Dla kogo Dzika Karta na Puchar Świata 2007 mężczyzn?

Ania15
Posty: 19
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: K
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Dla kogo Dzika Karta na Puchar Świata 2007 mężczyzn?

Post autor: Ania15 »

Chciałabym sie dowiedzieć, kiedy zostają przyznawane dzikie karty. Czy Polska ma jakieś szanse , aby ją otrzymać. Ja sądzę, że zasługuje na taką szansę, ponieważ każdemu zdarzają sie niepowodzenia. Jesteśmy nadal na czołowym miejscu w rankingu . Piszcie swoje opinie , zachęcam i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: Karolina »

Ania15 pisze:Chciałabym sie dowiedzieć, kiedy zostają przyznawane dzikie karty.
No cóż osobiście uważam, że to pytanie w sam raz do prezydenta Światowej Federacji Siatkarskiej - kiedy i gdzie, nikt poza nim chyba tego nie wie :D

Prezes PZPS zapytany, kto może otrzymać dziką kartę do Pucharu Świata po odpadnięciu z ME Bułgarii i Polski, czyli zespołów, które miały ją "obiecaną" od FIVB, odpowiada: Wszystko wskazuje na to, że będzie to Bułgaria. Ale w turnieju świetnie spisuje się Finlandia i nie wiadomo, czy to oni nie dostaną dzikiej karty - dywaguje prezes.
Czy mamy szanse ??? Szanse ma każdy, lecz dziś wszystko w rękach Acosty
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: mateo9 »

ja mysle ze dostaniemy dzika karte pamietajmy ze przyznawane sa 2 dzikie karty jedna juz ma obiecana bulgaria (podobno) a u nas siatkowka jest bardzoe popularna wiedz FIVB zarobi mnostwo pieniedzy za nasze transmisje jeden nieudany turniej nie znaczy ze jestesmy slabi czy cos wiadomo ze obie karty dostana druzyny z europy bo na innych kontynetach nie ma tyle silnych zespolow co w europie a pozatym dlaczego np finlandia ma dostac dzika karte jak im jeden turniej wyszedl a my juz od paru dobrych lat jestesmy b.silna reprezentacja i ostatnio jestesmy czolowa druzyna swiata pokazuje to ranking fivb ktory nie jest bazowany na jednej imprezie tylko najwazniejszych z ostatnich lat i zniego wynika ze zawsze sie plasowalismy wysoko
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: trawelka »

mateo9 pisze: a pozatym dlaczego np finlandia ma dostac dzika karte jak im jeden turniej wyszedl a my juz od paru dobrych lat jestesmy b.silna reprezentacja
ponieważ ten turniej to mistrzostwa Europy,w których Polacy dali plamę,a Finlandia ma szansę grać w finale.Czyli jakby nie patrzeć na dzień dzisiejszy,to Finlandia jest zespołem lepszym,a w Pucharze Świata mają zagrać najlepsi (mogą myśleć kategoriami "po co Polska ma zaniżać poziom?").Poza tym dobra gra Finów została zauważona w tegorocznej LŚ...
Oczywiście byłoby fajnie,gdyby to Polacy dostali dziką kartę,ale z drugiej strony,patrząc na ostatnie wyniki należy zadać sobie pytanie,czy drużyna odbuduje się do tego czasu i zagra wreszcie tak,jak potrafi
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: PaStKa »

Finlandia jest dziś lepsza od nas i nikt chyba w to nie wątpi. Więc oni bardziej zasługują na grę. Jak już ktoś wspomniał Polska jest oczywiście bardziej atrakcyjna biorąc pod uwagę dużo większe zainteresowanie, a co za tym idzie większą kasę. Wg mnie wniosek jest prosty: mamy większe szanse od Finów. To może być tak jak z Chinami, Japonią, które są tak doceniane przez FIVB ze względu na kasę.

Starałem się, by mój post był obiektywny i mam nadzieję, że mi wyszło.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
gosia_kalisz
Posty: 19
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:09
Płeć: K
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: gosia_kalisz »

PaStKa pisze:Finlandia jest dziś lepsza od nas i nikt chyba w to nie wątpi. Więc oni bardziej zasługują na grę.
Ja się nie zgodze że Finlandia jest lepsza od nas, owszem Polaką nie poszły ME a Finladii idą świetnie, ale żeby odrazu byli lepsi ??? Nie sądze, ale takie jest moje zdanie... Co do dzikiej karty,jak na razie nic nie wiadomo, a wiecie jak się mówi obiecanki cacanki, mam nadzieje że Polacy dostaną jedną z nich. Jesteśmy dobrym zespołem,ale jak to w dobrych zespołach zawsze przychodzi czas załamania formy i sądze że ten czas nastąpił właśnie teraz (a szkoda)... Mam nadzieję również że FiVB nie będzie patrzeć tylko na ME ale również na inne turnieje czy też inne rozgrywki :) Wiadomo juz kiedy powiedzą kto dostanie "dzikusa"?
Hej Hej Calisia ... Calisia to potęga i nikogo się nie lęka...
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: mateo9 »

gosia_kalisz pisze:
PaStKa pisze:Finlandia jest dziś lepsza od nas i nikt chyba w to nie wątpi. Więc oni bardziej zasługują na grę.
Wiadomo juz kiedy powiedzą kto dostanie "dzikusa"?

pewnie wtedy kiedy sie zakoncza wszystkie mistrzostwa kontynentu.a wracajac do sporu "dla kogo dzika karta" to jest duza szansa fivb nie jest i niebyla sprawiedliwa nigdy (pamietna dzika karta dla wlochow w LS)wiec leca na kase a u nas moga jej nabic i to sporo ale moze i byc sytuacja ze dzis hiszpania przegra w finale z rosja co jet wrecz niemal ze pewne chociaz kibicuje dzis hiszpani to wlasnie hiszpania moize dostac DK bo najprawdopodobniej bedzie najnizej klasyfikowanym vice mistrzem i nie wejdzie (4 wice mistrzow najwyzej notowanych wchodzi) wiec jesli prawda jest ze bulgaria ma obiecana DK i hiszpanie przegraja dzis w finele ME to wtedy niechce aby polacy jechali na PS bo to bylo by naprawde nie fair i niechce zeby mowili o nas ze jestesmy meska "japonia"ktorej sie pomaga na kazdym kroku
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: Karolina »

mateo9 pisze:niechce zeby mowili o nas ze jestesmy meska "japonia"ktorej sie pomaga na kazdym kroku
Rzecz w tym, że nam się nie pomaga na każdym kroku.
Fakt jest faktem, że FIVB leci na kasę, ale ma też zdrowy rozsądek. I realizując ostatnie poczynanie Polaków, mogą się głęboko zastanowić czy przyznanie nam dzikiej karty nie będzie minięciem się z celem. Wiemy, że PŚ ma być na najwyższym poziomie, a skąd pewność, że nasza reprezentacja pozbiera się do tego czasu ???
Owszem na dziką kartę zasłuży Hiszpania, jeśli będzie najniżej sklasyfikowanym v-ce mistrzem. Na tę kartę zasługuje również Finlandia - pokazała się z jak najlepszej strony, a dzikie karty powinny być szansą dla takich właśnie drużyn. Tyle tylko, że definicja przyznania karty leży w głowie Acosty.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Awatar użytkownika
pawcioss
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:11
Płeć: M

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: pawcioss »

A po co Hiszpanii dzika karta? Przecież bezpośredni awans dostaje mistrz i vice mistrz Europy a Hiszpania jest w finale więc awans ma zapewniony...

Tak wygląda skład na PŚ:
1. Gospodarz - Japonia
2. Mistrz Europy (Ros lub Hisz)
3. V-ce Mistrz Europy (Hisz lub Ros)
4. Mistrz Ameryki Płd (Brazylia)
5. v-ce Mistrz Amer. Płd (Argentyna)
6. Mistrz Ameryki Płn
7. v-ce Mistrz Amer. Pł
8. Mistrz Azji (Australia)
9. v-ce Mistrz Azji (chyba Korea - zajęła 3 miejsce w MA, ale Japonia - 2 miejsce, jest gospodarzem Pś)
10. Mistrz Afryki
11. drużyna z Dziką Kartą od FIVB (Buł?)
12. 2 drużyna z Dziką Kartą od FIVB
Awatar użytkownika
gosia_kalisz
Posty: 19
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:09
Płeć: K
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: gosia_kalisz »

Martin Stoew: Dzika karta dla nas to na razie spekulacje

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.19920

To prawda, że Bułgaria dostała dziką kartę na puchar świata?
- "Póki nie ma oficjalnej informacji na ten tema nic nie można powiedzieć i niczego nie można być pewnym. Jeśli nie, zagramy w turnieju prekwalifikacyjnym w Izmirze."

Nic jeszcze nie jest przesądzone co do Bługarii, p.Martin nic nie wspomnial o żadnym obiecywaniu :d
Hej Hej Calisia ... Calisia to potęga i nikogo się nie lęka...
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: trawelka »

gosia_kalisz pisze:
PaStKa pisze:Finlandia jest dziś lepsza od nas i nikt chyba w to nie wątpi. Więc oni bardziej zasługują na grę.
Ja się nie zgodze że Finlandia jest lepsza od nas, owszem Polaką nie poszły ME a Finladii idą świetnie, ale żeby odrazu byli lepsi ???
ale tu chodzi o bycie lepszym na dzień dzisiejszy! Więc nie ma się co spierać,Finlandii lepiej poszło na ME,więc w obecnej chwili prezentują lepszą formę i można wysnuć takie wnioski,że lepiej zaprezentują się na Pucharze (ale to oczywiście domysły,bo równie dobrze jakimś cudem Polacy mogą się odrodzić i zagrać światnie ;) )
Karolina pisze:Rzecz w tym, że nam się nie pomaga na każdym kroku
zgadzam się z tym i nie pamiętam za bardzo wielu momentów,w których ta pomoc była bardzo widoczna.WIęc chyba nie ma obawy,że Polska zostanie drugą Japonią ;) O Bułgarii mówi się od dawna i teraz nawet piszą,że dzika karta dla nich jest niemal pewna,argumentując to 3 m-scem na MŚ i 8 na ME...Polska ma 2 i...11,ale może właśnie nadszedł moment na tą "pomoc" od FIVB?Może argument za "kasą"zwycięży? ;)
osnazfsb

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: osnazfsb »

Wyjasijmy iz druga dzika karta nie dysponuje FIVB a federacja japonska jako gospodarz turnieju a to jednak duza róznica
Watpie tez azeby FIVB próbowała wziac na ten turniej az 4 druzyny z Europy musi tez chociaz w minimalnym stopniu respektowac aktualne aspekty sportowe a te przemawiaja wybitnie przeciwko Polsce....
JKa osobiscie przynalbym druga dzika karte 3 ekipie z rejonu Ameryki Płn i Karaibow
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: mewa »

Pierwsza dzika karta dla Bułgarów. I może dobrze - są zdecydowanie lepsi w tej chwili od Polaków.
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.19982
Awatar użytkownika
pawcioss
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:11
Płeć: M

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: pawcioss »

osnazfsb pisze:Wyjasijmy iz druga dzika karta nie dysponuje FIVB a federacja japonska jako gospodarz turnieju a to jednak duza róznica
Watpie tez azeby FIVB próbowała wziac na ten turniej az 4 druzyny z Europy musi tez chociaz w minimalnym stopniu respektowac aktualne aspekty sportowe a te przemawiaja wybitnie przeciwko Polsce....
JKa osobiscie przynalbym druga dzika karte 3 ekipie z rejonu Ameryki Płn i Karaibow
Nie wiem czy pamiętacie ale Mś na których zostaliśmy v-ce mistrzami świata były właśnie w Japonii i wydaje mi się że Japońce właśnie nam dadzą dziką kartę. A danie dzikiej karty 3 drużynie z Ameryki Płn było by olbrzymią porażką... Po sukcesie na Mś w zeszłym roku nasza reprezentacja powinna budzic w Japonii respekt i dlatego według mnie organizatorzy zdecydują się dac dziką kartę właśnie nam.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: Arff »

heh... i co Japończycy dadzą nam dziką kartę po to żeby jeszcze bardziej zmniejszyć, i tak już żenująco małe, szanse na awans olimpijski, z tego turnieju... osobiście wątpię w to, a jeśli uda się Rubenowi przekonać Japońców to znaczy że FiVB naprawdę bardzo lubi liczyć pieniążki, a ze strony Przedpełskiego i Acosty byłby to majstersztyk...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: trawelka »

zgadzam się.Otrzymanie tej karty,to byłoby coś,ale czy Polacy są w ogóle przygotowani na występ w Pucharze Świata?!?Nie wiem,co jest gorsze,udział w eliminacjach do eliminacji,które mogą być długie,trudne i męczące ze względu na horyzony czasowy,czy wyjazd na PŚ,z którego szybko i łatwo mozna się zakwalifikować na IO,pokazanie tam swojej niemocy i kolejna klęska (która może pogłębić już i tak niewesołe nastroje).W końcu w Japonii trzeba pokazać dobrą siatkówkę i ograć nie byle jakie drużyny (a czego Polska na dzień dzisiejszy nie jest w stanie uczynić :( )
Muszka
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 23:07
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: Muszka »

pawcioss pisze:Po sukcesie na Mś w zeszłym roku nasza reprezentacja powinna budzic w Japonii respekt i dlatego według mnie organizatorzy zdecydują się dac dziką kartę właśnie nam.
Chyba budziła. Myślisz, że ci, którzy decydują o przyznaniu dzikiej karty tam - w Japonii - nie oglądali ME, czy co? Przecież doskonale widać, że Polska teraz nigdzie nie budzi respektu. Z taką grą...

Na PŚ powinny jechać drużyny, które na to zasłużyła, a Polska ewidentnie na to nie zasłużyła. I jeśli się uda, to będę pełna podziwu...
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: zielony »

czy zasluguje czy nie i tak dziką karte otrzymaja Wlochy. Czemu bo nadal maja wsparcie u szefa FIVB. Nie raz to pokazalo ze Wlochy grajac slabo orzymuja dzika kartą i nie sadze zeby w tym przypadku bylo inaczej. Chociaz baaaaaaaardzo bym sie cieszyl jesli by to nasi dostali. Tylko ze po pierwszym przegranym meczu byloby zal patrzec na ich gre, tak jak w przypadku ME.
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
barttosz
Posty: 36
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 10:45
Płeć: M
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: barttosz »

Czy dostaniemy czy nie to i tak nie bedzie nam łatwo o pierwszą 3. Nie ma czasu na przygotowanie - niestety liga sie zaczyna i jak juz tam pojedzie to pojada Ci co sa formie -- o ile lozano nie nie postawi na "zelazna 12". Wiec chyba naszm łatwiej sie bedzie odpudowac w preeliminacjach a nie w grze z Brazyli Rosja Bugaria Hiszpania ii to jeszcze w japoni gdzie aklimatyzacja tez wazna jest -- Na to czasu nie ma.
Pozatym FIVB powino ustali nowe zasady, ktos powinien zrobic porzadek. Co impreza to jakas "dzika karta" ;/
To jest chore. Powinna decydowac czysta rywalizacja na boisku a nie gra przy zielonym stoliku.
Pozdrawiam
Muszka
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 23:07
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: Muszka »

barttosz pisze:Pozatym FIVB powino ustali nowe zasady, ktos powinien zrobic porzadek. Co impreza to jakas "dzika karta" ;/
To jest chore. Powinna decydowac czysta rywalizacja na boisku a nie gra przy zielonym stoliku.
A ja uważam, że "dzika karta" jest dobrym rozwiązaniem. Czasem jakaś drużyna - mimo świetnej gry - nie dostaje się do turnieju, a ta karta jest jakby jej docenieniem. Przykładem jest np. udział Francji w tegorocznych finałach LŚ...
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: mateo9 »

Muszka pisze:
pawcioss pisze:Po sukcesie na Mś w zeszłym roku nasza reprezentacja powinna budzic w Japonii respekt i dlatego według mnie organizatorzy zdecydują się dac dziką kartę właśnie nam.
Chyba budziła. Myślisz, że ci, którzy decydują o przyznaniu dzikiej karty tam - w Japonii - nie oglądali ME, czy co? Przecież doskonale widać, że Polska teraz nigdzie nie budzi respektu. Z taką grą...

Na PŚ powinny jechać drużyny, które na to zasłużyła, a Polska ewidentnie na to nie zasłużyła. I jeśli się uda, to będę pełna podziwu...

to co myslisz ze taka Korea ktora pewnie dostanie dzika karte zasluguje ..........nieeeeeee my nawet jak nie gramy dobrze to mamy tytul vice mistrza i nawet z tego wzgledu powinni nas zaprosic na PS bo jezeli zaprosili bulgarie ktora tez nic nie pokazala na ME to moga i nas zaprosic.hmmmm ktos mi przypomni ktore miejsce miala Korea na MS. u siebie na kontynencie tez nie bryluja a jak wiemy azja w meskiej siatkowce podobnie jak afryka to jest dno totalne.moi zdaniem nawet 11 druzyna ME prezentuje wyzszy poziom niz mistrz afryki czy tez azji bo przeciez taka Australie w nawet przecietnej formie mozemy rozgromic
Muszka
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 23:07
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: Muszka »

mateo9 pisze:nieeeeeee my nawet jak nie gramy dobrze to mamy tytul vice mistrza i nawet z tego wzgledu powinni nas zaprosic na PS
I co z tego, że mają wicemistrzostwo? Nie prezentują teraz takiej formy jak podczas MŚ. I co, mają dostać kartę za zasługi? To by było śmieszne i nieprofesjonalne.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: mateo9 »

Muszka pisze:
mateo9 pisze:nieeeeeee my nawet jak nie gramy dobrze to mamy tytul vice mistrza i nawet z tego wzgledu powinni nas zaprosic na PS
I co z tego, że mają wicemistrzostwo? Nie prezentują teraz takiej formy jak podczas MŚ. I co, mają dostać kartę za zasługi? To by było śmieszne i nieprofesjonalne.

wiesz mi ze gdyby brazylia zajela 11 miejsce to kazdy by jej za zaslugi dal dzika karte
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: zielony »

Plusem na to ze Polska dostanie dzika karte przemawia fakt ze FIVB dostanie dodatkowe 200 tys. problem tylko ze Acosta musi przekonac gospodarzy, ktorzy bardziej teoretycznie powinni wybrac druzyne z Korei. Ale pozyjemy zobaczymy ;)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: zielony »

a nie mowilem :) Korea dostala druga i ostatnia dziką karte :). Szkoda , ze nie inna lepsza druzyna z Europy nawet Finlandia ;)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
hefalump
Posty: 34
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 12:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Dzika karta dla koreańczyków

Post autor: hefalump »

Koreańczycy (19 miejsce w rankingu FIVB) dostali dziką kartę. Co tym myślicie? Chyba bardziej należy się vice-mistrzą świata (2 miejsce w rakingu). Wygląda to na jakiś handel tym kartami, moim zdaniem nie powinno być czekoś takiego jak dzike karty, tylko jasno okreslone zasady awansu
luna
Posty: 26
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:02
Płeć: K

Re: Dzika karta dla koreańczyków

Post autor: luna »

Dla Japończyków korzystniejszy jest udział Koreańczyków. Polaków się boją natomiast Koreę powinni łatwo pokonać. Takiej okazji nie mogli przepuścić. Nie ma się co dziwić, że patrzą na siebie.
Powinien być zmieniony system przydziału kart, ale znając realia nie ma co na to liczyć w najbliższym czasie.
No cóż, nic innego nam nie pozostaje jak walczyć o udział w IO w prepreeliminacjach.
Kiedy się odbywają i czy będą transmitowane w TV ?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dzika karta dla koreańczyków

Post autor: mewa »

Ja myślę, że dyskusja o przyznaniu dzikiej karty odbywa się na forum "Puchar Świata" w temacie "Komu dzika karta"?
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: trawelka »

wtedy byłoby za dużo druzyn z Europy...ale ten wybór był niemal wiadomy od jakiegoś czasu,więc chyba nie ma zaskoczenia...
to co myslisz ze taka Korea ktora pewnie dostanie dzika karte zasluguje ..........nieeeeeee my nawet jak nie gramy dobrze to mamy tytul vice mistrza i nawet z tego wzgledu powinni nas zaprosic na PS bo jezeli zaprosili bulgarie ktora tez nic nie pokazala na ME to moga i nas zaprosic.
już w prawdzie nie ma co dywagować,bo dz.k.została przyznana,ale...
tytuł vicemistrzów nie jest przepustką do każdej kolejnej imprezy i nie może usprawiedliwiać złej gry w chwili obecnej...
jesteśmy drudzy na świecie,ale ta wygrana była rok temu i przez ten czas trochę się zmieniło..
Mimo wszystko należy patrzeć na teraźniejszość,a nie oglądać się w przeszłość.Korea na swoich mistrzostwach kontynentalnych zajęła wyższą pozycję niż Polska na swoim,a Bułgaria też była wyżej od nas na europejskim czempionacie (zresztą oni załatwili sobie kartę dużo wczesniej przed ME).Zresztą nie oszukujmy się-Polacy nie są przygotowani do walki w Pucharze Świata i uważam,że za dużo by nie ugrali...
dlaczego?odp.jest m.in. w poniższej wypowiedzi:
Nie ma czasu na przygotowanie - niestety liga sie zaczyna i jak juz tam pojedzie to pojada Ci co sa formie -- o ile lozano nie nie postawi na "zelazna 12". Wiec chyba naszm łatwiej sie bedzie odbudowac w preeliminacjach a nie w grze z Brazyli Rosja Bugaria Hiszpania i to jeszcze w japoni gdzie aklimatyzacja tez wazna jest
natulcia
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:21
Płeć: K

Re: Dla kogo dzika karta ?

Post autor: natulcia »

To jest naprawdę niesprawiedliwe,że Korea dostała drugą dziką kartę.Rozumiem,że taki wybór był bardzo korzystny dla gospodarzy,ale jest wiele innych,lepszych drużyn,które zasłużyły na grę w PŚ,i nie mówię tu tylko o Polsce.Ale największa paranoja to dla mnie system kwalifikacji do PŚ,który jest krzywdzący dla wielu dobrych drużyn,którym akurat nie wyszły mistrzostwa kontynentu,a są wysoko w rankingu FIVB.Myślę,że na PŚ powinna jechać pierwsza 9 z rankingu+organizator+dwie dzikie karty.To byłoby napewno bardziej sprawiedliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”