inna sprawa, że włoska federacja w porozumieniu z trenerami żeńskiej i męskiej kadry postanowiła zorganizować bańkę w Rimini, a następnie ją opuścić, więc w jakiej formie do turnieju olimpijskiego przystąpią obie drużyny - naprawdę ciężko powiedzieć. Decydujący argument był taki, że męska reprezentacja zbudowana jest na bardzo doświadczonych graczach jak Zaytsev i Juantorena, a żeńska kadra - na zawodniczkach Conegliano, które wygrały w tym sezonie ... wszystkie mecze i trofea we wszystkich rozgrywkach, więc np. najlepsze włoskie zawodniczki dostały z grubsza prawie miesiąc wolnego. Na razie Włosi są w wakacyjnej formie, bo w ubiegłotygodniowych sparingach męczyli się z Tunezją (3-0 i 3-1, ale po wyrównanych setach), aczkolwiek w jednym meczu najlepiej punktującym był Lavia, który miał od marca problemy z kolanem, więc i to jest dobrym prognostykiem dla Blenginiego.
Aranger pisze:Fakt, spisywałem ręcznie, przeoczyłem to jego krótkie wejście z Serbią. Wobec tego mała poprawka: https://i.imgur.com/fo3ZhnM.png
Good job. :P

Jakbyście mieli wskazać najlepszą wyjściową szóstkę dotychczasowych zmagań, to byliby to?... U mnie: Bruno-Nimir, Cebulj-Ishikawa, Podrascanin-Mousavi, Kovacic. A wspominam o tym dlatego, że z tego grona jedynie Bruno i Ishikawę zobaczymy w Tokio, z czego obaj i tak są mocno rotowani przez trenerów, a to tylko pokazuje, że to jedynie VNL, a nie jakieś ważne zmagania. ;) Z wyborem drugiego środkowego miałem np. duże problemy, tylko Cebula, Nimir i Podrascanin napisani z dużym przekonaniem.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: lukecik »

Cebulj na początku trochę mnie rozczarowywał, aż miałem tutaj pisać, że spodziewałem się po nim więcej, bo grał na niskiej skuteczności, ale w pewnym momencie coś się zmieniło. W którymś meczu, chyba z jakimś potentatem (Francja?) został nawet zmieniony w pierwszym secie, bo tak źle grał, ale wrócił na drugiego seta, został do końca i zdobył ponad 30 punktów. Od tamtego meczu to zupełnie inny zawodnik. Na pewno na takiego Klemena liczą w Rzeszowie.

Trochę mnie martwi Conte, który mocno faluje i nie zagrał jeszcze ani razu takiego naprawdę bardzo dobrego meczu. Przeważnie wygląda tak sobie, w jednym meczu zanotował nawet zawrotne 0/10 w ataku. Znając jednak życie w poniedziałek będzie w gazie i nam napsuje sporo krwi. :]
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: olek322 »

Co do tego kto jako 4 przyjmujący powinien jechać, to widzę u niektórych żelazną logikę - mecze w tej edycji LN nie mają znaczenia, liczy się sezon, i doświadczenie w reprezentacji, no chyba że chodzi akurat o Bednorza, to tu jak najbardziej liczą się te 3 mecze w tej edycji LN, a reszta nie ma znaczenia :D
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

olek322 pisze:Co do tego kto jako 4 przyjmujący powinien jechać, to widzę u niektórych żelazną logikę - mecze w tej edycji LN nie mają znaczenia, liczy się sezon, i doświadczenie w reprezentacji, no chyba że chodzi akurat o Bednorza, to tu jak najbardziej liczą się te 3 mecze w tej edycji LN, a reszta nie ma znaczenia :D
Dokładnie :D

W przypadku Bednorza: Liczą się występy podczas ligi narodów
W przypadku Śliwki: Te występy i tak o niczym nie świadczą

Jeśli chodzi o Fornala z Semeniukiem mamy kombo, ponieważ

Fornal: Jego dobra gra o niczy mnie świadczy, to są mecze o nic, poza tym liczy się doświadczenie i to, kto jest żołnierzem Heynena
Semeniuk: Świetna gra podczas Ligi Narodów, udowodnił, że powinien grać w szóstce, a doświadczenie nie ma tu większgo znaczenia

No i w sumie z Muzajem i Kaczmarkiem tak samo. Jak Maciek grał źle, to wiadro pomyj i "przegrał wyjazd na IO", a jak Łukasz grał źle, to teksty "te mecze i tak są na dużym luzie, o niczym nie świadczą"

:]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

olek322 pisze:Co do tego kto jako 4 przyjmujący powinien jechać, to widzę u niektórych żelazną logikę - mecze w tej edycji LN nie mają znaczenia, liczy się sezon, i doświadczenie w reprezentacji, no chyba że chodzi akurat o Bednorza, to tu jak najbardziej liczą się te 3 mecze w tej edycji LN, a reszta nie ma znaczenia :D
Przecież Bednorz miał słaby sezon ligowy i gra słabo w LN. Jego co najwyżej można porównywać z Kubiakiem, ale porównania z Kubiakiem na podstawie ''potencjału'', ''doświadczenia'' i ''kiedyś tam to było'' to raczej nie wygra.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze:
olek322 pisze:Co do tego kto jako 4 przyjmujący powinien jechać, to widzę u niektórych żelazną logikę - mecze w tej edycji LN nie mają znaczenia, liczy się sezon, i doświadczenie w reprezentacji, no chyba że chodzi akurat o Bednorza, to tu jak najbardziej liczą się te 3 mecze w tej edycji LN, a reszta nie ma znaczenia :D
Przecież Bednorz miał słaby sezon ligowy i gra słabo w LN. Jego co najwyżej można porównywać z Kubiakiem, ale porównania z Kubiakiem na podstawie ''potencjału'', ''doświadczenia'' i ''kiedyś tam to było'' to raczej nie wygra.
Czyli szklanka jest do połowy pusta, rozumiem.

Bednorz miał dobre pół sezonu i pół bardzo słabe.
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”