Puchar Świata mężczyzn 2019

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Czy Repres już odpowiedział, która kadra była lepiej przygotowana do sezonu od Polski?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

grzegorzg pisze:
kanimo pisze:Akurat teraz, jak napisal to Wysoki, mamy w drugim roku lepsze wyniki niz z kilkoma poprzednimi trenerami.
Mi to generalnie rybka, ale ciekawe, który z trenerów miał taki potencjał oisobowy. Który z trenerów miał komfort na LŚ taki jak teraz Heynen. Naprawdę nie przesadzajmy.

Fefe mial dokladnie taki sam potencjal osobowy jak Vital w zeszlym roku. Sami kibice oceniali wtedy, ze nasz potencjal krecil sie w okolicach 6tego miejsca i mniej wiecej takiego wyniku oczekiwano na MS, a ewentualna 4ke traktowano jako duzy sukces.
Czy po dojsciu Leona, dojrzeniu Kwolka i Bednorza wskoczylismy na 1 miejsce, szczegolnie ze Brazylii doszedl Leal i dojrzal Douglas Souza a ostatnio Thales? Czy moze nie? A bez Kurka to na ktore miejsce mamy potencjal?
A moze ciagle Rosja lub Brazylia maja potencjal wiekszy niz my; taka Brazylia z najlepszym chyba rozgrywajacym i trzema skrzydlowymi z top3-5 swiata?
Moze mamy potencjal zblizony lub tylko ciut wiekszy od Francji z N’gapethem, Lyneelem, Clevnot, Tillie, Boyer, Toniuttim i Grebennikowem? Z Patrym i Carlem jako mlodymi wchodzacymi na swiatowe salony i solidnym Brizardem. Najwiekszy chyba potencjal w sensie szerokosci lawki i mozliwosci manewru w LN ze wszystkich ekip.
Rosja tez szeroka lawka i sporo mlodziezy z Szestowem (rowiesnikiem Fornala i Kwolka), Woronkowem, i wielu innymi na prawie kazdej pozycji.

Odpowiedzialam na Twoje pytania, choc pewnie w Twoim mniemaniu byly retoryczne, a wyzszosc naszego obecnego potencjalu bezdyskusyjna liczbowo i jakosciowo.
Wedlug mnie wcale tak nie jest.
Przyjscie Leona zamknelo nam oczy na fakt, ze inni tez maja nowych zawodnikow, ze niedawna obiecujaca mlodziez dojrzewa siatkarsko nie tylko u nas.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Aershis »

Strasznie przeceniasz tych Francuzów. Przecież ta ekipa nie zrobiła medalu żadnych poważnych imprez od niepamiętnych czasów, i ostatnio regularnie się na takich imprezach kompromituje. A jak się doda do tego, że trzon tej kadry pewnie ma przed sobą ostatnie IO[o ile się w ogóle na nie dostaną], to raczej nie powiedziałbym, że to kadra z największym potencjałem w sensie szerokości ławki, bo i Brazylia, i Polska, a i też Rosja, mają taki potencjał dużo większy - o poziomie pierwszej 6 nie wspominając.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: radek0389 »

Który europejski zespół przepracował okres przygotowań bardzo dobrze i zgarnął medale docelowych imprez; znacznie lepiej od nas? Pytam poważnie, bo można podesłać Vitalowi, niech podgląda najlepszych i w przyszłym sezonie nie popełnia takich blędów w przygotowaniu.
Mam nadzieję że doczekam odpowiedzi.
kanimo

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Aershis pisze:Strasznie przeceniasz tych Francuzów. Przecież ta ekipa nie zrobiła medalu żadnych poważnych imprez od niepamiętnych czasów, i ostatnio regularnie się na takich imprezach kompromituje. A jak się doda do tego, że trzon tej kadry pewnie ma przed sobą ostatnie IO[o ile się w ogóle na nie dostaną], to raczej nie powiedziałbym, że to kadra z największym potencjałem w sensie szerokości ławki, bo i Brazylia, i Polska, a i też Rosja, mają taki potencjał dużo większy - o poziomie pierwszej 6 nie wspominając.
I wlasnie oni powinni sie zastanowic nad dysproporcja potencjalu i rezultatow. Bo potencjal maja duzy.
Czy przegrana z Serbami u siebie byla kompromitacja? Wieksza niz przegrana ze Slowenia u nich?
Przesadzasz z ta kompromitacja. Graja ladnie a potem nagle pekaja. Jest ewidentny problem.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: Aershis »

Kompromitacją był występ na MŚ i IO16. ME są dla mnie imprezą drugiej kategorii.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Odpowiedzialam na Twoje pytania, choc pewnie w Twoim mniemaniu byly retoryczne, a wyzszosc naszego obecnego potencjalu bezdyskusyjna liczbowo i jakosciowo.
Nie bardzo rozumiem, po co ten przytyk. :< Ty wymieniasz nazwiska, a ja postawię trywialny fakt - nie było jeszcze sytuacji, żeby reprezentacja w formie pospolitego ruszenia przywiozła z dowolnej imprezy o zasięgu światowym jakikolwiek medal. Nie przypominam sobie, aby którys z trenerów mógł bez specjalnego uszczerbku dla reprezentacji zrezygnowac z najlepszego przyjmującego F6 LN/LŚ. Jakos sie tak złozyło, ze nie nazywa się np Clevnot, czy Rossard...


Oczywiście, że przed MŚ18 reprezentacja była tak pozycjonowana. Tylko przxypomnij sobie jednak nie wypowiedzi hasłowe, a te ciut głębsze. I tu nie brakowało opinii, ze te różnice nie są zbyt duże i spokojnie leżą w zasięgu np dyspozycji dnia. To nie była jakas przepasc, a nikt sie nie spodziewał wzrostu formy Kubiaka i wielkiego powrotu Kurka, nie mówiac o innych i nie mówiac - wracając do sedna - własnie o wzroście formy młodziezy w ciągu ostatniego sezonu.
Przed MŚ14 nie wiem, czy nie była niżej pozycjonowana.

To, ze czołowi zawodnicy mogą miec wiekszy luz na LN to też jednak cos tam implikuje i trudno tego nie dostrzeac i nie brac pod uwagę. Zaden trener tego nie miał. Fakt skrzętnie pomijany, chociaz dla mnie niezwykle istotny, moze nawet kluczowy dla np Kubiaka czy nawet Drzyzgi, który lubi 'rzygac" siatkówką.



Naprawdę nie jest moim celem atakowanie Heynena, chcociaz za gosciem nie przepadam delikatnie piszac. Miał warunkii, nie zepsuł a pewnie dodał od siebie - szacunek. Ale te wszystkie bez mała panegiryki i inne bałwochwalstwa budzą mój sprzeciw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”